Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mennyit "ad" a fogaira? fórum

Ki mennyit "ad" a fogaira? (beszélgetős fórum)


1 2
17. Mazsinka (válaszként erre: 15. - K_nm)
2012. márc. 13. 13:31

Az én fogorvosom sem állt velem szóba nagytakarítás előtt. A férjem hülyeségnek és lehúzásnak tartotta az egészet, nem értette meg, hogy az "kell".


Nagy különbség van azért fogorvos és fogorvos közt. Az első dokim a barackdunsztolásból ugrott be szinte kigyökérkezelni egy fogam, a mostani kesztyű és maszk nélkül hozzám sem kezdett.

16. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - K_nm)
2012. márc. 13. 13:31
65 euró nem is olyan vészes.
15. k_nm
2012. márc. 13. 13:27
én Magyarországon rühelltem fogorvoshoz járni. Fájt a tömés, az ínysorvadással nem foglalkoztak...aztán kikerültem Németországba, itt ugyan magyar a fogorvosom, de köszönöviszonyban sincs a munkamorálja az otthonhagyott fogdokimmal. A tömést érzéstelenítö nélkül csinálja, de úgy, hogy abszolút semmit nem éreztem. Azóta önként és dalolva megyek évente hozzá. Az egyetlen visszatartó erö az, hogy minden évben legombol rólam 65 eurót egy nagytakarításért. Enélkül szóba se áll velem. Azóta használok fogköztisztítót, szájvizet...
14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 13:25
Én nem tudom meggyőzni a férjem, hogy jobban ügyeljen, képes úgy lefeküdni aludni, hogy nem mosott fogat. Én ezt nem bírnám, el sem tudnék úgy aludni, hogy a vacsora ott kandikál a fogaim között. Emígy eljár fogorvoshoz, ha van valami baja a fogának, ezzel nincs gond. Korábban ő nógatott engem, most fordítva van.
13. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:22
Rám is furcsán nézett a férjem, de megértette, hogy mi a lényege :) Időnként elkapja a hét, és akkor rendszeresen csinálja. Aztán elhanyagolja, és újra kezdni.
12. csgybzs (válaszként erre: 7. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:22
A fájdalommentes érzéstelenítéssel nekem sincs gondom.
11. Mazsinka (válaszként erre: 9. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 13:21
Én is szoktam a nyelvemet is tisztítani. Egyszer meglátta a férjem, és körberöhögött, hogy ilyen nincs a világon. Na ugye, hogy van?!
2012. márc. 13. 13:20

A közérzetünk is jobb, ha rendben vannak a fogaink.

Ezért mindenképp fontos a fogak ápolása.

Első fogászati élményem kicsit megrázó volt, mert 10 évesen érzéstelenítő nélkül fúrták, és tömték be a fogam. ..de érdekes módon a többiekhez képest ellentétes hatást váltott ki belőlem ez az élmény..azóta nem félek a fogorvostól!:-)..37 évesen még megvan minden fogam, ..épek, egészségesek...s remélem soha nem tudom meg, mi az a gyökérkezelés. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy gyermekkoromban víz helyett is tejet ittam. Tehát a kálciumbevitel is fontos szerepet játszik a fogak épségét illetően.

9. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:18

Kb. évente megyek fogorvoshoz. A fogkő leszedetése alap, olyankor átnézi a fogaimat, de egy lyukas sincs, úgyhogy mindig megdicsér.


Fogselymet gyerekkorom óta használok, szájvízre csak később szoktam rá. Azt valamikor használok, valamikor nem. Nyelv mosásra szintén gyerekkoromban szoktattak rá, ez annyiban változott azóta, hogy ma már van spec. erre készült eszköz, ami jobb, mint a fogkefe, így azt is használok.

Aki hülyének néz azért, hogy ennyit babrálok a fogaimmal, arról meg van a véleményem, alapvetően meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit csinálok a fürdőben.

Alap kell, hogy legyen ennek az átadása.

2012. márc. 13. 13:17
Ha valami gáz van én is megyek azonnal,de kontrollra csak úgy nem járok.De én még jó eset vagyok mert ismerek elég sok embert aki azt mondja inkább essen ki,de ő bizony el nem megy mert annyira fél.Ettől teljesen ki tudok akadni...Szerintem ha jó a fogorvos nem is fáj a kezelés.Én a körzetishez szoktam menni,és teljesen elégedett vagyok vele!!!
7. Mazsinka (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2012. márc. 13. 13:17
A tűtől én is félek. Utálom a vérvételt, injekciót. Ettől jobban már csak a fúrótól félek, úgyhogy választhattam: érzéstelenítéssel vagy anélkül, és az előbbit választottam, ami testvérek közt is kb. harminc szuri. Nagyon jó, hogy "bevállaltam", mert a végére stresszmentesen, a tűkkel barátságban hagytam ott a dokit. Egy fóbia legyőzve!
6. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:09

Én is csak akkor megyek fogorvoshoz,ha érzem,hogy valami gond van a fogammal.Tudom,hogy ez rossz szokás,de nem lett belém nevelve,hogy rendszeresen járni kéne sima ellenőrzésre.Amúgy nekem egy sima,átlagos fogorvos is megteszi,a max pár ezer ft-ért töm.Olyan,hogy fogfehérítés,meg társai...igazából én ezeket pénzkidobásnak tartom.Persze,szép lesz a fogsor,de nekem elég,ha rendben vannak a fogaim,nem kellenek extra dolgok.Persze elítélni nem fogok senkit,csak hülyeségnek tartom.Párom tesója meg szerintem már túlzásba esik.Neki nem jó az átlagos fogorvos.Fogklinikára jár és 20 ezer ft-os töméseket kér.Sőt!az egyik fogába valami extra van,az 99 ezer ft volt.És persze 2 évente fogfehérítés.Egyik fogán van valami kis szürke pötty,de nagyon halvány.Hát már nem tudom mennyi pénz elment arra a kis szar pöttyre.

Persze,ha őt nem zavarja,hogy már mennyi pénzt áldozott a fogaira,akkor innentől nincs is gond (bár úgy tudom,hogy egy forint tartaléka nincs,mindent a fogaira költött).Kinek mi a fontos,meg kinek mire telik.Nekem elég,ha be van tömve és minden nap megmosom és esetleg még használok szájvizet.

5. Mazsinka (válaszként erre: 2. - HnéViktória)
2012. márc. 13. 13:07
Én is a félelem miatt nem mentem, de nagy butaság volt. 26 vagyok, hat fogam hiányzik, és 11 tömött fogam van, ebből egy gyökérkezelt. Most igyekszem rendben tartani őket. Korábban nem izgatott, hogy rosszak, csak a kellemetlen lehelet okozott problémát, amit rágóval orvosoltam. Mióta rendben vannak a fogaim, egyáltalán nem rágózom ilyen célzattal, elég egy fogmosás. Hihetelen! Feltaláltam a spanyolviaszt:D
4. csgybzs (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:04
A szép mosoly elengedhetetlen. Én nem a fogászati beavatkozásoktól rettegek, hanem a tűktől, tehát minden ilyen hely, ahol ezt használják, nagy mumusom. Nekem is volt egy pár lyukas fogam, de aztán mikor dolgozni kezdtem, összeraktam a pénzt és nagyon sokat költöttem rá, hogy fájdalommentesen, szépen betömjék. Nekem is tökéletes a fogsorom, szerencsére mind a saját, a fogselyem, min. napi 2 fogmosás és szájvíz alap. Viszont ha kéne menni, megint nagy drukk lenne a tű miatt.... majd keresek egy leszedálós helyet.. :D
2012. márc. 13. 13:04

Szia! Nekem a fogorvosom azt mondta, hogy fél évente menjek kontrollra. Ilyen gyakran nem, de évente azért szoktam menni. 25 évesen még sose volt lyukas fogam, semmi problémám nem volt eddig a fogaimmal, a fogkövet leszámítva, azt le szoktam szedetni amikor évente megyek, és van. Én is használok fogköztisztítót, fogselymet is. De szerintem egyáltalán nem sok idő. Esti fogápolás mindennel együtt sincs szerintem 5 perc :)

Ja, és havonta egyszer szódabikarbónával mosom meg a fogaimat, hogy szép fehérek legyenek :)

2. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 13. 13:01

Én sem jártam rendszeresen fogorvoshoz,mert oltárira féltem tőlük!!!!

Teljessen tönkrementek a fogaim,most ott tartok 30évesen hogy gyökérkezelésekre húzásokra járok,és korona kell.

Nagyon szégyellem a fogaimat.Koronára meg még egyenlőre gyűjtök.

Gyerekeimet viszont rendszeresen viszem fogorvoshoz,kötelezően mossák a fogukat,gyönyörű fogsoraik vannak.

2012. márc. 13. 12:57

Sokan csak akkor mennek fogorvoshoz, amikor már rosszak a fogaik, be van gyulladva az ínyük, és/vagy nagyobb problémák is kialakulnak-vagy még akkor sem.


Így voltam ezzel én is korábban, míg rá nem szántam magam egy hosszabb ideig tartó fogászati kezelésre. Azóta jobban ügyelek a fogmosásra, használom a fogselymet, szájvizet, fogköztisztítót. Ahogy elnézem, sokaknál ez az alap.


A mi családunkban nem volt "divat" a fogorvoshoz járás, ha lyukas lett egy fog, csak akkor mentünk el, vagy még akkor sem, nem voltak ellenőrzésre járkálások, és egyéb fogászati macerák.


Érdekel, ki hogy áll ehhez a kérdéshez. Fontos-e a gyereket kiskorától kezdve a fogorvoshoz járásra nevelni, kell-e több időt szánnunk a fogainkra (fogselymezés, fogköztisztítás, hosszabb és alaposabb fogmosás)?


Most, hogy makulátlan fogsorral rendelkezem, és igyekszem ezt megőrizni, többen hülyének néznek, mennyit foglalkozom a fogaimmal, amikor meg rosszak voltak, csak azt kaptam, hogy kötelező a féléves kontroll.


Mi számít normálisnak? Kinek milyenek a fogához kötődő szokásai? Kell-e a drágább fogorvos, a fogfehérítés vagy a fogkőeltávolítás? Ki mennyit törődik a fogaival, számít-e a szép mosoly?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook