Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud finom gesztenye torta receptet ajánlani? fórum

Ki tud finom gesztenye torta receptet ajánlani? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. okt. 5. 14:01
már régi
2009. jan. 7. 22:36

Kedves Éva! Nem akarlak Én háborgatni, Isten őrizzen, csak aggódtam, hogy esetleg beteg vagy, de örülök, hogy "csak" tanulsz :) :) :)

Drukkolok!!! Jó éjt: Fiti

80. ~Éva~
2009. jan. 7. 19:36

Szia Fiti!

Ne haragudj hogy nem irok, alig van időm! Tanulok látástól vakulásig és még anyukám öccsének a gyerekei is itt vannak, úgy hogy semmi szabadidőm sincs!Legszivesebben elszöknék a világ elől!

Amint lesz több időm írok!

Üdv, Éva!

2009. jan. 7. 16:21
Kedves Éva! Remélem nem betegség ami visszatart a válaszolástól??? Gondolom a vizsgaidőszak!! Akkor drukkolok, hogy mindegyik sikerüljön, ha beteg vagy: jobbulást kívánok!!! Üdv.: Fiti
78. 2104cc91e8 (válaszként erre: 77. - ~Éva~)
2009. jan. 3. 11:15

Szia Éva :)

Megjöttem és az e-mail címemet megírtam levélben az itteni adatlapodon !!! BUÉK és üdv: Fiti

77. ~Éva~
2008. dec. 25. 11:40
Valahogy nem megy a képfeltöltés erre az oldalra,majd elküldöm az e-mail címedre! Muszálj dicsekednem! :)
76. ~Éva~ (válaszként erre: 75. - 2104cc91e8)
2008. dec. 25. 11:29

Szia kedves Fiti!

Az íze nagyon finom lett, próbáltam a krémet közben, de azért más ha összeérnek az ízek! A piskótát egy egy ujjnyira vágtam és a krém is olyan vastag lett mint a tészta, így nem volt száraz, nagyon tuti! :)

Akkora megkönnyebbülés hogy túl vagyok rajta! A párom azt mondta hogy ha majd együtt élünk akkor sűrűbben készíthetnék ilyen tortát, az anyós após jelölteknek is nagyon ízlett és a keresztapáméknak is. Már csak 2 szelet maradt belőle!

Majd leírom hogyan készítettem ha lesz időm!

Köszönöm a tanácsokat és hogy biztattál.

KELLEMES PIHENÉST ÉS EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKED ÉS PÁRODNAK IS!!!

Az e-mail címem: eva87@tippnet.rs

75. 2104cc91e8 (válaszként erre: 74. - ~Éva~)
2008. dec. 23. 22:17

Kedves Éva!

Biztos voltam benne, hogy meg tudod csinálni!!!

Aki csinált már olyan szép tortát mint Te és nem fél kipróbálni új dolgokat annak az Embernek SIKERE VAN, LESZ MINDENBEN :) :) :)

Gratulálok, nagyon ügyes vagy, megdolgoztál a sikerért!! Kóstolgattad a krémet, másképp nem lehet eltalálni az édességét és a gesztenye ízt!!

Érdekel, hogy Édesanyád mit szólt hozzá? A Párodnak biztosan ízlik :) Most kívánok Számotokra szép Karácsony Ünnepet és egyben Boldog Újévet!!! Ha megírod az e-mail címedet küldök egy fenyőfát :) Puszi: Fiti

74. ~Éva~
2008. dec. 23. 13:20
Nagyon lassú a netem, nem birom feltenni a képet, amint lesz rá alkalmam felteszem! Akkora megkönnyebbülés hogy sikerült! Ez főleg neked köszönhetem kedves Fiti!
73. ~Éva~
2008. dec. 23. 12:57
Kész a torta, tettem fel képet majd ha lesz időm leírom hogyan csináltam és hogy sikert aratott!
72. ~Éva~ (válaszként erre: 71. - 2104cc91e8)
2008. dec. 22. 14:18

Még egyszer nagyon szépen köszönöm! Én sem leszek a neten sűrűn, inkább próbálom kihasználni az alkalmat hogy itthoniakkal töltsem az időt, ilyenkor nagyjából mindenki itthon van!

Kellemes üdülést!

71. 2104cc91e8 (válaszként erre: 70. - ~Éva~)
2008. dec. 22. 10:10

Kedves Éva!

Köszönöm a jókívánságot és természetesen DRUKKOLOK, hogy tökéletesre sikerüljön a tortád!! BIZTOSAN remek lesz :) :)

Mégegyszer kívánok minden jót az Ünnepekre és nagyon jó egészséget az Újévre! Gratula a névnapodra:) :) Ha esetleg nem válaszolok már akkor csak jövőre!! Puszi: Fiti

70. ~Éva~
2008. dec. 22. 08:47

Az nem jó ha beteg az ember! Jobbulást kívánok a párodnak!

Nem is szabad hogy a körülmények befolyásolják az embert... mindennek örülni kell, hiszen lehet hogy rosszabb lesz minden és örülni kell annak hogy így van ahogy, különben soha nem lesz az ember boldog ha csak a tökéletesre vár!

A gombamártás a receptjeim között találod meg. Én ezt szoktam készíteni és mindenki nagyon szereti aki kóstolta.

Különben holnap reggel készítem a gesztenye tortát!:)Szoríts nekem hogy sikerüljön!

69. 2104cc91e8 (válaszként erre: 68. - ~Éva~)
2008. dec. 20. 11:48

Annyira nem jó, mert azért nem tudtunk nyaralni menni, mert a Párom lába trombózisos lett ezért orvoshoz járt szegénykém, meg a melegvizet sem bírja a lába, ezért le kell már mondanunk a jó kis gyógyvizekről ahová szoktunk járni :(

Most Debrecenbe megyünk ott még nem voltunk, bízunk benne, hogy jó lesz! Mi, egyébként mindíg jól érezzük Magunkat, nem hagyjuk elrontani a kedvünket:) :) Nekünk az idő mindíg jó, akár esik, akár fúj:) A krumplit már Én sem eszem, csak a Párom miatt csinálom! Milyen a Te gombamártásod?? Üdv: Fiti

68. ~Éva~ (válaszként erre: 67. - 2104cc91e8)
2008. dec. 20. 11:11

De jó neked! :)

Én is szerettem volna a szilveszterkor elutazni valahova legalább min.3 napra. De a párom nem kap szabadságot. Képzeld az egész ünnepet végig kell dolgoznia, a Karácsonyt és az újévet is és még nyáron sem volt szabadság az idén.Tavaly pedig úgy könyörgött ki nyáron 7 napot...

Ilyenek a privát munkaadók maximálisan kihasználják az embert, ha pedig nem tetszik van más aki majd örül a 200 eurós fizetésnek...

Nálunk is rántott ha halászlé lesz a menü, bár a krumplisalátát nem eszem. Én mindig sörös gombamártást szoktam készíteni, nagyon finom!

Hova utaztok telelni?

Kellemes hétvégét!

67. 2104cc91e8 (válaszként erre: 65. - ~Éva~)
2008. dec. 18. 20:22
Nálunk mindíg halászlé és rántotthal van majonézes vagy hagymás-ecetes krumplisalátával! De az idén direkt elmegyünk itthonról már karácsonykor, mert nem voltunk nyaralni és így összekapcsoljuk a szilveszterrel! Kicsit pihenünk, ezért nem főzök! (már 43 éve főzök, eléggé unom már :) ) Üdv: Fiti
66. 2104cc91e8 (válaszként erre: 64. - ~Éva~)
2008. dec. 18. 19:51

Szia Évike!

Bocsi, hogy tegnap nem írtam, de a Klubban volt Karácsonyi ünnepség és elment vele a nap! Nem akarok politizálni, de itt meg elküldik a fiatalokat az Országból :( :( Teljesen el vagyunk lehetetlenítve!! De azért Te ne szomorkodj előre, majd ráérsz akkor!!

65. ~Éva~ (válaszként erre: 63. - 2104cc91e8)
2008. dec. 18. 16:23
Nálatok mi lesz a karácsonyi menü?
64. ~Éva~ (válaszként erre: 63. - 2104cc91e8)
2008. dec. 17. 14:58

Köszönöm a jókívánságokat! :)Bár nem szeretek igazán előre tervezni, mert szokás szerint csalódás ér és nem úgy sülnek el a dolgok ahogy képzeltem eredetileg...

A suliból még 1 év van hátra és a diplomálás, mérnök informatikus leszek ha nagy leszek! A párom már dolgozik 6 éve egy privátnál de amit keres az szinte semmire sem lenne elég ha abból kellene kettőnknek megélnünk... magyarul itt szar a helyzet(ELNÉZÉS A KIFEJEZÉSÉRT,de ez a legmegfelelőbb szó rá!) ami a munkalehetőséget és a fizetést illeti! Főleg a fiataloknak az!Nem is merek belegondolni a dolgokba,mert csak elkeseredem!

63. 2104cc91e8 (válaszként erre: 62. - ~Éva~)
2008. dec. 16. 20:55
Igen, nagyon okosan gondolkodsz!!! Valóban egy nőnek is kell biztos pont az életében, ha bármi történik megállja a helyét a világban! Ne add fel a terveidet, bár látom eléggé komoly a kapcsolat. Szerezd meg a diplomát és bízz benne, mejd lesz állás is, ha ott lesz az ideje:) :)Mennyi van még hátra az iskolából?? Sok sikert kívánok hozzá! Üdv: Fiti
62. ~Éva~
2008. dec. 16. 09:11

Szeretném befejezni a főiskolát,munkát találni hogy megálljak a saját lábamon! Bár nem tudom hogyan fogok munkát találni ettől félek a legjobban! Ez most a legfontosabb, mert semmiképpen sem szeretnék anyagilag függni, a páromtól, szüleimtől...

Utána összeköltöznénk, és majd csak később jönne a lagzi! Már 4 éve járunk együtt, a szüleinél lenne is hely mindkettőnknek, de hogy nézne az ki hogy ott lakok és anyámék finanszíroznak...bár mér nagyon vágyunk mindketten arra hogy együtt élhessünk!:)

61. 2104cc91e8 (válaszként erre: 60. - ~Éva~)
2008. dec. 15. 22:12

Igen, jártam Szabadkán és Horvátországban!

Jugoszláviában elég sokat :) Rijekában (vagy Riekában??)nagyon sokszor nyaraltunk ! Nagy utazósak voltunk, de mostmár csak inkább itthon.

Szeretnék még sok helyre utazni de már az anyagiak nem teszik lehetővé (Párommal nyugdíjban vagyunk) Neked mikor lesz az esküvőd ha nem tartod indiszkréciónak a kérdésemet?? Miért hagytalak volna faképnél?? Te nem tehetsz róla, hogy hová hozott a gólya :) :)

60. ~Éva~ (válaszként erre: 59. - 2104cc91e8)
2008. dec. 15. 20:37

Sajnos én is rövidítek, főleg SMS-ekben(pénz végett, hogy minél több karakter beleférjen egy üzibe) és az előző hozzászólásomban is(sajnos ez már megszokásból), bár próbálom mellőzni...De azért köszi a dícséretet, bár nem jogos!:)

Kedves tőled hogy nem hagytál faképnél ahogy megtudtad hogy határon túli magyar vagyok,mert ugyebár sokszor megesett velem, nem csak itt.

Jártál már Szabadkán vagy Szerbiában?

59. 2104cc91e8 (válaszként erre: 58. - ~Éva~)
2008. dec. 15. 19:50

Szia Éva!

Akkor azért írsz ilyen szépen magyarul, mert szabadkán laksz :) :)

Azért írom ezt, mert nagyon haragszom, hogy itt a legtöbb fórumon a hozzászólók (fiatalok) már arra sem képesek hogy kiírják pl. a hogy szócskát csak egy h betűt biggyeszt oda, vagy esetleg a valami helyett vmi -t ír! Nem tisztelik, netán szeretik a drága magyar anyanyelvünket! Nekem ez nagyon fáj:( Te maradj meg ilyen rendes kislánynak amilyen vagy és soha ne add fel az anyanyelvedet!

A mézes dió nagyon egészséges és szép is ahogy megcsináltad :) Itt még úgy szokták díszíteni, hogy piros-fehér kockás textilből egy köralakot vágnak és ráteszik a fémfedél tetejére, hogy kicsit túllógjon rajta és egy szép szalaggal megkötik a nyakán:) :) Szerintem más mintás textil is jó lehet hozzá ami illik a kamrába :)

Megint sokat írtam :) Üdvözöllek: Fiti

58. ~Éva~ (válaszként erre: 57. - 2104cc91e8)
2008. dec. 15. 14:30

Persze hogy örülök neki hogy van pótnagyim, de jól esne ha kikapcsolódna néha...elmenne gyógyfürdőbe, mindig ideges szegény csak akkor érzi jól magát ha néha átmegyek hozzá, amit meg is teszek ahogy az időm engedi. Olyankor sütünk főzünk ,finomságokat vagy kézimunkázunk vlmit, segítek kitakrítani legalább az kikapcsolja egy kicsit.

Készítettem egy kis finomságot épp most!:)

Találtam szép befőttes üveget a spajzban aminek van csavaros fedele, raktam bele mogyoró-,dióbélt, aszalt gyümölcsöket(banán, sárgabarack, ananász, mangó,kivi...) és leöntöttem akácmézzel, lefedtem nagyon dekoratív lett!Majd teszek fel róla képet a napokban!Biztos fincsi is! Arra gondoltam hogy anyósjelöltéknek is készítek ilyet,csak nincs több szép üvegecském!

Különben Vajdaságban lakom, Szabadkán!

Szép napot!:)

2008. dec. 14. 11:18

Szia Éva!

Bocs, hogy nem válaszoltam tegnap, de be kellett fejeznem a csomagolást. Szerintem örülni kell, hogy van egyáltalán Nagyi-pótló :) (Nekem az sem volt) A másik dolog, hogy nem vagyunk egyformák Mi nők sem! Van aki szereti az ékszereket, csillogást, táncolást, szórakozást, van aki ennek ellenkezője. A lényeg, hogy egészséges legyen a pót-Nagyi és Te próbálj ezért valamit tenni, hogy a Te lelkednek is jó legyen, mert nagyon jó segíteni:) Vegyél Neki vitaminokat, kicsit masszírozd a fájó testrészeit stb. Te látod mire lenne esetleg szüksége, például,ha úgy látod frizura kellene, akkor hívj hozzá (házhoz) fodrászt :) Persze nem tudom hol laksz, de itt Pesten van ilyen! Köszönöm a jókívánságot, ha tudsz Te is pihenj a hétvégén! Üdvözlet: Fiti

56. ~Éva~ (válaszként erre: 55. - 2104cc91e8)
2008. dec. 13. 12:06

Kösz a biztatást! :)Jól esik! Remélem igazad lesz!

A nagyim kiskoromban meghalt, a másikat nem is ismertem... Kicsit komplikált... a pótnagyim igazából apu anyjának a húgának a lánya csak a nagyim nevelte fel... és ő vigyázott rám amikor én pici voltam és olyan mintha az igazi nagyim lenne, ezért rosszul esik hogy elhagyja magát, pedig nem kellene hogy így legyen!

Jó hétvégét!

55. 2104cc91e8 (válaszként erre: 54. - ~Éva~)
2008. dec. 12. 20:17

Azt gondolom, hogy pont az lesz az értéke, hogy Te a saját két kezeddel csináltad, mindegyik darab EGYEDI-EGYSZERI-MEGISMÉTELHETETLEN lesz :D

Nagyon jó ötlet Én biztosan örülnék neki :)

A tavalyi ajándékaim olyanok voltak, hogy vettem vagy 15 db. textil szatyrot a Lidl-ben és mindegyikre zöld textil-filccel egy fenyőfát rajzoltam és barna filccel pedig ráírtam a nevét akinek szántam, ebbe tettem az ajándékokat, nem sok mindent, de saját gyártmány volt egy kicsit:)

Én nem tudok varrni (ha egy gombot kell varrnom, akkor kétszer is megszúrom a kezemet)úgyhogy irígyellek (nem szószerint):) Csak így tovább örülnek majd neki! A nagyikád hány éves?? Üdv:Fiti

54. ~Éva~
2008. dec. 12. 18:22

Példaértékű, hogy Te nem hanyagolod el magad idős korod ellenére sem! Fodrászhoz jársz ,figyelsz a külsődre, klubba jársz, netezel ...Az én "pótnagyimat"is próbáltam ilyesmikre rávenni de nem lehet, pedig nem pénz kérdése az egész , inkább akarat! Pedig már mindent megtettem hogy egy picit figyeljen oda magára! :( Ha én megöregszem, nem akarok olyan lenni...Trendi nagyi leszek majd!:D

Csak a szűkebb családi körnek ajándékozok egy-egy névre szóló hímzett törölközőt! Nagyon izgulok hogy tetszeni fog e nekik! Én hímzem, igy nem lesz olyan szép mint a géppel készitett...nem tudom, lehet buta ötlet és nem fognak örülni neki..de ez van ezt kapják egy egy tábla csoki mellé!:)

Te mit gondolsz?

53. 2104cc91e8 (válaszként erre: 52. - ~Éva~)
2008. dec. 12. 17:38

Szia Éva!

Most jöttem meg (vásárlás, fodrász stb.) és talál

tam meg kedves leveled:) Én is éppen bennevagyok a 90 naposban (60. napon) kínlódok eleget, de megfogadtam, ha lemegy az a 10 kg. soha többet nem engedem, hogy visszajöjjön (az egész életem egy nagy fogyókúra) A helyzet az, hogy fiatalon sokkal könnyebb fogyózni, mert könnyebben megy le mint idős korban (tapasztalatból beszélek). Valószínüleg ez a hormonoknak is köszönhető :( Tehát, ügyes vagy, hogy nem hagyod, hogy max. 5 kg.-nál több plusz-súlyod legyen. Annyit még aránylag könnyebb ledolgozni.

Az ajándékok pedig "nem ajándék"-ok, hanem csak egy kis figyelem, hogy érezzék, szeretettel gondolok azokra akiknek adom:) Ilyenek például: férfiaknak 1-1 üveg ital (bor, pezsgő v.vodka) a lányoknak 1-1 bizsu (karkötő, nyaklánc v. fülbevaló) 1-1 könyv, fiúgyerekeknek távirányítós autó és robotember, lányoknak pénztárgép és gyurmázófelszerelés, nyugdíjastársaimnak 1-1 gyertyatartó, vagy füstölőpálcika tartóval, szóval semmiségek, de Én úgy szoktam minden évben, hogy október elején veszek egy papírlapot és felírom a neveket, aztán melléjük ceruzával az első ajándékötletet. Az idén 44 ember:rokon, barát, klubtárs :D :D Azonkívűl azt is el kell mondanom, hogy Párommal együtt nyugdíjban vagyunk, tehát ezért a kis filléres figyelem!

Ne haragudj, hogy íly bőbeszédű voltam! Szeretettel üdvözöllek: Fiti

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook