Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek indult be nehezen a fogyás, aztán sikeres volt? fórum

Kinek indult be nehezen a fogyás, aztán sikeres volt? (beszélgetős fórum)


2020. jan. 26. 15:56
Mindenkinél máshogy működik. Én pl az első két hétben fogyok, képes vagyok 5-6 kg-ot lefogyni, utána megállok két hétig semmi, és ha még mindig tartom a diétát 2 hét múlva megint fogyok.
25. King86
2020. jan. 26. 15:37

Szia.

Nem vagyok benne biztos, hogy hasznos lesz szàmodra a vàlaszom, de azért leírom és majd megítéled:)

Én majdnem 11 hónapja, hogy életmódot vàltottam. Fogalmam sincs mikor indult be pontosan, mert havi 1x mérek, ritkàn 2x. És 1 hónap elteltével àlltam mérlegre először, -5 kg volt. Ennek nagy része víz.

Azóta vàltozó, van hogy fél kg de van hogy 2-3 is lemegy havonta. Én màr túl vagyok azon, hogy a tempó miatt görcsöljek. El kell ezt engedni.

Azt fontosnak tartom leírni, hogy extrém súlyfelesleggel indultam, pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, PCOS, és magas kortizolszint mellett, kezdtem el. Azóta -29 kgnàl tartok, és annak ellenére hogy ilyen kevés ment le, nagyon sokat javult az egészségem. Tehàt megéri a vàrakozàs.

Szerintem se kicsi se nagy súlyfelesleg esetén nem éri meg türelmetlennek lenni.

Amúgy lowcarb életmódot folytatok, 70-90 g közti szénhidràttal, magas zsír és fehérjebevitellel, ezàltal az energiabevitelem is magas.. Nekem, személy szerint ez jött be.

Ha 1 hónap alatt nem tapasztalsz fogyàst, és vagy nem érzed jól magad, nem élvezed a tàplàlkozàsodat, akkor viszont vàltoztatni kell a módszeren. 1-2 hét túl kevés idő.

2020. jan. 25. 18:15
Utánanézek, köszönöm! :)
2020. jan. 21. 12:04
Vègül beindult mùlt hèten ès azòta is araszolgat lefele :) köszönöm mindenkinek a hozzàszólàsàt :)
2020. jan. 13. 08:07

2 éve volt egy epehólyag műtétem.

A műtét hetén (hétfőn műtöttek), napi fél zsömlét bírtam enni. A mérleg szerint semmit nem fogytam 1 hét alatt. A következő héten már 1 zsömlét is bírtam enni.


Hétvégére 8 kg-ot fogytam. Igaz, ez nulla mozgás volt, max 500 kalória naponta.


Tehát, ha csinálod a diétát, bár szerintem az 1400 kalória súlytartásra jó, akkor a második héten már fogja mutatni a mérleg.


Azt gondolom mindenki tudja, hogy sok mozgás=sok evéssel, hiszen senki nem bírja azt, hogy sokat mozogjon és ne emelje a kaja adagot, hiszen a szervezet követeli.


Én az első hónapra azt javaslom, hogy menj le 1000 kalóriáig, max. 100-120 gr szénhidrátra és akkor tuti lesz sikerélményed.


Én egyébként ha fogyni akarok, akkor mindig azt csinálom, hogy naponta 1x eszek, úgy este 6 körül, 1 adag kaját, és 1-2 hét alatt lemegy 3-5 kg.


Ha tornázok, akkor többet eszek és nem is fogyok. Sőt! amikor el kezdtem újra eljárós tornára járni úgy 12 éve, akkor fél év alatt 6 kg-ot híztam:S

21. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 13. 07:58
Meg a pajzsmirigy problémától...
20. plavalaguna (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. jan. 13. 05:56

Köszönöm. :)


Igen, erről beszélek. Nem kell ez, vagy maratonra edzeni.

Sima sajatsulyos edzessel, vagy sulyokkal is epithetunk izmot. Nem kell hozza kifulladni. Ezek akkor kellenek ha mar nincs rajtunk annyi felesleg. Nyilván a keringési rendszert is erositeni majd.

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Brigileo)
2020. jan. 13. 04:29

30 évesen és nem nagy túlsúllyal nem kell tartanod az edzésektől. (Akár otthon is gyakorolhatsz, videókról.)


Látszani fog! :D

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - Plavalaguna)
2020. jan. 13. 04:27
HIIT = High Intensity Interval Training
2020. jan. 12. 20:35

Sziasztok!

30 éves nő vagyok. 172 cm és 84 kiló. Másfél hónapja kezdtem el egy szigorú 1400kcal diétát. Tényleg odafigyelek, magamhoz képest jóval kisebbek az adagok, és sokkal egészségesebb is. Eddig simán megettem egy nagy határ adaggal bármiből és rengeteg csokit is. Új fogamzásgátlót kaptam, mert kiderült, hogy pcos-m van. Azóta nem kívánom az édeset, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ettem a másfél hónapban.

Mégsem ment le szinte semmi.. 1 kilót fogytam eddig.

Ezelőtt nagyon kevés vizet is ittam, napi 2-3 deci, most egy app segítségével a napi 3 literem megvan. Szóval nekem se indult be, de nem adom fel. Ha tartom a diétát, és szép fokozatosan neki állok mozogni is (most csak napi ~1,5km séta van) akkor mondjátok, hogy látszani is fog! :)

Én is kicsit ott tartok, hogy minek diétázzam, ha ugyanott tartok, mint az eddigi étrendemmel, de ha nem is fogyok, legalább egészségesebben étkezem. Aztán..csak jutok valamire! :)

16. plavalaguna (válaszként erre: 15. - Plavalaguna)
2020. jan. 12. 18:30
De szerintem semmi ok elkeseredesre. Eddig hiztal, most tartod a sulyod. Ez tokeletes elso lepes. Es szerintem nagyon ugyes is. Egyszeruenn ebbol meg csipj le egy picit, es maris fogysz. Vagy nem csipsz a kajabol, de mondjuk kimesz plusz felorat setalni minden nap. Ilyesmi.
15. plavalaguna (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 18:12

mi az a hiit edzés?


izmot építeni sima erősítéssel is lehet, neem kell hozzá kifulladni. nagyobb súlyok, kevesebb ismétlésszám.

nem kell izgulni, nem lesz az ember tőle swarcenegger, pláne ha kevéssel indul.


vagy a másik a gyógytornák ;) na azokkal nem fulladsz ki, de több van, ami izmot épít.


nyilván ha magadhoz képest majd 20 kiló van rajtad, ne most kezdj el kocogni, meg ugrabugrálni.


nekem amúgy sose egy hét alatt indult be a fogyás, mindig utána, de akkor is csak akkor, ha szigorú edzéstervet, vagy kaját tartottam, mert hirtelen kellett fogyni (pl nem akartam új ruhákat venni, és kezdtem kihízni)de ez az egy hét alatt egy kiló, ez tényleg figyelmet, fegyelmet igényel. És nulla csalást. Én pl mindent eszek , de mindent felírok. mindent, igen, ha beleharapok a gyerek sütijébe egy falatot, azt is. ilyenekből sokan nem is gondolják mennyi plusz kalória összejön. a sportot, meg sokan hatékonyabbnak gondolják, mert úgy veszik ők is izmot tartanak enn, de nincs is rajtuk annyi, így feleannyi kalóriát égetnek mint gondolják. az egész vége meg az, hogy ugyan nem híznak, de nem is fogynak.

az egész alapvetően az energiaegyensúlyról szól, matek, csak mindenkié egyéni. Még az is egyéni, hogy a diéta, vagy sok mozgás a hatékonyabb, illetve melyik sport jobb. de a vége ugyanaz. ha az ember kevesebbet eszik, mint amit elhasznál, nincs az az isten hogy ne mozduljon a mérleg 3 hét alatt. hja, de, ha elromlott a mérleg ;)

14. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 18:11
Ne keseredj el mindjárt az első hét után, de még a második után sem. Először úgy is csak azt fogod érezni hogy könnyebben begombolod a nadrágot, a mérleg majd jön utána. Légy kitartó, vidd le a bevitt kalóriát 1200-re, hanyagold a szénhidrátot, és edzeni sem kell mindennap. Elég ha minden másnap folyamatosan 40 percet tornázol. Hidd el meg lesz az eredmény.Még az sem akkora tragédia ha néha néha kilengsz és eszel olyat amit úgy gondolsz nem kéne. Még fiatal vagy, egy kis odafigyeléssel könnyen megjön az eredmény.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2020. jan. 12. 18:03
Ez az, hogy a vìz se megy ki belőlem. Gondoltam, jùniusig ledobok 15 kilòt, de ìgy nem sok lesz belőle ☹ 31 èves vagyok.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2020. jan. 12. 18:01
Előtte 60-61 voltam :( a doki azt mondta, hogy a tùlsùlytól kapok nehezen levegőt, ha felmegy a pulzusom :(
11. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 17:53

78,5 kilósan higy a fenébe fulladhatsz? Még ha 90-100 lennél, de így?


A youtube-on rengeteg féle workout van, választhatsz bőven megfelelőt.

10. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 17:51
Ha olyat olvasol, hogy első héten lement 1-2 kiló az színtiszta hazugság, mert valószínűleg csak vizet vesztett az illető, ami később vissza is jött. Heti egy kiló fogyás az még csak-csak, de ha azt akarod hogy a fogyásodat kövesse a bőröd is és nem akarsz - nem tudom hány éves vagy - ráncos vénasszonynak kinézni akkor megelégszel a havi 3-4 kg-val is.
2020. jan. 12. 17:46
*Nem bìrok hiit edzèst csinàlni
2020. jan. 12. 17:45

Sajnos fulladok a sùlyfeleslegemtől, ìgy nem jìrok hiit edzèst csinàlni.

A màsik, akkor nem jòl fogalmaztam. Olyanok törtènetèt, akiknek 2-3-4 hèt alatt indult be a fogyàs. Ugyanis sokat olvasok, hogy első hèten 1-2 kiló lement ès utàna minden hèten 1 kiló minimum. Na ez demotìválò.

2020. jan. 12. 17:23

Miért lenne jó ha valaki azt írná hogy neki már az első héten beindult a fogyás, ami nem igaz?

Ez nem sikertörténet hanem hazugság.


Kőkemény munka árán hetek múlva látszik eredmény, ha nem akkor jöhet a pajzsmirigy vizsgálat. Ezért írtam hogy vagy megindul vagy sem.

6. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 16:23

Sajnos a lightosan mozgas, es a 1400 kcal, (ha tényleg annyi akkor azert ennyiből 1 kilo minusz kebmne legyen...) az lassú fogyas, főleg ha kevés rajtad az izom.


Tojd le a merleget, építs izmot, meglátod pikk pakk eltűnik egy két ruhaméret.


A kulcs az izom. Az kevesebb terfogat, es tobb kaloria fenntartani a szervezetnek.

5. Sz123 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 16:13

Pedig igaza van, még ha hülyén is fogalmazott. Tényleg úgy egy hónap után várhatod az első kilót mínuszban, de az sem kizárt, hogy még több időbe kerül.

Kitartás!

2020. jan. 12. 15:13

Valahogy anonim sikerült.

Tudom, hogy vàrnom kell. Persze, ezen a hèten 5x edzettem. Mondjuk ilyen lightosat, de legalàbb nem fuldokoltam közben.

Azèrt szeretnèk olyat, hogy màdnak is nehezebben indult be.

Harmadik vàlaszadó ne haragudj, de ez nem valami motìvàló, beindul vagy sem.... nem magyaràzatot szeretnèk, hanem sikertörtèneteket

2020. jan. 12. 15:02
Ne röhögtess 7 nap után mégis mit vártál? Majd úgy a 3-4. héten megindul lefele. Vagy nem.
2020. jan. 12. 14:52
Mozogsz is valamit? Ne méregesd magad naponta,hetente, elég havonta egyszer.
2020. jan. 12. 14:40

Sziasztok!

Tudom, türelem. De szeretnèk pozitìv pèldàkat olvasni, hogy erőt merìthessek belőletek! Köszönöm előre is!


(172 cm ès 78-78.5 kg vagyok. Ma van a 7. napom, 1400 kcalt eszek, a makròkra is odafigyelek plusz egèszsèges èteleket veszek magamhoz. Ès 0 deka ment le ezen a hèten. Van ùgy, hogy este is 78.5 vagyok ès màsnap reggel is. Termèszetesen nem adom fel, mert sok tervem van erre az èvre ès ahhoz le kell fogyjak. Hashimotom van, de most mincs gyulladàsban a pajszmirigyem)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook