Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház mindenáron fórum

Kertes ház mindenáron (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
57. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Birebora)
2022. márc. 12. 02:09
... folyamatosan élték fel , nem 1 fél év alatt , nemtom mennyi idő alatt ? de elfogyott , főleg ha otthon tartották 1 dobozba és mindenki csipkedett belőle ! nehéz még 100 ezret is összerakni kicsiből nemhogy milliókat , de elkölteni ? annál könnyebb :( ha nem akarnak a megszokott igényekből lejjebb adni ? nincsen az a sok ami 1x el ne fogyna ! pláne ha pótolva + nincsen !
56. birebora (válaszként erre: 55. - Forrest2010)
2022. márc. 12. 01:55
Azt meg végképp nem értem, a megmaradó pénzt felélték és utána mentek el dolgozni. Erre most mit lehet mondani?
55. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Birebora)
2022. márc. 12. 01:49
... a családban történt h eladták a belvárosi lakást ami nagyon jó helyen volt / jó árat kaptak érte szerintük ! / akkor , amikor már a 2 gyerekük középiskolás lett :( :( és vettek feléért ? negyedéért 1 családi házat valahol , ahonnan a 2 gyereknek vonattal kellett bejárni :( :( de a szülőknek is , ha dolgozni kényszerültek mert a megmaradó pénz gyorsan elfogyott :(((((( nyugdíjasként is más , amikor már a postás hozza azt a nyögdíjat :) de sógornőm szerint ha a zember megszokik 1 színvonalat ?! ... azt tartani kék ! :( :(
54. forrest2010 (válaszként erre: 52. - C85d1d200b)
2022. márc. 12. 01:41
... " nem kötelező 2000 ft-os ebédet venni " nem is mondva h 1 főre !!! sokszor hármunknak se kerül annyiba összesen a 2 napi ebéd !!! :( :( lehet kevesebből is megoldani , ha szorít az a gatyaszíj !
2022. márc. 12. 01:38

Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya. Én nem szeretnék napi 2-3 órát eltölteni a vonaton, buszon nyomorogva, de még kényelmesen autóban ülve dugóban sem, hogy bejussak a melóhelyre.


Nem vagyunk egyformák kinek ez, kinek az. A hitel meg tökmindegy, hogy lakásra vagy házra veszed, fizetned kell.


Nekem is vannak olyan kollégáim akik nyögnek és kivannak az utazástól. Megértem őket. A kertet hétvégén "élvezik". Nagyon nem mindegy, hogy utazol napi félórát vagy hármat és milyen körülmények között.


Sok gyerek felnőtt lakásban, ez hülyeség. Lehet, hogy már kinjukban mondják. Pont a gyerek miatt jobb szerintem a város, a suli, egyéb szakkörök, sport miatt. Miért kell a gyereknek is hajnalban kelni és utazni. Egy életre megutálja.

52. c85d1d200b (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2022. márc. 12. 01:21

Ha valaki termel, az sem ingyen van, hanem sok munkaval.

Es a belvarosban is lehet fozni, nem kotelezo 2000 ft-os ebedet venni.

51. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 20:27
Nem kell mindenkinek kertes házban élni...
50. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2022. márc. 11. 20:01

Persze. Én sem mondtam mást. Nyilván nem mindegy, hogy naponta fél, vagy másfél órát tölt utazással az ember a munkahelyére, és onnan haza. Viszont nagyon sok fővárosi több időt tölt utazással, és kerül naponta iszonyatos dugóba, mint aki agglomerációból jár be a fővárosba a munkahelyére. Mondjuk sokat számít, hogy mennyi is az annyi kilométerben.


Évekig a fővárosban, Budán laktam, és dolgoztam. 20 perc alatt voltam bent a munkahelyemen. Amikor elköltöztem Budáról, és ugyanarra a munkahelyre jártam be, mindössze öt perccel utaztam többet. Úgyhogy sokat számít a távolság. Nem mindegy, hogy ki honnan jár be a munkahelyére és vissza.

Nekem pl. ez így teljesen jó volt, és jó ma is.

Pesten közlekedni dugóban, hát nekem az napi szinten nem jönne be, az biztos.

Persze kinek ez, kinek az. Mint az élet bármely területén.


Ja, és még valami. Családi házban lakunk. Van kertünk. Eszem ágában sincs semmit termelni. Viszont van sok tujánk, sokféle virágunk. Tavasztól késő őszig gyönyörűek. Bográcsozó hely, kerti grill, kinti bútorokkal. El nem cserélném egy belvárosi lakásért. De ez én vagyok. Másnak meg más jó.

49. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 20:01
... ez 1 ilyen ország az 51 %-uk mindig tele van panasszal !
48. forrest2010 (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2022. márc. 11. 19:56
... ezt kicsit elkevertem ! de a lényeg a vége h : magától max a gaz nő 1 kertben ! meló viszont van dögivel !
47. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2022. márc. 11. 19:54
... " Az a kertes családiházban lakó ... " rengeteg plusz munkával tudja élelmiszerének jó részét ... ugye ezt viccnek szántad ? ... a kertes házban magától csak a gaz nő !!!
2022. márc. 11. 19:43

Tehát, én sosem költöznék a belvárosba, teljesen jó nekem észak Pest.


Pesten sok kerületben vannak kertesházas részek. A telkek nem nagyok, de mégis kert.


Jelenleg társasházban lakunk. 1 busszal beérek a melóhelyemre 20 perc alatt vagy ugyan ennyi idő alatt bicajjal is beérek.


remélem nyáron már az új kertes házunkból megyek dolgozni.

Innen majd 1 villamossal kell mennem, ami szintén 20 perc alatt visz el a munkahelyemre, illetve bicajjal is tudok szinte ugyan azon az útvonalon menni;)


Ja, szinte a belvárosban dolgozok. Tehát, egy külső kerületben lévő családiházból is percek alatt bent van az ember a belvárosba.


Én pesti vagyok. Itt születtem, itt élek azóta is. Sosem laknék Budán és vidéken sem, a belvárosba, akkor megyek, ha ott van dolgom, de ritkán történik ilyen, hiszen mi is elég központi helyen lakunk;)



Te miért költözöl most vidékre családiházba, ha ennyire rossz tapasztalatod van ezzel?

45. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 19:29

Kert nem csak vidéken van, ráadásul Pesten nem csak a büdös, koszos, zajos bevárosban lehet élni.


Te pesti vagy? Itt születtél Pesten?

44. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 18:22
Ezt is csak az mondja aki sosem lakott ott. Én vidéki nagyvárosban lakótelepen élek. Sokkal mozgalmasabb mint mondjuk a belvárosi kihalt sétálóutca.
43. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Borian)
2022. márc. 11. 18:14
Azért az emberek kisebb részének olyan a munkája, hogy home office-ban is végezhető legyen.
42. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Forrest2010)
2022. márc. 11. 18:12
... tovább is van ! mondjam még ????????????!
41. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 18:11
... és " a mennyi és mennyi pénzért veszi az ingatlant ?! " gazdája sokszor nem kalkulálja bele h ott télen lapátolni kell a havat ... ha nem megy pl a hegyoldalba a hókotró ? akkor ki se tud állni az utcára se ! , ha menne de ? nem tud ! mert egyetlen út van a főváros felé ! az út egyetlen sávja + tele van autókkal , akik szintén csak araszolva tudnak lépésbe menni :( :( ha ott balesetet csinál valamelyik " siető " autótulaj ? akkor órákra beáll az egész , mert nincsen semmi kerülőút :((((((((((
40. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 17:36

Akkor apósodék még dolgoznak.:)) De milyen jó lesz nyugdíjasan 5-kor még csak átfordulni a másik oldalukra.


Nem mondom, társasházban gyereket nevelni "könnyebb". Mindig van szomszéd, mindenre. Vigyázni a gyerekre, vagy érte menni az iskolába, stb. De ahol most lakunk, kimondottan nyugdíjasoknak való hely, pedig 2 ilyen házaspár van rajtunk kívül. HA itt neveltük volna fel, állandó furikázásban lennénk.


De már azt hiszem, messze vagyok a kérdéstől, vagy nem is volt, ezért dumálok ennyit.

39. fincsi5 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 11. 17:28
Rokon most keres 9. kerületben egy 70-80 m2-es lakást. Jó, ha 80 millióért talál. Ez Debrecenben egy kiemelkedő városrészben angol típusú ház ára.
38. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 17:26
Belvárosban többet lehet autózni, utazni munkahelyen, mint pl. faluról bemenni megyeszékhelyre. Csak nem tűnik annyinak, pedig de.
37. simple (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 17:17
Én laktam belvárosban évekig. Állandó zaj, kutya végtermékek mindenhol, hányás, széttört üvegek stb. Éjjel kurvák+futtatóik, mellé az üvöltözésük. Állandóan hömpölygő tömeg ami turistákból áll. Ott lézengenek, én meg a kapuból nem tudok kijönni miattuk... Felköltöztünk a hegyre, csodálatos környék, bármerre indulunk el zöld, erdő vesz körül. Olyan panorámám van, mint senkinek, egész Budapest alattam van. És ha nincs dugó, 10 perc alatt lent vagyok a belvárosban, ahol korábban éltem.
36. LBO (válaszként erre: 35. - Amaunet)
2022. márc. 11. 17:04

Mi nagyon szeretünk városban lakni. Nyilván nem mindegy, a város melyik részén lakik az ember, de a miénk nagyon jó környék.

A kertben sokmindent megtudunk termelni, ami pont elég nekünk négyünknek. Mondjuk krumplit azt nem ültetünk, de a nagyszülők igen (ők falun laknak) és tőlük jön a tojás is pl. De a húsvéti sonkát is apósom füstöli...

35. Amaunet (válaszként erre: 31. - LBO)
2022. márc. 11. 16:51
Jah! Tényleg!
2022. márc. 11. 16:51

Budaörsön, laktunk, egy többszintes, 270 m2-es házban, ott születtek a kölykök. Azért költöztünk oda, mert a gyerekeknek kell a kert, én már akkor sem szerettem. Kellett a francokat. Vagy a teraszon voltunk mindig, vagy a játszótéren, de a kertben szökőévente egyszer. Eladtuk, az árából - tíz éve - vettünk egy tetőtéri duplexet, 30 m2-es terasszal a 12. kerületben. A nappali terasz felőli oldala majdnem teljes egészében elhúzható üveg, elfér a grillsütő, a hintaágy, a virágmániámat is kiélhetem. Innen sose költöznék el.


Én egy panelben is ellennék, ha lenne ekkora terasz 🙃

33. andi6020 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 11. 16:49
Semmi kérdés. Csak fikázni kell valakiket.
32. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 16:44
Amióta van home office az utazás egyre ksebb probléma.
31. LBO (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2022. márc. 11. 16:44
Városban is van családi ház, sőt kert is. 😉
30. LBO
2022. márc. 11. 16:41

Faluról költöztünk megyeszékhelyre 15 éve. Családi házban lakunk, a belváros közel van, de a környék ahol lakunk, mégis csendes.

Van egy kisebb kertünk is a telek végén. Arra pont elég, amire nekünk kell. Nyáron van friss gyümölcs, zöldség.

Nagyon szeretünk itt lakni. Az utcában lakók jól ismerik egymást, a szomszédok segítőkészek, kedvesek, bármikor és bármiben számíthatunk egymásra.

2022. márc. 11. 16:33
Kisvárosból mentem ki falura. Soha nem mennék vissza oda. Csend, béke, nyugalom.
2022. márc. 11. 16:10

Még annyit a "Mostanában pont a belváros az olcsóbb." mondatodhoz, hogy ez nem igaz.

Az a kertes családiházban lakó az élelmiszerének jó részét el tudja rakni, le tudja fagyasztani. A városlakó viszont megveheti minden nap az ebédjét 2000Ft-ért.

És ki tudja hol áll meg ez az áremelkedés?


(Esetleg fizeti az albérletet is.)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook