Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan "leplezte" a terhességét? fórum

Ki hogyan "leplezte" a terhességét? (beszélgetős fórum)


1 2
22. andi6020 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. nov. 16. 16:49
Tök érdekes, hogy veled minden is megtörténik, ami az összes fórumindítóval egyenként.
2019. nov. 16. 15:56

Az elsővel pont Karácsony előtt tudtam meg, nem titkoltam, nálam nem volt boldogabb, hiszen két és fél évet vártam rá. Barátoknak is azonnal elmondtam.

Másodiknál, kis kavarodás volt, így én is csak 12 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok. Igaz, szilveszterkor teszteltem egy pozitívat, pont azután, hogy lecsúszott egy pohárka ital. De, egy bevérzés után, azt hitték, hogy elvetéltem... Családban nem titkoltam, de barátoknak csak 14 hetesen mondtam el. Harmadik babát elvesztettük, mielőtt tudtam volna a terhesség tényét.


Sajnos, tragikus kimenetelű volt minden terhességem, de én azt mondom, ennek ellenére sem titkolnál el többé, egyik terhességemet sem, egyetlen percre sem. :)


Ha te emellett döntessz, szerintem is gyógyszert hazudj. Lehet egy fogfájásra is, olyat szedni, amire nem lehet inni. :)

2019. nov. 16. 15:53
Miért kellene leplezni?
2019. nov. 16. 15:43
Sehogy 😀😉
18. tyityu (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. nov. 16. 15:40
Ennek semmi koze az alkoholizmushoz. Nalunk is megszokott, hogy ha talalkozunk a baratainkkal, akkor felbontunk egy uveg bort es en sosem utasitottam vissza egy poharral (ettol meg nem vagyok alkoholista). Raadasul en fro-ban elek, itt nem is letezik egy barati osszeroffenes bor nelkul. En azt mondtam, hogy olyan gyogyszert szedek amire nem ihatok. Egyszer pedig azt mondtam, hogy a hazi dokim felirt egy altalanos vervetelt, onnan jovok es kicsit megviselt, inkabb nem iszok ra. Ekkor tenyleg vervetelrol jottem, de mar a terhessegem kapcsan. 🙂 Mindenki akkor jelenti be, amikor akarja. Sokan szeretik megvarni a 12. hetet, nincs ebben semmi gond.
17. Channa* (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2019. nov. 16. 15:18

Akkor konkrétan írom.


A te eseted teljesen más, bár nálunk volt olyan, hogy félre tettük a szomorúságot. Pl. 31-én szültem, az anyukámat 1-én temették. Ettől még mindenki örült a gyerekemnek is, és bár minden évben a fiam születés napján elhangzik, hogy pl. már 30 éve meghalt nagyanyád...

Illetve, aput eltemettük május végén és júniusba mentünk az esküvőre, ami már fél éve le volt fixálva.


Tehát, a te esetedet megértem, de azért ezzel kapcsolatban is vannak kételyeim, hiszen az én nagymamám a haldoklása alatt is örült mindennek, a család meg annak örült, hogy szereztünk neki ismét néhány boldog percet....


Ezzel a fórummal az a problémám, hogy egy embernek, nőnek hazudnia kell, mert nem akar inni. Alkoholista a fórumindító? Ha nem, akkor bizony nem értem...

16. globus (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. nov. 16. 14:00
Például Kliont, kifejezetten tiltott mellette alkoholt fogyasztani, felfüggeszti a hatását. Ráadásul nőgyógyász felírhatja, félig igazat mondhat 😁
15. Orsi2017 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. nov. 16. 13:59
Begyulladt a foga és pl. Augmentint.. na bummm
14. Lávli (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. nov. 16. 13:57
Mire leírtam, már én is ide jutottam. 😀 Igaz 😀
13. Amaunet (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. nov. 16. 13:46

És akkor jön majd a kérdés: miért? mi bajod? mire szedsz gyógyszert? milyen gyógyszert szedsz?

:)

12. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. nov. 16. 12:54

Ez az időszak január, február, március hónapokra esett.

Közben volt a halotti tor, anyukám születésnapja, apu névnapja, természetesen nem volt banzáj egyiken sem.

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. nov. 16. 12:17
Vannak helyzetek,amikor szükséges.
10. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2019. nov. 16. 11:51

Mondd azt, hogy felnyomja újabban a savadat, nem kockáztatod meg. :)

Én is ezt szoktam kamuzni, amikor nincs kedvem inni és erőszakosak. Persze lehetne azt is, hogy nincs kedvem, de az nem olyan hatásos, minthogy "beteg" leszel tőle. Azt meg ugye senki nem akarja. ;)

9. Lávli (válaszként erre: 6. - Orsi2017)
2019. nov. 16. 11:50
Ez nagyon jó ötlet, ha már titkolni és magyarázkodni kell 👍
8. Lávli (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2019. nov. 16. 11:46

Teljesen érthető, jó döntést hoztál.

De biztos nem is "banzájoztatok" egész decemberben.

7. gyöngy:) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. nov. 16. 11:42

Azért lehetnek olyan helyzetek, hogy valaki titkolja.

Mikor én megtudtam, hogy terhes vagyok nagymamám épp haldoklott még 1-2 hétig, aztán elhunyt.

Úgy gondoltam, hogy ez nem az az időszak amikor én be fogom jelenteni.

Lezajlott a temetés, eltelt 1-2 hét és utána hoztam egy kis boldogságot anyukám szívébe.

Akkor már 3 hónapos voltam.

2019. nov. 16. 11:39
Mond azt hogy olyan gyógyszert szedsz ami mellé nem lehet . Még jó hogy én sosem iszom.
2019. nov. 16. 11:36

Hát nem tudom. Mi abban a fura, ha valaki nem iszik?

Én is szoktam rövidet inni, de csak akkor, ha olyanom van, de ha nem iszok, akkor senki nem kezdi el, hogy de miért!? Igyál már!, Csak egy kicsit! Stb.

Simán elfogadják, hogy most nem kérek, és azon se lepődnek meg, ha hónapokig nemet mondok.


Mondjuk én a babavárás titkolását sem értem meg családon belül...

2019. nov. 16. 11:27
Biztos meg van az okod .. de gondold át: lehet, hogy pont ezek a családi / baráti banzájok lennének a legjobb alkalmak arra, hogy ne titkolózni kelljen, hanem bejelenti az örömhírt, hogy mindenki tudjon róla és gratulálhasson :)
2019. nov. 16. 11:26

Nem tudok okosat mondani, akinek volt hasonló gondja talán leírja, mindenesetre kellemes babavárást kívánok!:)


Nekem is titkolnom kellett az elején egyéb okok miatt, de nem voltam rosszul, alapból nem iszom alkoholt, tél volt, és sokáig nem látszódott a hasamon sem, szóval nem volt ebből problémám.

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2019. nov. 16. 11:23
Mi ugy csináltuk,hogy mikor anyós nem látta,férjem gyorsan megitta az enyémet és öntött rostosat,mondván csak igy gurul le egybe..16 hetes voltam mikor elmondtuk anyósomnak is,hogy baba lesz.
2019. nov. 16. 11:07
9 hetes terhes vagyok, hatalmas baráti társasággal és családdal. A december az a hónap, amikor születésnapok, sűrű családi összejövetelek vannak. Eddig ha ilyen jellegű banzáj volt nálunk, én is mindig fogyasztottam alkoholt a többiekkel. Sajnos az én vagyok a sofőr kifogás csak a településen kívül működik 😂 viszont nem szeretném idő előtt senkivel tudatni a nem iszom mivoltát. mondjátok,hogy másnál is van ilyen jellegű"probléma" 😅 talán a saját születésnapomkor lesz a legnehezebb meggyőzni a családot barátokat hogy miért nem iszok még egy pohárral sem 😆
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook