Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek mi a foglalkozása? fórum

Kinek mi a foglalkozása? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. en.enyem (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2019. szept. 11. 19:05

Igen nekem ez nagyon furi. Meg a fennmaradó összeget adják borítékban... Voltam most egy cégnél, egy hétig könyörögtem a szerződésért, de nem kaptam, így inkább eljöttem.

Megkeresem a személyzeti asszisztenst, és vele beszélek. Aztán elkéri az önéletrajzot. Már legalább így van egy kis személyes kontakt. Eddig 2-3 helyen voltam így csak, de még próbálkozok. Veszteni nem vesztek vele semmit.

Persze, természetesen jelentkezek online is. :)

79. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - En.enyem)
2019. szept. 11. 18:57

Jobb ha hozzászoksz, ez a kiskapuk országa. Sok kis cég be sem jelent, vagy csak 4 órára. Légy résen!

Bevinni önéletrajzot? Kinek adod le? Általában online lehet jelentkezni...

78. en.enyem (válaszként erre: 76. - Napsugár8)
2019. szept. 11. 18:50
Pest mellé költöztünk a férjemmel. Neki már van munkája, én kicsit nehezebben tudok érvényesülni. A végzettségemet tekinve logisztikai menedzserasszisztens vagyok, bár a szakmámban jelentősen nem dolgoztam, csupán 1-2 évet. Angliában éltünk 5 évet, és most szeretnék visszailleszkedni. Pár állásinterjún már voltam, de nekem kicsit kacifántosnak tűnnek a kisebb cégek, nagyon szeretik a kiskapukat, természetesen tisztelet a kivételnek. Az állásportálokat folyamatosan böngészem, de már elkezdtem inkább bevinni a nagyobb cégekhez az önéletrajzomat, hátha az is érne valamit.
2019. szept. 11. 17:02
R1-es munkatárs vagyok egy cégnél. Mindig mondják,hogy eredj ide -eredj oda.
76. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - En.enyem)
2019. szept. 11. 16:37

Akkor most te következel színt vallani, ha komolyan szeretnél javaslatokat, ötleteket kapni:

milyen iskolád, végzettséged, szakmai gyakorlatod van? Eddig milyen munkakörökben dolgoztál, kb. hány éves munkaviszonnyal, gyakorlattal rendelkezel. Milyen helyre szeretnél bekerülni. És fontos az is, hogy jelenleg az országnak melyik részén élsz. Ugyanis teljesen mások a lehetőségek a nyugati határ mellett, mint pl. északon vagy éppen a dél-keleti csücsökben.

Szóval hallgatunk! Mindent bele! :)

75. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - En.enyem)
2019. szept. 11. 16:31
Akkor talán érdemesebb lett volna elárulnod a végzettséged, és kérhetnél ötleteket. Tök mindegy neked, másnak mi, hogy sikerült. Az a fontos, te mihez tudsz kezdeni manapság az ország azon részén, ahol laksz.
74. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - En.enyem)
2019. szept. 11. 16:25
Nem sértődtünk meg, csak olyan "ajtóstól a házba" módi lett ez a fórum indítás.
73. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - 240a440c77)
2019. szept. 11. 16:23
Na, na! Vigyázzunk!
72. Panna.33 (válaszként erre: 71. - Epresturmix)
2019. szept. 11. 16:11

Bakker. 😂😂😂

Nem, egy régebbi nevemre gondoltam, amit ökörködés miatt csináltam. 😁

71. Epresturmix (válaszként erre: 70. - Panna.33)
2019. szept. 11. 16:08
A monogramomra gondolsz? :)
70. Panna.33 (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2019. szept. 11. 16:07
B.M. Mint Bögyös Maca.
69. Epresturmix (válaszként erre: 68. - Panna.33)
2019. szept. 11. 16:06
Didkós ügynök? :)
68. Panna.33 (válaszként erre: 50. - Grassi)
2019. szept. 11. 16:05
Én nem szégyellném, csak mivelhogy titkosügynök vagyok, nem árulhatom el.
67. vivo44 (válaszként erre: 65. - En.enyem)
2019. szept. 11. 16:04

Sokszínű emberek, sokszínű háttérrel, humorral, kedvességgel, makacssággal, jóindulattal, rosszindulattal, bátorsággal, bátortalansággal, ápoltsággal, ápolatlansággal...stb.

Tehát sokszínű a "felhozatal".

66. vivo44 (válaszként erre: 63. - Lávli)
2019. szept. 11. 15:58

Persze, tisztában vagyok vele, de kimondtad a bűvös szavakat....."mai világban"...:-)

Engem valahol jobban érdekelt anno párom szeme, hátsója, kinézete, intelligenciája és ......:-)))

Majd együtt megszerezzük a javakat.

65. en.enyem (válaszként erre: 64. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:57

Értelek.

Mikor leírtam a kérdést, ennyire bele sem gondoltam, ki mit gondolhat. De persze teljesen jogos.

64. vivo44 (válaszként erre: 62. - En.enyem)
2019. szept. 11. 15:55

Félreértesz!

Nem ellened irányul egy szavam sem!

Beszélgetős fórum lévén, a te általad hozott témában beszélgetünk.

Ennyi.

63. Lávli (válaszként erre: 61. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:53
Hát csak olvas, hall ezt-azt az ember, mesélnek ismerősök ... Tudomásom szerint a mai világban hamar le van csekkolva a pasi, van e háza, kocsija, mit dolgozik ... Érdemes e, megéri e kegyekben részesíteni :))
62. en.enyem (válaszként erre: 57. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:52

Nyilván ezt én is kifejthettem volna, viszont mivel ilyen még meg sem fordult a fejemben, ezért eszembe sem jutott hogy leszögezzem ezt rögtön a legelején. Elnézést.

Szóval nem párt keresek magamnak, nem pénztárcában szeretnék nyúlkálni, nem érdekel ki mennyit keres, senkin nem szándékozom élősködni.

Csupán az érdekelt- mivel jelen pillanatban álláskeresésen vagyok- mindenkinek sikerül e a szakmájában elhelyezkedni avagy sem. Körülírhattam volna jobban és szebben is a kérdésemet.

61. vivo44 (válaszként erre: 59. - Lávli)
2019. szept. 11. 15:49

Nem vagyok pasi így nem tudok pasi aggyal gondolkozni (jobb is), de biztosan minden szavad igaz!

Persze, oda-vissza.

60. vivo44 (válaszként erre: 58. - Wei wei)
2019. szept. 11. 15:48
Köszönöm!
59. Lávli (válaszként erre: 57. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:48
Kb. És lehet, hogy joggal gondolnád. De ugyan így a férfiak is, ha tőlük kérdezik a nők.
58. wei wei (válaszként erre: 53. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:46
Általánosságban válaszoltam az összes ellenkező hozzászólásra, de egyszerre csak egyre lehet válaszolni. Ezért jelöltem ki az utolsót, a tiédet. Bár ezt jelezhettem volna. Sajnálom, hogy ellened irányuló megszólalásnak vetted. De ez is csak egy vélemény volt, nem bántásnak szántam.
57. vivo44 (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. szept. 11. 15:44

Ha tőlem megkérdezné most egy pasi, hogy mi a munkám, rögtön az fordulna meg a fejemben, hogy lehet élősködni akarna rajtam? Pénzemre vadászik? Ingyenélő? Hogy már az első kérdése: "Mi a munkád?"

Sokoldalú...

56. Lávli (válaszként erre: 55. - Grassi)
2019. szept. 11. 15:39
Ugye, hogy jobban hangzik. 😎
55. grassi (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. szept. 11. 15:36
végiggondoltam, és igazad van! pl ott a sok qrva, aki influenszernek hívja magát :)
54. Lávli
2019. szept. 11. 15:34

Azért nyugodtan elismerhetjük, hogy vannak foglalkozások, amikre büszkék vagyunk, és vannak, amikre kevésbé, vagy neadjisten szégyelljük, mert igenis többre hivatottnak érezzük magunkat. Ha ennek van realitása, akkor tudjuk, hogy el is érjük majd a célunkat, szóval annyira nem gáz, de valamennyire mégis.

Már az óvodások kérdezgetik egymást: a te anyukád mit dolgozik?

Vannak, akik egy "Dr"-tól elalélnak, és többnek, jobbnak képzelik a titulus viselőjét. (Meg ő is saját magát 😁 esetenként 😁)

A diplomás meg nem fogad el munkát, ami érettségihez kötött a munkaügyi központban, mert derogál.

Én mindenesetre szégyellnem megkérdezni bárkitől is, hogy mit dolgozik, mert még a látszatát is szeretném elkerülni, hogy aszerint formáljak róla véleményt.

53. vivo44 (válaszként erre: 52. - Wei wei)
2019. szept. 11. 15:33

Szia.

Mint írtam én nem háborodtam fel a kérdésen, csak furcsának találtam, ezért kérdeztem.

Hogy te azzal kezdesz egy ismerkedést, vagy bárki más, hát az a te dolgod. Nem vagyunk egyformák, ami így helyes.

Szerintem ne keressünk ott problémát, ahol nincsen. Mindenki másként csinálja.

S a fórumindító is értette.

52. wei wei (válaszként erre: 51. - Vivo44)
2019. szept. 11. 15:29
Nem értem az általános felháborodást ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Miért érzi mindenki sértésnek? Én ismerkedésnél az első körben meg szoktam kérdezni, hogy valaki tanul vagy dolgozik? Mivel foglalkozik, mi érdekli? Hiszen így lehet közös pontokat keresni. Abból már kinőttem, hogy mi a kedvenc számod, meg a kedvenc színed? Az időjárásról sem tudnék órákat beszélgetni. A politika meg vallás pedig kényes téma lenne az első találkozásnál. Szerintem igenis sokat elárul az emberről, az is ha olyan dolgot csinál például, amit szégyell. Miért azt csinálja? Hogyan tálalja a dolgot? Ha nem dolgozik, akkor miért nem dolgozik? Sokat panaszkodik, esetleg pont az ellenkezője: henceg, nagyképű?
51. vivo44 (válaszként erre: 50. - Grassi)
2019. szept. 11. 15:10

Ez valahol természetes úgy gondolom, mert egy szimpla ismerkedésnél élőben, sem érdekelne első körben, hogy ki mit dolgozik.

S valóban nagyon sokan úgy gondolják, hogy többre hivatottak és ami munkát végeznek, az szégyellni való. Pedig de nagyot tévednek!

(Szeretek a plázában tiszta WC-re ülni).....:-))))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook