Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük együtt Húsvét után-KEDDEN!!!!! fórum

Kezdjük együtt Húsvét után-KEDDEN!!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. márc. 27. 17:24
Egyébként mióta táncolsz Nono94? És tényleg érdekel minden kritika lehet hogy rossz modorom van, habár akik velem fogytak tavaly illetve az ismerőseim szerint egy idő után Tündérke leszek-ezt tükrözi a Puma kontra Nyuszi elnevezés is, tehát nem szekálni vagy oltani akarnak, csak nem szeretem a dobjuk a hideg vízbe hátha belefullad módszert. Csak azért kérdezem mert lehet hogy az én ismerőseim meg én látjuk úgy de szerintem egy "friss" fogyózó ahogy visszaemlékszem eleinte 2 óra táncot is pokolnak érezne. Jó mondjuk a táncot nem próbáltam, és szerintem is nagyon jó lehet főleg a hátnak, mivel nagyon kevés az a gyakorlat ami a hátat és az állóképességet erősíti, de nem volt nehéz az elején belelendülni?
78. PumaNyuszi (válaszként erre: 77. - Nono84)
2008. márc. 27. 17:18

Szia Nono94!

Igen ez is az életem része volt, a súlyom 5 éve ingadozik 49 és 85 kg között, vagyis addig volt állandó amíg a lejjebb írt módszeremet alkalmaztam. De a sok műtétemtől, tehát nem a jojó effektustól visszahíztam (megnézheti bárki azt a fórumot, láthatja 1 hete ha írtam), hiszen itt is azzal indítottam, hogy ÚJRAKEZDEM a fogyókúrám, a mérlegelőm is publikus és most is megírtam, bárki tanusíthatja hogy igenis híztam, méghozzá nem keveset, de talán 18 3 órás műtét után megbocsátható bűncselekmény :). Szerintem ha a módszerem is olvastad nem csak azt hogy mennyi helyet foglalok a fórumodban- amit bocsi, de csak azért tettem, mert a TE látogatóid közül sokan kérdeztek, és nem akartam bunkó lenni hogy valakinek nem válaszolok-akkor láthattad hogy nem felébredtem egy nap és kijelentettem, hogy ez a tökély, hanem több módszernek az ötvözete. Tehát igen, kérni szoktam mások tanácsát hogy bővíthessem a tudásom, de szerintem ez inkább erény mint rossz dolog, és valóban a napi 400 Kcalos ORVOSILAG ellenőrzött diétámat váltom fel a régivel, mert már fogytam azzal annyit, hogy az orvos ne eröltesse rám a fogyást.

Tehát nem tudom hogy az volt a gond, hogy 20 éves vagyok, az hogy ingadozott a súlyom, és tudom, hogy csak a leírt módszerrel vethetek véget ennek, az, hogy kikértem mások tanácsát NARANCSBŐR, tehát nem fogyás terén, amiről az én diétám nem szól, vagy az hogy belátom hogy néha az agyamra megy a fogyókúra. :)

Különösképpen azt sem értem hogy miért kérsz számon rajtam bármit, vagy miért nyomozol utánam, kérdezd meg az érdeklődöket, sőt kérem őket, hogy írjanak véleményt, mindenkivel INGYEN foglalkozom, tehát semmi hasznom nem lenne abból, hogy hazudok, unatkozás sem jellemzi az életem, és mindenkivel normális vagyok.

Nem köteleztem egy embert sem hogy kövessen, és nem is teszem ezt, megosztottam azt, hogy én mivel fogytam, és hogy mivel fogyok újra!

De ne aggódj, nyitok saját fórumot, ha itt zavarok, szerintem inkább örülnöd kellett volna, hogy bővült a veled tartók köre, de te tudod. :)

Egyébként te egy fórumon belül jutottál el a kedden mindenki essen neki a fogyónaktól, ami szerintem ünnepek utáni képtelenség és önbizalompusztítás egyben, a 2 napja tócsnyit eszek vacsira mondatokig, ami lehet hogy hülye vagyok, de szerintem az olajban sült burgonyalángos másik neve és szerintem olaj=zsiradék, buri=keményítő, liszt=szénhidrát, tehát nem sok diétába illeszthető be, mégis gondolom azért csinálod, mert fogysz tőle, és én sem kezdtelek el hátba támadni, akkor az én módszerem miért rosszabb?

77. Nono84
2008. márc. 27. 15:03

Pumanyuszi nem értem, találtam egy fórumot ahol ezt írtad:


Én 20 leszek és állítólag csak szerintem van narancsbőröm, de karcsúsítani is szeretném magam nem csak koplalással, ezért kérdeztem. Az az igazság hogy korábban 175 cm és 51 kg voltam, mindenki azt hitte, hogy agybeteg vagyok, hogy semmit sem eszem szinte, de megjött a nagy szerelem és kevesebb mint egy év alatt 28 kg-t szedtem fel (most már 77 kgra fogytam) és nem bírom elviselni magam. Van, hogy egy nap 9 km gyaloglás után is 400 kcalt eszem vagy annyit sem, de érzem, hogy nem bírja sokáig a szervezetem. Várom még az ötleteket!


Most akkor mi van????

76. Nono84
2008. márc. 27. 13:43

Sziasztok!


Na én sem ettem este már csak salit....


Most kinyomtatam Pumanyuszi diétáját, mindjárt átfutom, cska közben újabb ügyfél jön persze.....Autókereskedésben dolgozom....


Ja tegnap esti mozgás: kád kiszedés és takarítás...


De én a táncra esküszök, mint mozgás, mert mi heti 2X2órát taáncolunk, és nem fáj a hátunk azót a Párommal és sokkal jobb a közérzetünk:)


És egyet értek az itt írok nagy részével, enni sajnos vagy nem NAGYON JÓ :))))


További sikert midnkinek :)

75. doboseva (válaszként erre: 66. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 13:30

Minden elismerésem a Tiéd, szerintem ez nagyon kemény kúra, de vettem belőle jó ötleteket. Köszi!!

Mi a baj az almaecettel? Én is ittam egy időben evések előtt, de nem volt semmi bajom, sőt úgy éreztem hogy használ.

74. pimpi3 (válaszként erre: 71. - D88030a7e1)
2008. márc. 27. 11:34

Sziasztok!Nekem is az a baj,hogy ha valamit megengednék egyszer akkor utána már mindig enném és enném!Szoval vagy megvonom,vagy nem!

Szép napot nektek!Szét kell kapnom az elösszobát!Nagyon nincsen kedvem!

73. 4916977221 (válaszként erre: 72. - A9e1c02a7b)
2008. márc. 27. 11:09

A húsvét előtti állapotomat már én is elértem. Szerencsére. :-))

Gratula neked is!!

2008. márc. 27. 10:05
Sziasztok! Sikerélmény! A húsvéti dőzs "eredménye" lement. Mostmár legalább nem mínuszról indulok. 4-5 kilót szeretnék fogyni, és ami nehezebb: azt meg is tartani. Nem gondoltam semmi drasztikusra, csak elhagyni a nassokat, a fehér kenyeret, lisztes, cukros dolgokat, és csak napi háromszor enni. Nekem nem vált be az ötször keveset, mert én ötször is rendes adagot ettem.
2008. márc. 27. 09:30
Nekem egyszer már sikerült lefogyni vele elég szépen, csak vissza sunnyogtak a kilók. Akkor még nem volt ennyi édesség talán azért is. Most tudom, hogy végig kell csinálnom és nálam csak a drasztikusság jön be, mert ha valamit megengedek magamnak, akkor vége:-(
70. 4916977221 (válaszként erre: 69. - D88030a7e1)
2008. márc. 27. 09:19

Én is mindig "elszálltam" a Norbi féle táplálkozásnál. 2 hónapig kőkeményen betartottam. Minden megvettem, még a sütis receptjeit is megcsináltam. És sajnos semmit sem fogytam.

Tudom, hogy sok embernek segített, de nekem nem vált be. Így az a véleményem, hogy ha minden olyat megenged a saját termékeiből, amik egyébként hízlalnak (süti, túró rudi, tészták, stb.), akkor az nem életmódváltás. Az agyad tudja, hogy édességet eszik. Szerintem jobb, ha az agyadat próbálod átállítani, és egészségesebb táplálékokkal fogyózni, és a nassolást meghagyod a különlegesebb alkalmakra.

2008. márc. 27. 09:05

Sziasztok!

Pumanyuszi, szerintem nagyon jó a diétád. Ésszerű és tartható. Tulajdonképpen az esti gyümit leszámítva kb én is ezt csinálom. Én 3 éve ud-zek, de természetesen ez nem azt jelenti, hogy valaki csak norbi termékeket eszik. Régen Norbi fórumán mindig adtunk egymásnak tanácsokat, hogy mi az ami beleilleszthető az ud-be. Persze most is csak azt már nem Norbi fórumnak hívják.:-)

Sajnos nekem ezzel az a gondom, hogy túl sokat enged és rendszeresen elszállok. Mert ugye még ezt is lehet, meg azt is....

De most kitartok, akkor is, ha eddig 5 hónap alatt csak 3 kiló ment le. Sajnos én tornázni most nem tudok. Nem kifogás, de gerincműtét után-előtt állok. Nálam ezért is nagy a tét.

Kitartást mindenkinek!

68. 4916977221 (válaszként erre: 54. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 09:01

Szia! - és üdv mindenkinek!

Ugyan a fórumot "csak" most találtam, de keddtől én is fogyózom. Bár én egész életemben fogyózok. Nemrégen megállapították, hogy mivel a testem túl sok inzulint termel, ezért sokkal jobban hasznosít bármilyen tápanyagot, mint másnak. Szóval, ha elszopogatok egy vasszeget, akkor is hízom. :-(

Azért jelenleg nem vagyok elhízott. 63 kg vagyok, de nagyon szeretnék 58-ra lemenni.


Engem is érdekelne a sikerdiétád. Megtennéd, hogy elküldöd priviben? Előre is köszi!


És kitartást kívánok mindenkinek!

2008. márc. 27. 08:43

SZép reggelt mindenkinek:) Nah PumaNyuszi el se olvastam a kiírásodat, de tegnap pontosan azt csináltam amit ma reggel olvastam:) 15 perc szobabici, no szénhidrát, nagy mennyiségű folyadék:) azért örülök, h ma elolvastalak, mert így tudom ér is valamit amit csinálok:)

Te mennyit adtál le? és mennyi idő kellett? köszi a választ előre is, mindenkinek kitartás

2008. márc. 27. 08:03

Íme: :)

Kezdem a mozgással, mert az a leggyorsabb. Hosszú évek tapasztalatai által kijelenthetem, hogy szerintem aki rögtön beleveti magát napi többórás kínzásokba,nagyon hamar belefárad, nem is egészséges így kezdeni, és sok kibúvót talál magának az ember. Én azt szoktam javasolni minden kezdőnek és újrakezdőnek is, hogy térjen rá a fokozatosságra-én is ezt fogom tenni mától: egy hétig napi 15 perc szobabicaj majd 25 és így tovább, egészen a 60. percig és ez a végén kb annyira lesz megerőltető, mint az elején a 15 perc. Ennél több időt egy gyakorlattal nem érdemes eltölteni, mivel hozzászokik a szervezet, meg ugyebár mire én a 60 perchez értem volna, már el is értem a kívánt súlyom, mivel eddigre kb. 13-18 kgtól meg lehet szabadulni.

Aztán most az étkezés:

Az egyetlen dolog, amitől megvontam magam az a kenyér és a tészta, de ettől is csak az elején, jah meg persze a cukor de ahelyett édesítőszert használok már évek óta.

Reggeli: Én a plusban szoktam venni fél kgs zabpelyhet-teljesen mindegy melyik fajtából, és ezt kb. tíz részre osztom, nem szó szerint, tehát én egy műzlistálkánál nagyobb tányért szoktam félig szórni, tehát mondhatjuk egy vagy háromnegyed műzlistálkányinak az egy adagot. Ebbe beleszórok 10-20 szem mazsit és nyakon öntöm tejjel- általában csak 2,8as van itthon a párom miatt, de bármilyen hihetetlen, tökéletesen működik. Emellé meg lehet inni még fél bögre tejeskávét, vagy bármennyi teát, + enni hozzá egy almát. Jah a tejbe mehet édesítőszer dögivel- aki szereti a mézet- én mondjuk rühellem, az heti kétszer ha ezt eszik megengedhet magának ezt is :). Mi lehet még a reggeli? 2 főtt tojás zöldséggel, 2 virsli zöldséggel, aki nem igazán éhes reggelente kipróbálhatja a 2 banánt is és mindezekhez nyugodtan megengedhetünk magunknak 1 almát is.

Aztán tízórai: igen ez is van: 1 narancs,alma vagy bármilyen gyümi, habár én ekkor már a banánt és szőlőt mellőzöm-egyébként bármilyen gyümitál is lehet a reggelink 300 kcalig kb. Tízóraira lehet ezek mellett a nagyobb doboz diétás joghurt, vagy 2 dl kefír-szerintem az elején érdemesebb még a szilárdabb, rágható ételt éreztetnünk a gyomrunkkal.

Ebéd: Hát itt van a legnagyobb Kánaán, bármily meglepő :). Nekem főleg pár nap után tökéletesen bevált az, hogy vettem egy kínai tésztás zacsis levest vagy bármilyen tasakosat és igen, mindet meg lehet enni-igaz javasolt a kínai üvegtésztát leszámítva a gyöngébb dolgokat választani: májgombóc,paradicsom, erőleves,tavaszi, daragaluska- vagy csinálhatunk is egy nagyobb adag parilevest-fél liter lefolyhat minden gond nélkül- én imádom pl. zöldfűszerekkel és édesítszerrel. Azt is megtehetjük, hogy a levesek felét vagy még kevesebbet esszük meg, és eszünk hozzá olaj nélküli dresszinges salátát grillezett hússal vagy fóliázott hallal, vagy itt is szóbajöhet 2 db BAROMFI virsli. Saliba én a konkrét salátához uborkát és paradicsomot javaslok-ecetes borsos édesítőszeres öntettel, ez ízlés szerint-igaz most ez így elég drága, de lehet sdima fejessali is, de a paradicsom tényleg nagyon jót tesz az anyagcserének. Aki nem akar húst enni mellé, nyugodtan tehet bele fél csomag mozzarellát, vagy negyed csomag fetát, egy nagyobb marék párolt kukoricával-a konzervek általában cukrosak. Ebéd után is ajánlatos egy kisebb alma is.

Uzsonna: itt már azért vigyázni kell, én ezeket ajánlom: 1 kefír, vagy 1 natur johurt, 2 alma, 2 paradicsom-ezekből lehet nagyot :), 2 kivi vagy 2 narancs.

Vacsi: hát igen, a diétám fekete bugyra, de nem annyira. Én vacsorára csak gyümit vagy zöldséget szoktam enni. Ez lehet 2 alma, 2 narancs, 2 kiwi vagy az ebédről visszamaradt-persze sajt és kukoricamentes saláta, ilyesmi. Én imádom a káposztasalátát is, ami a káposztalevessel ellentétben tényleg finom, a káposzta nyersen még inkább kifejti a hatását, vagy egy ubisalit fél ubiból édesítőszerrel, ecettel, kevés vízzel ki ne szeretne :).

Én hetente kétszer mindezek mellett betekercselem magam sima folpackba tehát abba az átlátszó olcsó tapadós valamibe, remélem ez a neve, isteni a hatása!! Aki bírja edzés közben is hasra tekerheti, úgy is nagyszerű. Ugyebár ezt célszerű este végezni aztán gyorsan megfürödni- én ekkor a fürdővízbe teszek 3 nagy evőkanál tengeri sót, összetörök én kloffolóval, de akinek van mozsárral 7-8 szem egészborsot, és fél citrom levét. Az elején én is nevettem, de ámulni fogsz a 3. negyedik alkalom után.

Bűnözés: Minden héten egyszer lehet a reggeli minden edzésben pótolandó ellenszolgáltatás nélkül egy péksüti mondjuk egy joghurttal és egy almával + hetente kétszer a délelőtt folyamán 1-1 gombóc gyümifagyi, vagy 1 párizsi kocka is elfogyasztható- azért nem szoktam egész csokit venni csak kis kockákat, mert ugyebár az ott van, látom, és hát hogy ne vesszen kárba...szerintem érted :). Így meg nincs otthon nem stresszelek rajta, ezért nem vagyok híve a fél szelet barna kenyér című reggelinek is, mert kinek van kedve, főleg a diéta elején otthagyni a másik felét, azzal meg semmi baj nincs, hogy ha ránktör a farkaséhség eszünk még 1 almát, paradicsomot, vagy narancsot.

Aztán egy trükk: én nem vagyok híve a csak szénsavmentes ásványvíz sztorinak, sőt... NAPONTA JAVASLOK 2 LITER szénsavas, persze energiamentes üdítőt, vagy ugyanezt rostos energiamentesben. Főleg vacsorakor szoktam inni a legtöbbet-én kólapárti vagyok friss csavart citrommal, nagyon gyorsan eltelít és a citrom munkálkodik is, és nem tömény mennyiségben kell kimaratni vele a gyomrot. Emellett lehet inni vizet, zöld- gyógynövény- vagy gyümiteát édesítőszerrel, a lényeg hogy napi 2 liter meglegyen :).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, el lehet ítélni a módszerem, de nekem bevált, az orvosi leleteim akkor voltak a legjobbak mikor ezzel lefogytam 81 kgról 53ra annak ellenére is hogy 175 cm magas vagyok és így ugye egy kicsit túlzásba is vittem, ja és hogy meggyőzzek mindenkit arról, hogy nem egészségtelen: tropára van esve a gyomrom a korábbi almaecet és citrom- meg dilibogyókúrától, de ettől a diétától nem hogy romlott volna, HANEM erősödött a gyomrom fala.

Aki bele szeretne vágni szívesen adok recepteket, útmutatót ha visszaír, ha szeretnétek beszámolok mindig, hogy hol tartok, vagy újabb tapasztalatokról :). Köszönöm szépen ezt a sok érdeklődést remélem segíthettem és Norbi nem lép a gigámra a módszeremtől. Egyébként az ő módszerével sincs bajom, csak aki nem engedheti meg magának, nézzen meg egy Update-joghurtot vagy tésztát egy éppolyan összeállítottságú másik termékkel, nézze meg az árukat, majd a kcaltartalmukat, és szerintem mosolyogni fog egy jót. Tehát nem elítélője vagyok annak a módszernek sem, csak szerintem lehet "Updatezni Update-jelzések nélkül is " :)

Minden jót ! Sok sikert!

2008. márc. 27. 08:02
Sziasztok! Nah megpróbálom ide is beszúrni amit mindenkinek elküldtem aki írt, remélem nincs harag az általánosításért, de remélem láthatja mindenki hogy nem 2 sort kellett írnom :). Jah és természetesen vannak csak női részei is, tehát ha figyelmesen olvassátok, nem az lesz a lényeg, hogy heti kétszer fóliába tekercselt pasik járjanak násztáncot aztán főzzék meg magukat egy kád sós borsos vízben, enélkül is tökéletesen működik, de persze aki hisz benne bármely nemből való is legyen, ezekben sem fog csalódni szerintem :). Jah és a fagyi és csoki aki jobban hiányolja jelentheti a bűnözésnél egy pohár száraz pezsi vagy vörösbor társaságát is, de itt is azt javaslom, hogy szolgáltassuk ki magunkat, ne vegyünk egész üveggel, mielőtt attól félnénk hogy ránkromlik és tennénk ellene :P.
64. Lori
2008. márc. 27. 07:59

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a fogyitáborhoz.

Nekem egy 20-ast kellene ledobnom.

Ma kezdem, egyenlőre próbálom csökkenteni a bevitt szénhidrátot és a kaja mennyiségét, konkrét diéta iránt még nem köteleztem el magam.

Mindenkinek kitartás! :)

63. erika0313 (válaszként erre: 62. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 07:21

szia!


Köszönjük előre is :) Remélem lefogyunk :)

2008. márc. 27. 06:27
Sziasztok! A mai nap megírom mindenkinek délután, aki kimaradt volna, írjon egy üzit nem szándékos, csak sokan vagytok, de nagyon szívesen segítek!! :)
61. pimpi3
2008. márc. 26. 21:18
Néha én is feleslegesnek érzem az egészet!De olyankor se bünözök!Gondolkoztam ma,hogy milyen szerencsétlenek vagyunk!Egy rohadt kaja dolog miiatt szenvedünk!Egyszerüen nem értem!De enni olyan jó!!"Lenne":))
60. timi,,
2008. márc. 26. 20:55
bizzunk a legjobbakban!!!!:)
59. mse79
2008. márc. 26. 20:47
Ha mindenki ilyen "vadul" csinálja,tuti hogy elérjük a célunkat.:)
58. timi,,
2008. márc. 26. 20:45

Sziasztok!!

Mindenki nagyon rácuppant a sikerdiétéra!Engem is nagyon érdekel!

2.napom is túléltem a 14 napos diétából,söt még hulahoppoztam is fél órát!!Volt pár pillanat mikor azt hittem feladom,,,,de miért tenném?Jobb lesz ha végigcsinálom:)És olyankor gép elé ülök és eltöltöm az idöm:)

57. mse79
2008. márc. 26. 20:42

Sziasztok! A mai napom egészen jól telt, rávettem magam a mozgásra, így a délelőtt folyamán beiktattam 1 óra tornát, jól meg is izzasztott. Étkezés terén is jól be tudtam tartani a dolgokat. Holnapra is bevásároltam egy ki salátának valót, husit, joghortukat. Muszály mindent bevetni, formába kell jönnöm nyárra.


Ez a sikerdiéta mit takar?

56. pimpi3 (válaszként erre: 54. - PumaNyuszi)
2008. márc. 26. 19:59
Szio!Nekem sokat kéne fogyni,de nagyon örülnék ha megírnád nekem is!:))
55. Évike38 (válaszként erre: 54. - PumaNyuszi)
2008. márc. 26. 19:38

Szia Pumanyuszi!

Légyszi ird le a sikerdiétádat!

Én nagyon szeretnék nyárra 8 kg-t fogyni.

2008. márc. 26. 19:21
Többen kérdeztétek a sikerdiétám mibenlétét, priviben aki ír szívesen leírom részletesen, csak valamiért fórumba 20 perc is eltelik mire elküldi a gép amit írok, és minél többet annál lassabb. De főbb vonalakban: olcsó-elegem volt abból hogy heti 1 kg fogyásért ananászt vegyek királyrákkal meg mit tudom én miket; hatékony közepes túlsúllyal is garantált a napi fél kg minusz, illetve nem azt mondom, hogy korlátlan, de nem abból áll hogy naponta edzek 2 órát és eszek egy salilevelet 100 pohár vízzel. :). Jah és semilyen csodakotyvaszt nem kell megvenni mellé. Egy példa: tavaly januárban 81 kg voltam, március elején 53, pedig kb. 5-6 napot bűnöztem is. :)
53. Nono84
2008. márc. 26. 15:22
Ha életmód változást szeretnél, márpedig ezt írtad (ami nagy erő, és kitartás, hogy ember az eddig megszokásait feladja, gratu hozzá :)) akkor a Norbi sztem szuper rá. Én is csinaltam...csak nem bírtam.....de életmód váltáshoz sztem a legjobb.
52. pimpi3 (válaszként erre: 51. - Nono84)
2008. márc. 26. 15:18
nemtudom a norbi mit enged!Csak amit itt írnak a lányok!Én a könnyitett *t csinálom!
51. Nono84 (válaszként erre: 49. - Pimpi3)
2008. márc. 26. 15:06
Kenyeret, krumplit, tésztát....igazából akkor Norbi diétát csinalsz? A Nővérem is éppen :))))
50. Nono84 (válaszként erre: 43. - Doboseva)
2008. márc. 26. 15:05
Aranyos vagy. Mindig imádtam táncolni, de így együtt. Képzeld a Time of my life (Dirty Dancing) fogunk táncloni,,,,, cska még koreográfia kell :))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook