Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mernétek költözni egy 1 éves babával külfölde ahol az apja fél éve dolgozik? fórum

Ki mernétek költözni egy 1 éves babával külfölde ahol az apja fél éve dolgozik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 16. 10:24
persze, ha teheted ne maradj magyar o-n :)
2008. júl. 16. 10:14
Igen.
54. Klimpírozi (válaszként erre: 53. - Tixtina)
2008. júl. 16. 09:43
adott helyen hamar megtanulod, a kényszer nagy úr.. és tanító..
2008. júl. 16. 09:08

Csak abban az esetben mennék ki,ha beszélném valamennyire az adott ország nyelvét.

Ha nem tudnék kommunikálni,akkor biztos megtanulnék, legalább egy társalgási szinten.

Aztán,természetesen mennék a férjem után.

Bár,attól is függ,hol dolgozna.

2008. júl. 16. 07:26
minden további nélkül mennék. akár már most :DDDDD
51. 1366d1807f (válaszként erre: 50. - Klimpírozi)
2008. júl. 15. 19:16
Abszolút veled értek egyet!
50. Klimpírozi (válaszként erre: 47. - Raistlin Majere)
2008. júl. 15. 11:00
szülőfüggő a dolog,úgy gondolom...kellő nyitottság, rugalmasság, a gyerek maximális támogatása átsegít a szorongásokon..
49. Klimpírozi (válaszként erre: 47. - Raistlin Majere)
2008. júl. 15. 10:59
meglehet,.. a szülő beállítotsága is sokat nyom a latba..hogyan viszonyul a gyerekhez, hogyan támogatja a fejlődését..a lányom Moszkvában járt bölcsibe, nem okozott törést...máig úgy maradt meg benne, hogy a bölcsistársait sorolja,a gondozónőt emlegeti...mondjuk, nem kis munkámba és álmatlan éjszakámba került a megfelelő bölcsis és élőhely kialakítása, hogy mindenkinek a legoptimálisabb legyen..
2008. júl. 15. 09:23
Igen. A gyerek nem ott érzi jól magát, ahol a "saját nyelvén" beszélnek hozzá, hanem ott, ahol a családja együtt van!
47. Raistlin Majere (válaszként erre: 46. - Klimpírozi)
2008. júl. 15. 09:15

Igen, de ez a gyerek lelkibeállítódásán is múlik. Vannak kevésbé nyitott, szorongó gyerekek is.

pl. férjemet 3 éves korától 9 éves koráig húzkodták a szülei Moszkva és M.o. között. Sehol sem tudott igazán beilleszkedni, se óvodás, se iskolás kapcsolatai nem úgy alakultak mintha egy helyre járt volna. Mindenhol kívülállónak számított.

46. Klimpírozi (válaszként erre: 45. - A900f63755)
2008. júl. 15. 08:10
bárhol van bölcsi, ovi, iskola...a gyerekek hamar beilleszkednek, rugalmasan élik meg az idegen országok "képző intézményeit"
2008. júl. 15. 05:30
Igen, amíg nem kell bölcsi vagy ovi, iskola, addig igen.
44. 1366d1807f (válaszként erre: 42. - Klimpírozi)
2008. júl. 14. 20:10

Dehogyis, én is ezt tettem volna a helyedben. A mai világban annak van értelme, akkor tudsz érvényesülni, ha minél többet látsz.


A keresztlányomnak azt tanácsoltam annak idején, hogy tanuljon meg először is angolul meg németül, mert enélkül már szinte nem lehet munkahelyet találni. Utána pedig tanuljon meg egy kevésbé ismert nyelvet és akkor abban profi lehet. Erre a portugált választotta. Már három nyelven beszél, imád utazni.


Sokszor volt már Portugáliában is. Egyszer azért elmennék vele, mert ott még nem voltam.

2008. júl. 14. 18:04
Andita jelentkezz! Elmentetek? Milyen? Bárcsak én is ott lehetnék már!
42. Klimpírozi (válaszként erre: 41. - 1366d1807f)
2008. júl. 14. 17:46
bennem fel sem ,merülne ennek ellenkezője...a világ repülhető, innen-oda bárhogy eljutok, pár óra alatt...mobilisak voltunk, vagyunk...a lányom aprócska korától mentünk világgá..repülővel, autóval, s magam vonattal is..hálókocsi első osztályán..nyaraltunk, síeltünk, éltünk külföldön..Moszkvában még diplomataútlevéllel közlekledtem, majd egyénileg...polgári és katonai repülőkkel, volt, hogy a kétéves lányomat katonák hozták haza, mert iodakinn nem volt megfelelő táplálkozási lehetőség tavasztájt...katonák hozták,hímestojáskjént óvták, mami meg a reptéren fogadta..kaland volt, idegesség, de csodás élmény és emlék..a gyerekem világutazó...tele élménnyel,rosszat tettem vele???
41. 1366d1807f (válaszként erre: 40. - Klimpírozi)
2008. júl. 14. 17:29

Veled értek egyet maximálisan!


Én, ha újra kezdhetném az életemet, bizony kimennék egy kicsit külföldre dolgozni. Más embereket, más tájakat, más kultúrát megismerni.


Bár én a nyaralással is mindig úgy voltam, hogy csakis aktívan! Én pl. nem tudnék egy tengerparton eltölteni 2 hetet. Mindig úgy nyaraltunk (akár külföldön, akár belföldön), hogy 2 napnál többet nemigen aludtunk egy helyen. Vagy ha igen, akkor onnan jártuk be a környéket.


Bejártuk először hazánkat, aztán Európát. A lányom is szívesen emlékszik vissza ezekre a nyaralásokra. Nagyon sok szép helyen jártunk.

2008. júl. 14. 17:21

évek külföldön töltött tapasztalatával - 20 éve, nehéz időkben - is azt mondom, csomagolj, menj a gyerekeddel együtt..nem a bankszámla miatt, inkább a közös élmény, a világ felfedezése, a nyiladozó értelmű gyerek máűst megtapasztalása miatt..

nagyon jól éltünk más orzságban, eleinte csupán a férjem tanulmányi ösztöndíjából, s aztán jött egy véletlen ajánléat, minek következtében állsát kaptam..gyerek bölcsibe került, férjem tanult, én dolgoztam...legszebb éveink voltak, bármikor visszamennék időben ezért a családi közös élményért..

A lányom elmúlt 20 éves, a világ sok pontján járt, vittük, majd a középiskolai osztályával is..bárhol, bármely helyzetben feltalálja magát, és a jövőjét, általam erősen támogatva, világpolgárként a világ bármely országában el tudja képzelni!

2008. júl. 14. 14:31
én mennék:))
2008. júl. 14. 14:24

Sziasztok,

látom már egyedül vagyok a véleményemmel, de én bizony maradnék.

Persze tudni kellene, hogy a férjed csak 1-2 évre tervezi a kint létet, amíg "megszeditek" magatokat, vagy hosszabb távra. Ha hosszú távra, akkor meggondolandó.

Nos, én koromnál és attitűdjeimnél fogva elég röghöz kötött vagyok. Férjem Bp-re jár minden nap dolgozni (oda-vissza) 340 km, már többször bepróbálkozott, hogy költözzünk fel Pestre, de én már a gondolatától is rosszul vagyok :-)

Nem tudom elképzelni, hogy ne találkozzak 2-3 naponta az édesanyámmal. Olyan kevés időt tölthetünk már el együtt, most abból pazaroljak el éveket. A lányom is imádja a mamát, szeret vele együtt játszani, közös kalandokat átélni, nem tudom, hogy mit szólna hozzá, ha félévente 1 hétre találkozhatnának.

Mi lenne a barátainkkal hetente megtartott kártyapartikkal, és egyéb dolgokkal... Szóval nekem ezek az állandó értékek fontosabbak, mint hogy mennyi pénz van a bankszámlánkon. De tudom, hogy vannak olyanok, akiknek nincs más lehetőségük az életindításuknál.

Viszont sok olyan ismerősöm van, akiknek a férje Németországban dolgozik hentesként, 3 hetente jár haza és tökéletesen működik a kapcsolatuk.

Persze az sem mindegy, hogy egy kapcsolat éppen milyen dimenzióban van. Ha valaki már lassan 20 éve él együtt a másikkal lehet, hogy örül a párja nélkül eltöltött időszakoknak :-)

37. corinna (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2008. júl. 14. 14:01
Én is egyetértek veled. Költöznék, a gyereknek és nektek is úgy a legjobb, ha együtt a család!
2008. júl. 14. 13:49
Igen. A gyereknek is jó lenne,hogy két szülő vele van. Gondolom a táv kapcsolat a házaspároknak sem a legideálisabb.Anyagilag is a külföld a jobb.
2008. jún. 24. 13:48
Ki. :)
2008. jún. 24. 13:09
Mint a szél!!!!! Nanáááá!
33. Sylvee12 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. jún. 24. 12:36

Azért ez ebben a formában így nem igaz. A vőlegényem március 1-jén ment ki Németországba, a mai napig kint van. Én sajnos nem mehettem a munkám miatt, de szerencsére szeptembertől megszűnik minden ezirányú kötelezettségem és megyek utána.

Nagyon szeretjük egymást, ezért ennyire nehéz, mert abszolút nem vagyok a távkapcsolat híve; hosszú távon én sem bírnék így élni.

32. direne
2008. jún. 24. 12:28
Gondolkodás nélkül!
31. panna77 (válaszként erre: 8. - Andita1)
2008. jún. 9. 15:36
Azt hiszem Svédország megfelelő... Én nem gondolkodnék túl sokat. Inkább egy idegen ország (ami szerintem jó hely), a lényeg, hogy együtt legyen a család!
2008. jún. 9. 15:35
Mi is külföldön élünk, de meg se fordult a fejünkben, h csak az egyikünk menne ki. A párom egyik haverjának a bnője ment ki külföldre, szegény srác nagyon szerette, de nem ment utána. A lány talált is mást külföldön magának... Aztán a következő bnője is kiment, ő maradt, szegény nem tanul a hibájából...
2008. jún. 9. 15:30
Természetesen. Nem tudom megérteni azokat a nőket, akik otthon tudnak maradni, mikor a férjük külföldön dolgozik, és azokat a férfiakat sem, akik képesek a feleségük nélkül kimenni... Van ott egyáltalán szerelem?
2008. jún. 9. 13:41

persze! mit csinálnék itthon egy éves babával apa nélkül :(

Nem veszíthetsz semmit :)

de a hoxán azért írd meg a tapasztalataid :) hátha mi is megyünk :)

2008. jún. 9. 13:38
Szia! A válasz határozott iggeeeen. Ha még rokonotok is van kint akkor használjátok ki a lehetőséget, igazuk van a többieknek a kicsi nem is fogja igazán észre venni ha te nem parázol akkor meg pláne. Ugy is a szülei reakcióját figyeli ha te elégedett vagy akkor ő is. És a lehetőségek sajna nem itthon vannak. Mi is három gyerekkel készülgetünk kifelé.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook