Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kicserélnék pár alapanyagot a konyhában az egészségesebb életmódért. Mit ajánlatok? fórum

Kicserélnék pár alapanyagot a konyhában az egészségesebb életmódért. Mit ajánlatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
16. 6f257fd90e (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2012. júl. 6. 09:51

Xili? Lehet ilyet kapni hipermarketekben vagy inkább csak bioboltokban?


Eddig 0-ás fehérlisztet használtam, még egy kevés van belőle, a hétvégén esedékes a bevásárlás, gondoltam cserélek. Esetleg valami finom kenyérreceptet tudsz ajánlani? Mint már említettem, anyukámtól kaptam egy római tálat és nagyon nagyon bejött, hogy milyenre készíti az ennivalót, azt ovlastam, hogy kenyeret is lehet benne sütni. Próbáltál már ilyet? Vagy csak sütőgépben?

15. 6f257fd90e (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 09:48
Érdekes ez a cikk minden esetre :) Kb két hete kaptam anyukámtól egy római tálat, a hétvégén kipróbáltam, isteni lett benne a párolt zöldség és a "sült" hús is. Azért "sült", mert gyakorlatilag a zöldségek levében párolódott meg.... A római tál maradhat?
2012. júl. 6. 09:47
cukor helyett xilit. Fehérliszt helyett teljeskirölésü. Süsd Te a kenyeret. Olaj helyett kókuszzsír. Barna vagy basmati rízs. Az utobbi ugyanolyan mint a sima fehér rízs csak sokkal jobb a felszívódása. Ne vegyél instant termékeket.
2012. júl. 6. 09:46

Köszönöm szépen a sok tippet!


Kérdés: nagyon szeretjük az oregánót és a fokhagymát (gyakorlatilag két tasak oregánó és kb három nagy fej fokhagyma elfogyik egy hónap alatt). Ezek maradhatnak? Mennyire bátran használjam ezek után?

12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 09:45

Ha esetleg mégis, az AntalValis cikk a fóliatesztről:

[link] com/hirek/alufolia-husok-aluminium-tartalma.html

(a com elől vegyétek ki a szóközt, mert máshogy nem engedte elküldeni.)


A cikk aljánál ott van a forrás is. :)

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 09:41

Olyat nem tudok mutatni, gondolom, AntalValit nem tartod hitelesnek.

Mindenesetre szerintem attól, hogy nem olvad el a zacsi a sütőben, még oldódhat ki belőle káros anyag.

10. 34c48a3825 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 09:35

:) Tudományos portál hivatkozását kérem, kísérletekkel és bizonyítékokkal arra, hogy a sütőzacskóból "káros anyagok oldódnak ki"


De mértékadó portál legyen, ha kérhetem, tehát szakmai.


Nem a kilókról van szó a kérdésben, hanem az egészségesebb étrendről, nem a hízásról.

2012. júl. 6. 09:16

Fólia és sütőzacskó: oldódik ki belőle káros anyag, ahogy a teflonból is. Én az ellentábor vagyok, nem ajánlom!


Ha már sütés: a sült húst mindig jénaiban csinálom, így nem kell alá semmi: se víz se zsiradék, annyi csak, hogy a bőrét nem szedem le a szárnyasoknak. Le lehet azt utána is szedni, nem muszáj megenni. :)

(Mellesleg nekem a kedvencem a csirke bőre... És 52 kiló vagyok, szóval csak attón nem fog senki elhízni, mert megeszik 2 bőrös felsőcombot.)

2012. júl. 6. 08:55

krumpli helyett répa.

felkarikázod, kevés olajon teflonban először fólia alatt, majd nélküle megpárolod+megsütöd

2012. júl. 6. 08:55

Olajban sütés helyett sütőzacsakó, zsíradék nélkül.

Ne paníroz, ha muszáj, akkor ne bő olajban süsd ki, hanem tepsiben, spriccelve olajjal.


Barna rizs.


Ne egyetek mindenhez krumplit, a zöldségpürék sokkal finomabbak.


Grillezz, párolj.


Nem kell mindenhez kenyér.


Saláta-saláta-saláta: legalább a köret fele ez legyen.


Csak apró lépésekkel haladj, lassan változik az ízlés.


Ne habarj, ránts ételeket, ezeket nagyon könnyű elhagyni, főleg most, a nyári melegben.


Egy kisétkezés lehet hideg gyümölcssaláta.


MINDENT dobj ki, amiben adalékanyag van! Ez a legfontosabb.

6. Zsú1965 (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2012. júl. 6. 08:48

Használj köretnek pl. hajdinát, kölest a rizs helyett.

És ne olajban, zsírban süss, hanem mondjuk sütőzacskóban, fóliában, són.

5. b81fcd1219 (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2012. júl. 6. 07:27
A rizsből a barna rizs a jó a rostok miatt.Olyan cuccokat keress aminek alacsony aglikémiás indexe.
4. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2012. júl. 6. 07:20
Ezekra pont nem tudok válaszolni, :) Nem láttam, mikor elkezdtem írni. :)
2012. júl. 6. 07:18

Először is GRATULÁLOK!!! :)


És elsőként dobd ki, ajándékozd el, vagy csak ne vegyél több Vegetát/Delikátot, leveskockát és levesporokat. Na jó, utóbbi kettőnek lehet alternatívája... Leveskockából itt létezik bio, abban nincs ízfokozó, meg porból 100%-os természetes, ebből itt kb. csak gyereklevest találtam. :) Ezek vész esetén elfogadhatók.


Az a baj velük, hogy tele vannak ízfokozóval. :(

2012. júl. 6. 07:15

Sziasztok,


Szeretnék egy kicsit életmódot váltani, ami a konyhai alapanyagokat illeti. Esetleg ha van valakinek tapasztalata, írna néhány jó tippet? Pl. keményítőt használok ha habarást készítek, nem lisztet. De ha jól tudom, a 0-ás lisztnél is van egészségesebb, mi az? Rizsből a hosszú szemű, előre megfőzöttet használom. Ez jó vagy van jöbb is?

2012. júl. 6. 07:13
Kicserélnék pár alapanyagot a konyhában az egészségesebb életmódért. Mit ajánlatok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook