Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki emlékszik még arra, amikor kisdobosok és úttörők voltunk?9 éves fiam és osztálytársai átélhetik ugyanezt pénteken a farsangon!:-) fórum

Ki emlékszik még arra, amikor kisdobosok és úttörők voltunk?9 éves fiam és osztálytársai átélhetik ugyanezt pénteken a farsangon!:-) (beszélgetős fórum)

16. bnedora (válaszként erre: 14. - Bekibaba)
2012. febr. 9. 23:01

Jó régi topik, csak most találtam rá.

Tetszett a farsang, ötletesen meg volt csinálva.

Kellemes emlékeket idézett fel bennem az úttörő és kisdobos egyenruha.

2010. okt. 6. 16:55
Nekem anno jó móka volt ez a kisdobosdi,kirándulás,sok éneklés,társas munkák,gyűjtögetés.Nekem akkor már német nyelv volt...nem orosz..Mostmár felfogom mi is volt ez az egész...
14. bekibaba (válaszként erre: 13. - 2c2de63135)
2010. jan. 31. 21:26

Én sem szeretnék vitázni!Én nem akartam leírni,hogy miért lenne jó,ha egyenruha lenne.Ebben tényleg egyet értünk.Abban az időben mi sem igen tudtunk sok mindent erről a dologról.Mára már mindenki érti!Ez tényleg csak egy farsang volt,amiben a gyerekek megmutatták a múltat és a jelent!Ha érdekel nézd meg a videót,milyen volt.De nem erőszak!Mindenesetre csatolom a linket.

[link]

13. 2c2de63135 (válaszként erre: 12. - Bekibaba)
2010. jan. 30. 20:44

Miért mi a lényege? nyugodtan elmondhatod, lehet valamit nem értettem jól.

DE nem vagyunk egyformák, engem kiráz a hideg, ha arra a korszakra gondolok, pedig szerencsére már üttörőnek csak épp felavattak, vagy már nem, nem is emlékszem és oroszt is csak 2 évig kellett tanulnom. Pedig én 77-es születésű vagyok, te meg ha jól látom 76-os, így mindössze 1 év van köztünk. Nem akarok politizálni, viszont akinek a családjától az elmúlt rendszer mindent elvett (anyagilag és erkölcsileg is ) nem hinném, hogy szívesen gondol arra a rendszerre. persze vannak akik ezen nyertek, ezért is felesleges ezen vitatkozni és nem is akarok. Csak azt értsd meg, nem mindenkiben kelt "jó érzést", ha ránéz egy ilyen jelmezre, és elhiheted az iskolai szülők között is lesznek jópáran, akik így gondolják...még szerencse, hgy csak farsangról van szó...

amúgy azzal a részével egyetértek, hogy az iskolákban talán jó volna valmiféle "egyenruha", hogy a szegény gyerek ne érezze magát kényelmetlenül a "milliomos" gyerek mellett, Angliában is így van ez, na de ez ne egy rendszer szimbóluma legyen

12. bekibaba (válaszként erre: 11. - 2c2de63135)
2010. jan. 30. 19:42
Az a baj,hogy nem látod és érted a lényegét!Igen is tudnak róla a gyerekek,mert rengeteget meséltünk róla.Biztos nem olyan mint régen volt,de azért nekünk,szülőknek is jó volt látni ezt.Lehet neked nem tetszik (tetszett),de szerintem igenis szebb volt az az idő,amikor ilyenek voltak,meg az iskolaköpeny stb...Én szívesen gondolok erre vissza.
2010. jan. 27. 21:50
és mit jelent annak a 9évesnek, aki ezt viselni fogja? mit mondtál neki erről a remek "korszakról"?? , mi lehet valamicskét tudunk róla, de ő? talán még mosolygunk is rajta, már, aki tud, kinek mi jut eszébe róla..
10. bekibaba (válaszként erre: 7. - Survivor3)
2010. jan. 26. 21:13
Miért,nem jó?
2010. jan. 26. 19:06
Mókus örs:)
8. CILUSKA (válaszként erre: 6. - Bekibaba)
2010. jan. 26. 18:58

Majd megnézem a képeket!

Sok sikert!

Érezzétek jól magatokat!

2010. jan. 26. 15:55
Micsoda ötlet...
6. bekibaba (válaszként erre: 5. - CILUSKA)
2010. jan. 25. 20:47
Szia!Maradtunk annyiban,hogy ne nagyon legyen költséges,hogy fekete nadrág,fehér ing,sípot mindenki tudott szerezni a szülőktől,szomszédoktól!Öv...ez egy kicsit húzós,bár az én fiam az enyémben lesz.A nyakkendőt meg megvarratjuk.Majd teszek fel képet és megmutatom.:-)Alig várom már,hogy péntek legyen!:-)
2010. jan. 25. 17:45

Biztosan aranyosak lesznek!

De jó lenne újra átélni azokat az éveket! (50 éve volt!)


"Teljes" úttörő (kisobos)egyenruhában lesznek?

Ha igen, akkor honnan van a ruha és a felszerelés (nyakkendő, síp, zsinór, stb)?

4. ancsika72 (válaszként erre: 3. - Bekibaba)
2010. jan. 25. 16:08
Biztos jó lesz Őket nézni és emlékezni:-))
2010. jan. 25. 16:05
Én sem gondoltam volna,hogy egyszer még farsangi jelmez lesz belőle...de nagyon jó....bizti aranyosak lesznek!
2010. jan. 25. 15:59

Azok az idők felejthetetlenek lesznek.

Sajnos nekem már csak a piros úttörő nyakkendőm van meg,aláírva az osztálytársak nevével.

Cirka 22-23 éves:-))))

Atya ég de öreg vagyok:-DDDDDDDDDDDD

2010. jan. 25. 15:54
Ki emlékszik még arra, amikor kisdobosok és úttörők voltunk?9 éves fiam és osztálytársai átélhetik ugyanezt pénteken a farsangon!:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook