Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni fogyás: Hogyan ment? Nehezen, könnyen? Mik a legjobb módszerek? :) fórum

Szülés utáni fogyás: Hogyan ment? Nehezen, könnyen? Mik a legjobb módszerek? :) (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 27. 20:01
Latom vannak szerencses emberek is :) akik vekonyan kezdik a terhesseget es vekonyan felyezik be :d gratula nekik,termeszettol fuggo ez...en sajna nem tartozom a szerencsesek koze...terhessegem elott boirezonancian megtalaltak hogy cukor alergiam van emiatt hiztam meg 55kilorol 65 re hirtelen sipp supp mert a selytek ugy vedekeztek hogy zsiradekot raktak lemaguk kore vedjek magukat a cukortol...mivelhogy teherbe estem nem tudtam betartani a dietat es 65rol 80 kilo voltam terhesseg vegere...szules utan 70 kilosan erkeztem haza...azota eltelt 6 het es 68nal tarok...remelem kis tornaval es dietaval sikerul viszafogynom 55 re...
2012. jún. 26. 08:25
Én mindkét terhességem után 14-14 kg-ot fogytam kb. 3,5 hónap alatt, amikor már nem szoptattam alacsony (1000-1200 kcal)kalóriabevitellel.
2012. jún. 26. 07:38
Sziasztok!Én nagyon szerencsés vagyok 2 fiam van mindkettő születése után már másnap ugy néztem ki mint terheségem előtt.Ilyen alkatom van.Mindenkinek mosolygós szép napot!!
2012. jún. 26. 07:37

A legjobb módszer, ha egészségesen táplálkozol, figyelve a saját jelzéseidre, így pl. csak akkor eszel, ha éhes vagy! Ajánlom a paleolit táplálkozást, nekem 5 gyógyíthatatlan betegségem múlt el tőle, köztük rákos elfajulás is, a gyerekem is paleo-gyerek, soha még az orra sem folyt... még cicizik 20 hónaposan, és makk egészséges!

A paleo mellett szépen leolvadnak a kilók is, úgy, hogy nem kell semmit sem számolgatni, akkor eszel és annyit, amennyit akarsz. A lényeg nagy vonalakban az, hogy kerülj bizonyos ételeket: az összes gabonát, tejet, mindennemű előrecsomagolt tartósított félkész műkaját, cukrot, burgonyát, hüvelyeseket. Mi marad? Rengeteg hús, zöldség, gyümölcs, magvak, ha tejimádó vagy, könnyen készíthetsz magtejeket otthon.

Sok sikert!

M.

12. Arel (válaszként erre: 10. - Jollymama)
2012. jún. 26. 06:12
Érdekes, én 24 évesen szültem az elsőt, akkor rendesen rakódott rám a terhesség alatt (+14 kg), amit aztán nem is tudtam leadni. Aztán életmódváltással alacsonyabb súllyal 36 évesen szültem a másodikat, akkor is kb. ugyanannyi többletet felszedtem, de 1 évvel később a felét ledolgoztam, másféllal később mindet, sőt 6 kg-mal kevesebbel kezdtem a 3. terhességemet (59 kg-osan). A szülés napján kb. 65 lehettem, a kórházból 59-cel jöttem ki. Most is annyi vagyok, pedig fél éve anyatejet kap a baba, de a napi tornának és az egészséges táplálkozásnk köszönhetően lassan elégedett is leszek az alakommal. Nem lett kevesebb a tejem (persze, ha nagyon bezabálok és rengeteget iszom, akkor több is lehetne, de elég ami van) a torna ellenére. Most 38 éves vagyok. 24 évesen álmodni se mertem volna ilyen alakról... De mindenki más! :)
2012. jún. 26. 05:50
most 5 éves a legkisebb fiam és nem hajlandó megenni a húst ,most kezdte,mondtam neki hogy már a hasamban is ezt csinálta!
2012. jún. 26. 05:49

Az első gyereknél (21 éves voltam)47-ről 72-re híztam.kb 2 hónap alatt vissza is fogytam ,szülés után úgy hogy nem igazán diétáztam ,csak mondjuk nem ettem sokat ,viszont azzok nem voltak energiamentesek :)))). A másodiknál(23 évesen)

kevesebb hízás volt 54 kg lett a súlyom szülés után,ezt tartottam 6 évig amíg sorra nem következett a 3. gyerkőc. 30 év körül már nem úgy regenerálódik a test,74 kiló vagyok és bármit csinálok nem mennek le a kilók,illetve 4-5 kg ingadozás van ,de ha abbahagyom vissza is jön. ha valaki jó formát szeretne szüljön minél hamarabb :) Hozzá kell tennem hogy a 3. terhességnél az 5. hónapban kórházba akart fektetni a doki mert 5 kiló fogyásnál tartottam . Nem bírtam megenni ahúst semmilyen formában(érdekes módon csak a szülésig)

2012. jún. 26. 01:30

Szia!


Hát, én nem hogy fogynék, hanem meghíztam azóta. Igaz az is, hogy szoptatok, meg rengeteg csokit eszek.:(

54-el szültem, most meg 57kg vagyok.:s

Az első 2 gyereket, 8kg hízás után 50-el szültem, majd visszafogytam 42 kilóra. A 3.-at 55-el. Mindegyiknél, hamar visszanyertem az alakom, csak úgy simán. Most a 4.-el meg lemmeni semmi nem megy, de annál jobban kúsznak fel a kilók.

2012. jún. 26. 01:01

Én a második gyerekkel híztam vagy 10 kilót. A harmadiknál viszont 4 hónap után folyamatosan fogytam, mert cukros lettem! Az én étkezésem lényege abból állt, hogy teljes szénhidrát stop!

Ami azt jelentette, hogy napi egy zsömle vagy egy kis szelet kenyér, semmi tészta és persze zéró cukor! Minden más jöhetett!

Szülés után 2 héttel már semmi fölösleg nem volt rajtam, pont úgy néztem ki mint a terhességem előtt!:))

2012. jún. 25. 23:54
A szakemberek azt mondják hogy normál esetben 1éves kor körül vissza lehet kapni az eredeti súlyunkat.
2012. jún. 25. 23:52

Szia.Én nem híztam sokat csak 6kg.Szülés után fél kgmal kevesebb voltam mint amennyivel teherbe estem de híztam vissza.Szoptatás alatt nem próbáltam semmit,jó egy kis tornát de nem vált be mert csökkent a tejem,így abba hagytam.Vártam míg nem szoptatok.Utána sikerül annyival fogynom hogy kevesebbet ettem.

Így le ment.58,5lel álltam neki a terhességnek most 58vagyok .még szeretnék pár kgot leadni de a cél ez volt hogy legalább ide vissza jussak.


Persze mindenki más mindenkinek magának kell tudnia hogy neki mi válik be.

Tuti recept nincs.

5. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Csirivirir)
2012. jún. 25. 23:45
Ha tényleg probáltál lefogyni és komolyan csináltál diétát és testmozgást de mégsem sikerült fogyni akkor hormonális probléma áll a háttérben.
4. Csirivirir (válaszként erre: 3. - Cukornádkisasszony)
2012. jún. 25. 23:38
Nagyon szép eredmény, ügyes vagy!
2012. jún. 25. 23:29

Szia!

Én már eleve túlsúllyal indultam neki a 9 hónapnak( 100kilós voltam). 9 hónap végére 120kiló lettem. Majd a Kislányom 7-8 hónapos volt,mikor neki vágtam az új életmódomnak(este vacsit elhagytam, kezdetben este 6 óra után nem ettem,amúgy meg minde amit szeretek de csak mértékkel) 1.5 év alatt lefogytam 42kilót. Ennek idén novemberben lesz 2 éve,tehát tartom is a súlyom. :)

2012. jún. 25. 23:26
Én soha nem szültem, de van rajtam többlet, ami az Istenért sem akar lemenni. Ha megengeded, csatlakozom, mint érdeklődő. :)
2012. jún. 25. 23:18
Szules utani fogyas...kinek hogyan ment?nehezen konnyen?legjobb modszerek? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook