Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinti macska esélyei teljes ellátás esetén fórum

Kinti macska esélyei teljes ellátás esetén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 21:39
valamelyik nap is bemegyek a szobába azt a gyapjútakarón fetreng a párduc komám.. na mondom fene a jó dolgodat :D de az ér, az az övé is..néha meg kell küzdenem a saját ágyamért is de benne van a pakliban :D
46. Cilumiluci (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2013. márc. 30. 21:36
Hát ez az!De az is igaz ha egy cica sosincs beengedve,nem is tudja miről marad le,tehát eléldegél úgyis.
45. 3532273647 (válaszként erre: 41. - Bogica977)
2013. márc. 30. 21:35

Szia!

Ilyeneket szeretek hallani,megmutatom ezt a tudásbázist a barátnőmnek biztosan okul belőle.

Én kutyás vagyok,de azok a falusi napok a nagyival és a sparhelt? alatt doromboló cicával(akinek nem égett meg a füle és nem lehetett megfogni)bennem maradt nagyon-és marad is,kb. 25éve volt

Ildi

44. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 21:33
A mieink dettó. Mondjuk ha ahhoz van szokva akkor kint is elvannak, de valahogy szeretik a kényelmet is a kis mocsokládák :D
43. Cilumiluci (válaszként erre: 40. - Cicakaktusz)
2013. márc. 30. 21:31
Hőscica:))
42. Ardilla (válaszként erre: 26. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:31

Ccc... Aki állatot tart, azzal együtt tartja, hogy valószínűleg az előbb hal meg, mint ő. Aki ezt nem tudja elfogadni, annak talán jobb, ha nem tart semmit. Én is meggyászoltam az állataimat, még most is könnybe lábad a szemem, ha a halálukra gondolok, de nem tudnám elképzelni magam nélkülük.


A csak kerti macskával viszont úgy fognak járni -persze ha a cica nem talál közben egy jobb helyet- hogy jó eséllyel a kajájukat a környék összes macskájával meg fogják osztani. Odaszoknak hozzájuk idegen macskák, rosszabb esetben az alapmacskák el lesznek pofozva a saját tányérjuktól.

Kétséges, hogy tudják-e biztosítani majd nekik a megfelelő orvosi ellátást, mert legalábbis nálunk a rendelő nyitvatartása idején a macskák spontán sose voltak elérhetők, pedig csak oltást kellett volna kapniuk- ezért ilyenkor bezártam őket a lakásba. A kinti macska ugyanis olyan kis piszok, hogy akkor megy oda a "gazdihoz" -ő ezt magában csak szolgának hívja-, amikor akar. Leginkább a tálkájuk csilingelésére bukkannak fel, és kb. annyi ideig maradnak ott, amíg van mit enni. Tehát tojik majd rá, hogy a család épp szeretgetni akarja őket, sőt olyan vadak lesznek, hogy végül senkinek sem lesz kedve barátkozni velük.


Én ezt nem nevezném macskatartásnak. És mindezt úgy mondom, hogy nem vagyok elvakult macskás! :-)


(Azt nem értem, hogy az hogy jön ide, hogy panellakásban laksz és nem szereted a macskákat. Nyilván nem is fogsz tartani.)

2013. márc. 30. 21:29

Ildi


Nekünk 6 éve szegődött ide a cica,akkor vemhes volt,lefialt,azóta rengeteg cicájának kerítettünk gazdit.Az "ősanya " még mindig megvan ésmost öten vannak összesen.Már pár éve megoldottuk,hogy nem fialnak a lányok,így ez a pár cica él nálunk együtt.A kutya is megszokta őket,mikor kimegyek az udvarra,jönnek mellettem mint a testőrök) Egér nincs sehol a portán)

Ők ,ha nyitva van az ajtónk,akkor is tudják,hogy nem jöhetnek be,szépen ülnek a küszöbön.

Simán megvannak benti tartózkodás nélkül is.

40. cicakaktusz (válaszként erre: 25. - Ardilla)
2013. márc. 30. 21:27
A lányok tényleg vagányabbak, az enyém tavaly egy kutyával verekedett, egy életre tönkrement az egyik lába, elvesztette a négy gyönyörű szemfogát, majd mikor erőre kapott, megtanult fog nélkül verébre vadászni. Aztán három kölyköt pottyantott, az egyiket farfekvéssel, segítség nélkül. És köszöni, jól van, minden este ott áll az ajtóban, hogy menne ki. Nappal viszont ki-be jár.
39. Cilumiluci (válaszként erre: 36. - Bnedora)
2013. márc. 30. 21:26

Nekünk is:(

Volt hurok,mérgezés,autó sőt lelövés is:(

38. 3532273647 (válaszként erre: 32. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 30. 21:25
Nem tudom,amennyire tudom,nincs,de a szomszédok viszonyait nem ismerem.+náluk se a kert minden nm-ét.
37. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:25

Hát,a cicákat is lehet nevelni,csak jóval nehezebb:)

Nálunk bútort nem kaparásznak,de szőnyeget igen,de általában ha rájuk szólunk abba hagyják:)

36. bnedora (válaszként erre: 3. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:24
Egyszer az állatorvosnál nekem is ezt mondták a kinti cicákra, hogy "fogyóeszköz". Sajnos, a rossz szomszédok, kutyák, autók ebben bizony nagyban hozzájárulnak. Nekem nagyon sok cicám tűnt el így.
2013. márc. 30. 21:24
Kötődni így is- úgy is fog a macskához is, ha van rá igénye, hogy szeretgesse az udvaron. Bútort szétszedni nem mindegyik szokott, és le is lehet szoktatni róla sztem mindet. Nekünk a maradék egy cicánk már nem csak garázslakó, sőőőőőt, csak a dolgát végezni jár ki! Kertesházas övezetben meg amúgy is császkál a kertek között mindig néhány cicc, magukhoz tudják edesgetni bármelyiket egy kis simire némi kajával, mégis kisebb a kötődés, hisz nem az övék.
34. 3532273647 (válaszként erre: 30. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 21:24

Lehetséges..arra rá lehet nevelni a cicát,hogy ne mászkáljon "térden felül"',ne karmolássza a bútorokat?

Bocs,hogy kérdezek,de én kutyás szemmel nézem a témát,mint volt gazdi.

33. andi6020 (válaszként erre: 29. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:22
Dehogy, ne beszéld le őket.
2013. márc. 30. 21:22
Van hová bebújnia? Netalán egy-két bála szalma?
2013. márc. 30. 21:22
Lánycicák nyugodtabbak sokkal,nekünk kandúrcica egy sem élt addig mint a csajszik:)Most az egyik cicánk Mirci 13 éves,de a rekorder Maruszja volt a 16 évével és Ő 2x szült is,csak utána lett ivartalanítva:)
30. Cilumiluci (válaszként erre: 29. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:20

Nem,ne beszéld le róla:)

Ha szeretni fogják és gondoskodni róla,az jó és idővel hátha mégis beengedik:))

29. 3532273647 (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 21:19
Azért így írtam,mert orvosilag-étkezésileg mindene meglesz,a szeretet is,de csak ajtón kívül.Szerintetek próbáljam meg inkább lebeszélni róla?Lánycicában gondolkodik,ivartalanítva
28. szabóné erzsi (válaszként erre: 24. - Manna74)
2013. márc. 30. 21:16
igazad van abban hogy a szomszéd sokat árthat a cicának mi falun lakunk ahol mindenkinek majd nem van cicája de mi tiszteletbe tartjuk egymás állatait és nem üldözzük öket ez is hozzá tartozik a jó szomszédsághoz
2013. márc. 30. 21:16

Ha soha nem mehet be a lakásba,akkor az nem teljes ellátás szerintem és így a fórumcím nem korrekt.

Persze a cicák ügyesek,feltalálják magukat,de az milyen élet ahhoz képest,amiben pl.az enyéim élnek?

26. 3532273647 (válaszként erre: 18. - Ardilla)
2013. márc. 30. 21:11

Pontosan nem tudom,hogy Ők miért,de ezt a kérdést én is feltehettem volna saját nevemben(csak az én panellakásomban ez nem kérdés,ill. én nem szeretem a macskákat).

Tehát:Volt kutyájuk,nagyon megviselte az elvesztését.Most,hogy lehetőségük van rá,kutyához nem mernek kötődni,de a cicát a bútorokra mászás miatt nem szeretnék beengedni.Így lesz is cica,akit tuti szeretnének és szeretgetnének,de nem merik közel engedni magukhoz.


Én már mindenféle állatról lemondtam,a tengerimalacokat is megsirattam

25. Ardilla (válaszként erre: 21. - Kiszvorosz)
2013. márc. 30. 21:00

Egyetértek. A bátyám összes lánymacskája nagyon sokáig él(t), az egyik 20+ évesen halt meg. Valahogy jobban bírják, de jobb a természetük is. Pont most gondolkoztam rajta, hogy ha majd egyszer macska kell, akkor csakis lánycica lesz, természetesen ivartalaníttatom.


A kiskuckó kérdésében pedig szerintem macskája válogatja, de szerintem aátalában szeretik az odut, aztán biztos vannak klausztrofóbiás macskák is. De minden állatnak kell egy otthon (lehet az garázs vagy a pince), de egy szimpla kert nem az!


Nekem azért van cicám, hogy szeretgessem esténként, tv-nézés közben. Épp ezért nem tudom megérteni, ha valaki nem akarja a lakásba beengedni. De ő tudja.

2013. márc. 30. 20:56

Mindenképpen legyen ivartalanítva és legyen neki a ház közelében valamiféle melegedő hely.

Sajnos egy rosszindulatú, macskautáló szomszéd is sokat árthat egy cicának (egy barátom cicája járt így), de reméljük a legjobbakat... :)

2013. márc. 30. 20:56
Mondjuk a fórumcím elég érdekes :DDD
22. f1e23b97ee (válaszként erre: 17. - 3532273647)
2013. márc. 30. 20:54
Dédmamáméknál is elég tágas helyen lakott a kölykeivel. Mi felfedeztük őket és elkezdtük ,,nyúzni" a kismacskákat. Zsákra mászattuk őket, két hátsó lábukat megfogtuk és talicskáztunk velük. Egy ideig tűrte az anyjuk majd utána elköltöztek egy másik helyre, láttuk ahogy a szájába hordta át a kicsiket :-))
2013. márc. 30. 20:52
Nekem nincs túl jó tapasztalatom a témában: 4 macskánk volt már, 3 kandúr ivartalanítva, oltva, féregtelenítve, nyakörvvel, stb., meg egy lány cicc. Csak az egy lány cicc van már, a fiúkat sajnos sorban eltemettük, egyikükről csak reméljük, hogy valaki befogta,mert különlegesen szép volt. Nálunk a garázsban simán bent lehettek mindig...szóval többször mi nem kísérletezünk kandúrral, ha szeretgetni akarják, és nem csak haszonállatnak/fogyóeszköznek tekinteni, akkor lány cicát szerezenek szerintem.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - 3532273647)
2013. márc. 30. 20:52

Szerintem erről a macskák nem tudnak :o)

A macskák imádják a dobozokat, kis kuckókat.

19. spinneli (válaszként erre: 17. - 3532273647)
2013. márc. 30. 20:51
A szomszéd ház kertjében egy csomó kis faház van, utcai cicáknak, teljesen jól elvannak benne.
2013. márc. 30. 20:51

Az én ivartalanított nősténycicám pár nap múlva már 15 éves lesz.


Majdnem mostanáig este általában bent volt, napközben pedig egész évben kint. A mi kertünkben ugyan nem volt menedék, de a szomszédok sufnijába, vagy még ki tudja hova be tudott húzódni. Ha nagyon hideg volt, akkor kivételesen egész nap bent lehetett.

Idén ősz végétől viszont már egyáltalán nem raktam ki, mert tavaly felfázott, de nem is akart kimenni. Ilyen idős hölgyikére már vigyázni kell!


Szerintem az a macska, aki csak a kertben lehet, az előbb-utóbb le fog lépni. Egyáltalán minek akarnak macskát, ha nem mehet be?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook