Ki tudja a választ erre a Környezetverseny-kérdésre?... (tudásbázis)
Akkor okosodjunk!
"A lepel:
A lepel (perigonium; virágképletbeli jele: P) a csészére és pártára el nem különülő, egynemű takarólevelek összessége, amely lepellevelekből (tepala) áll. Az egyszikűekre (Liliopsida, Monocotyledonae) általánosan jellemző, de a kétszikűek körében is megtalálható. Az egyszikűek virágában a lepel kétkörös háromtagú: 3 + 3. A kétszikűek virágán a lepel egykörös, s változó tagszámú. A lepel lehet csészeszerűen zöld színű (pl. répa, spenót) és feltűnő, sziromszerű, színes (pl. nőszirom, jácint). A lepellevelek is állhatnak szabadon (pl. liliom) és össze is forrhatnak (pl. gyöngyvirág). Általában egyformák, de pl. a kosborfélék (Orchidaceae) 3 + 3 lepellevele közül a belső lepelkör egyik levele alakjában és színében eltér a többitől; ez a mézajak, s ez teszi a virágot zigomorf szimmetriájúvá. A lepel olykor melléklevelekből álló mellékleplet (paraperigonium) visel, mint ezt a nárcisz virágában láthatjuk. Módosulhat a lepel szőrökké is (pl. gyapjúsás), vagy éppen meghúsosodva a termés kialakításában vesznek részt (pl. az eperfa „epertermése”)."
Fontos tényező,hogy a lepellevelei alkotják a virágot!
Nem sok ilyen van.
Pl a mikulás virág!
-Nyeletlen leveleim átölelik a "derekamat".
Ebből egy olyasféle növény ugrott be, mint a kukorica, ezért írtam, hogy egyszikű. A dereka gondolom a szára lehet.
-Lepelleveleim 10-11 óra körül nyílnak.
Tehát elég erős napfényre nyílik ki. És itt egy aprócska információ: LEPELleveleim. Tehát van lepellevele és külön sziromlevele is.
-Testemet viaszréteg védi.
Ezzel nem tudok mit kezdeni.
Nem hiszem. :(
A levelei a lábát ölelik át, és nem is viaszos. :(
vagy tévedek?
Ki/mi vagyok?
-Nyeletlen leveleim átölelik a "derekamat".
-Lepelleveleim 10-11 óra körül nyílnak.
-Testemet viaszréteg védi.
További ajánlott fórumok:
- Környezet tudatos választás a műfenyő?
- A mondás szerint, Sándor, József, Benedek zsákban hozzák a meleget. De mi van Klaudiával? Erre keresem a választ, tudja valaki?
- Kérdések villanyszerelőhöz, vagy bárki írhat aki tudja a választ.
- Ki tudja a választ gombával kapcsolatos kérdésemre?
- Vatera-ti tudjátok erre a dologra a választ?
- Tudja valaki, hogyan zajlik a Környezettanulmányozás a gyermekelhelyezésnél? Mit néznek, kérdeznek, apa esélyei, stb..?