Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki szül 2010 márciusában Siófokon? fórum

Ki szül 2010 márciusában Siófokon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. júl. 25. 11:07
Csajok, van, aki most (is) Siófokon él közületek?
129. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 126. - Rekag)
2010. márc. 1. 15:14

Sziasztok!

Én két és fél éve szültem Siófokon. Mi sem ott esküdtünk. Akkor tőlünk hitelesített házassági anyakönyvi kivonatot kértek, amit az adott város önkormányzata ad ki. Nekünk nem volt ilyen, mert nem tudtuk, hogy kell. A hölgy az irodában (kórház) először elég udvariatlan volt velünk, de amikor a felettesét kértük, elfogadta a fénymásolatot is, ami persze nem volt hitelesítve.

128. vircike (válaszként erre: 126. - Rekag)
2010. márc. 1. 13:58

Szia!


ebben az esetben igen kell kérni egy igazolást.

127. rekag
2010. márc. 1. 13:37
Még egy kérdés lányok: nekem elég súlyos toxémiám van, a lányommal is sürgősségi császár lett a vége és most is elég gáz a helyzet nálam sajna. :( Ha a 36. hét előtt meg kell indítani a szülést akkor Siófokon el tudják látni a babát? Van koraszülött osztály?
126. rekag (válaszként erre: 121. - Vircike)
2010. márc. 1. 13:34
nem siófokon esküdtünk, akkor gondolom ki kell kérnem az önkormányzatnál valami igazolás-félét.
125. rekag (válaszként erre: 120. - 470abc56d9)
2010. márc. 1. 13:33
köszi a segítséget!
124. vircike
2010. márc. 1. 13:07

Örülök, hogy jól vagytok és remélem így is marad:)

Remélem jól kijössz majd a Violával, bár szerintem nem fogsz csalódni:) Hidd el sokat fog segíteni!

Elhiszem, hogy egyre nehezebb már kevés a helye a babókának. De hamarosan már a karodban tarthatod:) Drukkolok nagyon. Irj ha menned kell:)

123. 470abc56d9 (válaszként erre: 121. - Vircike)
2010. márc. 1. 12:27

Szia!


Jól vagyok köszönöm! Sőőt, a bal lábam zsibbadásán kívül, minden fájdalmam, bajom elmúlt, mondjuk nem is volt sok szerencsére!:))

Izgulni nagyon izgulunk párommal együtt már!:) És kicsit türelmetlen is vagyok bevallom, de azért még van időnk!

Szülésznő van! A Te jóvoltadból!:)) Nagyon aranyos, kedves, ma már úgy vette fel a telefont, hogy szia Ágikám!:) Szerdán megyek az első nstre, akkor találkozunk először, meg megbeszélünk pár dolgot!

Picurka is nagyon jól van, próbál még mocorogni, de sajnos egyre kevesebb a helye, így eléggé fájdalmas néha, főleg esténként mikor már lefeküdnék!:))

Néztem w@w-en a képeket Zalánról, hát olyan tündéri!:)) Nagyon szép baba!

Remélem Ti is jól vagytok!:)

122. vircike
2010. márc. 1. 12:04
Popsitörlőt azt jobb ha visztek, mert az tényleg kevés van a kórházban. Pelust azt annyit adnak amennyire szükségetek lesz:) Vigyetek sok vizet, mert nagyon szomjasak lesztek és a tejci miatt is jó ha sokat isztok. Én napi 3 litert megittam legalább:) Kis kesztyűt is vihettek, mert a babák nagyon karmolják a kis pofijukat.
121. vircike
2010. márc. 1. 12:01

Sziasztok!


remélem mindenki jól van és mindenkinek közeleg a nagy nap:)

Házassági anyakönyvi kivonatot nem kellett vinni még decemberben ha siófokon volt az eskövőtök.


Zernike: Minden rendben van? Már gondolom nagyon izgulsz:) Szülésznő van már? Hogy vagy? És a picurka a pocakban? :)

120. 470abc56d9 (válaszként erre: 118. - Rekag)
2010. márc. 1. 11:59

Ezt mindenhol máshogy kérik, itt úgy tudom, ha itt volt az esküvőtök siófokon, akkor elég az eredeti, mindegy mikori, legalábbis az én védőnőm ezt mondja...de majd még rá akarok kérdezni a biztonség kedvéért a kórházban!

Ha nem itt volt az esküvőtök, és gondolom nem itt volt:), akkor viszont megvan hogy milyen régi lehet, de ezt nem tudom pontosan! Szerintem a 2007-es régi!

Amúgy a miénk 2008-as!:))

119. 470abc56d9 (válaszként erre: 117. - Rekag)
2010. márc. 1. 11:57

Én most voltam ezen a szülésfelkészítőn, és azt mondták, minden nap kapsz kórházi hálóinget, ha kell, de használhatod a sajátodat is, egyedül szülésnél kell a kórháziban lenni!

A babának semmit nem kell elvileg vinni, de most azt javasolták, hogy popsitörlőt azért vigyünk mert kevés van nekik!

Én mondjuk viszek egy kis csomag pelust is, meg textilpelust büfizéshez meg ilyenekhez, de ez mind amit én viszek, elvileg nem kell semmi, mert mindent tudnak adni! Hallottam olyat is, hogy napi 5 pelust kap a kicsi, de sztem ha kér az ember, mert elfogy, akkor azt is adnak, meg ezt nem erősítették meg ezen a felkészítőn sem!:)


Remélem tudtam segíteni!

118. rekag
2010. márc. 1. 09:53

Még egy kérdés :)

Házassági anyakönyvi kivonatból kell kikérni nekik frisset, vagy jó lesz az eredeti is? A miénk 2007-es.

117. rekag
2010. márc. 1. 09:45

Sziasztok!

esetleg van valami listátok arról, hogy mit kell vinni a babának a kórházba (pelus, ruha, popsikrém stb.). A kórházi hálóinget meddig lehet használni?

116. prodi (válaszként erre: 110. - 470abc56d9)
2010. febr. 11. 22:57
Köszi, reméljük a legjobbakat! Bizony nincs sok hátra, nincs már egy hónap sem. Kitartás Neked is!:)
115. 470abc56d9 (válaszként erre: 114. - Rekag)
2010. febr. 11. 12:43

Persze!:)

Ezt mindenki maga tudja, hogy mire van szüksége, én most el sem tudnám képzelni, hogy császárnál bent legyen, de egy éve meg azt sem tudtam elképzelni hogy sima szülésnél bent legyen, most meg be se mennék nélküle a szülőszobára!:))) Szóval lehet a császáros véleményem is megváltozik majd ha az kerülne kilátásba!:)

114. rekag (válaszként erre: 113. - 470abc56d9)
2010. febr. 11. 12:38
persze. :) nekem itt Fehérváron jó volt, hogy bent lehetett velem a férjem a műtétnél, mert ő közvetített, hogy épp mi történik. :) meg hát fogta közben a kezem. de az se baj, ha most majd nem lesz bent, az a fontos, hogy a babával lehet. :)
113. 470abc56d9 (válaszként erre: 112. - Rekag)
2010. febr. 11. 12:36

Azért!:)

Az enyém nem engedné meg szerintem, de mondjuk én akkor nem is bánnám annyira!:) Na de majd kiderül minden élesben!:)

112. rekag (válaszként erre: 111. - 470abc56d9)
2010. febr. 11. 12:35
Végül is dokifüggő, mert azért mondta a dokim, hogy majd azért meglátjuk ám, gondolom attól függ ki lesz ügyeletben. De nekem a sima verzió is jó. :)
111. 470abc56d9 (válaszként erre: 109. - Rekag)
2010. febr. 11. 12:33

Igen!

Azt hittem ez doki függő, mert az enyém is ezt mondta, de gondoltam hátha a Tiétek engedékenyebb!:)


Amúgy kiemelik a babát az apuka csupasz mellkasára teszik egyből, hogy meglegyen a bőrkontaktus! Nekem ez nagyon szimpatikus volt! Bár nem szeretnék császárral szülni, de ha így lenne, akkor szimpatikus dolgok ezek nekem is!

110. 470abc56d9 (válaszként erre: 108. - Prodi)
2010. febr. 11. 12:30

Szia!


Ennek örülök, hogy nem csak én hangoztattam azt, hogy jó a véleményem, hanem Te is tapasztaltad egy kicsit! Reméljük majd valóban ilyen lesz!:))


Neked már nincs is sok hátra!:) Drukkolok, hogy minden jó legyen és könnyű szülésed legyen!:)

109. rekag
2010. febr. 11. 12:28

Sziasztok!

Én közben rákérdeztem a császáros szülésre. Azt mondta a doki, hogy a műtétnél nem lehet bent az apuka, de onnantól kezdve hogy kiemelték a picit mehet vele a gyerekorvoshoz és neki adják oda a családi szobában is, amíg anyukát varrják. Aztán anyát is betolják a családi szobába és akár órákat is együtt maradhatnak ott a kicsivel. :)

Mi március elején megyünk szülőszoba-látogatásra, már nagyon kíváncsi vagyok. :)

108. prodi
2010. febr. 11. 12:21
Sziasztok! Tegnap votunk lent Siófokon és megnéztük a szülőszobát is. Egy szülésznő mutatta meg aki nagyon kedves volt. Elmondott mindent, mi hogy zajlik és azt is mmegmutatta, hogy hol. Kellemes a környezet, egyáltalán nem ijesztő vagy ilyesmi. Egy csecsemős nővér is odajött hozzánk, tőle is lehetett kérdezni bármit, de magától is sok mindent elmondott. Mindenki nagyon segítőkésznek és kedvesnek tűnt, de úgy is majd a gyakorlatban derül ki. A családi szoba nagyon aranyos!!! Nagyon jó ötletnek tartom. Egyenlőre pozitív a benyomásom, reméljük így is marad. Az tetszik, hogy nincsenek sokan és nem futószalagon mennek a dolgok. Az NST vizsgálattal is végeztünk mindennel együzz kb. fél óra alatt. Itt Fehérváron ez egy fél napos program. Hát egyenlőre ennyi, majd ha túl leszek rajta és lesz időm beszámolok milyen volt élesben!:)
107. 470abc56d9 (válaszként erre: 106. - Rekag)
2010. febr. 4. 16:53

Értem!:)

Én addigra pont túl leszek a szülőszoba látogatáson! És remélem már nem sok lesz vissza a végéig!:)

106. rekag (válaszként erre: 105. - 470abc56d9)
2010. febr. 4. 16:48
március első hetében, nem tudom hányadikán, mert azt még konkrétan nem beszéltük meg.
105. 470abc56d9 (válaszként erre: 104. - Rekag)
2010. febr. 4. 16:45

Jaa!

Akkor én már nem biztos hogy egyben leszek, vagyis attól függ mikor!:))

104. rekag (válaszként erre: 103. - 470abc56d9)
2010. febr. 4. 16:34
mi majd márciusban megyünk, kb. 4 hét múlva.
103. 470abc56d9 (válaszként erre: 102. - Rekag)
2010. febr. 4. 12:39

Én február 4. keddjén megyek!:)

Hátha Ti is akkor!:)

102. rekag (válaszként erre: 101. - 470abc56d9)
2010. febr. 4. 12:16

Szia!

Köszi, aranyos vagy! Valamikor mostanság lesz majd szervezve a fehérváriaknak egy 2. szülőszoba látogatás, mert az elsőről mi is lemaradtunk. Épp ma megyek a dokimhoz majd megkérdezem tőle, hogy mikor lesz esedékes.

2010. febr. 4. 12:14

Sziasztok!


Csak annyit szeretnék megosztani veletek, hogy van egy családi ismerősünk, akinek ugyanaz a dokija, mint nektek!

Az első babáját fehérváron szülte 2 éve asszem, és most a múlt héten a másodikat itt siófokon, ugye a doki miatt, és azt mondta, sokkal jobb volt itt, és mindennel sokkal inkább elégedett volt! Részleteket nem tudok, de majd még kérdezek, csak az apuka mondott ennyit egyelőre, bár nem kérdeztük, mégis kiemelte!

Na ezzel nem azt akarom mondani, hogy fehérváron rosszabb, csak hátha ez egy kicsit megnyugtatja azokat, akik onnan jönnek át ide szülni!:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook