Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud finom gesztenye torta receptet ajánlani? fórum

Ki tud finom gesztenye torta receptet ajánlani? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - ~Éva~)
2008. dec. 9. 16:26

Szerintem eléggé "zsíros" íze van a vajtól, Én mint "öreg róka" mindíg úgynevezett főzött krémet teszek a tortákba, mert nem annyira zsíros ízű! Én inkább csinálnám pudinggal+gesztenyével :)

Mikor akarod készíteni??? Nem tudsz előtte egy próbasütést csinálni?? Kisebb adagban is lehet, mondjuk mindennek a felét veszed és megsütnéd próbának :)

21. ~Éva~ (válaszként erre: 20. - 2104cc91e8)
2008. dec. 8. 13:11

Te próbáltad már pudinggal?

A receptes könyvekben 2 fajta gesztenye krémet találtam. Az egyik a vajas gesztenyés féle a másdik a pundingos... nem tudom mejiket csináljam, nagyon vajas izű puding nélkül???

20. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - ~Éva~)
2008. dec. 7. 20:44

Próbáld meg egy kis sűrűre főzött pudinggal összekeverni a vajaskrémet, mindjárt nem lesz olyan zsíros állaga!

Kérlek írd majd be, hogyan sikerült:)

Sok sikert! Üdv: Fiti

19. ~Éva~ (válaszként erre: 18. - 89b99f816e)
2008. dec. 4. 14:21
Köszi a tippet! Bár én mindenképpen vajjal készíteném... Csak a tortalapokon vagyok felakadva most! :(
2008. dec. 4. 14:17
éN két tortalapot szoktam sütni, külön-külön, 3-3 tojásból, a gersztenyepürét pedig tejszínhabbal keverem ki, mivel utálom a vajat. Fúúúj. És isteni!
17. ~Éva~
2008. dec. 4. 14:15
Most már én is úgy gondolom hogy sok 10 tojás! tuti kifolyna! Erre nem is gondoltam! :)
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - ~Éva~)
2008. dec. 4. 13:56
6ból elég...
2008. dec. 4. 12:04
Szerintem a 10 tojás sok (nekem kinőtt a formából,és ronda púpos lett),normál méretű tojásból én speciel 7 db-ot használok egy átlagos tortaformába,ezt 3 db kb 2 cm-es lapra lehet vágni,ami szerintem elég.Negyed sütőport és késhegynyi szódabikarbónát teszek hozzá.Eddig mindíg jó lett.A krémmel amit lejjeb leírtam,épp jó arányú a krém-piskóta mennyiség,és elég magas lesz végül.
14. ~Éva~
2008. dec. 4. 10:50
Szerintetek hány tojásos piskótát készítsek, hogy 3 tortalapot kapjak?
13. ~Éva~ (válaszként erre: 12. - 2104cc91e8)
2008. dec. 4. 10:49

Nem tudom félek úgy készíteni!6 tojásból hogyan lesz 3 tortalap!

A nyáron amikor epertortát készítettem 8 tojásos piskótát csináltam és szépen ketté tudtam vágni, 2 nem túl vastag, nem túl vékony lapot kaptam belőle! Ezért gondoltam 10 ből csinálni mert most 1-el több lapra lesz szükségem...

MOST ELBIZONYTALANÍTOTTÁL! :)

Viszont a tojások méretétől is függ a dolog!

12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - ~Éva~)
2008. dec. 3. 16:46

Ne haragudj, hogy beleszólok, Én is sütöm a piskótát és a szokványos méretű tortaformához pont elég a 6 tojás, 6 evők. cukor, 6 evők. liszt, de, ha rendesen fel van verve a tojásfehérje (a cukor egyrészével) akkor egy fél tasak sütőpor is elég, különben kiérződik az íze!

Én csak egy csapott mokkáskanállal teszek (biztonság okáért)! Sok sikert a sütögetéshez!

11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - ~Éva~)
2008. dec. 2. 20:34
én készen veszem a piskótát,nem vacakolok vele...nekem sosem sikerül,de anyukán 6 tojás és mindenből 6ot szokott,nem tizet...de szerintem a 6 tojásoshoz elég,akkor a tizeshez meg pláne....
10. ~Éva~ (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2008. dec. 2. 20:10

Értem! Te hány db tojásból készítesz piskótát?

Én hagyományosat csinálnék csak nem tudom hogy 10 tojás,10kanál cukor,10 kanál liszt 1,5 tasak sütőpor és 1,5 kanál kakaó ez massza elég nagy lesz ahhoz hogy 3 tortalapot kapjak ha elvágom. Szerinted?

9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - ~Éva~)
2008. dec. 2. 12:14
minden képpen habbá verem,mert igy lágyitja a krémer és dúsija is....ez annyira elég,hogy a közepébe két réteg,nem túl vastagon és még be tudod vonni vele...nyugodtan rakhatsz bele rumot is,én a gyerkőcök miatt teszek bele aromát...
8. ~Éva~ (válaszként erre: 5. - Moonlight1984)
2008. dec. 2. 10:19
Jól hangzik! :)
7. ~Éva~ (válaszként erre: 4. - 6c5f346e46)
2008. dec. 2. 10:18

Kapcsos kerek tortaformában fogok sütni 1kakaós piskótát amit 3 lappá vágok és meglocsolom cukros sziruppal(hogy ne legyen olyan száraz).Az oldalát tejszínnel fogom díszíteni, a felső lapot pedig csokimázzal fogom bevonni!

Nem szeretném ha nagyon piskótás legyen 2 réteg vastag gesztenye krémmel tölteném csak nem tudom milyennel...A te krém adagod kb hány lapra elég és milyen vastag?Fincsinek tűnik! De rum aroma helyett rumot raknák és nem tudom hogy a tejszínt habbá vered mielőtt a masszába kevered vagy simán beleöntöd?

6. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Moonlight1984)
2008. dec. 2. 10:08
ezt én is kipróbálom,jól hangzik...egyébként édességből ne is lehet soha eleget késziteni...:D
2008. dec. 2. 10:04

Szia!

Tegnap épp gesztenyetortát készítettem szülinapra :-)

Én így készítem:

1 dl tejet felfőzök 4 ek liszttel (nagyon sűrű lesz),lehűtöm.

10 dkg margarint vagy vajat 15 dkg porcukorral habosra keverek,ehhez felváltva hozzáadom a tejes krémet és a lereszelt 1,5 kocka gesztenyepürét,pár csepp vanília aromát és 1 tk rumaromát.

3 dl tejszínt 2 csomag fixálóval felverek,harmadát a krémbe keverem.

A tortalapot 3 szeletre vágom,megtöltöm,kívülről is bevonom a krémmel,tetejére simítom a tejszínhabot,ráreszelem a maradék fél gesztenyemasszát,tejszínhabrózsákkal,gesztenyemasszából készült szívecskékkel szoktam díszíteni.

Sose tudok eleget készíteni :-)A tejes krémtől egész selymes könnyű krém lesz,nem nehéz,csupa vajas mint némelyik cukrászati.

4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - ~Éva~)
2008. dec. 2. 09:51

én tudok jobbat a boltinál...szerintem legalábbis finomabb...

attól függ mekkora tortár akarsz,ez egy normál méretű piskótához elég...

hv:-25dgk vaj

2 fagyasztott gesztenye massza

10dkg porcukor

2 doboz rum aroma

egy kevés tejszin...


ek:a a vajat kikevered a porcukorral habosra,hozzáadod a rumaromát,

a gesztenye masszát sajtreszelőn bele reszeled és jól elkevered...azután mehet bele a tejszin és kész is...

én tejszin pótló port szoktam kikeverni kevesebb tejjel,mint amit a zacskójára ráirnak,nem 2 dl tejet,hanem csak egyet teszek bele,mert akkor nem lessz olyan folyós....

a habot pedig a tetejére:

kell hozzá:

-3 tojás fehérje

-tejszin(ami szintén lehet pótló por)

-por cukor

-2 kévés kanál étkezési zselatin

ek:a zselatint egy pici vizben elkészitem ahogy le van irva,a tojások habját gőz fölött felverem a porcukorral és hozzá adom a már nem meleg zselatint és a tejjel elkészitett tejszint(ezt szintén elég elkésziteni 1 dl tejjel)és összekeverni a tojás habbal,hütőbe teszem....ha már kicsit dermedni kezt benne a zselatin,akkor habzsákba tölteni és lehet vele disziteni a tortát...

olyan kemény hab lesz belőle,hogy még egy hét múlva is úgy áll ahogy oda raktad...

legutóbb amikor ezt elkészitettem,baba piskótát tettem bele rendes piskóta helyett és úgy még finomabb volt...fel teszem a képeim közé azt amit a nagylányunknak csináltam,az volt a baba piskótás,nézd meg ha érdekel..remélem tudtam esetle segiteni...jó sütögetést...meezy

3. ~Éva~ (válaszként erre: 2. - Postaslanyka)
2008. dec. 2. 09:25
Leírnád a receptet?
2008. dec. 2. 09:20
Szia! Lehet kapni dobozban olyant, hogy fekete-erdő torta és ennek a hátuljára van leírva a gesztenye torta készítése, amit ezekből az alapanyagokból kell készíteni ami a dobozban van :) én ilyen gesztenyetortát szoktam készíteni és nagyon szeretik :)
2008. dec. 2. 09:14
Névnapomra szeretnék gesztenye tortát készíteni, ezért kérem segítsetek abban hogyan kell finom gesztenye krémet varázsolni! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook