Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház mindenáron fórum

Kertes ház mindenáron (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
27. gabbbicica (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 16:00

Vszinu nem a kert a lenyeg, hanem hogy egy csaladi hazban egyedul vagy. Nincs also-felso szomszed, aki felkopog, ha a gyerek egy hangosabbat lép.


Illetve te se hallod, hogy a hetediken vki lehuzta a wc-t.


32 evig tarsashazban laktam, sokkal jobban szeretem a csaladi hazat, es nemcsak a kert miatt.


Hanem ezert, mert nem erzem, ha kinyitom az ablakot, hogy a harmadikon megint cigizik vki az erkelyen. Nem kell folyamatosan fegyelmezni a gyerekeimet aprosagok miatt, mert zavarja esetleg a szomszedot.


Nem kell szagolnom, ha vki szamomra budoset főz. Nem hallom, ha szexel az alattam lako.

2022. márc. 11. 15:56

Vidékre költöztem (részben), de időnként a munkám miatt Bp-i lakásomban vagyok (belső kerület).

Össze lehet hasonlítani a vidéki és a bp-i életet, csak nem érdemes.

Nekem sokat jelent, ha az első kávét a teraszon ihatom meg és szemben az erdő fölött látom felkelni a Napot. A kerítés mögött ott ugat a kutya és az asztal alatt is nekem nyávog a macska reggeliért. (húú, de romantikus vagyok!:D)

A lakás előtt is van terasz a belső udvarra, de oda soha nem ültem ki reggel pizsamában kávézni, nem tartottam állatokat.

Sok évvel ezelőtt egy külső kerületi lakásom volt. A kollégám előbb beért a munkahelyre Dunakesziről, mint én.

2022. márc. 11. 15:34
Hát de neked nem mindegy amúgy? Ők is élik az életüket, meg te is. A panaszkodós emberek akármiről tudnak panaszkodni, ha nem a lakhatás akkor találnak mást. Egyik füleden be, másikon ki. 🤷‍♀️ A gyerekvállalást meg nem kell a kollégákkal megvitatni.
2022. márc. 11. 15:22
Minden áron? Ha van jó"háttér"...Miért ne...
23. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 15:05

Hitelt fizetni mindig nehéz.

Akár házra, akár lakásra veszed fel.

2022. márc. 11. 15:04
Igazából arra irányulnék, hogy sokan panaszkodnak, nem csinálnak semmit a kerttel pl. Átmegyünk és kb egy gazos szemétdomb. Nem értem, valakit ez boldogít, ha nem tudja fenn tartani sem? Sokan már most alig tudják a hitelt fizetni stb. Meg még ők riogatnak, hogy milyen lesz gyereket vállalni lakásban és nem kertes házban, amit végképp nem értek...
21. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 15:02

Örülj neki, hogy ők jól érzik magukat.

Mindenkinek más az igénye.

A szerencsések tudnak is annak megfelelően élni.

20. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Dfc04c70e4)
2022. márc. 11. 14:58

Ha korán kezdesz, akkor korábban is kell kelned.

De nem mindegy, hogy fél órát, vagy másfél órát utazol a munkahelyedre.

Volt kollégám is kiköltözött a agglomerációba, mert ők is kertes házat szerettek volna.

A hétköznapokat teljesen lefedte az utazás, a munka és a legszükségesebb napi teendők.

Hétvégére maradt minden, a kertet alig tudták élvezni.

Akinek nem kell minden nap bejárnia, tud h.o-ban is dolgozni, annak biztos, hogy jó a kert.

19. plavalaguna (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:58
vannak mindenre panaszkodós emberek. de ezt nem a kertesház teszi. az ilxenek vásorlakóként i sfolyamatosan kárognak. ez egy embertipus :)
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:58
Hogy mi a gondod, mi a kérdésed?
2022. márc. 11. 14:57
napjuk
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Dfc04c70e4)
2022. márc. 11. 14:57
Tényleg másból sem áll a najuk, mintsem panaszkodnak.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 11. 14:56
Mit nem értesz?
14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:46

Komolyan kérdezem: neked minden olyan kollégád - aki ingázik - ilyenekről panaszkodik, mint amiket írtál?


Aki úgy döntött, hogy Budapest vonzáskörzetében vásárolt ingatlant, nyilván pont azért tette, mert nem szeretne Budapest belvárosában lakni. (Ha már a belvárosról van szó a fórumban).

Egyébként pedig a vonzásköretben való ingatlan vásárlása egyáltalán nem divat kérdése. Az pedig, hogy ki mennyi hitelből veszi az ingatlanját az agglomerációban, az téged mennyiben érint? Nem neked kell nyögnöd a hitelüket.

Nyilván vannak olyanok is, akiknek hitelt sem kellett/kell felvenniük.

Nem gondolom, hogy mindegyik kollégád arra panaszkodik, hogy "kivan". De azt sem hiszem, hogy minden ingázónak 5 órakor kell kelnie, hogy beérjen a munkahelyére. Bár nincs jogom kételkedni az állításodban.

Aki meg korán kezd, mert olyan a munkája, beosztása - akkor is korán kell kelnie, ha nem a főváros vonzáskörzetében, hanem a belvárosban lakik.


Ha te a belvárosban érzed jól magad, akkor jó. A kollégáid meg másképp döntöttek, nekik meg így jó.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2022. márc. 11. 14:46

Téged megértelek, a fórumindítót nem értem.

Nem úgy kezdte, hogy dilemma előtt áll, írjanak véleményt pro-kontra ki hol és miért szeret élni, hanem másokat kritizál, mennyit utazik, fizet stb.

Felnőtt emberek azt tesznek, így ő is, ahogy nekik megfelel.

12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 11. 14:39
én ellenék egy szoba-konyhában,a kert már csak nyűg.talán nem is vetek semmit,mert a hideg után jön a forróság,a vetőmag csak kidobott pénz.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:37

Nem értem a problémádat.

Nem mindegy neked, hogy mennyit utazik a kollégád, mennyibe kerül neki az utazás, mennyi hitelt vesz fel bárki? Neked kell helyette kifizetned?

Belvárosban élek, pont nem mondhatnám, hogy olcsók a m2 árak, mondjuk a londonihoz képest igen, de magyarországi viszonylatban elég húzós.

10. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:37
úgy 140-150 között.plusz a felújítás.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Plavalaguna)
2022. márc. 11. 14:32
Igen a lakótelep pl nagyon sivár tud lenni, főleg inkább a vidéki városokban. Csak nekem a vezetés közlekedés kiad egy akkor stresszt amit lehet a kert tud kárpótolni, de nem annyira. Most kerestünk házat agglóban, és kb egy 20-ast kellett volna rádobni, egy bálvárosi lakáshoz. ( A lakás mérete ua. mint a ház lett volna).
2022. márc. 11. 14:25

mindenkinek más a prioritás. van akinek a kert. akkor is ha kicsi, akkor is ha csak néha használja , de kell neki


bevallom énis inkább utazgatom, mint fullbelvárosban lakjak. mikor anyámmal lakótelepen laktam, gyakorlatilag minden nap lenntvoltam fateromnál a mmásik településen a ekrtben. inkább bicajoztam napi 32 kmet, de nem szerettem a lakást kert nélkül, pedig jó helyen volt.


férjem is így van. vezet, vagy utazik inkább meóba, de neki kert kell. mondjuk mi sokat ücsörgünk kinnt, jönnek barátok, van már egy minimális gyümölcs, reméljük idén már a mandulafa is terem amit ültettünk..


de abszolút értem akinek városban komfortos. én nem hüledezem hogy másnak máshogy jó,

2022. márc. 11. 14:23
Ez megint olyan kérdés amin örökké lehet vitatkozni, én pl. kertes házban nem élnék semmi pénzért, agglomerációban meg főleg. De pont nem érdekel hogy más mit csinál, felőlem mindenki oda költözik meg arra költi a pénzét vagy a hitelét, amire szeretné, én meg azt csinálom, amit én szeretnék 🤷‍♀️
6. cc7a88f96d (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:15
Mert mindigis kertes házban éltem,így számomra elengedhetetlen az udvar/kert.
2022. márc. 11. 14:13
Pl apósomék kinn laknak 50 km mindennap előadják milyen jó 4 kor 5 kor kelni vonatozni, fizetni esetleg a benzint stb dehát ott a kert a friss levegő. Hétvégén a gép előtt ülnek annyit a kertről.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 11. 14:12
Pl te miért szereted jobban a kertet. :) Teszem azt, sokkal zajosabb ülni a vonaton, mint a sétáló utcában átmenni a szomszédba ahol az irodád van.
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 14:08

Milyen divat?Van aki egyszerűen nem szereti a nagyvárosi zajt hallgatni éjjel nappal..

Illetve ha megengedhetik maguknak,akkor nyugodtan.

De mi a kérdés?🙃

2022. márc. 11. 14:07

Mi a kérdés?

Én sem laknék a belvárosban.

2022. márc. 11. 14:03
Bővebben Pesten a belváros közlében dolgozom, mint több ismerősöm. A lényeg, hogy a kollégáim özönlenek ki évek óta az agglóba, de könyörgöm ott 5-kor kell kelni dugók, vonat nem jön, állandóan kivannak. De ők semmi pénzért nem laknának belvárosban. Amúgy fajlagosan még drága is ez a divat. Mostanában pont a belváros az olcsóbb. És persze mennyi és mennyi hitellel veszi az ingatlant....
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook