Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki nem fizetett túlóra és le nem csúsztatott túlóra fórum

Ki nem fizetett túlóra és le nem csúsztatott túlóra (beszélgetős fórum)

1 2
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Syduri)
2022. máj. 26. 22:27

Igen,azt gondolom ez a legjobb ha váltok.

Kértem a pénzügyes,hogy mutassa meg ami alapján elfognak számolni.Némi túl órát ezúttal elszámol,de nem mindet.

Ráadásul szivat amiért szóltam.Januárban szóltam,hogy mennék welnes hétvégére most hétvégén.Most alapból hétvégén szabad vagyok,de pénteken délutános.Egyik kolléganőm beválalta,hogy jön helyettem pénteken délután,de nekem kell jönni reggelre 4.30-ra.

Úgy,hogy ma délutános vagyok kb 23.15 re haza érek és hajnali 2.50 kor ébrednem kell.Úgy,hogy januárban már szóltam ezért!!!Mindegy ezt is dokumentálom,mindent fotózok most már.Szerencsére vissza menőleg is tudtam pár számlát stb fotózni amin az aláírásaim vannak azokon a szombatokon mikor bent voltam,de sem elszámolva nem volt,sem szabad napot nem kaptam érte.Így azért már tovább tudok menni.Probáltam normálisan,de úgy látom nincs sok eredménye

40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 15:54

Meglehet, hogy elgondolkodnék azon, amit az ügyvéd mondott. Ha a településen egy u.n. "jelentős személyiség" a főnököd, nem biztos, hogy az ügyvéd szívvel-lélekkel fog téged képviselni a bíróságon.

És ha bukod a pert, nemcsak az ügyvédet kell kifizetned a nagy semmiből, de a perköltséget is.


Talán annyit megérne a dolog, hogy esetleg egy másik ügyvédet is megkérdezz, őszerinte milyen esélyeid vannak?

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Syduri)
2022. máj. 20. 14:18

Egyenlőre gyüjtöm a bizonyítékokat,hogy tényleg dolgoztam azokon a napokon.Beszéltem munkaügyi ügyvéddel és sajnos nem mindig a munkaválalók nyernek mégha igazuk is van.

Míg itt vagyok okosan összeszedek mindent ami bizonyítja az igazam.Nem fogom hagyni!

38. Syduri (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 13:42
Akkor döntöttél? Munkahelyet váltasz? Bíróságot értesíted?
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Temmp)
2022. máj. 20. 12:49

Szia!

Idáig úgy tűnik,hogy kompenzálásról szó sincs.

Bántani nem bánt,de minden folytatódik tovább.

2022. máj. 20. 12:46

Sziasztok!

Az állásinterjún idáig sikeresen vettem az akadályokat.

Meghívtak egy látogatói napra,sajnos annyira nem tudom mit takar...

Ha felvesznek akkor biztos,hogy megyek.Tetszik!!

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2022. máj. 14. 11:22

Persze,igazad van.

A lidl-ről sem hallottam sok jót,mint munkáltató.Fél kettőkor szólnak,hogy maradj bent estig stb,de legalább kifizetik rendesen őket.

34. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 14. 10:34
Az hogy behívtak interjúra, még nem garancia semmire. Majd ráérsz gondolkodni akkor, ha azt mondják, hogy téged vesznek fel.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Temmp)
2022. máj. 14. 10:12

Szia!Tegnap kivolt rakva a beosztás.Két nap szabad nap!!!Viszont szombatra továbbra is pihenő van kiírva,de ennek ellenére be kell mennem és természetesen aztán vasárnap is,de az legalább nem pihennek van kiírva.Sajnos abban biztos vagyok,hogy utólag semmit sem fizet ki,még az utolsó havi tulórákat sem.Egyébként van még egy kollégám aki szintén ebben a cipőben van,de idáig ő még csak nem is sejtette,hogy átvágják .Bevallom félek,hogy rám fog szállni,pedig akkor nagyon rosszul jár,mert tovább megyek a dologgal.

Viszont mérgemben leadtam több helyre is a jelentkezésemet.Az egyik Lidl-ben be is hívtak állás interjúra boltvezető helyettesnek.Nem tudom...

Ha most elmegyek még a prémiumot is buktam és a főnök röhöghet a markában,hogy ezt megúszta.Látszik rajta,hogy azért megfogtam és fél.Legalabb a prémiumot megszeretném várni,de az még két hónap nem tudom,hogy várna e rám annyit a Lidl

32. temmp (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 21:15

Mekkora gyökér a főnököd. Ha kollégád nem bírja, akkor neked kell helyette ingyen dolgozni? Jó vicc.... Arra nem akart figyelni, hogy ha már téged duplán dolgoztat, akkor dupla bért is adjon?

Örülök, hogy kiálltál magadért!!

Írd majd meg, hogy mivel akar kompenzálni.

31. Ms_Daisy (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 18:50
Akkor tudom melyik. Én otthagytam ezek miatt. Előre megírt jelenléti volt amin a heti 2 nap pihenö szerepelt, de a valóságban 1 vagy 1 sem járt. Ez volt a hivatalos jelenléti. Szánkba rágták hogy ha ellenőr jön ezt adjuk oda, és bizonygassuk hogy volt pihenőnap. Aztán volt a tényleges ami ment a központba és az alapján kaptuk a fizetést. Nagyon idegesítő helyzet volt
30. Channa* (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 17:48

Akkor nem üvöltött veled! Ez már haladás;)


Én azért még futnék egy kört a visszamenőleges miatt. Ha nem is akként fizeti ki, akkor egy magasabb prémiummal, vagy soronkívülivel vagy bármivel kompenzálja az elmúlt 3 évet.


Illetve, ha esetleg még sem figyelne rád, ahogy elvárod, akkor tedd meg te, hogy figyelsz magadra!


Ne dolgozz ingyen egy órát se!

Ne menj be azért, mert a másik fáradt. Ha nem bírja a másik a melót, akkor vagy meg kell válni tőle, vagy fel kell még valakit venni, hogy ne te tedd magad tönkre!


Tehát, mindenképp máshogy kell csinálni.


Tudom, nehéz a már kialakult habitust megváltoztatni, de a saját érdekedben szükséges!


Sok sikert!

2022. máj. 12. 23:45
Most egyenlőre várok,hogy hogyan orvosollja és mi fog történni.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2022. máj. 12. 23:19

Szia!

Ma sikerűlt vele beszélnem.Teljesen normálisan mentem oda hozzá,hogy szeretnék vele nyugodtan beszélni.

Elmondtam neki,hogy mindig is tisztában voltam vele,hogy nem fizeti ki a szombatot,de szemet hunytam felette,mert ott volt a prémium.

Elmondtam,hogy viszont féltünk,hogy bíz a többiek megkapják normálisan a pihenő napjukat sőt nemegyszer nekem kell bemenni az ő műszakjába hogy pihenni tudjon

Közölte velem,hogy de nem bírja,fáradt.Elmondtam,de attól még nem jelenti azt,hogy nekem ingyen kelljen dolgozni.Mondtam neki,hogy nem akarok balhét,de valahogy orvosolja és bánjon egyformán velünk.

Azt mondta teljesen igazam van és orvosolni fogja.Elmondtam neki ha szankionálja,hogy én ezt szóvá tettem akkor tovább megyek.Utánna teljesen normálisan beszélt velem.

Este felé írt nekem,hogy teljesen igazam van és elnézést kér.Annyira arra figyelt,hogy bírja a kolléganőm,hogy arról elfeledkezett,hogy velem nem korrekt és a jövőben ere figyelni fog. Kérte ez maradjon köztünk.

Kb 3 éve ezt csinálja.

Szóval szeríntem biztos,hogy utólag egy vasat sem fog adni.

Könyvelő kiszámolta,hogy 365 ezret kellett volna kapnom és 281-et kaptam.A beosztottjaim többet kapnak,igaz őknis túlórával,de legalább nekik elvan számolva

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Ms_Daisy)
2022. máj. 12. 23:04
Igen,magyar cég
2022. máj. 12. 20:26
Ez magyar cég? Nagyon emlékeztet az első munkahelyemre
25. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 20:17

Volt egy állítólagos üvöltős főnököm, csak nem szóltak róla időben, már csak akkor, miután egy nevetséges kérdésére kicsit cinikus választ kapott tőlem.


Mivel, én nem hunyászkodtam meg, így velem szemben, nem is alkalmazta az üvöltését, ha úgy szólt hozzám, akkor már a nézésemből tudta, hogy futás van neki, mielőtt visszavágok neki:DDD


A kollégák nem győztek hűledezni, hogy miket mondok neki, és nem üvölt velem.


Tehát, ne félj! Legyél határozott! A határozott emberekkel az ilyenek nem tudnak mit kezdeni. Üvöltened sem kell, legyél tárgyilagos és kicsit se lássa rajtad, hogy esetleg félsz tőle, mert ezt használják ki.


Egyébként, nem beszéltél még vele?

24. birebora (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 18:56

Üvöltsön. És? Üvölts vissza és mond, hogy mész a munkaügyi biróságra, munkaügyi jogászhoz, érdekképviselethez, kereskedelmi kamarához, stb.

És be van kapcsolva a telód, tehát üvölthet nyugodtan mert felveszed a mondatait, legalább tisztább lesz a hangfelvétel:)

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 18:48

Nem tudom, hogy van a kereskedelembe, de nekem ha szombaton vagy vasárnap túlóráznom kell, akkor az duplabér.


Ingyen senkinek nem dolgozok.

2022. máj. 12. 10:31
Kérdezni szeretném ha valaki dolgozik hétköznap 5 napból négyet és szombat-vasárnap 12-12 órát akkor jár a vasárnapért 50 százalék vasárnapi pótlék és plussz egy szabad nap a kereskedelemben?
2022. máj. 12. 09:42

Teheti,dolgoztatt, szabadságról

Bocs a hibákért.Telefonról írok és önállósítja magát

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Temmp)
2022. máj. 12. 09:39
A mostani szombatot már be is írtam,hogy dolgoztam.Egyébként azt sem ehetnek,hogy 10-12 napot dolgoztat pihenő nap nélkűl.Ma jött vissza a főnök szabira,délutános vagyok és ma fogom megkérdezni hogy is van ez.Félek ám,mert ha valami nem tetszik neki úgy üvölt,mint a sakál
19. temmp (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 08:52

Csinálj pár fotót, ha a régiekhez hozzáférsz, akkor visszamenőlegesen is.

Ha a főnököd paraszt lesz és tesz a problémádra, és jön az el lehet menni dumával, akkor nyugodtan mondhatod, hogy a bíróságra fogsz menni és a bizonylatok téged fognak igazolni, a beosztás is. Igen sokat kellene meghamisítaniuk, hogy el tudják tüntetni.

Szerintem simán nyernél.

18. temmp (válaszként erre: 17. - Érdekes73)
2022. máj. 12. 08:48

Ott vannak a bizonylatokon az aláírásai, ez bárhol megállj a helyét.

Ha mostantól fogva le is fotózza, akkor meg végképp nem tudják eltagadni.


A munkaügyi perekben a munkavállalók nagy eséllyel nyernek, és a bíróságot nem az érdekli, hogy eddig miért tűrte a jogsértést, csak maga a tény.

17. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Temmp)
2022. máj. 11. 22:51
Nincs esélye ha semmit se tud bebizonyítani. Lepapírozták úgy hogy nem dolgozott és a bérét is úgy kapta meg. Vszínüleg senki se fog a cégtől mellette tanúskodni hogy ő igazából dolgozott de a jelenléti szerint nem. Átverték mocskos módon.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Temmp)
2022. máj. 11. 20:26
Kereskedelemben dolgozom.Esténként én számoltatom el a pénztárosokat.Ott mindig alá írom az elszámolást és a számlákat is azokon a szombatokon végzem,selejtezést is.Tehát tudom bizonyítani,hogy nekem dolgozni kellett
15. temmp (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 11. 19:50

7 napot határoz meg a jogszabály a beosztás közlésére. Szóval a péntek az gáz.

Az rendben lenne, hogy a beosztásnak és a jelenlétinek fednie kell egymást, de akkor kellene lennie egy másik jelenlétinek is, amiben meg a ténylegesen ledogozott órák vannak, amit aztán csúszóként ki lehetne venni. Ez utobbó nem szabályos, csak legalább fair.

Két munka között, mármint a munka vége és a következő napi munka kezedete között 11 órának kell eltelnie, hogy biztosítsa a pihenésed.

A szabadságot legalább nem íratják veled utólag alá. Ez a munkaügyi bíróságon jól jön.

Milyen munkát végzel, ha megkérdezhetem? Kell valamit naplóznod esetleg??

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Temmp)
2022. máj. 11. 18:40

Én pénteken tudom meg a következő heti beosztást.Jelenlétit mindennap alá kell írni,de azt mondták mindenkinek azt kell oda írni amit ő kiír. Tudtam,hogy bár pihenőre vagyok kiírva,de dolgoznom kell.Egyébként sem mehetnék szombat estéről vasárnapra hajnalra vissza menni dolgozni úgy,hogy szombat este 10-re érek haza és vasárnap hajnali négykor ébrednem kell.Szabadság papírt még soha nem láttam úgy ahogy azt sem amit kitöltenek és felküldenek a központba ami alapján kifizetik a bért.

Azt viszont látom hogy a többi dolgozó akinek ugyanaz a pozíciója megkapja a heti két szabadnapját én csak egyet

13. temmp (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 11. 18:24
Azt a lovat ütik, amelyik megy...
12. temmp (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 11. 18:23

De még mennyire van esélyed!!

A szabadnapok kiadásának rendje ne múgy működik, hogy utólag látod, hogy a jelenlétiben szabi van beírva.

Téged arról már napokkal előtte tájékoztatni kötelesek, és van erre egy kiváló szabis tömb, amit ilyenkor alá kellene írnod, vagy bármi más is lehet, a lényeg, hogy neked írásban kell megkapnod, hogy szabira leszel beosztva.

A munkaidő-beosztást sem utólag kellene megkapnod, hanem kb. egy héttel a következő hónap előtt.

A jelenléti ívet neked naponta alá kell írnod!! Olyan nincs, hogy jelenléti az alapja az elszámolasnak, de nem írtad alá.

Ez a cég munkajogilag több sebből vérzik.

Én megértelek, hogy johiszemű voltál, és elvilelted a jogsértést, amíg észre nem vetted, hogy másnak ezt nem kell eltűrnie.

Én a helyedben végtelen csendesen, nem fenyegetően megkérném a főnököm, a hogy a problémámra szánjon 10 percet és tegyen javaslatot megoldásra.

Aztán ha a fejétől bűzlik a hal és nem hallgat meg és gyakorlatilag elküld a p..ba, akkor viszont mondanám, hogy a problémámra a továbbiakban a munkaügyi bíróságon fogok gyógyírt keresni.

Csak bátran, attól megijednek!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook