Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Készítettetek már otthon sört? Tapasztalat? fórum

Készítettetek már otthon sört? Tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


10. syria (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. febr. 16. 17:55
Szerintem is. A fiam éppen tegnap hozott haza egy kb. 20 literes bödönt, amiben érik a sör. 15-22 fok kell neki. Úgyhogy ha netán felforralom a kazánban a vizet, a sörnek (s valószínűleg nekem is :D) annyi.
9. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Najudy)
2015. febr. 15. 20:16
Süss kg. oldalast, és vegyél csapolós sört, az biztosabb. :))
8. syria (válaszként erre: 6. - Najudy)
2015. febr. 15. 19:43

A gyerekeim a neten található receptek alapján készítik a barátaikkal közösen. Az imént rázott le a nagyfiam (aki délelőtt meglátogatott), mert éppen hűtik a sört (innen egy utcával odébb), s az egy kényes process (angolul dolgozik a gyermek, így gyakran keveri a magyarral: eljárás).

Tehát: a sörfőzés nem olyan, hogy ma elkezdem, s x nap után már élvezhetem is az eredményt.

Szóval, ha jót akarsz magadnak, akkor találhatsz a tanyán éppen elég mást, amivel meglepheted a párodat. :)

2015. febr. 14. 20:33
Ha jól rémlik M0ncsa nevű felhasználó férje csinált, és jót.
6. najudy (válaszként erre: 5. - Syria)
2015. febr. 14. 19:03
Nem tudod véletlen, hogy milyen recept alapján készítik? Szeretném meglepni a párom, de örülnék, ha jó is lenne, nem akarok kísérletezni. Hallottam már több embertől, de senkinek nem lett valami jó.
5. syria (válaszként erre: 1. - Najudy)
2015. febr. 14. 18:56

A fiaim rendszeresen főznek. Csak nem az én portámon.

Ez a tevékenység mára olyan, mint annak idején a zsíroskenyeres házibuli volt. Csak itt "alkotnak". :) S közben összegyűlnek a barátok, haverok, tesznek-vesznek, s az eredményt jó pár hét múlva megbeszelik, szétosztják.

2015. febr. 14. 17:40
Nem fogyasztunk alkoholt.
2015. febr. 14. 16:50
2015. febr. 14. 16:07
Nem,nincs.
2015. febr. 14. 15:57
Készítettetek már otthon sört? Tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook