Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház mindenáron fórum

Kertes ház mindenáron (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
147. Channa* (válaszként erre: 144. - Globus)
2022. márc. 14. 13:03

Összesen 4 db gyümölcsfa van.

Alma, meggy, szilva és birsalma.

Van orgona bokor is, és még valamilyen 2 db...

146. tumbo2 (válaszként erre: 141. - Channa*)
2022. márc. 14. 12:56
a lányomék 144 milláért vették.az enyémért jó,ha hármat kapnak.
145. tumbo2 (válaszként erre: 144. - Globus)
2022. márc. 14. 12:55
van barackfánk,alma,kopaszbarack,szilva.egy szem barack volt az összes termés.amin volt az a ribizli.meg egy kevés málna,eper.
144. globus (válaszként erre: 143. - Channa*)
2022. márc. 14. 12:42
Milyen gyümölcsök lesznek?
143. Channa* (válaszként erre: 142. - Globus)
2022. márc. 14. 12:35

Igen, annyit kell;)

Kb. ennyit értünk a kerthez, a többiben segít majd a család, amíg bizonytakanok vagyunk.

142. globus (válaszként erre: 140. - Channa*)
2022. márc. 14. 12:28

Fenyő kivételével a fákat metszeni kell, füvet állandóan nyírni, úgy szép lesz.

Azért írtam, amit, mert sokan kiköltöznek, előre kategorikusan kijelentik, hogy kerti munka nuku. Majd meglátják 🙂

141. Channa* (válaszként erre: 134. - Birebora)
2022. márc. 14. 12:24

Én nézegettem drágábbakat is, de a lényegesen jobbak, már 90 millió felett vannak.


A 70-80 milliós házak jellemzően kicsik,, bár aránylag szépen karbantartottak.

Az 50-60 milliós házak pedig sok esetben rosszabbak, mint a 60 millió alattiak.

Az egyik 61 milliós házba a fiúk nem jöttek be, mert olyan mocskos volt. Hát nem is értem, hogy az ilyen, hogy akarja eladni...


Új házban találtam Mogyoródon 52 millió körüli összegért, de azok 70-80 nm-esek, mi nagyobbat szeretnénk...

Most ránéztem újra, szépen felemelték az árát! 52 millióról 73-ra...

140. Channa* (válaszként erre: 139. - Globus)
2022. márc. 14. 12:17

Ha minden a tervek szerint alakul, akkor megveszünk egy házat, amire az előzetes saját felmérésünk szerint 5-10 milliót fogunk rákölteni.

Ha nem kell a szakember szerint a tetőt teljesen kicserélni, akkor elég az 5 millió, ami nem azért van, mert egy romhalmaz, hanem azért, mert a mi igényeinknek így lenne megfelelő. Egyébként beköltözhető a ház. és 60 millió alatt van az ára.

Pedig tényleg csak 1 falat helyezünk át...


A telek, amin a ház van 412 nm-es, amiből a ház 112+35 nm.


Nem fogunk termelni. A kertben van 6 db fenyőfa, 2 gyümölcsfa és virág. A többi fű és így is fog maradni. Veteményes nem lesz, mert tulajdonképpen nem dolgozni akarunk a kertünkben, hanem pihenni.


Ja, amiről beszélsz az nem is udvarosház manapság, hanem kertkapcsolatos lakásnak hívják:DDDDD

139. globus (válaszként erre: 134. - Birebora)
2022. márc. 14. 07:59

Szerintem a kertes ház= kert.

Ha nincs kert, akkor max. udvaros háznak nevezném. Ilyen bőven található belvárosban is, nem értem a több tízmillió plusz rákóltését egy majdnem ugyanolyanra, mint amiből kiköltöznek.

138. forrest2010 (válaszként erre: 133. - Birebora)
2022. márc. 14. 07:49
... v belekalkulálják az 1x büntit az eladási összegbe ? na és ? röhögve kifizeti aztán annyi !!! volt itt 1 olyan régi ingatlan , ahol mikor az utolsó családtag is kihalt ? 20-on valahány örököse volt már / sose rendezték el , aztán már az unokák gyerekei voltak az örökösök , fillérek jutottak mindnek /
137. forrest2010 (válaszként erre: 129. - Sanyinak)
2022. márc. 14. 07:44
... persze h többre van igény ! hiszen van olyan réteg / itt nálunk is / akinek a sokadik ingatlana van , mert fussa ! / szembe velünk 700 ezer ft-ért kiadó a valaki sokadik ingatlana ! a lányom melletti házat nemrég adták ki millió feletti összegért / közbe még garázs sincsen , ahova beállhatna az autójával :( a szomszéd nemrég adta el a szülei házát , ahova 3 , társasházi lakás épült , nem akar ma már se kapálni , se füvet vágni senki ! sok olyan régiek által eladott telekre épült + 3-4 társasháznak minősülő lakás , h nem is értettük h ez hogy fordulhat elő ?! ... mikor építkeztünk 43 éve akkor a telek beépíthetősége még 30% ban volt megszabva ! aztán v 25 éve az utcánk elején épült 1 olyan családi ház ami kb 80 %-ban lett beépítve ! igaz ! nem 1 hanem 3 ? lakás volt abba is ! lehetséges h ez az önkormányzatnak + bevétel , csak a közlekedés lett katasztrófa az elmúlt évek során , egyetlen 2 sávos út van befelé/kifelé :( !
136. birebora (válaszként erre: 130. - Mallow)
2022. márc. 14. 07:42
Hol csökken a létszám? Azt lehetett olvasni, hogy több ezer család futott ki a fővárosból covid alatt. Erre épitik a lakóparkokat. Kiknek? És van rá kereslet. Visszajönnek akik elmentek? Vagy jönnek a fiatalok és veszik fel a hiteleket és nekik épül. A fene sem tudja.
135. LBO (válaszként erre: 130. - Mallow)
2022. márc. 14. 07:42

Sajnos felénk is vannak ilyen építkezések. Lebontott családi ház helyére felhúznak egy 5 lakásos társasházat... 🤦‍♀️

De van pl. egy lakópark is itt a városban, ahova tömérdek családi házat, társasházakat húztak fel, csak éppen a csatornahálózat nem bírja...

134. birebora (válaszként erre: 130. - Mallow)
2022. márc. 14. 07:37

Teljesen igazad van. Nőnek ki a lakóparkok és ahol kihalnak a tulajok az örökösök eladják, letolják a régi házat és az addig egy ház helyett egy telken felhúznak 2-3 házat és akkor még az oké mert nem emeletes több lakásos, de persze olyan is van. Én is ezt látom. Kert nincs vagy éppen betudsz állni a kocsival és kiteszel egy kemping széket és annyi. A szomszéd pont belelát a bablevesedbe.


Én is nézek házakat. 50-60 milláért ronyó van, amire még millákat kell rákölteni.

Ha új épitésű ahová csak beköltözni kell bőven 100 milla fölött.


Nálunk is épülnek a lakóparkok. Nem értem.

133. birebora (válaszként erre: 124. - Mallow)
2022. márc. 14. 07:28
Van az a pénz amiért megkapják az épitési engedélyt.
132. sanyinak (válaszként erre: 130. - Mallow)
2022. márc. 13. 22:35

Az önkormányzat több pénzhez jut, ha több a helyi lakos. Neki megéri.

A városok így alakulnak ki. Egyre nagyobb lesz a népsűrűség.

131. mallow (válaszként erre: 130. - Mallow)
2022. márc. 13. 21:36
Vidék alatt az agglomerációt értem jelen esetben.
130. mallow (válaszként erre: 129. - Sanyinak)
2022. márc. 13. 21:34

Dehogy fejlődés ez.

Hogy fog kinézni a vidék? lakóparkok fognak épülni a kis kertes házak közé? Amikor megláttam, nem akartam hinni a szememnek. Kizárt,hogy az ott lakó szomszédoknak ez érdeke. Pl. hogy leárnyékolja a ház a kertjét, ésatöbbi.

Annál a háznál annyira beépítették a telket, hogy kert nem is maradt a lakásokhoz. Ez nem fejlődés,hanem a pofátlanság teteje. Valakinek az érdeke, nyilván busás nyereség van mögötte valakinek.


Egyébként azt én sem értem,hogy mire ez a nagy építkezés. Mégcsak nem is a csökkenő lélekszám, hanem a fizetőképes kereslet hiánya. Vagy ennyire jól keresnek a mai fiatalok, családalapítók? Mindenki? 60-70 milla alatt új építésű lakás sem vidéken, sem a belvárosban nem elérhető már.

129. sanyinak (válaszként erre: 127. - Mallow)
2022. márc. 13. 21:06

Ezt hívják fejlődésnek. A településnek nyilván ez az érdeke, különben megakadályozná az ilyet.


Én inkább azt nem értem, hogy miközben a lakosság lélekszáma csökken, mégis egyre több lakóingatlan épül, folyamatosan többre van igény.

128. sanyinak (válaszként erre: 125. - Channa*)
2022. márc. 13. 21:03
Én a II. kerületre kérdeztem vissza. Az konkrétan Pesthidegkút ófaluig tart, ami teljesen a város széle, 70 éve még falu volt.
127. mallow (válaszként erre: 126. - Sanyinak)
2022. márc. 13. 21:03

Igen, úgy ahogy írtam.

Megveszi a vállalkozó, és felhúz rá egy több lakásos társasházat. Vidéken kertes házak között. Így persze, hogy megéri neki, viszont totál szabálytalan. Illetve lehet, hogy a szabályokat úgy alakították, hogy ez beleférjen. Ez botrányos.

Tönkreteszik teljesen a környezetet.

126. sanyinak (válaszként erre: 123. - Mallow)
2022. márc. 13. 21:00
Az eladási árakat a kereslet generálja. Ha annyit adnak érte, akkor annyiért adják el az ingatlanokat. Tehát nem megfizethetetlenek, hiszen van rájuk vevő.
125. Channa* (válaszként erre: 122. - Sanyinak)
2022. márc. 13. 20:35

Mindenkinek leírom;)


Szerintem!


Ugye az I. kerület a várkörnyéke. Ez volt Buda régen;)

Aztán jött a többi hozzá. Pesti oldalon a V. kerület, stb.


Igen, az I. kerület benne van Budapest központjában, annak ellenére, hogy itt nem a buliközpont van.;)

124. mallow (válaszként erre: 76. - Fox Mulder)
2022. márc. 13. 20:27

"Nem csak megfizethetetlen már egy telek, de nyugalmat sem találsz már sehol."


Hát igen. Meg ez a telek-beépítési láz, vazz.

Egy telekre, kertes övezetben felhúznak több emeletes társasházat. (Még ha ikerház lenne, hagyján.)

Kérdem én, ki a fene (hogy szépen fejezzem ki magam) ad ki erre engedélyt?????????????

Mekkora szívás lehet ez annak, aki pont azért költözik ki, mert körülötte 1-1 szomszéd, család lakik, erre kap 4 családot maga mellé.

Hihetetlen, hogy mi folyik mostanság az építkezés terén.

123. mallow (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2022. márc. 13. 20:10

Na pont ezért szeretnék én is kiköltözni.

Persze nagyon meg kell nézni, hol vesz az ember ingatlant, hogy közlekedés szempontjából is jó legyen, a környezet is szép legyen...

Az is igaz, hogy nagyon elszálltak a ház árak.

4-5 éve még megfizethető és reális áron lehetett házhoz jutni, ma a 3-4x-esére nőttek az árak! Ami 4-5 éve 20-25 milka volt, az ma 50-60, vagy még több, attól függ, milyen állapotban van. Egy 45-50 nm-es házhoz lepusztult állapotban sem nagyon lehet már 20 alatt hozzájutni Pest környékén, és ugyanennyit rákölthet az ember a felújításra, nem éri meg.

Most én sem vásárolnék házat, mert irreálisak az árak.

122. sanyinak (válaszként erre: 91. - Channa*)
2022. márc. 13. 20:09
A II. kerület mint belváros?! Ne már!
121. sanyinak (válaszként erre: 78. - Simple)
2022. márc. 13. 19:20
Igen, stimmel, én a központját említettem.
120. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 119. - Tumbo2)
2022. márc. 13. 16:46
Az olyan jó és megnyugtató.
119. tumbo2 (válaszként erre: 116. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 13:55
a lányomék is olyan társasházban laknak.rengeteg madár,őzike,még vaddisznót is láttak.
118. ,zumba
2022. márc. 13. 13:43
Azt gondolom, nem kell mindenáron kertes ház mindenkinek. Ki mihez szokott, hol nőtt fel, ennek a későbbi lakhatás választás során is van jelentősége.Én nem tudnék élni lakásban.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook