Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki szokott gyümölcsöt reggelizni? fórum

Ki szokott gyümölcsöt reggelizni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 12. 10:20

NAPONTA ötször kell zöldséget és gyümölcsöt enni, minél többfélét. Egyrészt a változatos tápanyagbevitel miatt, másrészt azért, hogy megfelelő mennyiségű rost bejuttatásával elkerülhető legyen a bélrendszeri rák és egyéb bélbajok.


EGÉSZSÉGES szervezetben NEM okoz gondot a gyümölcs fogyasztása.


A fogyókúra nem egészséges étrend.


A beteg emberek diétája/étrendje nem az egészséges embereké.

2012. jún. 12. 10:14

Nekem már régen halottnak kéne lennem ezek alapján. Egyszer csak úgy szórakozásból "lenyomoztam" néhány dietetikust, amelyek a médiában nyomulnak. Nem találtam kettőt, aki kb. ugyanazokat az elveket vallotta volna.


Nem is tudom, melyik az a híres orvos, amelyik mindig a diétákról nyilatkozik, talán a Halmy professzor, amelyiknek szétreped a köpeny a méretes pocakján?


Az viszont tényleg biztos, hogy ő az, aki Norbi könyveit ajánlotta és lektorálta néhány éve, most viszont szinte üldözi a módszerét. Vajon melyik véleményét dotálta valaki? ;)

42. turkkati (válaszként erre: 32. - Cucicsillag)
2012. jún. 12. 07:05

Én is, épp cseresznyét reggelizek:) Tízóraira megeszem 1 almát, majd ebédelek.

Sok-sok éve így eszem (20), igaz még nem vagyok 50 éves (csak majdnem), de jól vagyok. Egyetlen gxümölcstől sem ég a gyomrom, és nem fúj fel.

Ja, reggel még éhgyomorra 1 citrom levét iszom, nagyszerűen lúgosít:)

41. Bcicus (válaszként erre: 40. - Forgatos)
2012. jún. 12. 00:35
A méz nem más mint cukor. Mondjuk azt szerencsére én nem szeretem így nem volt nehéz nélkülözni.
40. forgatos (válaszként erre: 39. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:51

Na basszus, végem van. Szeretem a mézet is, főleg télen a teába.

Tehát reggelire gyümölcs. Amúgy sok tejtermék, plusz még a méz is...Most komolyan, így mi lesz, halálra vagyok ítélve? :))

39. Bcicus (válaszként erre: 37. - Forgatos)
2012. jún. 11. 23:39

A sok finomított ch pl. A sok aszpartam. AZ e betűk nem mind károsak egy részük természetes dolog, nyilván azok között is van ami egészségtelen ahogy minden másból is van ilyen.

De a sok vegyszer amit a zöldségekre gyümikre raknak az antibiotikumos húsok, nyilván ezeket nem lehet kivédeni, de amit lehet az ember próbáljon meg elkerülni.

És ilyen a gyümi reggelire.

ja és a rengeteg rengeteg cukor amit ma már mindenbe beleraknak. Vagy pl a sok méz amit sokan azért esznek mert azt hiszik valamiért, hogy egészséges.

38. Bcicus (válaszként erre: 32. - Cucicsillag)
2012. jún. 11. 23:35

A napközbeni evésre nem azt értettem hogy egész délelőtt gyümit kell enni.

Tejterméket mint írtam szintén nem szabad reggel enni. A gyümi sem emésztődik meg teljesen 20 perc alatt de nem is ez a gond vele, hanem hoyg az inzulin szintet nagyon megemeli hirtelen.

Én nem beteg emberekről beszélek ott sokkal szigorúbb sajnos tudom. Nyilván mindenki azt eszik amit akar, de azért nem árt tudni, hogy egészségtelen és lehet majd 50-60 évesen lesz baja tőle, persze lehet, hogy soha de ezt nem lehet előre tudni.

37. forgatos (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:34
Mit értünk egészségtelen kaján? Ezt is embere válogatja. Van akinek egészségtelen a gyümölcs is? Vagy az E betűsökre gondoltál?
36. 4244093cd0 (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:34
...amiknek igencsak elenyésző a gyümölcstartalma!:)))))
35. Bcicus (válaszként erre: 34. - 4244093cd0)
2012. jún. 11. 23:32
Igen nő, mert az emberek baromi egészségtelen kajákat esznek össze vissza.
34. 4244093cd0 (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:31

Én nem tudok hinni sem az orvosoknak sem a dietetikusoknak,miután egyre csak nő az emésztéssel,a táplálkozással összefüggő betegségek aránya.

Csak tapogatóznak ,és mondanak mindenfélét,pedig nem is igazán "szabad,nem szabad" ételekre kellene fókuszálniuk,hanem a mértékletességre.

Ezt meg vagy betartja valaki vagy sem,az már az ő sara.

33. Cucicsillag (válaszként erre: 31. - Forgatos)
2012. jún. 11. 23:30
Nahh,pont jol irtad le! :)
32. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:28

Napkozben? Az remek:) en ugyanis ebedig azt kajolok, de legabbis 11-ig tuti. Ha "normalisan"reggelizik valaki, osszeszi a zsemlet/kenyeret, a felvagottal,tejtermekkel, zoldseggel, nos az jo ideig emesztodik. Ha erre napkozben eszi ra gyumolcsot,ami ahogy mar elottem irtak az 20 perc,fel ora alatt megemesztodne, ha nem tomeszelne el az elozo kaja.

Es most alapbol miert beteg mebereket veszunk alapul?

Akinek az valik be egye azt,de sztem akinek mar. Ez bavalt evtizedek ota, bizti nem fog valtani csak mert valaki mas velemenyen van. Ahany ember,annyifele emesztes.

2012. jún. 11. 23:28
Az egészséges táplálkozás szerintem mindenki számára mást jelent, nem lehet erre egységes útmutatást adni. Én úgy érzem, hogy az ember ha ismeri a saját szervezetét, akkor egész jól el lehet boldogulni.
30. Bcicus (válaszként erre: 24. - Cel)
2012. jún. 11. 23:26
Ez nem így van. A tej alapvetően kell és a gyümi is csak nem reggel.
29. Bcicus (válaszként erre: 25. - Forgatos)
2012. jún. 11. 23:26
Meg az, hoyg baromira megemeli a vériznulin akárcsak a gyümölcs.
28. Bcicus (válaszként erre: 26. - 4244093cd0)
2012. jún. 11. 23:25
Ez nem egy valamilyen diéta hanem egyszerűen az egészséges étrend alapja, Orvosok és dietetikusok szerint egymástól függetlenül.
27. Bcicus (válaszként erre: 24. - Cel)
2012. jún. 11. 23:24
Nyilván, de ha valaki egészségesen eszik kisebb eséllyel jön elő.
26. 4244093cd0 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:24
Ezt épp melyik "egészséges étrend "mondja",mert van ezerféle !?:)))
25. forgatos (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:21

A terheltet nem tudom pontosan, úgy rémlik, hogy 5,5 körül volt.

A tejjel annyi mindössze a gond, hogy letapasztja a bélbolyhokat, ezáltal lelassítja az emésztést. De én a tejtermékeket is imádom. :)

24. cel (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:20

Majd erről a nézetről is kiderül, hogy téves, mint ahogyan pl.a tejről is hol ezt, hol azt állítanak, ahogyan épp megkívánja a nemzetgazdaság, vagy a gyógyszergyárak által jól megfizetett kutató. Apukám örült ha gyümölcshöz jutott élete során, még is 2-es típusú diabéteszes.

Az idős kori cukorbetegség kiváltó oka sokkal összetettebb mint sem, hogy a gyümölcs fogyasztásra lehessen fogni.

23. Bcicus (válaszként erre: 22. - 4244093cd0)
2012. jún. 11. 23:18
Nem keverem. Az egészséges étrendben sem szabad gyümit enni reggelire. Napközben mértékkel lehet. Egy betegnél napközben sem szabad csak uszira és csak keveset.
22. 4244093cd0 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:17

Ne keverd az egészséges étrendet,az egészségügyi diétával.

Egy egészséges szervezetnek meg se kottyan a gyümölcs ,kb 10-20 perc alatt már nincs is a gyomorban,a gyümölcs cukor pedig nem azonos a finomított cukorral.

Akiknek már taccsra van a hasnyálmirigyük ,azoknak nem ajánlatos még gyümit se enni.....persze szerintem:))

21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Forgatos)
2012. jún. 11. 23:17

Na de mennyi a terhelt? Az éhgyomri már csak akkor jelez ha késő. De nyilván nem biztos, hogy beteg vagy, sőt, de az biztos, hogy nem egészséges.

Én anno tejet ittam pl sokat reggelire ma már tudom, hogy nagyon egészségtelen az is és a sok gyümit is kiiktattam, mert én is nagyon szeretem, de inkább kibírom nélküle és csak uzsira eszem egy keveset.

20. forgatos (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:14
Nekem 4,6. Bízom benne, hogy nem lesz gond. Bár anyai ágon örökletes. Hm...
19. forgatos (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2012. jún. 11. 23:13
Egy olyan hétköznapi értelemben vett reggeli engem elálmosítana, aztán utánozhatnám Surdát a melóhelyen. :)
18. Bcicus
2012. jún. 11. 23:11
Sajnos ha gond van az hirtelen fog kiderülni és nem tudod mikor. Semmiképpen nem jó a szerveztnek a reggeli gyümi. Mennyi a cukrod?
17. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Forgatos)
2012. jún. 11. 23:09

En is ezen azallasponton vagyok, mar eleg regota, mielott ez "divatta" valt volna. Rosszul lennek, ha reggelire vmi peksutit kene ennem. Vkinek ez valik be, vkinek meg mas.

Par hetente egy bundaskenyer azert becsuszik, 7vegen, ami utan persze vissza kell dolnom,mert kinyuvaszt:)

2012. jún. 11. 23:05
Én sosem reggelizem semmit.
15. forgatos (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2012. jún. 11. 23:00
Elképzelhető, de én kb. 20 éve ezt teszem, és kiváló a vércukrom. Egyelőre. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook