Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház vásárlásához jó tanácsok? fórum

Kertes ház vásárlásához jó tanácsok? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 13. 15:32
Hitel: én nem vennék fel, az eladóval is meg lehetne állapodni, főleg ha rá vannak szorulva, hogy nekik fizetsz havonta, kamatmentesen.
3. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Dicica)
2013. máj. 13. 15:30

Ez engem is érdekel, mert előtte állunk..


ami nekem szempont:

- jó tető

- szigetelés a házon

- ne legyen vályog

- viszonylag nagy kert

- víz/gáz/villany- esetleg csatorna legyen bevezetve

- vezetékek legyenek rendben.


A felújítást mint festés, burkolás stb azt mi megoldjuk.

Az ingatlanos házaknál az a baj csak, hogy az iroda levesz pár százalékot/ így te kevesebbet tudsz alkudozni.

A legtöbb ár irányár, és magánszeméllyel könnyebb.

2013. máj. 13. 15:30

Ha jók a karizmaid, és van egy erdőtök, akkor nem lehet probléma, hogy a gáz nincs bekötve. Ellenkező esetben, viszont az. Még ha villanytűzhelyed is van, fűteni, azzal sem lehet, ráadásul nagyon megdobja a villanyszámlát.


Hegyoldalnál jobban aggódnék, hogy "megindul" a hegy, mintsem hogy nem tudok feljutni. Erre két éve volt példa Kulcson, ahol a löszfal, amire nem lehetett volna építési engedélyt kiadni, kiszaladt a házak alól.


Ingatlan ügynököt feltétlen keres, neked pénzbe nem kerül! ;) Magánúton is nézelődhetsz persze továbbra is.


Nyílászáró: mi tavaly költöztünk társasból kertes házba, a nyílászárók fából vannak. A műanyag nyílászárók nem egészségesek, hogy 100%-ban szigetelik a ház belső levegőjét- szerintem.


Ház vásárlásnál inkább a tetőt nézesd át, ha az rendben van, máris megspóroltál 500 -800 000 Ft-ot! Ha van pincéje, érdemes megnézni, hogy a falon van-e nyoma talajvíznek, szobák sarkában árulkodó penészfoltnak.

Kertes háznál az sem utolsó szempont- legalábbis nekem-, hogy nem homok van a kertben, hanem termőföld.

Infrastruktúrát is figyelembe veheted: buszmegálló, vasút, ABC, óvoda, iskola mennyire van közel, vagy ezeket is csak autóval közelítheted meg?


És a legfontosabb: SZOMSZÉDOK!!!! Egy jó szomszéd aranyat ér! Egy rosszakaró, idegesítő szomszéddal viszont bármely álom otthon rémálommá válhat.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. máj. 13. 15:22

Sziasztok!

Szeretnénk kertes házat venni párommal. Van megtakarításunk, de még mindenképp hitel is kéne hozzá, de én már nagyon szenvedek panelban, meg albérletet is fizetünk, ezért már sokszor nézek házat. (Kertes házban nőttem fel, sokszor már bedepizek a lakásban...)

Mivel vidéken élünk, ezért találok házat viszonylag olcsón is, költeni kell rájuk, de lakhatóak.


Kérdéseim:

1. Mi a véleményetek, sok hátránnyal jár, ha külterületen veszünk házat, ahol nincs még bekötve a gáz és a csatornázás nincs megoldva? Fogalmam sincs, hogy a talajterhelési díjat mi alapján szabják ki. (Ezenkívül teljesen felszerelt a ház, lakják is.)


2. A hegyoldalakon sokszor feleannyiba kerülnek az ingatlanok, mint a központban. Ennek "csak" annyi lehet az oka, hogy esetleg télen nehéz lehet a feljutás? Nekem ez az egy aggodalmam van, hiszen autónk van páromnak és nekem is.


3. Ingatlanközvetítőkkel érdemes foglalkozni, vagy inkább magánszemélyektől érdemes vásárolni?


Mi úgy gondoljuk, hogy a legfontosabb egy háznál, hogy a szigetelés és a nyílászárók legyenek rendben, mert azon már sokat lehet spórolni, a többit meg apránként lehet csinálni.


Minden jó tanácsot szívesen várok, akár saját tapasztalatokat is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook