Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinti macska esélyei teljes ellátás esetén fórum

Kinti macska esélyei teljes ellátás esetén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. 044d76a529 (válaszként erre: 76. - Cilumiluci)
2013. márc. 31. 14:00
Mit vártál tőle?:)
76. Cilumiluci (válaszként erre: 75. - Szabóné erzsi)
2013. márc. 31. 13:44
Én sem értem:)
75. szabóné erzsi (válaszként erre: 74. - E32d76b828)
2013. márc. 31. 13:34
nem értem amit irtál elmagyaráznád köszi
2013. márc. 31. 11:58
tokkkeletes csak picit maceras ha epp Becsben lakik:-P
73. andi6020 (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2013. márc. 31. 11:51
:O
72. cicakaktusz (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2013. márc. 31. 11:23
Azért nem minden esetben igaz, hogy mindig kismama a macska. Az enyém 2010-ben egyszer utódolt, aztán 2012-ben. Pedig azt sem tudom, hol tölti az éjszakát.
2013. márc. 31. 10:30

Ami pedig a kinti tartást illeti, nem fog megfagyni a macska, de ha mégis ettől tartanak a leendő gazdik, akkor a nagyon hideg éjszakákra esetleg a szélfogóba be lehet engedni. Nálunk az az átmeneti zóna, ahonnan nincsenek kitiltva, például ott fialtattuk az anyacicát, kicsinyeivel ott voltak utána.

Csak az ivartalanítatlan kandúrmacska a fogyóeszköz, a nőstény cicáink 10 évig simán eléldegélnek, az első anyacicánk is végelgyengülésben halt meg.

És ami az életminőséget illeti, egy panelban tartott csak benti cicának sokkal sivárabb az élete (pár évig így is tartottuk), mint egy szeretetben nevelt kinti cicának. Ugyanis a macskánk lételeme a vadászat, amit bent nem igazán tud kivitelezni, vagyis igen, mert gyerekként a lábamat mindig levadászta, miközben lépkedtem, de ennek valahogy annyira nem tudtam örülni(kb szétkarmolta mindig a lábam). A nőstény macska a család férfitagjait próbálta párosodásra bírni, farral fordult feléjük és nyávogott, ez se votl túl kellemes dolog, illetve az anyai ösztöneit úgy élte ki, hogy örökbe fogadott egy zoknitekercset és azt babusgatta, "beszélgetett" hozzá és mindenhova magával hurcolta. Lehet, hogy ivartalanítás után ezek a problémák megoldódnak, de a vadászat, a felefedezés öröme, a fára mászás akkor is hiányozni fog neki. A panel cicánk aztán amikor kertes házba költöztünk kinti cica lett és sokkal kiegyensúlyozottabb volt utána, tehát van összehasonlítási alapom.

70. 731e5b9ffb (válaszként erre: 42. - Ardilla)
2013. márc. 31. 10:27

"A csak kerti macskával viszont úgy fognak járni -persze ha a cica nem talál közben egy jobb helyet- hogy jó eséllyel a kajájukat a környék összes macskájával meg fogják osztani. Odaszoknak hozzájuk idegen macskák, rosszabb esetben az alapmacskák el lesznek pofozva a saját tányérjuktól."

Szüleimnek kinti macskáik vannak, viszont etetni a szélfogóban etetik őket, így nem jár oda idegen macska és nyugodtan tudnak enni. Tehát ez a "probléma" nem probléma.

"A kinti macska ugyanis olyan kis piszok, hogy akkor megy oda a "gazdihoz" -ő ezt magában csak szolgának hívja-, amikor akar. Leginkább a tálkájuk csilingelésére bukkannak fel, és kb. annyi ideig maradnak ott, amíg van mit enni. Tehát tojik majd rá, hogy a család épp szeretgetni akarja őket, sőt olyan vadak lesznek, hogy végül senkinek sem lesz kedve barátkozni velük."

Egy kis korától szeretettel nevelt cica nem fog így viselkedni. Az ugyanúgy oda fog jönni barátkozni, vágyik majd a simogatásra és nem csak akkor, ha éhes. A mi cicáink eléggé jól vannak tartva (több húst esznek, mint némelyik kisnyugdíjas), mégse csak kajaidőben jönnek oda barátkozni. Az egyik cicának például szokása volt, hogy amíg apa kint fát vágott, amikor lehajolt valamiért, felugrott a hátára és a fejéhez-nyakához dörgölőzött és dorombolt. A másik mindig a lába alatt volt mert persze az is dörgölőzni akart, tehát nem igaz, hogy csak önös érdekből kereste volna a társaságot.

69. 044d76a529 (válaszként erre: 68. - Syria)
2013. márc. 31. 09:39
Lehet nekik biztosítani meleg helyet,nálunk a kinti macskák és a tacsi a kazánházon osztozik.Kivágtuk az ajtót,jönnek,mennek és igazán jó idő van.Nincsenek kizárva a lakásból,betegség esetén a gyógyulásig bent vannak.
68. syria (válaszként erre: 1. - 3532273647)
2013. márc. 31. 08:59

Kiváló abban az esetben, ha a teljes ellátás ivartalanítással kezdődik, és gyakori beengedéssel folytatódik, különösen az evést-ivást illetően.

A benti etetés egyrészt azért fontos, hogy ne szokjanak a házhoz a szomszédok cicái.

Másrészt meg hiába van eszük a hidegben búvóhelyet találni, a domesztikálásnak része, hogy nagy hidegben ők is közel olyan jó melegben legyenek, mint a gazdi.

67. Cilumiluci (válaszként erre: 55. - Cicakaktusz)
2013. márc. 31. 08:52
Mieink, sem,sima szürke cicák ésm nidkettő túl van egy-egy súlyos betegségen,ill.Pötyi mégm mnidig leukózisos csak hála a gondos ápolásunknak,tünetmentes.
66. szafaripók (válaszként erre: 65. - 18e79e1970)
2013. márc. 31. 08:52

"sosem hagytunk kismacskát".. kár, hogy az állatvédelem itthon olyan, amilyen, most szívesen feljelentenélek...:((

Ha nem akarsz kismacskát, mi a fenéért nem ivartalanítod a nagyot??????

65. 18e79e1970 (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2013. márc. 31. 08:38

Ebben teljesen igazad van! Mi kutyásak vagyunk, de mindig volt-van macskánk (falun, patakparton nem rossz dolog. ) Öcsém vagy 6-7 éve hozott a haverjától egy macskát, mondván hogy ez kandúr.... Aztán kiderült tavasszal, hogy Misike igazából lány... Azóta nem egy ellése volt, sosem hagytunk kismacskát, egészen tavaly tavaszig. Akkor mondtam a nagymamámnak, hogy ezt a vöröset hagyja meg, tuti kandúr lesz. Az is lett.... Ő úgy lett tartva, hogy bent eszik reggel a kutyával, ha hideg van beengedjük, éjjel lent alszanak a pincében. Eredménye: ha kitessékeljük, és megunja magát kint beáll az ajtó elé és nyávog. Ezzel szemben az anyja van, hogy napokig haza se néz, ő nem lett ennyit dédelgetve.

Egyébként az állatnak van annyi esze, hogy találjon magának éjjelre helyet, nekünk sosem volt ezzel gond, általában végelgyengülésben múltak ki. Nagyon ritkán autó csapta el őket.

2013. márc. 31. 07:49

A macskában állatot lássanak, ne családtagot! Mert ha átbillen, megette a fene! Ha esik, ha fúj, ha hőség van, és ők így vélekednek: na, gyere be te kis árva, ne legyél odakint egyedül - onnan elvesztek. A macska átveszi a hatalmat, és az uralmat a lakás felett. Nem tiszteli a bútorokat, felmegy oda is, ahova nem invitálják...

Szóval ha következetesen kinti macska, akkor ő is annak érzi magát, így bizony lehet fogyóeszköz is. Nem feltétlenül előttünk simítja ki egy autó, de nem jön többet haza, s azt sem tudjuk végül is odébb állt, vagy mi lett vele. Aztán a szaporulat kérdésének megoldására is gondoljanak előre, mert egy lánymacska gyakorlatilag mindig kismama.És a simizés is akkor megy, ha őkelme úgy akarja. Nem minden macska olyan, hogy gyere, simizlek egy kicsit, s ő megy is. Öntörvényű lények, nem hódolnak be.

63. Aville
2013. márc. 31. 07:44

Azt hittem allergiás vmelyik családtag, vagy ilyesmi. Ha egészen kicsi kora óta bent van a cica, és megtanítják neki, h mit szabad és mit nem, és kimehet a kertbe tombolni, játszani a cica, akkor nem fog szekrényre, függönyre mászkálni, bútort kaparni, mert talál magának kint igazi fát, amin koptathatja a karmait.

Nálunk a cicák kinti-bentiek. Akkor mennek ki, amikor akarnak. Télen a nap 90%-t bent töltik, nyáron ez kb 10%. Szóval magyarul. A cicának nem jó kint a hidegben. Én amondó vagyok, legyen cicájuk, és ha pici koruktól tiltva van nekik ez vagy az, akkor nem fogják csinálni (amikor látják - ugyanis ha nem látják, akkor igeeen :) :P), de ha nagy korában szabadul be a lakásba, szerintem azt nehezebb megnevelni. :)

62. csabi4
2013. márc. 31. 07:34
Egyik ismerősömnél van egy befogadott cica , csak etetik lakásba nem megy,csak a gangra- oltásokat nem kapott, állatorvost nem látott már 21 éve amióta tud a macsekról -
2013. márc. 31. 07:23
A mi macskáinknak van odakint a konvektor szellőzője fölé csinálva egy házikó a falra,egész meleg van benne télen,csak az a baj,hogy egyszerre csak egy fér el benne.Nagyon jó kis meleg fészek:)
2013. márc. 30. 23:43
nem tudom mitől függ, hogy fogyóeszköz-e. mi forgalmas út melett lakunk, de évek óta nem lett palacsinta egyik macskánkból sem, hála az égnek. a szomszédok sem mérgezős kedvűek. megvan az esélye arra mindig, hogy elbóklásznak, és baj lehet, de én ennek tudatában sem tudnék a macskával egy légtérben élni.
59. 06718ca650 (válaszként erre: 58. - Li Dzsin)
2013. márc. 30. 23:39
perzsa is elél kint, nem halnak bele. :)
58. Li Dzsin (válaszként erre: 3. - 3532273647)
2013. márc. 30. 22:47
Hát ha nem perzsát vagy valami hasonlóan szobamacskának tenyésztett fajtát/példányt szerez be, szerintem vígan ellesz :)
57. 9bbc382386 (válaszként erre: 3. - 3532273647)
2013. márc. 30. 22:24

Fogyó bizony....Valamit csak kellene biztosítani,vagy kötődni ha már szeretne.

Milyen emberek vannak??

Ne tartson inkább semmit az ilyen-

Amúgy van esélye,persze,de nem csak autóval kell számolni,hanem a kutyákkal,és szomszédokkal is.

56. Sirga (válaszként erre: 3. - 3532273647)
2013. márc. 30. 22:06
Hacsak nincs egy olyan macskairtó szomszédjuk, mint nekünk volt, akkor a cica esélyei tökéletesnek mondhatók. :) Az első pár hétben viszont javaslom a cicus bezárását, hogy megszokja a házat.
55. cicakaktusz (válaszként erre: 52. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 22:01
Tiszta sor volt, hogy nem mondunk le róla, nem dobjuk el, nem altatjuk el, mert azért addig szerettük, azután meg nem lehet nem szeretni. Pedig ránézésre sincs benne semmi különleges.
2013. márc. 30. 21:54
Köszönöm,átadom az eddigieket!
2013. márc. 30. 21:53
mieink bocsi
52. Cilumiluci (válaszként erre: 51. - Cicakaktusz)
2013. márc. 30. 21:53

Jófej cica az:))

A mirink is kis túlélő hősök,főleg Pötyi,őt a betegsége óta ki sem engedjük.

51. cicakaktusz (válaszként erre: 43. - Cilumiluci)
2013. márc. 30. 21:51
Átokverte dög! Mivel ki-be járhat kedve szerint, és éjjel kinn kell aludnia, kivéve az olyan időt, mint ami március 15-én volt, neki tiszta sor, hogy kinn kell vécézni. Úgyhogy van hajlama arra, hogy benn a macskaalom mellé menjen. Vagy belemegy, de az almot kikaparja. Még jó, hogy ez nem mindennapos, nagyon kell a lábának fájni, hogy ilyeneket műveljen. Mintha olyankor nem foglalkozna semmivel.
50. Ardilla (válaszként erre: 48. - 3532273647)
2013. márc. 30. 21:49

Hát, ha ettől okosabbak lesznek...


Lehet, hogy fel kellene keresniük a legközelebbi állatorvost, mert az tudja, hogy az ő környékükön mi a helyzet, hogy tartják mácsok a macskáikat, szokott-e mérgezés/légpuskázás lenni, mégis mi az ő véleménye a rideg macskatartásról?


Egy vidéki portán, ahol van valami gazdasági épület-szerű, napközben van mászkálás, ott el tudom képzelni, hogy a lakásba nem mennek be állatok.


Nálunk például van kert, de télen hetekig nem járok ki, mert minek. Most például esik az eső, egész héten esni fog, előtte havas volt minden, utána csüdig érő sár, szóval egyetlen porcikám se kívánna kimenni macskázni.

49. Cilumiluci (válaszként erre: 47. - 25800e2d09)
2013. márc. 30. 21:44
Mi nekik is adtuk azokat a gyapjúcsodákat amiket anyuék vettek egy olyan "akciós"kiránduláson:)
48. 3532273647 (válaszként erre: 42. - Ardilla)
2013. márc. 30. 21:42

Én biztosan nem,de ismerős házaspár kérdezte tőlem,mint állatbaráttól,és nekik próbálok segíteni.

Megmutatom nekik,eddig mit írtatok.


Nekem semmilyen állatom nem lesz,nálam csak a kutya jöhet(ne) szóba.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook