Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogy késziti a piskótát? fórum

Ki hogy késziti a piskótát? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 26. 19:27
Ki kell probaljam a 4-es hozzaszolas elkeszitesi modjat.
2009. okt. 9. 22:22
Ha piskótatekercshez kell, akkor a 4. "Ibiféle", ha meg piskótatortának, akkor az 1. hozzászóló receptjéhez hasonlóan készítem (igaz én formába rakom, nem tepsibe).
2009. okt. 9. 22:14
6 tojás, 15 dkg cukor, 15 dkg liszt, fél csomag sütőpor. Először felverem a tojások fehérjét, belekeverem a cukrot, majd egyenként a tojás sárgájákat. Végül a sütőporral elkevert lisztet.
2009. okt. 9. 21:42
Én nem szeretem a sütőporos változatot.. ahány tojás annyi kanál liszt és annyi cukor megy bele és már kész is..
2009. okt. 9. 19:47

Én nem választom külön a tojást,a cukorral 15 percig kevertetem a habverős,forgós robotgéppel.Piskótatekercset szoktam így.4 tojással,2 kanál vízzel csinálom.Pár csepp vaníliaaromát is teszek bele.12,5dkg a cukor,a liszt is annyi,kevés szódabikarbónával.A lisztet a végén beleszitálom,óvatosan összekeverem.190fokon 12-15 percig sütöm.

Közben főzök egy csokipudingot,a kész piskótát ráborítom sütőpapírra,az alja lesz felül,arra még forrón rákenem a pudingot és feltekerem.

Ha lekvárral csinálom,azt is sütés után rögtön ráteszem.

4. @IviBaba@ (válaszként erre: 3. - @IviBaba@)
2009. okt. 9. 16:59
ez amúgy egy gyümitorta formába való adag :)
2009. okt. 9. 16:57

4ek cukor

4ek liszt

4tojás

1 fél cs sütőpor


A fehérjét kemény habbá verem, beleforgatom a sárgáját,majd a cukrot, majd a lisztet óvatosan,hogy ne csomósodjon és a sütőport. Bele a formába és ha aranybarna a teteje kész :)

2009. okt. 9. 16:57
6 tojás fehérjét felverem, közbe a sárgáját elkeverem a evőkanál cukorral. 6 evőkanál lisztet összekeverek 1 kis szódaporral (sütőpor helyett, mert a sütőpor kiszárítja a sütit). Ha a tojás fehérje felverődött akkor az egészet összekeverem méghozzá úgy, hogy a sárgájához teszek 1 kis lisztet meg 1 kis habot, nagy fakanállal 1 irányba összekeverem, utána még 1 kis liszt meg hab. Egészen addig amíg mindkettő el nem fogy. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm és előmelegített sütőben kb 20 percig sütöm.
2009. okt. 9. 16:40
Ki hogy késziti a piskótát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook