Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki vett már részt elsősegély tanfolyamon és milyen a vizsga? fórum

Ki vett már részt elsősegély tanfolyamon és milyen a vizsga? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 26. 07:47
A héten voltam vizsgán, sikerült. Lehet, hogy az a hír járja, hogy még a vizsgáztatók sem veszik komolyan a vizsgát, de jobb, ha felkészül az ember, és nem veszi lazára a figurát. Nem rágózik, a telefonját kikapcsolja. Én sem tolerálnám, ha pl.: újraélesztésnél elvonulna a vizsgázó telefonálni: "bocs, ez fontos hívás". Ez is egy vizsga, komolyan kell venni. Nem jutottam el a lélegeztetésig, mert leállított, és kérte a két tételt (mindent mondtam, nem csak csináltam, tisztában voltam a teendőkkel). Úgy gondoltam, hogy akár sikerül a vizsga akár nem, nem adom vissza a könyvet, jó ha kéznél van. Viszont élesben, ha gyanúsnak látom a helyzetet (hallani, hogy rosszullétet színlelve elvonják az áldozat figyelmét, addig a másik leüti, és elveszi az értékeit, vagy a helyszínre később érkező segítőt gyanúsította meg a sérült, hogy ő okozta a balesetet, nem pedig az ő figyelmetlensége stb.), hogy nem minden esetben állnék meg segíteni. Nem vagyok könyörtelen, de a saját életem fontosabb. Családban, ismerőssel szemben, vagy ha úgy ítélem meg, hogy tényleg rászorul a segítségemre a sérült,nem haboznék. Lehet, hogy a pénzről (is) szól ez a vizsga, de az újraélesztésnél tényleg fontos a lélegeztetés. Gyakorlás során én is nehezen sajátítottam el, de hiába az elmélet, ha ezt nem tudnám megcsinálni.
68. Nelyca (válaszként erre: 66. - Pipers)
2014. júl. 23. 15:32
Én is éppen ettől félek. Tegnap délután volt a ,,tanfolyam " holnap reggel meg vizsga. Igaz már végigolvastam a könyvet és ott is végig jegyzeteltem , de tartok tőle, hogy ennyi felkészülés nem elég, főleg ha kifogok véletlenül egy kevésbé kedves vizsgáztatót.
2014. júl. 17. 19:26
A lányom is így járt. Hol vizsgáztál?
66. pipers
2014. júl. 17. 19:21
sziasztok Szerintem ez mind csak a pénzről szól. Ma voltam vizsgázni és megbuktattak mert nem volt jó lélegeztetésem. Kérdezem mitől is lenne jó ha életemben nem csináltam még. Közölték velem hogy gyakoroljak. nem tudom elképzelni hogy hol és kin. Megkérdeztem és hol lehet gyakorolni válasz pár múlva menjek el újra oktatásra. Vagyis fizessek még egyszer az oktatásért és a vizsgára. Vörös kereszt jól kitalálta hogyan szedjen be pénzt. Igazságtalannak tartom az egészet.
2013. nov. 15. 10:30

Sziasztok !

egy segítő videó az ujáélesztés megtanulásához .

[link]

2011. aug. 1. 17:04
sziasztok!valaki nem tudná megmondani,hogy a tételeken kivul a gyakorlatban mit kérnek?stabil oldalfekvés és a lélegeztetés?
2011. júl. 13. 20:06
Sziasztok! Én holnap vizsgázom elsősegélyből. Ma volt a legelső tanfolyam és holnap már vizsga . Összvisz 3 órát voltunk ott ebből annyit tanultunk h stabil oldalfekvés meg újraélesztés! most meg nézem a neten h hát van itt jóval több minden :S
62. hcs2 (válaszként erre: 61. - Fanny30)
2011. máj. 26. 14:18
Már én is túl vagyok a vizsgána. Nem volt gáz, és rendesek voltak:))
2011. ápr. 15. 21:32
Neked is ilyen vizsgát kívánok!! :)
60. fanny30 (válaszként erre: 59. - Hcs2)
2011. ápr. 15. 21:31
Szia!sikerült hála égnek nagyon könnyen ment így fölöslegesen aggódtam 1 hetet végig :D Igaz a vizsgabiztosunk egy fiatal jófej srác volt (ismertem is régről) és mindenki átment pikk pakk végeztünk! babát se fújtuk! stabil oldalfekvés volt meg 2 kérdés :D Izgalmamban össze is zavarodtam és ő mondta meg a választ! :D én meg helyeseltem hogy úgy van! És erre azt mondta nagyon ügyes tökéletes :DD
59. hcs2 (válaszként erre: 58. - Fanny30)
2011. ápr. 15. 12:45

köszi szépen! Sok sikert! :)

Majd írj, hogy hogy sikerült!

58. fanny30 (válaszként erre: 57. - Hcs2)
2011. ápr. 15. 10:43

Szia! Én ma megyek vizsgázni elsősegélyből 1 órára.Nagggyon félek :S Én innen tanulgattam : [link] itt vannak tételek.

Itt meg jó videók is vannak és teszt is: [link]

57. hcs2
2011. ápr. 14. 14:59

Sziasztok!

Én csütörtökön kezdem az elsősegély tanfolyamot. Nincs esetleg olyan oldal ahol kidolgozott tételek vannak?

Nyíregyházán nem fog valaki most vizsgázni?

2010. nov. 26. 16:28
valami két kérdést tett fel a vizsgabiztos, semmi extra
55. Palavi (válaszként erre: 54. - De65993010)
2010. nov. 26. 16:26
Mondtam én hogy pénz,pénz és pénz! Nekem elmondta az egyik helyen egy hölgy aki vizsgáztat,hogy elfogadja a régi stabiloldalfekvést is ,de mire másnap a gyerek odaért a vizsgára már megint változott a helyzet,már nemfogadta el tőle.Én 25 éve érettségiztem belőle,most is eüben dolgozom,de sokan / senki/ azt sem tudják,hogy van új stabil oldalfekvés!!! Eddig sem halt senki rakatra ha a régi stabilt használtad,és az sem reklamált akin alkalmaztad!Pénz,pénz, pénz, főleg karácsony előtt!!!!!
54. de65993010 (válaszként erre: 53. - Palavi)
2010. nov. 26. 09:56

Szia!


Hát, nem tudom, hogy itt igazából ki a saras!

Ugyanis, a közlekedési hatóságon és a vöröskeresztnél is ugyanazt mondták, hogy csak a másik tudja hitelesíteni az elsősegély vizsgát. Nekem 2 van, egyiket sem fogadták el... A végén már annyira felidegesítettek, hogy inkább kértem csekket és befizettem.

A vizsga óvoda szintű volt...

53. Palavi (válaszként erre: 52. - De65993010)
2010. nov. 25. 19:42
Igen pénzről szól az egész,én biztos,hogy többet egy forintot sem a vöröskeresztnek,nagyon gusztustalanok.Csepelen,még pofátlanok is.
52. de65993010 (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 05:25

Te jó isten!

Ezt nem mondod komolyan, hogy ennyire szivatnak, pontosabban ennyire kell a pénz...

Nekem "CSAK" 2 elsősegély vizsgám van, egyiket se fogadják el, az egyik benne is van a törvényben, hogy azt el lehet, de a közlekedési hatóság, meg a vöröskereszt kötekszik, ahogy bír és hülyének néz.

Amúgy, akik voltak jogsis elsősegély tanfolyamon, messze elmarad még 1 okj-s tanfolyamétól is a színvonala. Mert hiába ugatott nekem a nő, hogy jaj, természetes, hogy egy okj-s ápoló elsősegély vizsgáját már nem lehet elfogadni. NEM?? Mit tud ez róla? Hiába okj-s, elég keményen és részletesen meg kell tanulni, mellesleg latinul, bocs...

Nem tudom, miért vannak annyira besz.rva, igazi elsősegélyt csakis a mentősök tudnak nyújtani, meg a dokik, mivel mi ettől a pár órás tanfolyamtól ugyanúgy laikusok maradunk...

2010. okt. 20. 14:29

Sziasztok!

nekem kedden volt a Mester utcában vizsgám! A vizsgabiztos nagyon jó fej volt, határozott, de jó fej!

Bementünk a terembe 3-man, a földön egy pokróc és mellette egy baba! egyikőnk húzta az első tételt,amin 2feladat volt, addig nekem és a másik vizsgázónak be kellett egymáson mutatni a stabil oldalfekvést, addig az első vizsgázott a tételéből aztán elkezdte az újraélesztést a babán, Aztán csere: én fújtam a babát,másik vizsgázó felelt,és így tovább! a 32emberből amúgy csak 4 embert húzott meg!:) sok sikert!

2010. okt. 17. 15:53

Én már régen vizsgáztam, de már gyakorlatban.

Sosem volt még sikertelen vizsgám, addig:)

A harmadik alkalommal mentem át.

Az elsőnél azért halt meg a betegem, mert vénás vérzést egyedül kötöttem be, igy elvérzett a vizsgáztató szerint. Mindig elfelejtettem, hogy valakinek el kell szoritania valakinek kötnie kell.

A másodikon oxigén hiányba halt meg a sérültem. Lélegeztetésnél nem emelkedett a baba mellkasa. ez azért lehetett, mert nagyon sokan vizsgáztunk, és a zacsit a babában nem cserélték.

A harmadikon semmi gond nem volt. Elsőnek bementem, igy friss baba volt, ment a lélegeztetés, a stabil oldalfekvés, és kötöznöm kellett még.

Azért nem zavart a bukás, mert velem együtt volt ott nővérke is, aki nem kért felmentést, és ő is bukott ennyit.

Azóta ismerem a vizsgadrukkot.

2010. okt. 17. 15:46
Sziasztok! Jövőhéten kedden vizsgázom elsősegélyből. Úgy hallottam,hogy stabil oldalfektetés meg a mesterséges lélegeztetés kötelező feladat,plusz 2 tétel. Valakinek esetleg tapasztalat a csepeli helyről???
2010. okt. 13. 12:06
Lenne egy kérdésem. Hogy megy a gyakorlat a vizsgán? Van valami kötelező vagy csak ott kell ahol a tétel azt írja?
47. alexia15 (válaszként erre: 46. - Keditke)
2010. okt. 11. 17:45

Egy kis segítség a tanuláshoz. Ezeken a videókon szexi lányokon mutatják be, hogyan is végezzünk szívmasszázst és heimlik féle műfogást.


[link]

[link]

2010. szept. 11. 17:34

Sziasztok!! 3. voltam ,igy az első tételek voltak kitéve :D !!

Ezt húztam ki:

I/3.

A Személyautóval közlekedve látja, hogy egy Ön előtt haladó segédmotoros lehajt az úttestről és felbukik. Megáll segítséget nyújtani. Az idős sérült sisakot nem viselt, arcán horzsolások látszanak, bal könyöke fáj, duzzadt, deformált.

B Mutassa be a kiemelés folyamatát. (E+Gy)

Elmondtam amit megbeszéltünk ,de még kérdezősködtek, kész voltam az a jó h a B tételt a rautek fogás (nagyon ment) .

Sikerült a vizsgám :D !!

A vezetés meg nem igazán megy , föleg a kuplung csúsztatás (alig ér el a lábam ,és nagyon lassan nem tudok menni ).Normális esetbe megy ,meg a váltással sincs gondom .

Van valami tanácsotok???? :(

2010. szept. 1. 19:51

Sziasztok!!

Jövő hét csütörtökön vizsgázom :D!

Nagyon izgulok :D!Mire megtanultam a babát fújni brr,nem egyszerű.Ma tanultuk a Rautek fogást+ sapkakötést +meg ilyenek...

2010. aug. 20. 16:12
szoljatok sikerült-e :D
43. Keditke (válaszként erre: 42. - Honeywald)
2010. aug. 18. 20:09

Szia :D!

Köszi .

42. honeywald (válaszként erre: 41. - Keditke)
2010. aug. 18. 10:34

hát szigorubbak, mert érgen étengedtek olyanért, hogyha azt mondtad válaszként, h hivod a mentőket. de nem kell tulbonyolitani. én is ugy válaszoltam h minden aproságot elmondtam, de nem kis kérték annyira részletesen, látták hogy tudom.

SOK SIKERT!!! :)

41. Keditke (válaszként erre: 40. - Honeywald)
2010. aug. 18. 05:24
Remélem a vizsga után én is azt mondom ,hogy könnyű volt,de egyenlőre parázok .De most szigorúbbak ,mint régen :(!!
2010. aug. 18. 01:46

a világ legegyzserűbb és legnevetségesebb vizsgája :) nekem a kis füzetem hátuljában ott volt mind a 75vagy menyi kérdés maik közül huzol a vizsgán kettőt. na nekem teljesen máshogy volt a kérdés, de felismertem melyik lehetett. vérzés, és tálcafogás kellett. na bumm! átmentem.

Tálcafogás ugye tudjátok melyik? gerincsérültet igy lehet kivenni a kocsibol (elméletileg, de én orvosra biznám, de ez inkább olyan esetben kell, ha robbanás, kigyulladás veszély van a kocsinak) 3ember kell hozzá, akik alátámasztják tenyerükkel a gerincét a sérültnek és kibillenés nélkül elviszik a veszélyes területről a sérültet :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook