Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki akar leszokni velem a cigiről holnaptól? fórum

Ki akar leszokni velem a cigiről holnaptól? (beszélgetős fórum)


1 2
53. MZsanett (válaszként erre: 52. - 12d083b51b)
2016. ápr. 16. 14:31

De komoly, én 2012 március 16-án tettem le:) De ebben pont az volt az izgalmas, hogy vakon fejest ugrottam az egészbe és felégettem magam mögött minden hidat. Mármint elköltöttem a pénzem, és az összes maradék cigimet eltördeltem, és kidobtam a kukába, hogy esélyem se legyen rágyújtani. Voltak is rémálmaim, 3 napon keresztül, és alig tudtam aludni. De mégis úgy éreztem, hogy megéri.


Nekem amúgy az volt a legnagyobb félelmem, hogy elfogy a cigim és nem tudok rágyújtani. Részben emiatt a félelem miatt is döntöttem úgy, hogy leteszem. Muszáj volt tőle megszabadulni.

52. 12d083b51b (válaszként erre: 51. - MZsanett)
2016. ápr. 16. 14:16

Én valóban leszoktam!

Kb. egy hónappal korábban (március 15.-e volt több napos ünnep) és akkorra már nem is vásároltam! Akkor este 7 körül rámjött, azt hittem megveszek egy szálért, képes voltam lemenni a szomszéd vendéglőbe, és vettem egy dobozzal.

Egy hónappal később ápr. elején húsvétra még úgy intéztem, hogy az ünnepekre legyen, ha kell, és majd ünnep után veszek, ha mégis...

Hát így volt: április 8.-án húsvét hétfőn elszívtam az utolsót, és ünnep után kiskeddtől kezdve már nem is vásároltam.

Csak azért, hogy vészhelyzetre legyen itthon, nem vásároltam... és nem is kellett!!!

51. MZsanett (válaszként erre: 50. - 12d083b51b)
2016. ápr. 16. 14:05
Akkor te tényleg leszoktál:) Szerintem eljön az idő, amikor egyszerűen megelégeljük a cigit, akármennyire is addiktív, meg nehéz róla leszokni. Persze van, akinek nem jön el, de azért nem lehetetlen leszokni. Én is azt éreztem anno, hogy sok, és értelmetlen, mert csak a pénz megy el rá, nyugodtabb nem leszek tőle, sőt, csak idegesebb...Most még igénylem a cigit, de biztos el fog jönni az az idő is, amikor ez a napi 6 szál se kell majd. Szerintem úgy lesz, hogy lemegyek napi 3 szálra, utána 2-re és ennyi. Nekem az este a legkritikusabb idő, akkor kívánom. Vagy napközben, ha nagyon nem szeretem, amit csinálok.
50. 12d083b51b (válaszként erre: 49. - MZsanett)
2016. ápr. 15. 16:55

Igen, érzem az illatokat, érzem az ízeket!

De én azóta egyetlen szálat sem, és nem azért mert megfogadtam, vagy hasonló! Egyszerűen nem is kívánom, és úgy érzem, a legnagyobb büntetés lenne számomra, ha valaki rá akarna kényszeríteni... Négy év óta egyetlen szál sem, nehéz volt, de megérte!

49. MZsanett (válaszként erre: 48. - 12d083b51b)
2016. ápr. 15. 14:33
Én egyik napról a másikra tettem le, de nagyon szenvedtem miatta. Ugyanakkor jó érzés is volt, mert tisztult ki a szervezetem, és olyan illatokat éreztem, amiket már gyerekkorom óta nem...17 évesen szoktam rá a cigire és napi egy dobozzal szívtam. 12-ben letettem, 3 hónapig nem gyújtottam rá, de utána elszívtam egy szálat. De nem akartam, hogy kárba vesszen az a 3 hónap, amíg nem cigiztem, mert nem volt az olyan rossz. Ezért megfogadtam, hogy csak napi 6 szálat fogok elszívni, abból is a leggyengébbet, és ezt azóta is tartom. És sokkal jobb így. Érzem az illatokat, kapok levegőt, mintha nem is cigiznék, és még csak nem is kerül olyan sok pénzbe, mint a napi 1 doboz:) Most ez így marad egy darabig, mert így jó, és nem gondolkozok leszokáson. Majd eljön annak is az ideje.
48. 12d083b51b (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2016. ápr. 15. 09:47
Én meg sem próbáltam egyik napról a másikra letenni. Előtte már bő 40 éven át szívtam, napi másfél dobozzal, nem akartam magamnak kudarcot!! Ezért már eleve a fokozatosság elvén indítottam, hogy minden nap pár szállal kevesebbet, és hetente egyre gyengébbet... pont egy héttel ezelőtt volt 4 éve, hogy elszívtam az utolsót... azóta sem jött elő, hogy rá kellene gyújtani...
47. MZsanett (válaszként erre: 46. - 12d083b51b)
2016. ápr. 14. 17:01
Én anno úgy csináltam, hogy egyik nap elhatároztam, hogy holnap leteszem, és másnap le is tettem. Nem biztos, hogy ez halogatás, lehet felkészülés is:)
2016. ápr. 14. 16:09

...holnaptól?? Miért nem mától???


Mindig eszembe jut a vicc, amikor Arisztid kiírja az ajtóra: "A halál holnap jöjjön!" ... az pedig odamegy minden nap, de mivel ugyanazt a szöveget olvassa, ...


Holnap! Kezdd el ma, itt és most!

2016. ápr. 14. 07:33
Lenocska már holnapután-után van? Elkezdted?? Ha igen akkor kitartást kivánok ha nem akkor tessék elkezdeni sose késő!:)
44. Szuszy
2016. ápr. 11. 22:44

Én is megnéztem a kalkulátort és ezt az eredményt kaptam :) borzasztó :)

Az Ön leszokásának eredménye számokban:

dohanyzas.hu


2009/10/15 12:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

6 év, 5 hónap, 26 nap, 10 óra, 42 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 82950 db.

Az így megspórolt költség: 1 659 000 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 82,95 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 165,9 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 497.7 gramm kátránnyal és 414,75 gramm szénmonoxiddal.

43. Bocis (válaszként erre: 41. - Bocis)
2016. ápr. 11. 17:27

...szóval egy leszokást segítő alkalmazást. Most lestem meg, 1104 napja nem gyűjtöttem rá, de ami izgalmasabb, hogy 900ezer Ft megtakarításnál járok, az akkori cigiárakkal számolva. Engem ez is motivált nagyon.

Sok sikert!

2016. ápr. 11. 17:22

Én tuti nem.


Amúgy nekem anno az vált be, hogy az összes létező cigimet megfogtam és egyenként széttördeltem, és a pénzemet is elköltöttem, hogy még csak ne is tudjak venni. Ezzel szembenéztem a félelmemmel, hatásos volt. Utána 3 hónapig nem cigiztem. Most meg úgy vagyok vele, hogy napi 6 szálat szívok, gyengét, azzal nem károsítom magam. Mi ez a napi egy doboz kék Viceroyhoz képest?

41. Bocis
2016. ápr. 11. 17:14
Sziasztok! Szerintem legyen egy konkrét cél! Amíg csak azt mondogattam, hogy de jó lenne már leszokni, mert drága, büdös, beteg leszek stb, addig nem sikerült. Hiába tettem le 1 hétre, a kritikus időszakban mindig elcsábultam. Mikor tudtam hogy gyereket akarok és hogy pénzt kell gyűjtenünk (nem csak a gyerekre :)), akkor vettem egy szatyor tapaszt, rágót, letöltöttem egy leszokás
2016. ápr. 11. 17:03
Tapaszt mért nem próbáljátok ki? Nekem használt sokat!
39. Klaudia20 (válaszként erre: 38. - Lenocska...)
2016. ápr. 11. 16:41

Maga a normális készlet 20 30 körül van, utana nekem 5, páromnak 10 körül volt a liquvid, netről rendelünk mindent. Igy hogy én már nem szívom, egy tizesbe van benne.


Nekem egy gagyi szettet vettünk 12 ezerért, de el voltam vele azt a fél évet amíg szívtam.

38. lenocska... (válaszként erre: 37. - Klaudia20)
2016. ápr. 11. 16:32
Az e-cigi drága?
2016. ápr. 11. 16:31

Sziasztok! Mi a férjemmel e cigi segítségével szoktunk le a cigiről. Ő 15 év, én 5 év után. Fél év e cigi után meguntam, es teljesen leraktam, semmit nem szívok azóta (lassan 1 éve). Párom már a nikotin menteset szívja, de már erősen érlelődik benne, hogy ezt is lerakja.

Volt előtte több próbálkozás, de nem ment, csak így.


Egyébként sokkal könnyebb volt elektromos cigiről leszokni, mint a rendesről.


Párom kicsit zizi volt egy darabig, amikor áttért a rendesről az elektromosra, de semmi extra.


Boldoggá tesz, hogy nem függök ilyen káros es rohadt drága dologtól. Mintha egy hatalmas szikla esett volna le rólunk. És havi 60.000 forinttal bentebb vagyunk :)

2016. ápr. 11. 15:09
Sziasztok! Én is a könyv segítségével hagytam abba, a netről töltöttem le. Nekem nagyon sokat segített, a cigivel kapcsolatos véleményem megváltoztatásában. A 35. szülinapom előtt már egy fél évvel elhatároztam, hogy majd akkor fogom elszívni az utolsót... Közben találtam rá a könyvre is. Csütörtökön lesz 5 éve, hogy nem dohányzom...
35. lenocska... (válaszként erre: 33. - Szuszy)
2016. ápr. 11. 15:00
Kedves Szuszy! Ebben igazad van, csak én mindig azt gondolom, hogy az éjszaka a határvonal. Pedig hülyeség, csak én hiszem azt. Úgy nem próbáltam, hogy a nap felénél döntöttem el. Te már amúgy fontolgattad? Vagy ott hirtelen jött egy gondolat?
34. Klarisszima (válaszként erre: 32. - Lujza56)
2016. ápr. 11. 14:26
Ez egyszerűen nem igaz.
33. Szuszy (válaszként erre: 25. - Lenocska...)
2016. ápr. 11. 14:17

Szia! Szerintem azzal van a baj, hogy mindig holnap akarod abbahagyni! Tedd meg ma!

Én úgy szoktam le 2009-ben, hogy délben elszívtam az utolsó cigim felét, és akkor ott amikor beoltottam, eldöntöttem hogy nincs több. És nem volt! A falat tudtam volna kaparni kínomban, de elhatároztam valamit és erős maradtam. Erősebb a vágynál, a kínnál! Örülök hogy megtettem! Azt sem tudom hogy aludtam el aznap este, de arra emlékszem hogy másnap reggel nem tudtam hol igyam meg a kávémat, mert addig az erkélyen cigi+kávé, cigi+cigi+kávé. Így kezdődtek a napjaim.Kb. 2 hét volt rohadt nehéz, de kigyógyultam :) álmomban kívántam meg egyszer, rágyújtottam, de amikor felébredtem nagyon örültem hogy nem tettem, csak álom volt. Napi 2 dobozzal szívtam. Lassan 7 éve hogy nem volt a számban, szerintem mindenkinek sikerülhet csak el kell határozni! Menni fog!

2016. ápr. 11. 14:02
Az elektromos cigi ártalmasabb mint a hagyományos, Én a leggyengébbet szívom az is haladás hogy nem kívánsz erőset. Mit szívsz?
2016. ápr. 11. 12:23
Hááát, szerinem ez olyan, hogy kinek mi segít. Én amikor letettem, egyik napról a másikra csináltam. Amikor nagyon kivoltam, volt egy elektromos cigim, hármat-négyat beleszívtam és utána nyugi volt. De talán vagy ötször éltem ezzel a lehetőséggel. Csak most nincs e-cigim....és elég drágák, pénzem meg most nincs rá.
30. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 29. - Lenocska...)
2016. ápr. 11. 12:21

A módszeremet szívesen elmondom, bár eddig senki nem próbálta ki.

Nekem úgy sikerült, hogy 1 hónapon keresztül nem szívtam le a cigit, csak kocáztam :) Kellett a mozdulat, de egy hónap múlva már az sem.

29. lenocska... (válaszként erre: 28. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 11. 12:19
de jó neked....bár már ott tartanék :)
2016. ápr. 11. 12:19
Az biztos, hogy kell valami nagyon komoly motiváció. Én pl. gyereket akartam, és azért szoktam le. De már régen volt, talán igaz se volt, hogy valaha cigiztem...
27. lenocska... (válaszként erre: 26. - Klarisszima)
2016. ápr. 11. 12:10
Én már fejben mindent tudok, és nem látok tévesen. A fizikai tünetek erősek reggel, és tény, hogy jön egy feszkó, és egy nappal eltolom. Ezen szeretnék úrrá lenni. Szóval itt nem is egyebekről akarok beszélni, hanem olyat, olyanokat keresek, akik összefognának, hogy egyszerre próbáljuk meg.
26. Klarisszima (válaszként erre: 25. - Lenocska...)
2016. ápr. 11. 12:09
Ahogy mondod. Kifogást keresni mindig is könnyű volt, és a dohányosok pláne könnyen keresnek rá kifogást, hogy miért nem jó az alkalom :)
2016. ápr. 11. 11:53
a körülményeken is nekünk kéne úrrá lenni. Amikor először sikerült, tudtam, hogy ha egy napot kibírok, nyert ügyem van. Akkor is baromira hiányzott, de tudtam, hogy nem akarok cigizni. Nem tudom, most ugyanezt miért nem tudom. Naponta eldöntöm, hogy holnap abbahagyom, de másnap elgyengülök :/
2016. ápr. 11. 11:46
Igen biztos így van, de a körülményeknek is nagy befolyása van az biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook