Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház vásárlásához jó tanácsok? fórum

Kertes ház vásárlásához jó tanácsok? (beszélgetős fórum)


1 2
34. cicakaktusz (válaszként erre: 31. - Dicica)
2013. máj. 15. 11:58
Őszintén, nekünk mindegy volt, csak a sajátunk legyen. A szülői házból a férjem nagyanyjához költöztünk, két gyerekkel, és hamar kiderült, a pokol sokcsillagos wellnes-szálló ahhoz képest, szóval nem foglalkoztunk megérzéssel. Megfelelt a kritériumoknak, ennyi. Minden alsóneműnk rámegy, mire rendbehozzuk, olyanná formáljuk, mint szeretnénk, de én szeretem. A férjem meg messze dolgozik, csak vendégségbe jár haza.
33. Dicica (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2013. máj. 14. 20:41

Pedig az is jó lehet. :D


Ez a modernebb, légkeveréses verzió volt.

32. Regin_a (válaszként erre: 14. - Dicica)
2013. máj. 14. 20:15

Jobbat jelent

Guglizz rá a kandallóra a neten

A nyitott égésterű amit filmeken látsz, elötte medvebőr és viszkit kortyolgatva szeretkeznek rajta :)

31. Dicica
2013. máj. 14. 20:00

Nem is tudtam, hogy ennyi előnye is lehet a vályognak, eddig én se néztem ilyen házakat, de akkor bővítem a keresést... :)

Amúgy is úgy döntöttünk, hogy keresünk tovább.


Egyébként mikor ti vettétek a saját házaitokat, akkor volt jó vagy rossz megérzésetek a háznézésnél?

Mert bennem volt egy kis rossz érzés, pedig a ház tetszett, de még is...

30. cicakaktusz (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2013. máj. 14. 13:53
Télen valóban nem mindegy, fűtés szempontjából sem. Először mi nagyon befűtünk úgy két napig, hogy a falak átmelegedjenek, aztán kevesebb fa megy el egész télen, mint máshol, pedig kályhával, két helyen tüzelünk. Amint sikerül összegyűjteni a pénzt, megcsináljuk a vegyes (fa) tüzelésű kazánt. Ha még egyszer házat akarnánk venni (szóba került a szomszédság miatt) akkor is vályogházban gondolkodnánk, először olyat néznénk.
29. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2013. máj. 14. 08:20

vályogház csak vizes területen mállik szét, a mienk 100 évesnél öregebb és nem vizesedik, igaz ez egy kifejezetten száraz terület, ahol lakunk. egyébként szuper, ahogy mások írták, télen meleg, nyáron hideg. 40 fokban is csak 25C van bent, a főzés miatt esetleg 3-5 fokkal felmegy de páraelszívóval még az sem :)

továbbá jól alakítható, az egyik nagy szobából lett a fürdő és a konyha, csak a teljes falat nem szabad elbontani, de jókora helyiségek voltak, így nem lett rossz az elosztása a lakásnak, ahova kellett, oda lett új ablak betéve.

28. Dicica (válaszként erre: 27. - Zebra25)
2013. máj. 13. 21:11
Igen, azt mondták, hogy évente kétszer kell.
27. Zebra25 (válaszként erre: 26. - Dicica)
2013. máj. 13. 21:01
és akkor a szennyvíz hol gyűlik össze? ki tudjátok majd szippantatni ha megtelik?
26. Dicica
2013. máj. 13. 20:43

Nincs odavezetve a csatorna. Akkor valószínűleg ezért nem kell talajterhelésit fizetni.


Itt a hegyoldalban nagyon lent vannak az árak. Sok nyaraló is van. Viszont kocsival 15 perc alatt ott voltunk a tescoban, és gyakorlatilag bármit meg lehet közelíteni, postát, boltokat, ovit, sulit, itt én hátrányként tényleg csak a havas csúszós utat látom. :(


A háznál mi nem vettünk nagy hibát észre, de én nem is értek ehhez, meg kell vizsgáltatni egy hozzáértővel. A tető nem felújított, de beázást nem láttunk, viszont van még egy padlás rész, ahol valóban nem jártunk és nem tudhatjuk mi van ott... De már ott is új nyílászáró van.


A tulaj nyáron külföldre költözik, ezért sürgős nekik, ha igaz, akkor nincs átverés, tizenvalahány éve itt élnek gyerekekkel.

25. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Dicica)
2013. máj. 13. 20:04
Van rá lehetőség, hogy rácsatlakozzatok a szennyvízcsatornára?
24. cicakaktusz (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2013. máj. 13. 19:59
Minél vastagabb, annál jobb. És időtállóbb, ha rendben van tartva.
23. cicakaktusz (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2013. máj. 13. 19:57

Most kezdet el olvasni, rögtön látom, hogy plágiummal vádolható vagyok...

Miért nem kell neked vályogház? Mi szánt szándékkal ilyet kerestünk. A férjem blokk, vagy szilikát vagy milyen házban nőtt fel, én vályogban, aztán az én szülői házamban éltünk, és a férjem at mondta, hogy kizárólag vályogházat vehetünk. Ha jó a vízszigetelése, akkor nem vizes, viszont télen fűt, nyáron hűt. És egy vályogházat is meg lehet úgy csinálni, hogy még sokadik látásra se derüljön ki.

2013. máj. 13. 19:53

Nem olvastam el a hsz-eket, így bocs, ha valakit "ismételek". És a hegyvidékről sincs tapasztalatom.

Nézzétek meg, hogy nem vizesedik-e a ház, akár kívül, akár belül. Ha igen, ne vegyétek meg, mert inged-gatyád rámegy! A tüzelésről annyit, hogy ha nincs gáz, nincs vész, jó a fa is, főleg, ha van kazán.

Nem árt tudni, hogy a házhoz tartozó kert mennyire van karbantartva, nekünk sikerült olyan házat venni, hogy a kert nagyobb, mint a ház és az udvarok együtt, viszont hosszabb ideig nem művelték, nem egy leányálom újra dudvamentessé tenni!

És nézzétek meg a tetőt! Egy ismerősöm mindent megnézett, mindent okének talált, kifesttette sok pénzért, beköltözött, és az első nagy őszi esőtől beázott az egész ház! Kívülről nem is látszott, hogy baj van a tetővel, a padlásra meg nem mentek fel.

Hirtelen ennyi. Ja, a talajterhelési adót meg az aktuális önkormányzatnál megtudhatjátok, úgy tudom, ők szabják meg, lehet, hogy tévedek.

21. nagyhella (válaszként erre: 20. - Dicica)
2013. máj. 13. 19:53

Szia!


Csak akkor kell talajterhelési díjat fizetni, ha rendelkezésre áll a szennyvíz csatornahálózat. Rá is tudnál kötni, de nem csináltatod meg a rákötést.

2003. Évi LXXXIX törvény a környezetterhelésről, a 11. paragrafustól van a talajterhelésre vonatkozó rész.

20. Dicica
2013. máj. 13. 19:39

Igen, ez így igaz. :) :)


Hát igazából most nem is agyalunk inkább, mert erre hitelt a bankok nem adnak, most beszéltünk a fundamentás ismerősünkkel, aki mondta, hogy utánanéz a kiskapuknak, de ha nem kapunk, akkor felejtős amúgy is. Ha pedig jó, akkor amúgy is meg kell nézetni valaki hozzáértőbbel...


Egyébként ez is nagyon bosszant, hogy miért ilyen olcsó, de valószínűleg amiatt, hogy nem kap senki rá hitelt, hogy hegyoldalon van és az autópálya zaja azért hallható, bár az nekem annyira nem zavaró, mert ahol lakok szintén lehet hallani és már megszoktam... :)


Talajterhelési díjat nem kell fizetni mindenhol ahol nincs csatorna? Mert ők nem fizettek sose...

19. michelle.r (válaszként erre: 18. - Dicica)
2013. máj. 13. 19:32

Azért ennek nézz utána az önkormányzatnál, ne adj a tulajdonos szavára. Ha az összes utca sétálóutca lenne pár éven belül ahány lakást Budapesten ezzel hirdetnek, gyakorlatilag nem lenne autóközlekedés a városban :)


Kész van már az energiatanúsítvány? Ha B alatt van, ne vegyétek meg. De legalábbis kérjetek ajánlatot szigetelésre, különben a gatyátok rámegy a fűtésre.

18. Dicica
2013. máj. 13. 18:43

Megnéztük. Meglepődtem, mert párom látja benne a fantáziát, pedig mikor mentünk oda, a meredek utak után azt hittem, hogy be se akar menni. :D

A házban látom a fantáziát, pedig van még mit újítgatni rajta.

Engem egyedül az odavezető út aggaszt még, de a tulajdonos elmondása szerint még gyalog is le lehet érni a központhoz 15 perc alatt, meg "garantálta", hogy elkotorják a havat... De ez úgy is csak akkor derülne ki, ha benne lennénk.

Amúgy kocsival tényleg nagyon hamar oda lehet jutni.


Zártkerti ingatlan jelenleg, de hamarosan üdülőövezet lesz. Azt is mondta, hogy utána már többet is fognak érni az ingatlanok ott, ez igaz, hogy ennyi különbség van a zártkerti és az üdülő övezet között?


Nekem lehet abból hátrányom, hogy zártkerti övezetben lakom, esetleg a tulajdonjog átíratásánál ez jelent valami plusz procedúrát?

2013. máj. 13. 18:04

Mi lesz télen? a nagy havat el fogja valaki takarítani?

mert pl. felénk a tanyákon ez nagyon nagy problémát okoz, van ahova a hókortó nem megy be

16. Daphnee (válaszként erre: 14. - Dicica)
2013. máj. 13. 18:00
Ha vízteres kandalló, akkor az jó! Mi is ilyet használunk, a gáz mellett. Sokkal melegebbet csinál mint ha gázzal fűtenénk.
15. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. máj. 13. 16:57
köszönöm, pont ilyenekre gondoltam :)
14. Dicica (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. máj. 13. 16:12
Nem nyitott, akkor az jót jelent?
13. Dicica
2013. máj. 13. 16:12

Meg itt vidéken az önerőnek is nagyobbnak kell lenni...


A fával nincs gond, mert családon belül megoldjuk, ebbe a "mókába" eddig is beszállt a párom és amennyire tudtam én is...


Az viszont tény, hogy a hangulat nem elég a kandallóhoz, ennek utána kell járni, hogy mennyire hatásos...

12. Regin_a (válaszként erre: 9. - Dicica)
2013. máj. 13. 16:04

a fűtés pedig kandallóval van megoldva, ami nagyon hangulatos is."


Annak az!

Ha nyitott égésterű kandalló akkor csak hangulatot ad

A mai moder kandallók központifűtésként működnek, vagy viz vagy légfűtésként

A favágást aprítást el ne feledd, egy idő után nyűgös lehet

Olvassál utánuk.

11. Regin_a (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. máj. 13. 15:51
2013. máj. 13. 15:45
Úgy emlékszem a hitelbírálatnál számít, hogy milyen anyagból épült a ház. (egy pár éve amikor költöztünk legalábbis így volt). Egyébként mi is nagyon sok házat megnéztünk és nálunk ez úgy történt, hogy amikor ide beléptünk úgy éreztük, hogy igen ez az. Kb. 10 perc alatt eldöntöttük, és imádunk ott élni. Csak egy egész picit alakítottunk rajta, de azt már az első alkalommal beleláttuk.
2013. máj. 13. 15:43

Köszi a válaszokat!


Ma megyünk egyet megnézni. Igazából itt víz, villany be van vezetve, a fűtés pedig kandallóval van megoldva, ami nagyon hangulatos is.


A tető valóban fontos, azt kihagytam, pedig az is az egyik legfontosabb...


Sajnos tényleg ez az ami miatt kb. fele, mint a többi, hogy nincs közvetlen közelben bolt vagy bármi, viszont kocsival kb 10 perc...

Szerintem itt a környéken nem kell hegyomlástól tartani, persze ezt sose lehet tudni, az én aggodalmam inkább tényleg az, hogy télen nehezebb és veszélyesebb a közlekedés.


Volt már egyszer olyan ház, ami nagyon tetszett nekünk, már elképzeltem az életem ott, csak mikor megnéztük, akkor kiderült, hogy szemben megy a vasút... :D


Hitel nélkül sajnos nem menne, viszont az se megoldás, hogy albérletre költük feleslegesen.

2013. máj. 13. 15:41

Szia! Tudomásom szerint nagyon sok bank nem ad hitelt külterületi ingatlanra, csomó biztosító nem köt rá biztosítást, ennek nézz utána! Nehogy emiatt hiúsuljon meg az álomotthon. Laktam hegyoldalban, 12-20 éves koromig, szívás annak, akinek nincs autója. Akkor is, ha nektek van, azért azt nézzétek meg, h autó nélkül hogy lehet megközelíteni, hiszen a hozzátok érkező vendégeknek sem mindegy, ill. ha bármi történik az autóval, akkor sem. És igen, télen egy nagyobb hó, ónos eső katasztrófa...

Én ha most vennék családi házat, az biztos, h télen nézném meg a szigetelés, és esetleges penészedések miatt. Nyáron ezeket egy festéssel el lehet tüntetni. Ha szigetelve van a ház, akkor is. Ha szigetelt a ház érdemes vhol kibontatni, vagy megnézni a szigetelés vastagságát, mert sokan az eladandó házat csak beszigetelik 2-3 cm nikecellel, h drágábbért tudják eladni, de az nem ér semmit! (Szerintem az a legjobb, ha inkább ti szigeteltek, azt legalább tudod.)

És mindenképp olyat vennék, ami közművesítve van + fűtés vegyes. Mehessen fával is, meg gázzal is.

7. Pahet a vadász (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. máj. 13. 15:36
nekem pont az a félelmem, hogy szétmálik a talajvíztől..plusz ott falat bontani ha máshogy akarsz teret rendezni belül, az kínszenvedés.. rettentő vastagak a falak.
6. vberni01 (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2013. máj. 13. 15:33

mi a baj a vályoggal?


Én már kétszer is laktam vályog házban, télen meleg, nyáron mintha klíma lenne, kellemes hűvös, legutóbbiról senki meg nem mondja, hogy vályogból van. Arra kell odafigyelni (oldalt pici helyen levered a falat, és látszik is), hogy a vizet ne engedje fel.

2013. máj. 13. 15:33

igaz, kifelejtettem! Nem mindegy milyen környék, szomszédok stb!!! A népesség...

Óvoda, iskola, orvos, gyógyszertár, bolt fontos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook