Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eladhatom-e az általam vett és soha ki nem fizetett home office eszközt? fórum

Eladhatom-e az általam vett és soha ki nem fizetett home office eszközt? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Janszi)
2021. jan. 17. 11:32
Számla alapján le tudják. A pénzügyi rendezés független tőle.
38. janszi
2021. jan. 17. 11:29
Simán tönkremehet egy éven belül is.De ha nincs a szla kiadási tétele,akkor nem tudják lekönyvelni elvileg,vagy igen?
37. syria (válaszként erre: 27. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 11:28

A helyedben úgy járnék el, ahogy Janszi a 29. hsz.-ban leírta; leszámítva azt a hazugságot, hogy elromlott a gép.

A történetben – túl azon, hogy nyilván hiányzik a kasszádból a gép ára – fájó pont, hogyan lehet egy munkáltató ennyire pitiáner. Ahelyett, hogy megköszönné, hogy intézkedtél annak a munkaeszköznek a beszerzéséről, ami az ő kötelessége lett volna, kitol veled, visszaél a jóhiszeműségeddel, és nem állja a szavát.

36. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 11:28

De, lesz, merz akkor megindul ellened a végrehajtási eljárás.


Te megoldást vagy csak kifogásokat keresel??

35. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Janszi)
2021. jan. 17. 11:26

Azonnalival rögtön le lehet írni nullára. Le is írják általában, ez nem akkora tétel, hogy érdemes sok évre amortizálni.


Ha egyáltalán nem azonnal költségbe rakják. Attól függ, egy ilyen szerkentyü meddig használható, kipurcanhat-e egy éven belül.

34. janszi
2021. jan. 17. 11:17

Jah,már összemostam a munkaruhával...

Június óta csak lekönyvelték saját eszköznek,valahogy csak észre kellett volna venni hogy az eszköz számlájának a kiadási tétele nincs meg...

Szóval,én akkor is a számlát kérném elsőre,mivel a gépet nem a cég fizette ki,ide a számlát,kell a szervíznek...

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Janszi)
2021. jan. 17. 11:12

Már annyit sem.


De most vette a laminálót, a munkaruhát fizette ki valaki 4 éve.

32. janszi (válaszként erre: 27. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 11:05

Az idézést nem fogod kidobni,vagy ha igen,előállítanak.

Amúgy mennyi lehet a 4 éves amortizáció utáni értéke egy ilyen masinának?Ti mennyit írnátok le az 50e huf-ból évente?Én egy tizest simán leírnék,akkor meg a 4 éves használt masina max 10e huf-ot ér,nem?

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 11:04

És vitted tovább az ügyet? Ha igen, mivel bizonyítottad, hogy írtál nekik? Tértivel, vagy nem? A tértit személyesen át kell venni, és a címedre visszaküldeni.

Illetve így volt ez 2020-ig. Most elektronikus úton működik .De akkor is van róla bizonylat, visszaigazolás.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 11:00

A kezedben van a papír, hogy feladtad, azt nem tagadhatja le, érkeztetni kell a levelet neki.

Te tudod a vénnyel igazolni, hogy feladtad, de bemehetsz személyesen is és ezt a levelet beviszed 2 példányban, egyiket otthagyod a másikat, aláíratod, hogy az eredetit átvették.


De végülis, te tudod hogy akarsz eljárni. Sok sikert.

29. janszi (válaszként erre: 25. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:59

Leírtam az egész folyamatot.

-elő varázsolod a masina számlájához tartozó bankszámla terhelési kivonatot,

-fényképet készítesz a masináról és kinyomtatod,

-átolvasod az érveimet és leírod,ajánlva megküldöd a cégnek,az ügyvezető nevére hogy kéred a pénzed 8 munkanapon belül átutalással,

-ha nincs válsz és pénz se,akkor időpontot kérsz a legközelebbi jegyzőnél fizetési meghagyásos eljárásra,viszed a bizonyítékaidat.

vagy megmondod a cégnél,hogy behalt a gép,kellene a számlája...mert amúgy a tied.


Az lehet hogy nem ragaszkodnak majd hozzád a továbbiakban a cég részéről.

28. Bless the child (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2021. jan. 17. 10:57
Nem lesz neked innen laminálód😀
27. voroskegg (válaszként erre: 24. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:51
Miért ha én kapok tőled egy tértivevényest hogy fizessek x ft-ot és én kidobom a kukába és leszarom-akkor mi lesz? semmi a világon.
26. andi6020 (válaszként erre: 15. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:51
Hogyé adod a laminálót? Nekem számla sem kell.
25. voroskegg (válaszként erre: 24. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:50

Jó oké---és?

Hát itt a példa--elküldtem átvették és? Mi lett? semmi. Pénz az ablakban 4 éve.

24. janszi (válaszként erre: 23. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:49
Az ajánlott vagy tértivevényes levelet ha nem veszik kézhez vagy nem olvassák el,akkor is "megismert tartalom"-ként fogadja el a jog már néhány éve.
23. voroskegg (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 17. 10:46

"Erre muszáj lesz nekik valamit válaszolni,"


Nem kötözködni akarod de ugyan miért lenne muszáj válaszolni.... anno mikor beléptem levonták az első béremből az (akkor még kötelező)céges formaruha árát....

küldtem 2 db (!!!!) tértivevényest még anno hogy ezt mégis milyen jogszabály stb alapján tette meg.

azóta sincs válasz (4 év!) és pénz az ablakban.

Tértivevényes és kötelező válaszra ezt tudom mondani.

22. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:42
Így van.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:41

Ha saját bankkártyával fizettél, akkor van bizonyitékod, hogy te vetted.


Az oké, hogy a cégre szól a számla, hiszen nekik vetted.


Ne add el, hanem írd meg a cégnek, hogy jogi képviselőd tanácsára végrehajtást kérsz az összegre a cég ellen (megteheted), ha két napon belül nem lesz a bankszámládon a pénz.


Szóban vagy írásban kérted többször is? Ha írásban, az plusz bizonyíték.


Emiatt nem rughatnak ki. Egy kirugást a munkáltatónak indokolnia kell. Ha nem megalapozott, akkor a Munkaügyi Bíróságon bukik a cég. De ezt ők is tudják.

2021. jan. 17. 10:38

Én azt javaslom, hogy tértivevényes levélben írj a cégvezetőnek, hogy x.y napon vásárolt, K cég nevére szóló ilyen számú számla alapján, z típusú készülék árát, amit kifizettél, 8 napon belül utalják át a számládra.


Erre muszáj lesz nekik valamit válaszolni, akkor tudsz lépni tovább. Addig nem, jogszerűen nem helyesebben.

19. janszi (válaszként erre: 18. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:32
Ha eladod és a cég feljelent,akkor nem tudod bizonyítani szlával hogy a tied a masina,a bíróság,meg mostanság nem hajlandó nyomoztatni,simán elhajtanak.(meg az ügyvédi költség is a tied),hacsak a rendőrségi eljárás során pótnyomozást nem rendelnek el.Így a bonyolultabb.
18. janszi (válaszként erre: 17. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:29
Ha nem akarja továbbra sem kifizetni a cég a pénzed,akkor közjegyzői fizetési meghagyásos eljárásban bírósági pereskedés nélkül visszakapod a pénzed,a kjő kibocsájtja a fizetési meghagyást,8 munkanapon belül fizetniük kell,vagy kifogásolják,ha van bizonyítékuk-ami elmondásod szerint nincs.
17. janszi (válaszként erre: 15. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:25
Mivel követeled az általad kifizetett gép árát,és a számlát hozzá,nem fogják tudni bizonyítani hogy a cég fizette,így jogtalan volt a lekönyvelt számla költségkénti elszámolása,ez ugye NAV-os ügy.ha nem akarják még mindig odaadni a pénz-átutalással,akkor bajban van a cég,mert te tudod bizonyítani hogy a bankkártyáddal fizetted ki a gép árát,és azért kértél a cég nevére számlát,mert azt mondta a cég,hogy kifizeti neked,ez nem történt meg.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:23
Megteheted, de ha a cég leltárba vette, az eredeti számla náluk van, a nevükre szól, akkor lopással is vádolhatnak.
15. voroskegg (válaszként erre: 13. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:19

"Viszont azt mondod,hogy a javításhoz kell a számla,NEM egyezel bele hogy a cég szervízpartnere javítsa a cég költségére,mert nem is a cég tulajdona jelenleg,hanem a tied.+"



Sajnos nem fogom fel, hogy mi köze ennek ahhoz amit kérdeztem.


Akkor más kérdést teszek fel: hogy szedjem be a nekem járó 50.000 ft-ot? Ha szóban 1000x szóltam és semmi, levelet küldtem és válasz sincs?


Engem nem a csűrés csavarás érdekel, hanem csak ennyi.

14. janszi (válaszként erre: 12. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:18

Ne kapkodj.

Nem adhatod el,mert nem tudod számlával igazolni hogy a tied a gép,így rosszhiszemű orgazda leszel.

13. janszi (válaszként erre: 10. - Voroskegg)
2021. jan. 17. 10:16

Bingó,ne kapkodj.


Te tudod igazolni,hogy kifizetted a gépet,mivel a számla ellenértékét nem adta még oda a cég,így most van egy géped,amit használsz a cég érdekében.

Viszont azt mondod,hogy a javításhoz kell a számla,NEM egyezel bele hogy a cég szervízpartnere javítsa a cég költségére,mert nem is a cég tulajdona jelenleg,hanem a tied.

12. voroskegg (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2021. jan. 17. 10:15
Hát annyiban mégsem hogy a gép meg itt van nálam és tényleg eladhatom. ezt senki meg nem akadályozhatja.
2021. jan. 17. 10:13
Ez veszett fejsze nyele
10. voroskegg (válaszként erre: 7. - Janszi)
2021. jan. 17. 10:12

"p-val fizettél,vagy kártyával,kinek a nevén van a számla?"


Kártyával fizettem (saját kártáyal) és céges névre van a számla evidens, mert azt mondták kérjek a cég nevére számlát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook