Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi lányom születése a kórházátalakítások közepette fórum

Kicsi lányom születése a kórházátalakítások közepette (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kicsi lányom születése a kórházátalakítások közepette

1 2
14. 11a91585fe (válaszként erre: 8. - Gerna)
2007. nov. 15. 08:24
Mondjuk úgy,hogy érintett vagyok. Mindenkinek van rossz napja,nem mondom,de a minden második nap ne legyen az.Igen kemény munka mindkettő,az eüs is és a pedagógus is.Nem hiában van köztük annyi,aki iszik. (Ez ki lett mutatva statisztikailag)De sajnos ez sem betegre,sem diákra nem szabadni kivetíteni.De ez csak az én véleményem.
13. 11a91585fe (válaszként erre: 12. - Nerika)
2007. nov. 15. 08:17

Sziasztok,

biztos ne egyszerű nekik sem.Főleg most ebben a fene nagy reformkorszakban. De láttam már olyat,konkrétan a szobatársamnál,amikor műszakváltás előtt másfél órával,elindult a szülés,és "lezsibbasztották" fájdalomcsillapítóval,hogy ne az ő műszakukban szüljön. Ez viszont szomorú. :(

12. nerika (válaszként erre: 8. - Gerna)
2007. nov. 15. 08:12
és vannak napok amikor csak imádkozik, hogy az ő műszakjában ne történjen olyan dolog ami miatt börtönbe kerülhet, mert már fizikailag lehetetlen , hogy esetleg 1 nővér 20-25 beteg mellett folyamatosan ott legyen, közben udvariasan a hozzátartozókkal foglalkozzon stb.
11. gerna
2007. nov. 15. 07:56
Értettem! és te is jól értetted.
10. 1df6e6bb7a (válaszként erre: 8. - Gerna)
2007. nov. 15. 07:54
Gerna,mintha személyeskedést éreznék részedről. :) (fiygelembe véve az előző fórumok hozzászólásait is..) Igen,tanítok.És nem lehet olyan rossz kedvem,hogy én ezt a diákjaimmal éreztessem,hiszen egyik sem tehet az aktuális problémáimról. Satisfied? :)
9. kathlee (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2007. nov. 15. 07:39

Szia!


Ha nem vagyok indiszkrét, megtudhatnám, hogy melyik ez a kórház?

8. gerna (válaszként erre: 5. - 11a91585fe)
2007. nov. 14. 22:04

" Ha meg a fizetése kevés,amin egy pillanatig sem csodálkoznék,akkor váltani kell.Tudom,hogy 55 évesen,már nehezen vált az ember,és már az évek alatt bele is fásul.De én úgy gondolom,hogy az egészségügyi és a pedagógus pont az a szakma,ahova elhivatottság nélkül ne is menjen az ember. "


Te egészségügyben vagy oktatásügyben dolgozol vagy dolgoztál? vagy elhivatottság-szakon végeztél? vannak olyan napok, amikor nagyon fut a szekér, az ember ügyesen, kreativan gyógyít, ápol, tanít, beszélget, és vannak, amikor sajnos nem :(

7. 11a91585fe (válaszként erre: 6. - Nerika)
2007. nov. 14. 21:34
Tény,még emlékszem,hogy nagyon érzékeny a mell ilyenkor.Azzal van gond,hogy a szakember nagy durcásan áll hozzád,ha megmered kérdezni.
6. nerika (válaszként erre: 4. - 11a91585fe)
2007. nov. 14. 20:55

én nem találkoztam még olyan anyával, akinek amikor belövellt a melle és kőkeményen annyira érzékeny volt hogy a hálóing érintése is iszonyú fájdalmat okoztt, akkor az anyatej megindításához szükséges szakszerű masszirozásnál az élvezettől alélt volna el

sajnos ez fájdalmas, de más út nincs, különben begyullad, tályog is kialakulhat, nagyon veszélyes

Viszont nem értem a többi anyuka hol volt, mert ha a nővérek nem is érnek rá, a szobatársak között mindig akad aki már nem először szülő és szivesen megosztják a tapasztalataikat, sokszor még olyan tippeket is tudnak amit a nővérek se.

Első szülésnél nekem is szobatárs mutatta meg hogy mit csináljak, hogy könnyen meginduljon a tej,meleg vízzel zuhanyoztattuk, masziroztuk, mindennel próbálkoztunk, de még így is fájdalmas volt, erről nem a nővér tehet.

5. 11a91585fe (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2007. nov. 14. 19:50

Pillanatra sem szeretném a hivatástudatod és odaadásodat kétségbe vonni.Kérlek ne is vedd személyeskedésnek.De szerintem az, hogy türelemetlenül kezelik az anyukákat a nővérkék,az nem pénz kérdése.(pl Nem kell addig kínozni az újdonsült anyuka mellét,míg szerencsétlen a fájdalomtól elalél).Ha meg a fizetése kevés,amin egy pillanatig sem csodálkoznék,akkor váltani kell.Tudom,hogy 55 évesen,már nehezen vált az ember,és már az évek alatt bele is fásul.De én úgy gondolom,hogy az egészségügyi és a pedagógus pont az a szakma,ahova elhivatottság nélkül ne is menjen az ember.Márpedig ha elhivatott,akkor tök mindegy mióta és mennyiért dolgozik.

Mint említettem,nem veszek senkit egy kalap alá. Én pl,egy gonosz öregasszonyt kaptam ki.Tűfóbiám van.A méhösszehúzót általában szurival adják be,de a kórlapomra az orvosom feltüntette,hogy csak ha muszáj,azaz elkerülhetetlen,akkor kaphatok szurit.Ez meg direkt üldözött,mert azt hitte,hogy viccelek,kényeskedek.Mókás volt amikor a 34 éves orvosom letolta a vén szatyrot. :))) Persze,volt kedves nővérke is,aki gyakorlatilag ott lakott a korházban,minden anyukát keresztnevén szólított (ma sem tudom hogyan tudott állandóan annyi,cserélődő nevet megjegyezni :) ),és úgy vett vért,hogy nem ájultam el,mint bármikor ha tűt látok.

4. 11a91585fe (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2007. nov. 14. 19:41
Pillanatra sem szeretném a hivatástudatod és odaadásodat kétségbe vonni.Kérlek ne is vedd személyeskedésnek.De szerintem az, hogy türelemetlenül kezelik az anyukákat a nővérkék,az nem pénz kérdése.(pl Nem kell addig kínozni az újdonsült anyuka mellét,míg szerencsétlen a fájdalomtól elalél)
2007. nov. 14. 19:32

Szia!

Sajnálom, hogy ennyi rossz dolog történt veled, de hidd el, hogy jelenleg nagyon sok kórházban ez a helyzet. Nem biztos, hogy az érdektelenség vagy a nem odafigyelés az ok, hanem a pénz és létszámhiány. Talán egy vidéki kis kórházban nagyobb szerencséd lett volna, mint pl. nálunk az Alföldön.

Én szülésznőként dolgozom. A kismamák szülés után az első sétát és tusolást nővéri felügyelet mellett végzik. Családi, barátságos a hangulat, bátran kérdeznek a kismamák. Az újszülött osztályon bemutató fürdetést szoktak csinálni a kismamáknak. Hazaadásnál a kismama ágyánál van felöltöztetve, közben megmutogatva milyen tornát végezzenek ha kell, hogyan lássa el a köldökcsonkot, mit hogyan adjon rá.

Nagyon népszerű az apás felkészítő tanfolyamunk is, ami négy előadást tartalmaz. Benne van szó a terhességről, a diétáról, megmutatják a szülőszobát, elmagyarázzák a szülést a műszerek segítségével, és körbevezetik a szülőket az újszülött osztályon is.

Az utóbbi két évben talán ennek köszönhetően megnőtt az éves szülésszámunk is.

Kívánom, hogy te is találj egy ilyen helyet, ahol majd második gyermekedet szülöd majd.

2007. nov. 14. 19:12
Nem irigyellek Ildike.Én levontam a tanulságot,bár csendben,halkan.. Minden jót kívánok Nektek,remélem a következő élmény sokkal kellemesebb és meghittebb lesz.
2007. nov. 5. 16:03
Szüléstörténet... és egy kicsit több annál: Léna májusban született, éppen mikor szülészeti osztályok szűntek meg, alakultak át. Első gyerekes anyukaként voltam olyan naív, hogy minden rendben lesz... De volt egy-két gond. Kérlek Benneteket, akik első babátokat várjátok, hogy okuljatok a történetünkből. Nem elrettentés, félelemkeltés, csak a mi esetünk!

Ugrás a teljes írásra: Kicsi lányom születése a kórházátalakítások közepette
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook