Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek hogyan kérte meg a párja a kezét? fórum

Kinek hogyan kérte meg a párja a kezét? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 7dfc648351 (válaszként erre: 32. - BalázsE.)
2012. aug. 26. 14:09
Tudod, hogy van ez... igaz esküt hamis kővel megpecsételni?
32. BalázsE. (válaszként erre: 31. - 7dfc648351)
2012. aug. 26. 11:11
Igen igen. Én is így gondolom. Pusztán megjegyeztem hogy az én párom nem venné zokon a cirkóniát sem. Pusztán kiváncsi vagyok ki miként vélekedik erről.
31. 7dfc648351 (válaszként erre: 30. - BalázsE.)
2012. aug. 24. 18:17

Fontos a gyémántgyűrű. A cirkónia kamu, nem lehet egy kamugyűrűvel megkérni valaki kezét egy életre.

Van pár tízezer forintos, aprócska gyémánt is, ennyit minimum szánj egy lánykérésre!



Az ünnepi alkalmaknak meg kell adni a módját.

2012. aug. 24. 18:04
Látom azét vannak ötletes megoldások. És mit gondoltok arról hogy kell a gyémántgyűrű? Szerintem ez már lényegtelen, hiszen a szándék önmagában is felemelő, az meg hogy köves gyűrű-e vagy nem az már az anyagi helyzettől függ és ki-ki lehetőségeihez mérten választ gyűrűt. Azért ötlött fel bennem ez a kérdés, mert minap láttam egy hülye sorozatot amiben a hölgy kezért ugyan cirkónia gyűrűvel kérték meg, de az nemet mondott a párjának mert csak azt kapott. Majd amikor egy brillel ellátott -szerintem ocsmányan túlzsúfolt- kövesgyűrűvel kérte meg akkor már igen volt a válasz. A páromnak például nem fontos a köves gyűrű, Ő is inkább a szándékra és a megfontolt kérésre helyezi a hangsúlyt. Persze nem egy felmérés tanusítja hogy a hölgyek dédelgetett álmai a szőke herceg és a fehér ló után, a szép gyűrű és az esküvő. Én ugyan ebben már nem lennék olyan biztos. Természetesen mindenkinek meg van az álma ezen eseményekről és dolgokról, de a ralitás talaján maradva belátjuk hogy a kevés néha több.
2012. aug. 5. 21:59

Csak így simán: akarsz a családi kriptánkban feküdni?

Nem lett az ajánlatból semmi!

De azóta is ezen szórakozom.

28. beatav
2012. júl. 15. 20:28

Bementünk érdeklődni a hivatalba (hogyan is van ez?), egyből a személyi igazolványainkat kérték és időponttal jöttünk ki... :D Akkor véletlenül házasodtunk tíz éve?Vagy akkor történhetett amikor a várandósan az apasági nyilatkozat tételkor a legfontosabb kérdés az volt...és ha Őt is (mármint engem) a nevemre veszem? -és jöttek a kérdései.:)

Szóval Nekem nem kérték meg konkrétan a kezem, de ettől még boldog vagyok!

2012. júl. 15. 20:01

Nekem egyszer volt és talán nem túl romantikusra sikerült, de még ma is tart.

Sorkatona volt Baján, leszerelés előtt négy hónappal levélben történt.Írt egy csomó dologról és csak úgy mellékesen megemlítette, hogy azt álmodta megkérte a kezemet és igent mondtam. Mit szólnék hozzá ha ő most ezt így éber állapotban is megtenné?

Hááát soha nem volt erőssége a romantika. No, de túllendültem a pici csalódottságomon és amúgy meg tényleg az számít, ami utána jön

26. Annie1130 (válaszként erre: 24. - Globus)
2012. júl. 15. 19:49
Én saját magamra szeretek építeni, nem pedig a madárkákra...
25. globus (válaszként erre: 24. - Globus)
2012. júl. 15. 19:48
Ja, utána ettől még jöhetett volna a harmadik.
24. globus (válaszként erre: 14. - Annie1130)
2012. júl. 15. 19:47
A másodikra kellett volna igent mondani, aztán kilökni a madarat a kalitkából :DDD
23. jujus
2012. júl. 15. 19:47
Párizsban az Eiffel torony tetején...
2012. júl. 15. 19:40
Nekem a Níluson kérték meg a kezem ezelőtt hét évvel,mesés volt!
21. Kata 1977 (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2012. júl. 15. 19:03
Ez tuti!
20. Annie1130 (válaszként erre: 16. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 18:38
Nos, ne felejtsük el, hogy mindig kettőn áll a vásár!
2012. júl. 15. 18:26
Nem ez a lényeg, hanem hogy mi következik utána...
2012. júl. 15. 17:51
... január 6-án a budai Korona cukrászdában... közben pedig szólt a Love story zenéje ... kint pedig nagy pelyhekben hullott a hó... így sétáltunk fönt a Várban :)
17. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 16:51
Nekem 4x kérték meg a kezem, abból 3x lett házasság,de mind meghatározó és maradandó kellemes emlék maradt:-)
2012. júl. 15. 16:34

Minő dőzsőlés lett itt hírtelen. :D


Köszönjük szépen!


Látom azért vannak akik többször estek túl ezen a dolgon, de mind maradandó élmény volt.

Van egy nagyon jó barátom, aki 30 esztenős és 6 eljegyzésen van túl, de most se kötelezi el magát. Gyűjti a 7-et. Ő például annyira közömbös az eljegyzéseivel szemben, hogy az már érzelmi frigiditás. De lehet nem is kéne csodálnom, így hat után.

15. 8e9170fe09 (válaszként erre: 12. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 15:26
Nem, ezt így szokás, az Ő apjától kérte meg. :)
2012. júl. 15. 14:29
Melyiket meséljem?:)Az első az egy rózsaszínködös tiniszerelem volt, otthon voltunk csak mi ketten, szülők nyaraltak, gyertyafényes vacsorát szervezett nekem, letérdelt és elővette a dobozkát. A második egy méregdrága francia étterem kellős közepén egy 30 000 fontos köves gyűrűvel szerette volna összekötni az életünket. Nemet mondtam, nem akartam kirakatházasságot, meg aranykalitkát. A harmadik az hatalmas szerelem volt. Tengerparton, telihold, és nem gyűrű volt, hanem egy nagyon szép nyaklánc, amibe az ő neve volt gravírozva, meg magának is vette gy ugyanolyat, amibe meg az én nevem volt. Az legutóbbi és egyben remélem, a legutolsó, 2 éve Szilveszterkor készülőtünk egy összejövetelre, ritka pillanatok egyike volt, hogy hamarabb elkészültünk/em és ültünk otthon szépen felöltözve és néztük egymást, erre berohant a szobába és elővett egy pár gyűrűt szimbólikusan, amit a szülei hordtak 30 évvel ezelőtt (ez azért nagy dolog, mert az édesapja meghalt és az anyukájától megkapta mindkét gyűrűt). Szimbólikusan elfogadtam, de visszadtuk az édesanyjának, hogy vigyázzon rájuk és vettünk újat magunknak. Túl nagy megtiszteltetés volt, nem tudtam volna hordani...
2012. júl. 15. 14:13
Mi harom honapja jartunk ekkor es beigerte, elvisz a baratinak bemutatni egy etterembe. Az etterembe erve nem volt senki. Kerdeztem, hol vannak a baratok?!... Sehol. Elovette a gyurut es nagyon hatarozottan megkerte a kezem. Ennek 13 eve, 3 eve hazasok vagyunk, van egy eppen 3 eves kislanyunk!!!
12. BalázsE. (válaszként erre: 9. - 8e9170fe09)
2012. júl. 15. 12:48
:D No azt meg hogyan?! Hogy is van nézd meg az anyját vedd el a lányát csak pepitában?! :D
11. BalázsE. (válaszként erre: 8. - Revi11)
2012. júl. 15. 12:47
Ez a fontos! És köszönöm szépen hogy megosztottad Te is Velünk!
2012. júl. 15. 12:46
sehogy
9. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 12:46
Úgy ahogy illik: apám kérte meg helyettem. :D
8. revi11 (válaszként erre: 6. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 12:45

Igen,nem mindig jön a herceg a paripán.Van lova,csak akkora állatbarát,elengedte,hadd menjen,éljen szabadon.

Én is álmodtam 100 szálas rózsacsokorról,meg pohárba rejtett gyűrűről,néha jó lenne királylánynak lenni:-)

De azt hiszem,most is az vagyok,csak álruhában.

7. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - Revi11)
2012. júl. 15. 12:38

Már meséltem és nagyon tetszett nekik főleg a 12 éves álmodozó kamasz lányomnak:-)

Az a párom nagyon romantikus volt és szerencsére vannak róla képek is emlékbe,bár a szívembe mindig élni fog.

A másik 2 párom már nem volt ilyen.

6. BalázsE. (válaszként erre: 4. - Revi11)
2012. júl. 15. 12:37
:) Ez meg aranyos. :D Van ilyen. Én is ismertem pár hasonló esetet. De mindig azt mondtam erre, hogy az ember ismeri a párját, és tudja mit hogyan old meg, így ez igazából nem zsákbamacska ilyen esetben. De ennek is meg van a maga varázsa. Bár édesanyám erre mindig azt mondta, hogy ez nem a szőke herceg fehér lovon eset, hanem a nagy szőke ló királyfin megoldás. :D -ne vedd magadra- De Édes anyám már nem romantikus, már kinőtte. :D
5. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - BalázsE.)
2012. júl. 15. 12:37
Örömmel tettem!
4. revi11 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2012. júl. 15. 12:32

Milyen szép,ezt mesélheted majd a gyerekeidnek,az biztos!

Nekem annyit mondott,egy hosszabb beszélgetés után:akkor nézzél gyűrűt!:-)

Persze együtt mentünk másnap,együtt választottuk ki,és a családom előtt húztuk fel,ahogy kell.

A férjem nem egy romantikus alkat,mindent megad nekem,de nem kreatív,ha magának kellene kitalálnia valamit.

Bár karácsonykor csupa olyat kaptam tőle,amnire vágytam,tehát figyelte a jelzéseket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook