Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mennyit "ad" a fogaira? fórum

Ki mennyit "ad" a fogaira? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Veronika27 (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2012. márc. 15. 12:14
Nem kérdeztem :)
2012. márc. 15. 12:13
Annyit adok amennyit a fogorvos kér.
45. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Veronika27)
2012. márc. 15. 12:12
Pedig az be kellene, hogy férjen :)A fogorvosod mit mond?
2012. márc. 15. 12:10
résen=rések, elnézést
2012. márc. 15. 12:09

Amíg kicsi voltam, féltem a fogorvostól és persze el is hanyagoltam a látogatást nála. Aztán ahogy felnőttem, egyre többet foglalkoztam vele.

Szerintem a fog nagyban függ a genetikától is: legidősebb nővéremnek olyan szép fogai vannak, mint apumnak, ő teljesen problémamentes velük. Bezzeg nekem és másik nővéremnek is volt már fogműtétünk, valószínű inkább az anyukánktól való gének vannak többségben, ő egészen fiatalon elvesztette a fogait és műfogsora van.

Éppen a múlt héten voltam fogorvosnál, észrevettem egy pici lyukat és elmentem betömetni. Kértem érzéstelenítőt is, mert elöl van a fog és tudom, hogy ott nagyon fáj.

Sajnos két fogamat már nem lehetett megmenteni, az egyiknek mindhárom gyökere bedurrant, pedig be volt tömve rendesen. Megszenvedtem vele...


Valaki mondja meg légszíves, hogy a fogselymet hogy tudja az használni, akinek nincsenek résen a foga között? Mert én bárhogyan is akartam, nem tudtam betuszkolni a kettő közé!

42. Mazsinka (válaszként erre: 41. - Globus)
2012. márc. 14. 16:14
Nekem is tömték már érzéstelenítő nélkül a fogamat. Nagyon kellemetlen volt, mert eleve rettentően fájt a fog, azért is mentem dokihoz. Valószínúleg a szuvasodás elérte az ideget, így a fúrás volt a hab a tortán, mindez 12 évesen. Most úgy vagyok vele, hogy ki lehet bírni. Persze. Nem haltam bele, de ha már erre a világra feltalálták az érzéstelenítő injekciót, amit pár másodperc alatt be lehet adni, pillanatok alatt hat, akkor csak nem fogok mártír módjára szenvedni egy óra hosszáig, amíg a fogamat babrálja. Én így gondolom.
41. globus (válaszként erre: 10. - E3786dd7b2)
2012. márc. 14. 15:56
Én mai napig érzéstelenítő nélkül kérem a fogtömést. Még mindig kibírtam... :) Igaz, a korábbi fogorvosnál jóval kellemetlenebb volt.
40. Daphnee (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 21:37
Ez nálam elég kényes téma.... a nőgyógyász megoldódott, most már rendszeresen járok, mivel találtam egy rendes dokit. A vérvétel meg.... a terhességem előtt úgy 10 éve voltam... és asszem nem is megyek most egy jódarabig! :D
39. elszabadult hold (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 17:34
Én meg éppen fordítva szoktam emlegetni: ha a szülést kibírtam akkor ez már semmi. Én az érzéstelenítést utálom, a dokim tudj ais, hogy csak a nagyobb dolgokhoz kell adnia szurit, egy kis "vacak" tömést kibírok a fúrás fájdalmaival együtt. Nekem gyerekkoromban megállapította egy prof. meg több más fogorvos is, hogy nem termelődik elég zománc a fogaimra. Volt is vele bajom szinte mindig. Így én nem félek a fogorvostól annyit jártam már. Decemberben estem át egy hosszadalmasabb kezelésen. Azt mondtam a dokimnak: kérek egy szép mosolyt ami nem kivehető. Megcsinálta! :D
38. cel (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 14:36
barátnőddel tartok:))
37. cel (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 14:35
Több mint elővigyázatosság, saját magunkkal szembeni felelősség a megelőző szűrő vizsgálatokon való részvétel.
36. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Cel)
2012. márc. 13. 14:32
Nekem voltak brutális fogfájásaim, szerintem attól rosszabb a világon nincs, de lehet, hogy tévedek. Majd megmondom, miután szültem, hogy melyik a rosszabb. A barátnőm szerint inkább egy szülés, mint egy gyökérkezelés.
35. Mazsinka (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 14:28
Ja, és ugyanígy leszek a nőgyógyásszal és az általános vérvizsgálattal a jövőben...nem értik kire lettem ilyen "hipochonder", de én ezt csak elővigyázatosságnak nevezem.
34. cel (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 14:25

Érdekes párhuzam.

Mert lehet csupán egy felületi fúrás a fogon, arra nem is nagyon adnak érzéstelenítőt, na de egy mélyebb, ideget érintő kezelés érzéstelenítő nélkül kibírhatatlan.

A szülés pedig egy természetes folyamat, némi fájdalommal, amit minden további nélkül kibírtunk, akár többször is.


Hozzáteszem a fájdalom küszöbünk sem egyforma.

33. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Daphnee)
2012. márc. 13. 14:23
Ezt én is így gondolom, bár nekem sosem mutattak utat ilyen téren a szüleim. Ők elmentek, ha nagy volt a baj, de nem voltak nagy családi fogászlátogatásaink. A húgom 23 éves, még életében nem volt fogorvosnál. Igaz, rossz foga sincs, de mégis...Szóval, ha nekem egyszer gyerekem lesz, tuti vinni fogom, és arra tanítom, hogy kell menni, mert én is évekig ittam a levét a rossz mintának.
32. Daphnee (válaszként erre: 31. - Daphnee)
2012. márc. 13. 14:17
Elvárom ugyanezt a férjemtől és a gyerekemtől is (bár ő még picike).
2012. márc. 13. 14:15
Gyerekkorom óta rendszeresen járok fogorvoshoz. Nem mondom hogy tökéletesek a fogaim, jelenleg fogszabályzót viselek, úgyhogy remélem egyszer azok lesznek! Szóval elég sokba vannak a fogaim... :)
2012. márc. 13. 13:57

A szép mosolynál nincs szebb:)

Én rendszeresen járok fogorvoshoz, mondjuk egy évben 4x, persze, ha gond van, akkor gyakrabban, de rendszeres ellenőrzés mellett ritkán van gond.

A fogköveimhez nem ragaszkodom, de fogfehérítésre stb. nem szánok pénzt:)

2012. márc. 13. 13:54
Hát amennyit kell :)
28. Mazsinka (válaszként erre: 27. - 937a2a883a)
2012. márc. 13. 13:54
Erre mondta valamelyik családtagom azt minap, hogy: ha nem bírod elviselni érzéstelenítő nélkül a fúrást, akkor hogy akarsz szülni???
2012. márc. 13. 13:52
Én eddig 2 fogorvosnál jártam.Az első az a körzetis,aki kifúrta a tejfogamat 6 évesen és még az ínyembe is belefúrt.Nála volt a szokásos suli fogászat.Aztán találtam egy aranyosat,nála érzéstelenítő nélkül sem fájt a fúrás.Igaz,én jobban félek a szuritól az ínyembe,mint a fúrástól.De sajna ő nyugdíjba ment :( Aztán megint a körzetishez járok,de sokat változott az elmúlt években és már nem vadállat módjára fúrja a fogamat.Mondjuk szerencsére nekem nem olyan rosszak a fogaim.4 fogam be van tömve,eddig egyet húztak ki.Remélem nem járok úgy,mint anyukám,akinek a 2 terhessége alatt 14 foga esett ki,meg azóta is búcsút intett párnak.
26. Mazsinka (válaszként erre: 22. - K_nm)
2012. márc. 13. 13:46
Nekem a fölső négyesemen nőtt egy ciszta, a dunsztolós doki, akinek dunsztja se volt, ki akarta húzni azzal, hogy menthetetlen. Aztán otthagytam. Az új dokim újra kikezelte, betömte, a ciszta meg magától felszívódott, még csak ki sem kellett kaparni.
25. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - K_nm)
2012. márc. 13. 13:42
Te aztán kifogtad az fogorvosokat :D
24. Mazsinka (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 13:41
Az én öcsémnek is gondok vannak a fogával. Tíz éves, és már évek óta kiesett egy fölső frontfoga. Akkora nagy csontfogai nőttek, hogy nincs hely a többinek kibújni, anyámék meg várják a csodát, az idő meg múlik.
23. k_nm
2012. márc. 13. 13:40
na, így visszaolvasva ez hülyén jött ki: szóval azt aláirom, hogy van különbség, otthon is vannak jó fogorvosok, ezt nem vitatom. Egyszerüen csak én szaladtam alá a választásnak
22. k_nm (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:39

persze, azt tudom, hogy nagy a különbség. Nekem is volt 3 fogorvosom is...az elsö lidokainspray-vel tömött, a második ivott, a harmadik meg azt mondta, nem baj, ha vérzik az ínyem, jó erösen dörzsöljem a fogkefével. Ja, és még azt is mondta, hogy 30 éves koromra az összes fogamat ki fogja rángatni, mert ahhoz képest, hogy 25 vagyok, az összes fogam rossz...akkor el is kezdte ezt a hadjáratot egy lyukasan kinött bölcsességfoggal.

Aztán itt remegve mentem el dokihoz, elmeséltem legutolsó élményemet, ez belenézett a számba és beleröhögött :-/ Na jó, nem, de nézett rám és elismételtette velem, mit mondott. Káromkodot egy cifrát, amiért kiszedte a bölcsességfogam, és nekifogott, hogy újratömje az otthoni tömésiemet. Van 4 darab, azokat kicserélte, meg még egy bölcsességfogam lett, ami kilyukadt. Azt is betömte.

21. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:35
Jejj, sufni tuning? :P Hol terem az ilyen? Én eggyel sem találkoztam.
20. Mazsinka (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 13:35

"A férjem be se engedném magam mellé az ágyba, ha nem mostna fogat."


Majd legközelebb megfenyítem XD

19. k_nm (válaszként erre: 16. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 13:34
nem...csak ez a "grundreinigung" egy komplett "csiszolás-polírozás", amit fölöslegesnek tartok minden évben
18. 4c30444687 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:34

Nekem apám volt ilyen régen :/ Meg is lett az eredménye. Az öcsém is "örökölte" ezt az igénytelenséget. Úgy kellett elzavarnom sokszor fogat mosni, ráadásul meg apám valamikor "megvédte", hogy ne cseszegessem, szegény nagyon fáradt, és inkább megy aludni. Blőe.


A férjem be se engedném magam mellé az ágyba, ha nem mostna fogat. Szerencsére vele nincs ilyen baj.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook