Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Két hónap és jön a mínusz fórum

Két hónap és jön a mínusz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Két hónap és jön a mínusz

1 2
53. c079b9184b (válaszként erre: 52. - 64cb523242)
2009. nov. 30. 06:41

Szia!


Hogy állsz a fogyással??


Kati

2009. okt. 13. 16:55
Sziasztok,Itt barangolok a fórumok között,és gondoltam írok ide.Nekem 70kg pluszt kell leadnom.aug 17.én kezdtem a nyers zöldségekkel,már látszik az eredmény,bár idáig sem ettem sokat,csak az a legfőbb baj,hogy egyszer ettem,tejterméket,joghurt,krémtúró,szinte minden nap,Olyan nehéz ételeket nem igazán ettem,egyedül élek és ritkán főzök,meg epekövem van,úgyhogy a hideg élelem.Szóval,amióta zölden vagyok,és nyersen eszem mindent,megváltozott a zöldségekhez való viszonyom,Másként nézek egy sárgarépára,hagymára.Lehet,hogy hülyének néztek,de ételt látok bennük,Sose ettem spenótot,és valamelyik nap megpróbáltam fözeléket készíteni,egy fél cs spenót,pár kelbimbó,3-4 rózsa brokkoli,megpároltam,só,bors,delikát,fokhagyma,1 dl,tej,meg pár szem főtt burgonya sűrítésképpen,hihetetlenül finom volt,A nővérem azt mondta fű íze van,de nekem meg anyukának ízlett,igaz Anyuka is lúgosít,velem együtt,Na,szóval érdekesen változik az ízlés.Egyébként az első2 hét maga volt a pokol,Ettem a salátát,jól voltam lakva,de mégis azt éreztem:éhen halok,Nem akarok vega lenni,de míg el nem érem a célom tudatosan kell étkeznem.Emellett,ismét elkezdtem tornázni,egy éve hanyagolom a dolgot,szóval Norbi ducitréning,meg 8 km a szobakerékpáron,plusz törzsdöntés,törzsfordítás,meg egyebek.Igyekszem,remélem kitartok,nagy bennem az elhatározás.Ez a zöldséges fasírt igazán jól hangzik, kipróbálom,ha már majd lehet.Mindenkinek én is sok sikert kívánok.!
51. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 50. - Abri)
2009. okt. 7. 14:06

Persze:)

Egy csomag fagyasztott parajkrémet felolvasztás után egy tojással, ízlés szerint fokhagymával, sóval, és borssal összekeversz, aztán annyi zsemlyemorzsát teszel hozzá, hogy jól formázható masszát kapj.Ezután pogácsákat formálsz belőle, és olajban kisütöd.Vagy lehet őzgerincformában is, ahogy a rendes fasírtot szoktad.A spenótot lényegében bármilyen zöldséggel lehet helyettesíteni ami hamar átsül.Cukkini, tök, reszelt sárgarépa, gomba( a gombát elötte meg kell párolni), amit szerettek.Ugyanaz mint a rendes fasírt, csak hús helyett spenót van benne, a fűszerezést is lehet ugyanúgy, mint a húsosnál. Én nem szeretem a vöröshagymát ezért nem teszek bele, a húsosba sem szoktam.Áztatott zsemlével is lehet, csak nekünk mindíg sok a morzsánk, mert ledaráljuk a száraz pékárut, így nem veszünk soha zsemlyemorzsát.Aztán lehet még a hússal is variálni ezeket, pl a húst párolt gombával keverni, és úgy kisütni.Érdemes vele kísérletezni, mert nagyon fínomak, feltétnek, vagy körettel, de még külön köretként is megállják a helyüket, csak akkor kisebb pogácsákat kell készíteni, bár ez is mindegy.

50. abri
2009. okt. 7. 13:27
Leírnád hogy készíted a spenótos és zöldséges fasírtot?
49. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 48. - 6e6533f8c4)
2009. okt. 6. 16:08

Szió:)

Hát igen, megpróbálok olyan ételeket készíteni, amik amellett hogy fínomak, van tápértékük is.Egy csomó jó dolgot találtam pl vegetáriánus honlapokon, az előző hozzászólásomban már írtam.Azóta készítek zöldségfasírtokat, már kipróbáltam többet is, mert a spenót akkora siker volt, és így változatosabb étrendet tudok összeállítani.A hagyományos fasírtot is szeretjük, de a zöldséges változatok is nagyon kapósak.A párom nem nagyon főzelékes, de így megeszik szinte bármilyen zöldségfélét, és két legyet ütök egy csapásra, mert most már ő kéri, hogy főzelékhez zöldségfasírtot készítsek.Pl a tejfölös burgonyafőzeléket egyszerűen nem akarta megenni, és mikor előszőr készítettem hozzá ilyen spenótfasírtot azt mondta, hogy eddig nem rajongott ezért, de ez olyan finom ezzel a feltéttel, hogy hetente egyszer kér ilyet.Most ez lett a kedvenc kajája:)

Gondolom, hogy "megviselt" a rakott káposzta, az elég nehéz kaja, de isteni finom:)Volt egy ismerősöm, aki szintén megundorodott a hústól, és így nem evett.Nem figyelt a vas bevitelre, és hat év után olyan dúrva vérszegény lett, hogy az orvos megkérdezte, tőle hogy él e még.Egy rutin vizsgálaton derült ki.A doki azt mondta neki, hogy most nem ehet mindjárt húst, csak fokozatosan kerülhet vissza az étrendjébe.Előszőr pl hetente egyszer ehetett párizsit, aztán két hét után ehetett csirkemellet, és lassan szoktatta magát vissza, most már ehet mindent amit akar.Ha akkor eszel, mikor jólesik az nagyon jó szerintem, meg most sokáig nem ettél husit, úgyhogy csak óvatosan vele:)Szerintem én is így jártam volna, csak én a májnál blokkoltam le, azért nem volt ilyen gondom, de tuti hogy ha rakott káposzta jut az eszembe a másnapot én is a wc-n töltöm:)

2009. okt. 6. 14:53

Szia!

Teljes mértékben egyet értek veled.Sőt én is ezt valom amit kívánunk azt kell enni!

Nagyon örülök hogy hozzá szólsz a fórumhoz.Talán mindenki rálát arra hogy te az egészséges táplálkozást "hirdeted".Hát nekem tök ez jött le róla.

Képzeld a kedves párom megkivánta a rakott káposztát csináltam is neki.Aztán meg is kívántam több mint 1/2 év után ugyhogy ettem belőle.Meg is állapítottam hogy finomat föztem.Majd ennek örömére vacsira is ezt ettem.A végeredmény másnap egy egész napos fosás lett(már elnézést).Ettől függetlenül izlett.

Nem akarok öröké vega maradni de csak akkor fogok hust enni mikor kívánom.Valoszínű hogy ez havi 1 vagy 2havi 1 alkalom lesz.Főleg ezek után!:)))

Hát akkor minden jót!

Pußy

2009. okt. 6. 14:15

Köszönöm mindenkinek:)

A kislányom most két éves és három hónapos.Az a poén, hogy mi gyümölcsöt nassolunk tv nézés közben.Felkockázok két almát, vagy körtét, vagy valami gyümölcsöt ami éppen olcsó, és úgy nézzük a hamupipőkét.Anyukám, és anyósom a cukorkákat és a csokit favorizálja, de ha van gyümölcs, a gyerek azt kéri.Eszünk csokit mi is, de nagyon ritkán.Mikor megjön, akkor szoktam enni, mert akkor azt kívánom.Pár hónapja anyósom hozott egy csomó csokit a gyereknek, több szeletet is egyszerre.A lányom meg azt mondta nem kéri.Anyósom meg rá akarta tukmálni, és a végén ott alkudozott a kislánnyal, hogy egyen már csokit:D Elmeséltem egy barátnőmnek, aki röhögőgörcsöt kapott, hogy a gyereknek könyörögni kell, hogy egye meg a csokit:D Azt mondta más gyereknek azért kell könyörögni, hogy egyen gyümölcsöt, én meg mit csinálok az enyémmel, hogy ő meg a csokit nem akarja megenni.Mondtam, hogy nálunk a gyümölcs a nasi:)Egyébként a túró rudit szereti, meg a cerbona szeletet, az igazi tömény csokik nem érdeklik, kiköpi őket.A főzelékeket is szereti már az elejétől fogva.Egyedül a spenóttal gyűlt meg a bajunk, mert azt nem akarta megenni pár hónapig.Találtam egy receptet egy vegetáriánus lapon, amiben a spenótból fasírt készült.Kipróbáltam, és a gyerek imádja, nem tudok belőle eleget csinálni.A páromnak is ízlik, ő is rendszeresen kéri feltétnek is, és rizzsel is elfogy az összes, de szendvicsbe is került már belőle a páromnak másnapra tízóraira.A magyar konyhát is szeretjük, de szeretek kísérletezni is új ízekkel.


Mischelle:) A hús csak egy példa volt, írhattam volna bármit.Az a lényeg, hogy semmit nem kell túlzásba vinni.Ha nem kívánod a húst, akkor biztos van valami oka.Lehet hogy pár hónap múlva meg kívánni fogod.Én is jártam már így.Nyaralni voltunk, és befizettünk félpanziós étkeztetésre, és hát minden nap húst kaptunk vacsorára.A hét végére már ölni tudtam volna egy levesért:)Szabályosan megundorodtam a hústól, és utána fél évig rá sem tudtam nézni.Ha az volt a kaja, csak a köretet ettem meg.Egyik reggel borzasztó hiányérzettel ébredtem fel.Tudod mikor azt tudod, hogy ennél valamit, de nem tudod hogy mit.Elmentem boltba, és a húsos részleg előtt megláttam a csirkemájat.Ott végem volt.Ha azt mondták volna hogy én most nem ehetek májat, biztos bekattanok.Alig vártam, hogy hazaérjek, és elkészítsem, szabályosan remegett a kezem:))Utána már tudtam húst is enni.Elmeséltem a háziorvosomnak akivel jóban vagyunk, és mondta, hogy valószínű egy kis vashiányom lehetett, mert sokáig nem ettem húst, és nő vagyok, így minden hónapban van némi vérveszteség, amit nem pótoltam.Mondtam neki, hogy én meg azt hittem bediliztem, mert úgy viselkedtem mint valami narkós, aki éppen most kapja meg az anyagot:DSzóval ha nem esik jól, az más.Azzal nem értek egyet, hogy vannak akiknek jól esne, csak nem eszik meg.Ha kívánunk valamit az általában azt jelenti, hogy szüksége van a szervezetnek valamire, ami abban az ételben van.

46. drkbk (válaszként erre: 41. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 2. 11:10
A táplálkozástudományi egyetemen csak megdicsérnének. Az az elfogadott álláspont, hogy minden élelmiszercsoportból kell fogyasztani. Mindből megfelelő mennyiséget persze. Minden szempontból támogatom ezt, az egyensúly megteremtését célzó táplálkozást. A legszuperebb, hogy a gyermeked már ebbe nő bele. Nem kell majd nagy életmódprogramokkal sanyargatnia magát, hiszen neki az egészséges lesz a normális.
45. emagdi (válaszként erre: 44. - Abri)
2009. okt. 1. 12:36
állítólag mindenkinek jó
44. abri
2009. okt. 1. 12:09
Most állapították meg, hogy idült gyomorhurutom van. Lehet, hogy nekem is jó lenne a lúgosító diéta?
2009. okt. 1. 10:29

Szia!

Engem érdekelne a lúgosítás, szükségem lenne rá de fogyni egy grammot sem szeretnék. Most min. 10 kg hiányzik rólam. De talán ha rendbejönne a ph egyensúlyom a hízásnak sem lenne akadálya.

2009. szept. 30. 19:25

Szia!

Ez nagyon jó!

Én nem is azt írtam le hogy egész éltben ezt a lugosító diétát kell csinálni hanem csak 2 hónapot ajánlok.Az már az én döntésem volt hogy húst azóta nem kívánom meg eszem meg.

Én is már eszek minden mást ezen kívül.Meg hát nagyon szeretem az izeket is.Köszönöm a hozzászolást.

Pußy

2009. szept. 30. 08:42
Én nem zárok ki egyetlen élelmiszer csoportot sem az étkezésből, és úgy érzem sikerült megtalálnom az egyensúlyt.Lehet, hogy ettől a táplálkozástudományi egyetemen sikítófrászt fognak kapni, de szerintem a szervezetnek mindenre szüksége van. Bármi egészségtelen amit tonnaszámra tömünk magunkba, pedig egyébként nem lenne vele baj.Imádom a tejet, és a tejtermékeket is.Húst is eszem, és nem találom egészségtelennek, sőt amikor a hozzátáplálást megkezdtük a kislányommal, akkor jöttem rá, valójában mennyire fontos a húsfogyasztás.Ha a babák nem kapnak naponta fehérjét, abbamarad a fejlődésük, ezért tilos a gyerekeket is vegetáriánus életmódra szoktatni.Ha valaki állandóan húst eszik, azt ugyanolyan rossz ötletnek tartom, mintha teljesen kizárja az étrendjéből.Az egyensúly a lényeg.Ha erre figyelünk nem kell aggódnunk sem a súlyunk, sem pedig a méreganyagok miatt:)A cukorért én sem rajongok, egy kiló cukor elég nálunk két hónapig, de valamikor még tovább is, mert csak akkor használom, ha sütök.Az sem túl gyakori, mert nem vagyunk túl édesszájúak.Tésztára is ügyelek, hetente legfeljebb kétszer kerül az asztalra.Viszont heti kétszer főzelék van nálunk, egyszer hal, desszertnek pedig gyümölcs általában.Havonta kétszer megkívánjuk az édességet, akkor szoktam sütni, de van olyan hónap, hogy a párom egyszer sem mondja, hogy enne valami édeset.A hús mellé barnarizst, és zöldségköretet is szoktam készíteni.Ja és most a héten kipróbáltam a miso levest, egész finom, és nagyon egészséges:)Ezenkívül minden megpróbálok friss alapanyagokból készíteni, mert amellett, hogy egészségesebb, még sokkal ízletesebb is:)Tojást is eszünk, a bundáskenyeret paradicsomsalátával, és forró teával pl imádjuk.A trükk az, hogy több salátát kell enni, mint kenyeret:)Ennyi az én elméletem:)
2009. szept. 29. 22:20
Mi most vettünk kolleganőimmel lúgosító vizet. Kipróbáljuk, aztán majd meglátjuk. Akik isszák, mind pozitív tapasztalatokat mesélnek. Kíváncsi vagyok. Holnap reggel kapjuk meg, mert házhozszállítják (mi meg a munkahelyünkre kértük). Nem is drága, ásványvizet amúgy is hozunk mindig magunknak, így most helyette lúgosítunk!
39. winny
2009. szept. 29. 21:05
A tejet pótolhatod tojáshéjjal.(kálcium)
2009. szept. 28. 22:59
Már csak az édesítőszert néhány cuccában cserélhetné fel...Énis pont amiatt idegenkedek a termékeitől, viszont a bio cuccait kipróbálnám
37. 0b2a56c42b (válaszként erre: 36. - Drkbk)
2009. szept. 28. 22:41
Már a light cola sem 1-es kódú a rendszerében, mert túl egészségtelennek találja és azt mondta, hogy gátolhatja a fogyást:) Nemrég új termékekkel bővültek pont emiatt... Bio kethcup, bio gyümölcslevek, bio fűszerek stb. A péksütijei teli vannak rosttal, ami nagyon egészséges. DE meglehet ezeket tekinteni a norbi.hu oldalon
36. drkbk (válaszként erre: 34. - 0b2a56c42b)
2009. szept. 28. 14:55
Ebből is látszik, hogy mindenki különböző DE a Schobert páros többször elmondta, hogy az ő rendszerük nem az egészséget, hanem a fogyást szolgálja. (Ezért lehet szerintük 0-24h.light kólát inni.) Minden kajájuk tele van édesítővel, tartósítóval, meg ki tudja még mivel.Viszont tényleg nem hizlalnak. (Állítólag) Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásban a bevitt energia (kcal) 50-55% kell, hogy szénhidrátból származzon. Persze nem cukorból, hanem összetett szénhidrátokból,azaz gabonából zöldségből gyümölcsből.
2009. szept. 28. 14:08

Szia!

Itt nem csak a húst hagyod el az étrendedből hanem a tejet,a cukrot,a fehér lisztet,a tojást,stb.Én nem tudom hogy a Norbi milyen étrendet állított fel.Azt nem is probáltam.Én nem is azért írtam hogy gondot okozzak a választásban.

Nekem az elsődleges nem a fogyás volt hanem megtudjam hogy ételtől van e hányingerem.

Probáld ki a Norbi életmodet biztos nem fog ártani.Meg is kérnélek hogy ha tudsz egy veboldalt mondani akkor én is jobban megnézhetném.Elöre is köszönöm.

Pußy

34. 0b2a56c42b (válaszként erre: 33. - 6e6533f8c4)
2009. szept. 28. 13:56
Épp az, hogy nem a testmozgást veszi előnybe, persze az csak jó ha mozog valaki mellette, mert akkor eredményesebb a fogyás. De Norbi és Réka nem győzi hangsúlyozni, hogy a mozgás csak 30%-a a fogyásnak és 70%-ban a táplálkozás dönt. Szóval egy szakértői oldalon válaszolgatott levelekre Norbi és le is írta, hogy a táplálkozás a legfontosabb és ha fehérjét eszel mindig és mellőzöd a szénhidrátot akkor fogyni fogsz nagyon sokat. Ő írta, hogy sokszor 40 kilót úgy fogyasztott le az emberekről, mozgás nélkül és csak táplálkozni táplálkoztak így. Ezért nem értettem, hogy valaki azért nemtud fogyni, mert túl sok fehérjét fogyaszt és elvan már savasodva, vagy számos példa van rá, hogy csak fehérje állandóan és úgy fogy az illető. Így most 2 szék között vagyok és nemtudom melyik is a jó...
2009. szept. 28. 10:43

Szia!

A Norbi életmódnál a testmozgást veszi elönybe nem?Oda meg az izom felépítéséhet fehérje kell jocskán.A testépítök is rengeteg hust esznek de ök azt át is alakítják/beépitik az izomba.Természetesen amit Normrbi hirdet életmod jó,de ez a lugosítás nem életmód ugyebár.

Ez a kúrát én a szervezet tisztitására ajánlom elsősorban.Utánna lehet az edzéseket elkezdeni,vagyis életmodot változtatni.Szerintem ez a lugosítás az előfutára.

Pußy

2009. szept. 28. 09:30
Csak annyit nem értek, hogy pl a Norbi update életmódban ha fogyni szeretnénk húst kell enni hússal és tejterméket tejtermékkel. Akkor most úgy fogyok ha nem eszem fehérjét, vagy úgy fogyok ha csak azt eszem?
2009. szept. 27. 16:56

Hali!

Én teljesen igazat adok neked.Én nem probáltam ki mindent ebben a két hónapban.A legegyszerübb megoldás erre a rövid időre nekem ez volt.De természetessen mindennek utána kell járni hogy miben mi található.Hiszen nem tudhatom mindenre a választ.De hála azért van ez a forum hogy ilyen jó észrevételeket megoszthassunk egymással.

Köszönöm.

Pußy

30. memfisz (válaszként erre: 9. - Bebe82)
2009. szept. 27. 12:00
Én vegán vagyok és nem ettem hust a terhesség alatt sem.A baba sem kapott sőt a legkisebb fiam 15 és most sem eszik hust és soha nem volt beteges sőt,gyógyszerekre sem volt szüksége soha.
2009. szept. 27. 11:55
Tulajdonképp ez az egészséges táplálkozás és nem diéta egyébként a candida diéta is ugyan ez.Jó lenne ha ,mindnyájan így élhetnénk mindíg!Ajánlom jó szívvel mindenkienk!!
28. drkbk (válaszként erre: 27. - 6e6533f8c4)
2009. szept. 27. 11:14
azért én egy ilyen szigorú lúgosító diétához nen kalcium injekciót/ pezsgőtablettát javasolnék, hanem a kalciumban gazdag tengeri(nem kukorica) származékokat, mint az alga pl. Bocs, hogy beleszólok, hiszen te vagy, aki eredményt ért el, ennélfogva pedig hiteles. De ha már savtalanítás, akkor kerüljük a szintetikus dolgokat.
2009. szept. 26. 19:35

Sziasztok!

Jótékony hatású ez a lugosítás,minden képpen.Ajánlani tudom csak.

A kálcium inyekciót recept nélkül lehet vásárolni kb 700.-azt hiszem.

Pußy

2009. szept. 26. 19:18
Par kilo a tulsuly nalam, de meg ez is idegesito, ugy erzem a gyomrom vas golyokkal van tele, azt hiszem kiprobalom ezt a dietat.
25. emagdi (válaszként erre: 24. - 6e6533f8c4)
2009. szept. 26. 11:25

szia! kalcium injekciót csak simán tudsz venni a gyógyszertárban? vagy receptre felírattad valakivel?

egyébként jó ötletnek tűnik ez a turmixba belekeverés:))

2009. szept. 26. 11:17

Halihó!

Én A kálcium szükségletemet úgy oldottam meg hogy 1l turmixba raktam 1 ampula kálcium inyekciót.Én minden reggel éhgyomorral egy pohár turmixot meg szoktam inni és utánna jött a reggeli.

Turmixot ugy csináltam hogy:gyümölcs+ásványvíz+méz(minimális)Az epres nagyon finom.Aztán alma+víz+fahéj+citromlé+méz.Ezeket mindenki saját ízlése szerint tegye hozzá vagy variálja.

Pußy

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook