Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
826. Channa* (válaszként erre: 823. - Mosolyka1111)
2016. nov. 8. 15:54
Nekem már nincs kedvem ehhez. Mindent leírtam, amit gondoltam...
825. plavalaguna (válaszként erre: 823. - Mosolyka1111)
2016. nov. 8. 15:10
Hat meg mar eleg sokmindent leirtunk.
2016. nov. 8. 10:14

Nekem még az jutott eszembe, hogy azért lenne jobb, ha a lány kilépne az egészből, mert ha a fiú meg is vívja a harcát a családdal, akkor már talán nem lesz olyan, mint előtte. Egy puhap...öcs embert ha belekényszerítenek valamibe, az tömény lelkifurdalás lesz.

A csajszival nem volt egyenes. Szerintem lépjen a lány, ilyen pedigrékkel (iskola, stb) ráér elköteleződni még. Semmiről sem marad le, legfeljebb egy léleknyúzó házasságról.

Fiúka majd talál másik alanyt, akinek a torkán le tudja nyomni a családját.

2016. nov. 8. 10:05
Az muris, hogy amikor valaki normálisan kifejti az érveit, tehát nem vagdalkozik és mocskolódik, akkor beáll a fórum napokra.
2016. nov. 7. 16:51

Én azt tanácsolnám a lánynak, hogy hagyja az egészet. Ebből jól nem tud kijönni, mindig ő lesz a rossz.

Nagyon fiatal még, nem hinném, hogy egy ilyen kompromisszumot 22 évesen kell megkötni, ilyet megkötni ráér tíz év múlva is.

Én letenném a lakáskulcsot, az eljegyzési gyűrűt, és agyő, nagy Ő.

Nyilván van otthona, van szülői ház, ahol eddig lakott. Ahogy írta itt valaki, 1 vagy 2 év múlva diploma, utána pedig megvalósítja önmagát, bérelhet lakást is a majdani jövedelméből.

Pár év múlva ezen a szerelmen már csak mosolyogni fog. Fiatal még, méltatlan élethelyzetbe nem kell belemászni.

821. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 815. - Plavalaguna)
2016. nov. 7. 13:51

Inkább így: a csaj kapzsi vagy más kontójára tervez, a fiúnak meg van egy lehúzós, lejmolós családja is a háttérben. :D

Szegénynek jó sokat kell keresnie, hogy ennyi "éhes szájat" eltartson :))

Neki a legszarabb az egész történetben.

820. plavalaguna (válaszként erre: 819. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 13:40
hahaha :D persze hgy tudom, én pl a harmadik fajta vagyok :D :D
819. PöttyösPanka (válaszként erre: 818. - Plavalaguna)
2016. nov. 7. 13:18
Amúgy tudod, hogy háromféle ember létezik: aki tud számolni, és aki nem ;)
818. plavalaguna (válaszként erre: 817. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 13:04
Sőt, ha valaki úgy tervez, hogy legyen tartalék is a családi kasszában, az az igazi számító ri..anc... :D
817. PöttyösPanka (válaszként erre: 809. - Mosolyka1111)
2016. nov. 7. 12:59
Egyet értek. Akik felvették a hitelt, számolniuk kellett volna az eshetőségekkel. De úgy látszik, hogy aki tervezget, és szem előtt tartja a jövőt, az számító dög.
816. forrest2010 (válaszként erre: 809. - Mosolyka1111)
2016. nov. 7. 12:39

:)......." mindig volt félretett pénzük " ezért is csípte a szemét " ecceri" kormányunk dicső vezírérek , h vajon mennyi lehet otthon a " cihába " ? a zembereknél ?!


Kétségtelen , h nem könnyű megtanulni bánni a pénzzel / nekem legalábbis rettenetesen sokára sikerült :( / de tényleg kellene a gyerekeknek ilyen tantárgy is + nem ártana az se ha egy minimális fogalmuk lenne a háztartásvezetésről is :)

815. plavalaguna (válaszként erre: 814. - L.luiselotte)
2016. nov. 7. 12:34

szóval a csaj kapzsi vagy más kontójára tervez, a fiúé meg egy szerető összetartó család :D :D :D


érdekes kettős könyvelés ;)

814. l.luiselotte (válaszként erre: 809. - Mosolyka1111)
2016. nov. 7. 12:32

(nem akarok vitatkozni, éppen csak beugrottam a dominó miatt.)


A kapzsiság és a más kontójára tervezett jövő között azért elég vékony a mezsgye.

813. mosolyka1111 (válaszként erre: 810. - Globus)
2016. nov. 7. 11:59
Igaz:)
2016. nov. 7. 10:48
Nem mindig annak van tartaleka, akinek viszonylag sok jovedelme van.
2016. nov. 7. 10:44
kedves fiatal lány! Ugorj ki ebből amilyen gyorsan csak tudsz! Egy szép napon azt veszed észre, hogy a te fizetésed jelentős része is megy a vőlegény családjának a zsebébe...
810. globus (válaszként erre: 809. - Mosolyka1111)
2016. nov. 7. 10:37

Azért volt pénzük, mert a bevételből azonnal félretették. Nem a maradékból.

Sosem lenne vetőmag, ha a maradék búzát akarnák vetni. Azt aratáskor azonnal kivették, jól elrakták, többit nyugodtan használhatták. Minden évben. Akkor is, ha kevés termett, a vetőmag szent és sérthetetlen volt.

809. mosolyka1111 (válaszként erre: 808. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 10:32

Szerintem jó a hasonlat.

Amúgy pedig azért döbbenet, hogy hányan tesznek egyenlőségjelet a kapzsiság és a megtervezett jövő közé.

Elképesztő, hogy már egy bankbetét is bűn itt a hoxán. (Egy régebbi fórumban valaki azt forszírozta, hogy kinek mennyi tartaléka van, egyik nő írta, hogy mennyi, de ez kb. a gyereke egyetemi éveire és az ő idős korukra.

Amit az kapott, majd levették a fejét.

Döbbenet, hogy ilyen pénzkezelési kultúrával él a nagy többség. (És akkor azt mondom, amit itt már egy páran előttem is, hogy utána pedig megy a rinya, hogy bedőlt a hitel, a rohadt szemét bank, stb., mikor lesz a családi pótlék a számlán.)

Én az iskolában bevezetnék olyan tantárgyat, hogy a családi költségvetés kezelése, tervezése. (Jó, én a számok embere vagyok, de öreganyáink ezt négy elemivel tudták, és mindig volt félretett pénzük.)

808. PöttyösPanka (válaszként erre: 766. - Globus)
2016. nov. 7. 07:38

Persze, hogy számít, mire költik. Ahogy a lánynál sem mindegy, hogy miért fogja a pénzt. Ha azért, hogy megteremtse az egzisztenciális alapot a saját gyerekeinek, azt mondom, érthető. Ha pedig azért, hogy ne az anyós füstölje el azt a pénzt, hanem ő maga, akkor én is a másik oldalt támogatom.

A háttérben meghúzódó indokok mindig fontosabbak, mint maga a tett. Pl ha egy ember leszúr valakit, akkor mondhatod, hogy aljas gyilkos. De ha kiderül, hogy az a valaki megtámadta a sötét sikátorban, és meg akarta erőszakolni, a másik meg nem akarta megölni, csak megijedt és védekezett, akkor is ugyanúgy elítélendő, mint az, aki azért szúrt le valakit, hogy kirabolhassa? Szerintem azért van különbség.

2016. nov. 7. 07:22

Visszaolvastam már ezt a hányós dolgot, mert páran ezen gúnyolódnak.

Ahogy kivettem, nem a fiúnak produkálta, ha jól értem, letette a telefont és utána. Gondolom, utána nem hívta fel a vőlegény urat, hogy beszámoljon róla.

Másrészt, aki ironizál ezen, arra nem gondolt, hogy az egész ennek a fiatal nőnek olyan volt, mint egy hirtelen arcul ütés?

Jeggyűrű előtt szűrve kapta az infókat (kedves mama időnként depis), jegyesség alatt tudja meg apránként a többit. Mivel nem kotorászott a bankszámlán és a pasi zsebében.

Amikor megtudja, hogy a vőlegénye kötelességének érzi havi 200 körül betolni a lúzer családjába, fájó szívvel elmondja, hogy bocsánat, a jövőre nézve lényegi infók voltak előle elhallgatva, és ebben így nem lesz partner.

Ahogy kivettem, vőlegény úr ezen meglepődik, de csak a lánnyal tudja bevallottan elképzelni a jövőt, ezért megígéri, hogy megszünteti a családi cafetériát.

Lány amennyire tud, mellette áll.

És akkor jön az, hogy nem lehetne-e MÉGISCSAK a havi 50 ezer.

Azért gondolkozzunk már el! Itt nem az 50 ezet maga a tényező, hanem hogy valamit megbeszélnek, ígéretet kap, és rá egy-két hétre újra kezdődik a próbálkozás?

Ki az, akinek nem ugrana görcsbe a gyomra ettől a ténytől??

Meglett negyvenesnek is, nem egy hoszonegynéhány éves kis nőnek. Ez csalódás lehetett, nem kicsit.

Kb mint piás ha megígéri, hogy soha többet, aztán egy hét nyugi, és utána jönne azzal, hogy de mégis, csak napi egy felest hadd igyak.

Kinek nem ugrana össze a gyomra, kiben nem omolna össze a világ?

Hogy akkor a pasi SEMMIT nem ért az egészből?

(Az meg, hogy kinél megy át a gyomor liftezés hányásba is, már egyéni érzékenység, de testi.)

Az alap problémára visszatérve, én sem játszanék a lányka helyében orosz rulettet, hogy esküvő után vagy változtat a srác, vagy nem. El lehet válni persze, de akkor minek a cécó.

Én úgy próbálnám a lány fejében ezt helyretenni, hogy ez a srác akkor nem az a srác, akit szeretek. A tények ismeretében. Ilyen fiatalon azt hiszem, hagynám. Van egy gyanúm, hogy egymás kínzása lenne a dolog.

Ha a fiúnak ez nem jön lélekből és agyból, hogy miért nem adományozunk havi 50-et SEM, akkor visszaadnám a gyűrűt.

(Fiatal lányom van, nem örülnék, ha így vergődni látnám, ismeretlenül ennek a lánynak is szorítok, hogy tudjon átlépni ezen a hirtelen jött szerelmen, eljegyzésen.

A fiú pedig nem volt tisztességes, olyan érzésem is van, hogy nem véletlen jegyezte el villámtempóban. Mintha úgymond gyorsan le stipi-stopizta volna, lehet, hogy úgy volt vele, ilyen nő nem terem minden bokorban. De pont mert okos a csaj, naiv volt a pasi, ha azt hitte, majd sunyi módon folytathatja úgy, hogy a lányt is megtartani, és a család felé is máltai szeretetszolgálatot játszani.

Bocsánat, hogy hosszú volt, de nem szeretek vagdalkozni, ha mondandóm van, kifejtem inkább.

806. plavalaguna (válaszként erre: 804. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 20:04

mint mondtam, annyit tudunk, a srác családot, feleséget gyereket szeretne és saját kecót. Feleség gyerek, azt hagyjuk, tekintsük csak a saját kecót. Így hogy lesz neki? Ő akarja, nem a lány. ennyit tudunk.


Bár szerintem az is érdekes, ha neki a prioritás a tesója, anyu apu, akkor hogy akar saját családot, meg gyereket? mert ha gyereket akarok, a prioritás a gyerekem, aki nem kérte hogy legyen. Elsősorban mindenki a saját gyerekéért és saját magáért tartozik felelőséggel. nem a felmenőiért, vagy az oldalági rokonaiért.


szóval megkérte egy pasi egy lány kezét... itt így minek is? ha neki van családja? így hogy lesz saját?

805. plavalaguna (válaszként erre: 802. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 20:01

dehogy nem láttam. szusszaa.... Viszont olyat nem , akinek sikerült úgy saját családot alapítani, hogy nem az volt a prioritás. Próbálkozást igen, sikert nem.


olyat viszont igen, hogy hja, jófizu, támogatott rokonság, valahogy midnen csaj szemét, az idő teltl, saját család sose lett, de mindenki szemét lehúzós, főleg a nők... Sőt ennek a női megfelelője is megvan időnként, csak az ritkább, inkább fiúkat igyekeznek erre nevelni, hogy majd eltartják a tesót anyut aput ha felnőnek. Mint egy haszonállat... Szerintem ez nem szertő család, de az már kiderült, nekem mást jelent eleve a család mint itt többeteknek.

804. massalhangzo (válaszként erre: 803. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:59

de azt vetted ugye, hogy a forumindito nem ismeri a srac csaladjat, meg a sracot is csak egyszer latta. ezek nem tenyek


ettol fuggetlenul tokmindegy, milyen a csalad, ha a srac segiteni akarja oket havi x forinttal, ami meg boven belefer a koltsegekbe

803. plavalaguna (válaszként erre: 801. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 19:58

hát az én apám alkoholista volt. gondolhatod hogy ő se piára próbált kérni... de ehhez nem kell nagy ész, hogy igazából mire kellett (volna, ha adtam volna)


Szóval ne tekerd már ki, a topikindító elég egyértelműen fogalmazott.

802. massalhangzo (válaszként erre: 797. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:57
es te olyat meg nem lattal, hogy valaki jol keres, es ad a csaladjanak is belole, akik nem keresnek jol? mert hidd el, ilyen is letezik, nemcsak a lehuzos kategoria
801. massalhangzo (válaszként erre: 799. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 19:55

ez nem arrol szol, hogy en nem hiszem, hanem ezt a forumindito irta le. hogy nem cigire meg piara, meg kocsitorlesztesre kerik a penzt, hanem kajara es az egyedul nevelt gyerkocre


azt csak a forumindito tette hozza, hogy szerinte persze hogy nem ezekre, hanem igenis piara, cigire, es kocsihitelre. ezt vajon honnan tudjak, mikor eddig azt sem tudtak, a srac segiti a csaladjat anyagilag? csak miutan kiderult, kezdtek kombinalni

800. plavalaguna (válaszként erre: 798. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 19:55
illetve ezt kanyarítod, mivel szerinted nem igaz a történet. Csak akkor min vitázol? az általad képzelt dolgon? annak mi köze a topikhoz?
799. plavalaguna (válaszként erre: 796. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:53
igen, ezt én se értem. ha eleve semmit se hisz el belőle mássalhangzó, akkor min vitázik??
2016. nov. 6. 19:53

szerintem jobban hiheto, ha a srac szulei elvaltak, es az orszag ket pontjan elnek a nyugdijukbol, a tesoja meg egyedul neveli a gyereket, hogy atlag korulmenyek kozott elnek, ho vegere kiurult penztarcaval, minthogy az anyja a kocsmaban fetreng, az apja egy uj pipi visz bali szigetere, a tesoja meg a gyereket egyedul nevelve luxusautot vesz reszletre


de ez csak az en meglatasom itt a tortenet leirasabol :D

797. plavalaguna (válaszként erre: 795. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 19:52

örülj neki ha még nem láttál ilyet. Vagyoni helyzettől függően, kicsiben nagyban, sok helyen van ez, hogy családokban egy emberre ráakaszkodnak a többiek. Szóval ez fizetésfüggetlen. Csak van akiről 150 ezret, van akiről 15 ezret van akiről másfél millát húznak le... Már amíg hagyja magát. Van aki benneragad, van aki meg otthagyja a családot és alapít sajátot. aztán ő lesz a hálátlan vagy akivel családot alapított a pénzéhes...

de az alapsztori mindig ugyanaz...


Van ilyen is. a világ sokféle.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook