Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevés egészséges spermánál kell hormoninjekció lombiknál? fórum

Kevés egészséges spermánál kell hormoninjekció lombiknál? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 21. 22:45

A természetes vitaminokhoz fordulunk segítségért, hogy egészségesebb legyen a "csapat"..:) Aloe vera és méhpempő kivonat. Ti mit gondoltok?

Nálam most lett meg az immunológia eredménye: tökéletes.. Csak nem tudom, hogy akkor mitől vagyok folyton felfázva a hideg évszakokban. Azt mondták fel kell öltözni, de az a baj, hogy huzatban dolgozom, és ha felöltözöm, akkor is érzem, hogy átfúj rajtam a szél. Tudom: munkahelyet kell váltani, de itt egész jó helyem van azt tekintve, hogy nem vágnak ki egyből, ha megtudják, hogy babát szeretnénk.. Nem sok nő mondhatja el ugyanezt magáról..

2012. dec. 21. 22:40
Köszi..:)
24. inta (válaszként erre: 21. - Timmy1984)
2012. dec. 19. 12:09

Értem :(.

Az ICSI az a fajta lombik, amikor nem "csak" összeeresztik a petesejtet a hímivarsejtekkel, hanem külön bele is fecskendezik, mert a hímivarsejt nem elég ügyes. :). Kb. :)

2012. dec. 19. 08:23
A hepatitis B, C, és a HIV vizsgálat mindenkinek fizetős volt? Azt mondta a körzeti dokim, hogy nem adhat rá beutalót. Tizenpárezreket hallottam ezekre a vizsgálatokra. Mi lesz szegény gyere(kein)kkel, ha már előre elköltjük az összes spórolt pénzünket csak arra, hogy legyen(ek), és után meg nincs miből felnevelni ő(ke)t?
2012. dec. 19. 08:18
Köszi szépen az infókat.. Jólesik, hogy nem kell annyira a sötétben tapogatózni. Meséltek, hogy kinek hogyan zajlott le maga a beültetés? Kicsit tartok tőle.. Már herótom van a dokiktól..
21. timmy1984 (válaszként erre: 16. - Inta)
2012. dec. 19. 08:14

A vizsgálatot természetesen megismétlik, de nem hiszem, hogy nálunk segítenének a vitaminok..

Nálunk 21 millióan voltak, de csak 26%-a volt egészséges. Azt mondták, hogy lehet, hogy egyszer majd egészséges tapad meg, de inkább ne próbálkozzunk, mert minden pici elvételénél sérül valamennyire a méh, és én már ezen 2-szer is átestem. Ne is beszéljünk arról, hogy ha nem hal el a pici, de nem egészséges.. Annak beláthatatlan következményei lehetnek..


Mi az az icsi???

20. timmy1984 (válaszként erre: 16. - Inta)
2012. dec. 19. 08:10
Köszi a bíztatást, de a páromnak vörösvértest mutációja van, és emiatt én számítottam is erre az eredményre, csak ő nem.. Így sokkolta a hír, de szerencsére feldolgozta.
2012. dec. 17. 10:20

Mi Kaáliba jártunk, akkoriban 2-3 hónapot kellett várni, most már többet kell.

Az első beültetés nem sikerült, de a másodikból megszületett a kisfiunk, most 3,5 éves. Én nem bántam meg, hogy jártunk, ha ez kell hozzá, hogy gyerekünk legyen, hát állok elébe. A hormonkezelésnek semmilyen hátrányát nem vettem észre, gondolok arra, hogy nem lettem szőrös, nem híztam el..igaz nem kellemes szurkálni magad, de el kell dönteni, hogy szeretnéd e...

Egyébként én is nagyon tudom ajánlani a vitaminokat a férjednek, nézz utána a neten, sok félét lehet venni...nagyon sokat tud javítani.

18. Bcicus
2012. dec. 16. 22:53

Neked mindenképpen kellenek a szurik. De ha még az elején vagytok nem tudjátok, hogy mi a gond kár ezen agyalni. Sperma minőségen sokszor lehet javítani.

Közjegyzői élettársi mindenképpen kell ha nem vagytok házasok az kerül 25 ezer körüli összegbe.

17. Logás (válaszként erre: 16. - Inta)
2012. dec. 16. 22:39
Én teljes mértékben egyetértek veled, mindenképp elsőre a férfi kivizsgálását és esetleges kezelését javaslom...ha tényleg nincs más választás, akkor csal a lombik.
16. inta
2012. dec. 16. 22:22

A férjem első andrológiai vizsgálata után kimondta, leírta az andrológus, hogy "férfi meddőség, ICSI megtermékenyítés elvégezhető". 5 millió spermium/ml, alig 10% jól mozgóval.

Majd 3 hónap múlva (vitaminkúra, stressz-szüneteltetés) az eredmény 65 millió/ml és ha jól emlékszem 60% jól mozgó. Ezzel ki is írtuk magunkat a lombikról...


Csak azt akarom ezzel mondani, hogy egy vizsgálatra ne alapozzatok, a spermiumok kb 90 naponta cserélődnek teljesen.

Hacsak nincs olyan elváltozás a szervezetében, ami miatt nem érdemes vitaminozni, kontrollra menni, akkor egy próbát megér.

15. Logás (válaszként erre: 14. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 22:01
Nálunk is azt mondták a Forgácsnál, hogy nyomban lombik...de nálunk here-visszértágulat a gond, ami műthető (na ott nem kötötték a nózinkra)
14. timmy1984 (válaszként erre: 12. - Logás)
2012. dec. 16. 21:57

Nálunk betegség lehet az oka, úgyhogy nem is vizsgálták, csak új vizsgálatot rendeltek el, de mivel meghallottuk, hogy sokat kell várni a lombikra, már bejelentkeztünk.

kell oda beutaló? Mert nekünk csak az asszisztens mondta még, hogy el lehet kezdeni, mert nem lesz más választásunk..

2012. dec. 16. 21:54

Ha megcsinálom a szükséges vizsgálatokat, de nincs meg a házassági vagy együttélési papír, hozzá sem kezdenek?

Kinek mennyit kellett rá várni, hogy elkezdhessék a beültetést?

Nekem a teherbeesés hamar ment. 1-2 hónap alatt. Nem szeretném, ha az itt olvasott túlstimulálásokon végig kellene mennem. Kötelező? Elég fogékony vagyok..:))

12. Logás (válaszként erre: 8. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 21:52

Nálunk is kérték a papírt, jelentkezzetek be az anyakönyvvezetőnél az önkormányzatnál, 3-4 héten belül már lehet a polgári 2 tanúval :)

Többet sajnos nem tudok segíteni mert mi leálltunk, de mi is lombikra indultunk...egyenlőre pihentetve van a dolog, a ti problémátokhoz hasonló.

A pontos okát kiderítették az alacsony spermaszámnak?

11. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 7. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 21:43
Hát nem egyszerű az biztos, normális, hogy tele vagy kérdésekkel... :(
10. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 8. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 21:42
Ez biztosan kelleni fog sajnos! Az egyik barátnőmék sem házasok és nekik is el kellett menni közjegyzőhöz emiatt! Jobb ha elintézitek gyorsan, hogy ebből ne legyen gond! :)
2012. dec. 16. 21:40
Hallottam olyat, hogy valami 25.000 Ft-ot kell fizetni miatta.. Ez igaz??
2012. dec. 16. 21:38
Kértek tőlünk vagy házassági anyakönyvi kivonatot, vagy élettársi kapcsolatról szóló hivatalos iratot. Mi van, ha ezek egyike sincs???
7. timmy1984 (válaszként erre: 4. - GabCSIGAbcsi)
2012. dec. 16. 21:37
Köszi. Még minden félúton van.. Nekem nincs meg minden eredményem, sok vizsgálat még hátra van, és tele vagyok kérdésekkel..
6. timmy1984 (válaszként erre: 3. - Csiga1170)
2012. dec. 16. 21:34
Köszi. És megkérdezhetem, hogy mik a tapasztalataid, és melyik intézményben voltál?
5. timmy1984 (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 16. 21:33
Februárra van időpontunk, és addig szeretnénk tájékozódni, hogy mire és milyen összegre készüljünk.. Még nem vizsgáltak minket, csak "a véremet szívják", de azt folyamatosan. Majd abból lesz eredmény valamikor..
4. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 21:29

A hormoninjekciók neked kellenek, azért hogy több petesejtet tudjanak egyszerre leszívni, utána meg azért hogy segítsék a megtapadást. Az inszeminációt "ússztok" csak meg ha a seprmiumokkal van gond, mást nem, de az is nagy előny, hogy rögtön mehettek lomibkra! Persze ezt is csak nagyon indokolt esetben engedik, mindenképpen az lesz a biztos infó, amit a meddőségiben mondanak! :)

Sok sikert!

3. csiga1170 (válaszként erre: 1. - Timmy1984)
2012. dec. 16. 21:27
Nálunk is a férjemnél van a gond, jártunk lombikra, ugyanúgy kell hormon inyekció, talán kicsit kevesebb, mint másoknak. Nekem a gyógyszerek, így hogy nálam semmi gondot nem találtak kb 50 ezerbe kerültek.
2012. dec. 16. 21:23
Orvos!!??
2012. dec. 16. 21:22

Lombiknál, ha a spermákból csak kevés egészséges, akkor is kell hormon (vagy bármilyen más) injekció(ka)t alkalmazni?

Állítólag az első 5 lombik ingyenes, és "csak" az injekciók drágák (és nemkívánatosak). Nekem már volt 2 vetélésem, de úgy néz ki, hogy nem velem volt a gond.

Így megússzuk ezt a hercehurcát???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook