Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
796. 9a095cf031 (válaszként erre: 795. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 19:50
Mondtuk: ha megkérdőjelezed magát a kérdést, akkor felesleges bármiről beszélni.
795. massalhangzo (válaszként erre: 794. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:48

en megkerdojeleznem azt, hogy vajon az a csalad tenyleg olyan-e, mint ami ide le volt irva. mert ahhoz kepest, hogy a nagyneni a sracot is csak egyetlenegyszer latta, annak a csaladjat nagyszeruen jellemzi


nem erdekes, hogy egy ilyen talpraesett, jolelku, normal sracnak csupa gaz csaladtagja van? egy pias anyja, egy apja, aki a "babajat" nyaraltatna, es egy tesoja, aki egy munkakerulonek szult gyereket?


hogy elvileg etelre es egyedul nevelt gyerek segitesere kernek, de a nagyneni es a csaj szerint tutira nem, mert elpialtak, elbagoztak a penzuket, es ujabb adagokra kell a le

794. 9a095cf031 (válaszként erre: 790. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:40

Oh, hát persze....meg a tesója sem a hitelt fizeti, hanem félreteszi.


Mi a tököm értelme van annak, hogy a szülők elkérnek havi 150 ezret a különélő gyerektől és azt félreteszik? Hülye a gyerek és nem tud megtakarítani?

793. massalhangzo (válaszként erre: 791. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:39

szerintem az nem altalanos, hogy az emberek megismerkedve egymas pontos fizeteserol beszelgetnek, sot kesobb sem. azt sem altalanos, hogy osszehazasodva rogton a masik fizetesi papirjat kered es behajtod a penzt a kozosbe. sokaknak ez igy mukodik, de korantsem mindenkinel


a lehuzos csajokon kivul nem is ismerek olyan fiatalokat, akik ne ezerrel a sajat karrierjukre, munkajukra koncentralnanak, arra hajtananak, hogy a hivatasukban elerjek azt, amit szeretnenek, es lehetoleg rendes fizetesert.


olyat, hogy egy 22 eves csaj remegjen a pasija fizetese es koltese miatt, nem is hallottam. kiveve lehuzosabb fajtat, aki kiakad barmin, ami nem ra van koltve vagy kozos dolgokra

792. massalhangzo (válaszként erre: 786. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:34

de most nem a valo szamit, hanem hogy az ember hogyan reagalna


en is azt mondom, amit te, ha a csaj ettol kiborul, akkor ne hazasodjanak ossze, mert nem egymashoz valok. szerintem siman talal olyan not, akinek belefer, hogy a srac a jo fizujabol 50-et hazaadjon, eltartsa ot, es lakasra gyujtson :D


ne csinaljatok mar ugy, mintha a srac az osszes penzet odaadna a csaladjanak, szegeny csajnak meg miatta kene nelkuloznie, mert egyelore a csaj minimal alatt keres suli mellett, a srac meg az atlaghoz merten kiugroan


szerintem egyaltalan nem kene sarkalatos kerdesnek lennie a havi X osszegu tamogatasnak, mert anyagilag belefer nekik meg most is, a kilatasaik meg elvileg olyanok, hogy kesobb ez apropenz


ha valaki ennyire rakattan a parja fizetesere es rosszullevesig hajszolja magat a semmiert, azzal egyreszt problemak vannak, masreszt nem jol valasztott part, es nem is bir kilepni a sajat korlatai kozul


ismerek olyan parost, ahol az egyik fel bokezu, nagyvonalu penzugyekben, a masik meg takarekos, kuporgatos, de megsem jelentkezik ez naluk akkora problemakent, hogy barmi befolyassal legyen a hazassagukra. nemhogy bakker egyikuk szethanyja a belet emiatt :D

791. plavalaguna (válaszként erre: 790. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:32
persze lehet... azért nem merte elmondani a fiú a lánynak csak apránként mi a szitu... igzad van, nyilván ezt a fantziavonalat erősíti amit írt a TI
790. Channa* (válaszként erre: 777. - Globus)
2016. nov. 6. 19:29

Persze, hogy nem tudjuk.


Régen, amikor még lány voltam, a nagymamámnál laktunk mi unokák felváltva, hogy ne legyen egyedül. Kb. évente cseréltünk, ilyenkor a nagymamánknak adtunk pénzt a rezsire, ellátásra, stb. Pontosabban, a teljes fizetésünket leadtuk ez idő alatt, és ő adott nekünk zsebpénzt.


Amikor úgy gondoltam, hogy haza költözök, akkor a nagymamám az általam adott pénzt visszaadta.:D


Lehet, hogy a fiú szülei is ezt teszik majd...

789. 9a095cf031 (válaszként erre: 777. - Globus)
2016. nov. 6. 19:29
A TI írta, hogy a szülők elvárják a támogatást és nem tetszett nekik, hogy ne adjon többet a srác.
788. plavalaguna (válaszként erre: 786. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:28
hja, elég sok tábor kijön belőle...
787. 9a095cf031 (válaszként erre: 773. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:28

És ha nem állna hozzá máshogy? Te is nagyon jól tudod, hogy aki nem tud nemet mondani a családja lelki zsarolásának, az 10 év múlva sem fog tudni nemet mondani. Nem véletlen, hogy a lány ebbe így nem mer beleugrani.


És ha nem lesz ennyi a bevételük? Ha a fiú kiesik a munkából, ha a lány nem fog ennyit keresni? Mi van, ha kettejüknek lesz összesen 400 a bevétele és abból még albérletet meg gyereket is kell finanszírozni.


Túl sok a "ha"...

786. 9a095cf031 (válaszként erre: 772. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 19:26

Az én párom (még nem férjem, és mégis alap, hogy közösnek tekintjük a pénzünket, mert együtt képzeljük el az életünket) nem cigizik, nem is értem, honnan veszed egyáltalán? Mi kitűztünk egy célt, a közös családi házat és jelenleg mindent ennek rendelünk alá. Amibe természetesen belefér időnként egy-egy költségesebb dolog, de az nyilvánvalóan nem férne bele, hogy havi 50-100 ezret kifizessünk MÁSNAK az életszínvonala emelésére. Aztán valahogy mégis szeretnek bennünket.


"de milyen hozzaallas az, hogy a masik nem kolthet semmire?"

Egyrészt, nem mondtam, hogy a feleség szabja meg, mire költhet a férje. Azt mondtam, ha neki nem fér bele az, hogy az anyósék kiadásait fedezik, közölje és ha a fiú ezt nem tudja elfogadni, lépjen tovább, keressen olyan lányt, akinek belefér. Ha talál ilyet.


A másik: feltételezem, a fiú nem CSAK ezt az 50 ezret költi saját dolgaira, pl. családra. Hanem rendesen van hobbija, néha venne valami költségeset, költene erre-arra, ugyanúgy, mint a lány és EZEN FELÜL akarna még a családjának pénzt adni. Tehát, ha mindketten ugyanúgy keresnének idővel, akkor ő a közös kasszából 50 ezerrel többet akarna kivenni a saját terveire. A fiú vajon mit szólna, ha a lány azt mondaná, akkor az ő családját is finanszírozzák?


"nem egyszerubb azt mondani, oke, menjen havi 50 a csaladodnak a te fizudbol, ha ezt szeretned"

Nem, nem egyszerűbb, ha a lány magát az elvet nem tudja elfogadni. Mert mondom, ennyi erővel akkor fizessen ő is 50-et, aztán már 100-at elvertek csak arra, hogy a szülőket finanszírozgatják. 10 év alatt 10 millió forintot. 20 év alatt 20 milliót. Abból már a gyerekeiknek is vehettek volna valamit.

785. plavalaguna (válaszként erre: 779. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:24
ezt csak te látod bele.. a történet arról szól a családra ne menjen a feneketlen kútba pénz a kettejük közös jövője helyett...
784. plavalaguna (válaszként erre: 781. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:22
hát látod, sokféle a világ ;)
783. globus (válaszként erre: 781. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:21
Szerencséd van :)
782. Channa* (válaszként erre: 780. - Globus)
2016. nov. 6. 19:21
E havit tudod, de pl. ő azt kérdezte, hogy 4,5,6 és ezt 2-án....
781. Channa* (válaszként erre: 778. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:20

Nekem ez fura.

Én mindig tudom, hogy mikor kell dolgoznom, és azt is, hogy mikor mehetek szabira, stb.

780. globus (válaszként erre: 767. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:19
Simán lehet ilyen, én például sosem tudom, hogy férjemnek mikor lesz jövő hónapban szabadnapja. Csak e haviakat ismerhetem.
779. Channa* (válaszként erre: 774. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:19

Engem az sem érdekel, hogy meg tud e nősülni és az sem, hogy ügyes e.


50 ezer forintot akar elkölteni másra és nem a közösre, ennyi. Szerintem ez bele kellene, hogy férjen. Ennek a nőnek még meglepetést sem tudna okozni, mert nem tehet el magának egy fillért sem, pénz nélkül meg nem tud meglepi ajándékot venni....

778. plavalaguna (válaszként erre: 767. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:17
egész sokan nem tudjuk előre pontosan hogy lesz a munkabeosztásunk és a szabadnapjaink... Van ez így ám ;) nem olyan extra.
777. globus (válaszként erre: 771. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:17
Azt sem tudjuk, hogy elveszik-e tőle. A folyamat már kialakulhatott, mielőtt lány képbe lépett, legalábbis nekem így jött le. Mi van, ha az adományozás úgy kezdődött, hogy a fiú szeretetből ajándékozta őket, hogy tudjanak luxusra költeni, ez egyébként hiába hőbörögnek sokan, szép gesztus. Addig, amíg teherré nem válik. Akkor ácsi.
776. massalhangzo (válaszként erre: 771. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:15

es ha nem igaz, amit a csaladrol mondanak? ha igaz, hogy cigizik valamelyik, de kozben ok is hitelt torlesztenek, tesot tamogatnak stb. mert leirni barmit lehet, nyilvan ilyen nagyneninek es csajnak mindenki pioca es penzlenyulos, pedig senkit nem lehet kenyszeriteni, hogy adjon. a sracot sem. nem is otthon el, nincs lelki rahatas, telefonon meg fura lenne :D


ha nekik ez pont jol jon, hogy nem kerulnek havonta bajba, akkor mi van? akkor nem a csaj meg a srac lesz bunko, hogy ennyit nem tesznek meg, pedig megtehetnek?

775. Channa* (válaszként erre: 769. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:15
Nem arra kérné a párod, csak úgy. 50 ezret havonta el akarna költeni.
774. plavalaguna (válaszként erre: 765. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:14
Hát, ha így meg tud nősülni, akkor ügyes :) szerintem nem nagyon van nő, aki erre családot tervezne. Persze tudom mindenki magámak szüli a gyereket, modern világ van, a pasi csak spermadonor. A jónő az , aki egyedül csinál mindent, nem gondolkodik közösben ...
773. Channa* (válaszként erre: 764. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:13

Szerintem, ha már lesz 2 gyerek, akkor a srác már máshogy állna a dolgokhoz.


És elvileg, akkor már kb. 800 ezer lesz a havi bevételük.

772. massalhangzo (válaszként erre: 764. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:12

most genya leszek, de akkor neked miert nem jut peldaul az eszedbe, hogy azt mondd, matol nem cigizhetsz, nem kapsz ra penzt, mert az masra kell. nem jonne jol havi plusz 30-50 ezer majd a gyerekek lakasara, tanulasara, nektek nyugdijra, vesztartalekra?


az elnezheto, hogy a te ferjed mire kolt, de mas ferje csak arra kolthet, amire a meg nem is feleseg megszabja? :D


mert itt nem arrol van szo, hogy helyesli-e a csaj a srac csaladjanak viselkedeset, igenyeit, hanem arrol, hogy ne szorja el a penzt, amivel ok tervezhetnek. es ebben ki is egyeztek volna, de milyen hozzaallas az, hogy a masik nem kolthet semmire?


jobb lenne, ha a srac elhallgatna plusz bevetelt, a csaj hata mogott segitene a csaladjat, es folyton lavirozna akozott, nehogy lebukjon vagy besertodjon valaki? nem egyszerubb azt mondani, oke, menjen havi 50 a csaladodnak a te fizudbol, ha ezt szeretned. a srac is megkonnyebbulne, hogy sem a csaladjat nem kell visszautasitani, sem folyton fosni, hogy ne bukjon be a csajnal, vagy ne keruljon ket tuz koze. mert okes, hogy a csajt elveszi, de attol meg a szulei, tesoi ugyanugy a csaladja, akarmilyenek is

771. 9a095cf031 (válaszként erre: 766. - Globus)
2016. nov. 6. 19:09
Nyilván nagyon más a megítélése annak, ha egy szülő kényszerből veszi el a gyereke pénzét, mert pl. beteg és nem tudja fizetni a gyógyszereit vagy azért, mert kell neki a luxus és az fontosabb számára, mint a gyerek boldogulása.
770. globus (válaszként erre: 764. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:08

300 ezer ft-ot tíz évig félretéve 36 milliós házat vehetnek, hitel nélkül. Másikuk fizetéséből pedig élnek egy tűrhető albérletben. Hiszen ő is jól keres, kb. ugyanannyival saccoltam, a maradék százzal együtt közel félmillió.

Persze ha ennél gyorsabban kell, akkor nyilván hitel.

769. 9a095cf031 (válaszként erre: 760. - Channa*)
2016. nov. 6. 19:08

Őszintén?


Nem, nekem nem fér bele egy család életébe az, hogy a felmenők meg tesók luxuskiadásait fizessük hosszútávon. Nem is tudnék tisztelni egy olyan anyós/apóst, aki lehúzza a gyerekét azért, hogy fussa neki cigire meg egyéb luxuskiadásokra, mert mi sem lehúzni akarjuk majd a leendő gyerekeinket, hanem segíteni. Azt a havi 50 ezer forintot inkább eltennénk lakáskasszába, hogy tudjunk egy kezdőtőkét biztosítani a gyereknek egyetemhez, lakáshoz vagy bármihez, mert mi a közös gyerek életéért vállaltunk felelősséget, nem a szülők életszínvonaláért. Nehogy már az ember azért ne tudjon segíteni a saját gyerekének, mert még a szülei is őt húzzák....


Ha anyagi gondban lenne anyós/após, szó nélkül segítenénk, de nekik meg lenne annyi eszük, hogy inkább leszoknak az extra kívánságokról, minthogy tőlünk meg a leendő családunktól vegyék el a pénzt.


Ismétlem: itt az elvvel van a baj. Azzal, hogy az ilyen szülők idővel egyre több pénzt fognak követelni, és ezt a lány is nagyon jól tudja.

768. Channa* (válaszként erre: 757. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 19:08
Ha valaki egyedül él és van egy kis lakása, ami tehermentes, akkor meg lehet, mert belefér a rezsi, a bérlet, a kaja és még talán valami, de ha nincs lakása, akkor nem lehet megélni még szerényen sem ennyiből egyedül.
767. Channa* (válaszként erre: 755. - Mosolyka1111)
2016. nov. 6. 19:06

A lányról beszélsz vagy a fórumindítóról? Engem a lány érdekel, nem a fórumindító!


Ha valakinek ilyen munkaköre van, akkor, hogy lehet az, hogy nem tudja, hogy mikor kell dolgozni, mikor lehet szabadnapos, stb.?


Tényleg csak egy témára lehet agyilag felkészültnek lenni? Mert mint írod, jó szakember....

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook