Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kerülni a konfliktust, mindenáron? fórum

Kerülni a konfliktust, mindenáron? (beszélgetős fórum)


14. 785c64a729 (válaszként erre: 10. - Judy47)
2010. febr. 11. 13:03

Dehogy mondod! Vagy ha igen és szóba állnak veled akkor sem kedvelnek! ;-)

Meggyőződésem, hogy ha találkozol egy barátnőddel, aki estleg rosszul választotta meg a ruhatárát, nem ez lesz az első amit közölsz vele. Tehát nem mondod el mit gondolsz róla. És a kekeckedő portásnak sem mondod, hogy kakas vagy a szánalmas szemétdombododn... vagy igen?

13. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Ad96793c81)
2010. febr. 11. 12:50

Én megértem az ilyen embereket, sőt sztem én is ilyen vagyok. És ez leginkább azért van, mert minden jöttment ne mondja meg az őszinte és szinte 100% hogy bántó véleményét. Az ilyet hagyjuk a családra és a barátokra.

Jól nézne ki ha én is közölném a kövér kolleganőmmel, hogy figyel, na hari de kövér vagy és bűzlesz, nem kellene lefogynod?

12. csókica (válaszként erre: 11. - Csókica)
2009. aug. 2. 16:13

szemebe helyett szemembe.



bocsi!!:))

2009. aug. 2. 16:12
Inkább választom az őszinteséget,mint az állandó helyeslést vagy állandó pozítiv dolgot.Ha állandóan ezt hallanám,a hajam az égne állna,és megállapitanám,hogy az illetőnek nincs saját véleménye a dolgokról,eseményekről,ja és persze ne hizelegjen senki a szemebe.
10. judy47
2009. aug. 2. 16:04
Én mindig mindenkinek megmondom amit gondolok rola.Még is vannak barátaim akik kedvelnek.Szerintem gerinctelenség lenne elhallgatni a másikrol alkotott véleményt,föleg ha még kérdeznek is.Volt olyan,hogy a barátnöm szomszédja velem is akart barátkozni de megmondtam,hogy nem szimpi.Megértette.Szerintem ez a gerinces megoldás.
2009. aug. 2. 10:59

hát igen az őszinteség néha fáj, de egy ilyen emberbe én nem bíznék meg

még árthat is vele pl.: a sógórnőm összejött egy alkesszal és felcsináltatta magát vele (a csajnak 5 diplomája van) a srác megverte aztán tanácsot kért a legjobb barátnőjétől hogy mit tegyen az meg azt mondta hogy bocsásson meg neki, vagyis azt amit hallani akart, ez volt kb. 4 hónapja.

megbocsátott neki a srác elment elvonóra, de 2 héttel ezelőtt a srác berúgott és újból megtette csak most dúrvább volt és + a sógornőm első házasságából való 2 gyerek + az alkesztől született 2 éves gyerek szeme láttára csinálta

a gyerekeket nagyon megviselte és rémálmaik vannak, a kicsi nálunk aludt 2 napja de rengetegszer felébredt és üvöltött, fél a hangos beszédtől


pedig mindenki próbálja lebeszélni hogy visszaengedje, de most megint engedett a csábításnak és visszafogadta

8. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 09:17
Én az ilyen embert messze elkerülöm.
2009. aug. 2. 08:55

Hát, szerintem nagyon gáz ez a hozzáállás. Ember hiba nélkül nincs, a vélemények meg különböznek. Ha csak ezt a 2 közhelyet vesszük is figyelembe, eleve nem lehet mindig azt mondani, amit a másik hallani akar, vagy ami a véleménye. Néha persze rosszul esik, hogy ha a szemembe mondják, na de ha építő jelleggel teszik, akkor elgondolkodok rajta. Viszont ha rosszmájú a megjegyzés, nagyon fel tudom kapni a vizet, még akkor is, ha amúgy igaz. Persze nekem se mindig sikerül kulturáltan, szépen megfogalmazni, hogy a másikkal mi a hézag, de legalább a próbálkozást elvárom mástól is! Ezért mennek el a fülem mellett az egyik nagymamám kioktatásai... Főleg, mikor így kezdi a mondatot: "Azért kislányom, rossz háziasszony vagy ám, mert..." Ezt lassan egy éve mondta, de még mindig bennem van a szálka! De sose fogok lealacsonyodni az ő szintjére, hogy az évekkel ezelőtti hibáit is a szemére hányjam!

Viszont ha nem értek vele egyet, azt szoktam mondani, hogy megvan a véleményem, de nem mondom el. :) Ja, merthogy neki nem lehet ellentmondani se!

Visszatérve az elejére: valóban hazug, aki mindig csak a szépet-jót mondja az embereknek, pontosabban azt, amit hallani akarnak, mert vannak 2személyes konfliktusok is; kiváncsi lennék, hogy tenne "igazságot", kinek mit mondana! :D

2009. aug. 2. 08:07
Én az őszinteséget választom, még, ha néha fáj is!
2009. aug. 2. 07:38

Az említett ismerős érdekes módon az őszinte véleményemet kérte, mivel állítása szerint úgy érzi van min változtatnia, és kíváncsi, hogy mások milyennek látják őt...:) Ehhez képest hihetetlenül megsértődött, pedig a pozitív tulajdonságait is megemlítettem, nemcsak a negatívot. Ekkor hangzott el az 1. hozzászólásomban említett életfilozófiája. Későn jöttem rá, hogy tulajdonképpen csak dicséretet várt, és azt, hogy ő úgy jó ahogy van:) Rossz embert választott, de legfeljebb ezentúl kerülni fog, ami nem nagy veszteség.

Személy szerint az őszinteséget választom, lehet, hogy rosszul esik időnként, de tudom, hogy az ilyen emberek legalább nem szúrnak hátba... Mit várjak az olyantól aki a szemembe hazudik, mert fél attól, hogy mi lesz a reakcióm?

2009. aug. 2. 07:18
Bólogató János az ilyeneket hívják így.Sajnos!! Én az ilyen embereket nagy ívben kerülöm mert,ha belegondolsz egy igaz mondása,szólása sincs.ÉN az ilyen emberekben meg sem bízom.Ha van önálló gondolata akkor igen is álljon ki a saját véleménye,igaza mellet még akkor is ,ha meg kell vívnia a csatát érte. De lehet hogy az ilyen embernek önálló gondolata sincs.
2009. aug. 2. 07:05

Persze, hogy vannak olyan helyzetek, amikor jólesik azt hallani, amit szeretnénk.De valahogy én sem csípem az olyanokat, akik csak így beszélnek a másikhoz. Ugyanis, ha jól belegondolunk, akkor hazudik az illető. S ha ezt várja el másoktól, akkor hazugságba kényszeríti a másikat.


Nekem mindig az igazat mondják. Néha kellemetlen tud lenni, ha én másképp érzem a helyzetet, "duzzogok" is, de nagyon hamar elgondolkodok a hallottakon, s rájövök, hogy valamit rosszul csináltam és javítok.

Aki meg cak mézes-mászos, azzal gáz van, s kerülöm.

2. NN31 (válaszként erre: 1. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 06:30
Valóban vannak ilyen emberek is csak egy bibi van az ő nézetük szerint,mégpedig az ,hogy nincs a homlokára írva:csak szépet,csak jót mondj nekem ,cserébe én is csak jót és szépet mondok neked!Szerintem kell,hogy néha valaki megmondja neked mi az ami éppen bántó benned(ha ilyen vagy)én semmi kivetnivalót nem találok benne.Ellenben ha valaki mindíg mézes-mázas ott biztos,hogy elgongolkodom azon,milyen hátsó szándéka lehet az illetőnek és már meg sem bízom benne!Hát nekem ez a tapasztalatom.Addig is üdv mindenikinek:))))
2009. aug. 2. 05:48
Tegnap egy ismerősöm azt mondta nekem, hogy ő mindenkinek mindig csak olyan dolgokat mond, amit a másik hallani akar. És cserébe ugyanezt várja el másoktól. Őt kimondottan irritálja az olyan őszinteség, ami az esetleges negatív tulajdonságaival, tetteivel szembesíti. Ő mindenkivel jóban akar lenni, tehát inkább elrejti a valódi véleményét, hogy őt se kritizálják... Volt már dolgotok ilyen emberrel, és szerintetek meg lehet-e bízni benne? Az őszinteséget választanátok vagy az állandó helyeslést és pozitív véleményt magatokról?Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook