Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház mindenáron fórum

Kertes ház mindenáron (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
117. Channa* (válaszként erre: 115. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 13:42

És igen, a belmagasság sem tetszik bennük, és jellemzően a felső emeleteken világosak a lakások.


Nem panelban lakunk. Mi is régi épületben, csak ez 1 szintes, "csak" 3,3 a belmagasság.


Nem, nem carják össze, hanem egyszerűen meg kellene csinálni a lépcsőházat, mert sejtéseim szerint 80 éve hozzá sem nyúltak, de az is lehet, hogy sosem, ahogy a ház külsejéhez sem, amit befutott a borostyán és szedi szét a vakolatot.


Ez sem tetszik, nekem se:D

A férjem nem szereti a panelt, és amikor megvettük, erre volt pénzünk;)

Na meg arra gondoltunk, hogy esetleg a közösképviselő dolgozik is, és a szomszédokkal össze lehet esetleg dolgozni és rendbe tennénk de sajnos, évekig nem is volt közösképviselőnk, a lakók elvannak így is. Ez egy kis társasház, amiben 10 lakás van, így a pénze is kevés a háznak...


Szerencsére, múlt évben találtunk egy jó közösképviselőt, aki dolgozgat is. Remélem, így marad, bár pont eladjuk a lakást.


A panel lakásokat szeretem, ahol felnőttem az a mai napig szép, mármint a lépcsőház is.


Tehát, amikor azt mondom, hogy nekem nem tetszenek a belvárosi lakások, mert....akkor nem téged bántalak, hanem csak a véleményemet írom le. És, ha bántásnak tűnik, akkor bizony magamat is bántom, hiszen, pont olyan lakásban élek én is;)


Azzal a különbséggel, hogy itt alacsonyak az épületek, így nem olyan sötétek a lakások.

Számomra a saját lakásunknak is annyi előnye van csak, amennyi a belvárosi lakásoknak, ami a közlekedés és az, hogy minden közel van...

116. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 114. - Globus)
2022. márc. 13. 13:41
Nekem a telekkel szerencsém van. Az erdőszélén van szinte. Este sok őzike sétál arra. Tavaly kis rókát is láttam, nyuszi az rengeteg van. A kutyám bánatára nem kergetheti őket, nehogy a vadász lepuffantsa.
115. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 113. - Channa*)
2022. márc. 13. 13:06

Rengeteg világos lakás van a belvárosban is. Eleve 4 m magasak , vagy magasabbak a lakások. Az én ablakaim 3,80 cm magasak. Te meg anno írtad, hogy a lépcsőházatokat összecarják, az meg másnak, meg nekem nem tetszik. De tudom, nem minden lakótelepi ilyen.

József Attila, csepeli József Attila utcai, az említett Pók utcai, de a III kerületben is sok kulturált lakótelepi van.

114. globus (válaszként erre: 105. - ,zumba)
2022. márc. 13. 12:59
+ Pótkocsis traktor, fűnyíró, kombájn, gatter, disznóölés :)
113. Channa* (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2022. márc. 13. 12:54

Pont ezért írtam, hogy szerintem;)


A fiatalok buli szempontjából szeretik a belvárost, ami ugye főként a körút és környéke.

Igen, vannak nagyon szépen felújított/kialakított régi épületek, de én személy szerint nem szeretem az ilyeneket, azért amit írtam. Számomra nyomasztóak, sötétek, stb., és a környezetről nem is beszélek;)

112. tumbo2 (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:50
csak nem cipelik?az a hülye,aki betört ,végig az utcában,a kerítéseket végigvágva,nem vitt el semmit,pedig fűnyíró volt,szivattyú,hát jó a befőtteket,paradicsomlét nem viszi el.de akkor miért kellett a hűtőből kidobálni mindent.
111. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2022. márc. 13. 12:49
Erről van szó.
110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 106. - Tumbo2)
2022. márc. 13. 12:45

Nekünk még a közel 2 m-es pálmát sem lopták el. De egy tél végzett vele. :/

De sajnos ez mindenhol előfordulhat, kertes házból is lophatnak.

109. tumbo2 (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:45
aki oda kényszerül?
108. tumbo2 (válaszként erre: 105. - ,zumba)
2022. márc. 13. 12:44
nyilvánvaló,ha füvet akarok nyírni,korán teszem,ha tudom,kaptam már 11 órakor is napszúrást.engem sem kérdeznek meg,ha hajnali háromig dáridóznak.
2022. márc. 13. 12:43

[link]


Tényleg, de Ócsa és Dabas közel van egymáshoz, a házak meg a pusztában épultek és az rémlik a dabasi óvodába, iskolába tudták volna hordani a gyerekeiket, már akinek volt kocsija.

106. tumbo2 (válaszként erre: 104. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:41
hát,egy falubeli ilyen helyre költözött.minden muskátliját ellopták.
105. ,zumba (válaszként erre: 80. - Birebora)
2022. márc. 13. 12:40
Hajaj: kiköltönek faluba, ugye zúg a motoros permetező este, mert mezőgazdasággal foglalkozó település és amikor hűlik a levegő akkor végzik. Kutya, tyúk, kakas, liba, kacsák hangja, dolgozik a rotációs kapa: hát kérem előbb kellett volna érdeklődni, szétnézni.
104. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2022. márc. 13. 12:36

Van a Facén egy csoport, a címe: Gangvégek, avagy egyszer a körfolyosó is véget ér.

Meseszép udvarok, gangok, folyosók, lépcsőházak fotóit osztják meg.

103. ,zumba (válaszként erre: 85. - Tumbo2)
2022. márc. 13. 12:35
Ócsán építették azokat a házakat.
102. michelle.r (válaszként erre: 95. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:34

Egy barátnőm a Pók utcai lakótelepen vett egy panelt. A háló, és fürdő kivételével az összes falat kiszedette, olyan felújítást rittyentett, hogy csak a fürdő méretéből lehet tudni, hogy panelban vagyok. Na meg abból, hogy hallom, ki mikor húzza le a vécét 🙃


Egy másik ismerős Gazdagréten vett két egymás mellett lévő lakást a tizediket. Összenyitotta, felújította, és imádja. Azt mondja, a világ legkényelmesebb dolga, ő csak élvezi az otthonát, mindent mást helyette megcsinál valaki más. Nyugdíjas éveire kell neki a nyugalom.

101. michelle.r (válaszként erre: 91. - Channa*)
2022. márc. 13. 12:29

Dehogy. Az 1. és 2. eleve a folyó másik oldalán van. Egyébként eredetileg tényleg csak az 5. volt a Belváros, de újabban már a Rákóczi úti ingatlanok is belvárosiként vannak hirdetve szinte e Keleti pályaudvarig 🙃

A vicc, hogy a Szent István körútnak csak a páratlan oldala Belváros, a páratlan már a 13. kerület, pedig Új Lipót városnak hívják.


A körfolyosósakat én sem nagyon szeretem, de a nagyon sok gyönyörű lépcsőház van. A Biaritz háznak pl. a lépcsőházába is bekötöznék (Markó u. 1.) Érthetetlen, hogy miért 3-4.000.000 a négyzetméterár, lévén bauxitbeton ház. De lépcsőháza gyönyörű. És Marigit körúton is van rengeteg szépség. Vagy pl. a Szalay u. 5., Szent István parkban szinte mindegyik.

100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 98. - Forrest2010)
2022. márc. 13. 12:08
Nem egy hátrány. Tudom, onnét könnyű kisétálni. Bár tőlem sincs olyan borzalmasan messze, sokat mentem én is a gyerekekkel a közlekedési pályára, imádtak ott biciklizni, játszani. Amikor kisebbek voltak akkor én gyalog ők, tekertek a járdán, amikor nagyobbak lettek, okosabbak, akkor meg a szervizúton tekert a család, meg összeszedtem a barátaikat, mert többen érdekesebb a játék is. :)
99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2022. márc. 13. 12:04
Erről van szó, az élet kinek mit oszt le. A lényeg, hogy boldogan, elégedetten éljen a családjával az illető, abban, ami éppen megadatott. Ne savanyodjon be és akarja be-és megmagyarázni másoknak, hogy az ő opciója a legeslegjobb.
98. forrest2010 (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:02
... közel volt a Városliget :))))))))))
97. forrest2010 (válaszként erre: 95. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 13. 12:01
... 10 évet laktam?! Pesten / de a többségét itt a falunkban még az alatt a 10 év alatt is :) / ha Bundy nem ragaszkodott volna a falunkhoz ? / ő itt is született :) :) / akkor lehet h ma is Pesten laknánk a Péterfy Sándor utcában , ott ragadtunk volna , v én ott :) Bundy + lakna ma a híd alatt valahol :) :) mert sose tudta volna kifizetni a testvéreit :(((((((((
96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 94. - Globus)
2022. márc. 13. 11:57
Annyi kell az egészségért is, de aki nem kertesben él, az is találhat magának más mozgást, kikapcsolódást.
2022. márc. 13. 11:55

Meddő, és oktalan vita ki és hol szeret élni. Ha szerencséje van valakinek, akkor ott él ahol szeretne, más meg ott, ahol tud egy tetőt a feje fölé.


Mindenhol van csodálatos hely, legyen az belvárosi, lakótelepi, kertes, és lepusztult car is ugyanezekből.

Sokan el sem tudják képzelni, milyen csodás parkokat, zöldeket rejtenek ezek a belvárosi házak, felénk még a körfolyosó sem gyakori.

A lakótelepieket is sokan egy ékszerdobozzá varázsolják, főleg ha legfelső szint és tetőkertes.

És csodálatos kertes házak is vannak. Mindenki magának teszi olyanná, amilyet szeretne, illetve, amennyit az ízlése, anyagi helyzete enged.

Nem ettől lesz valaki jó, vagy rossz ember.

Nem kell fikázni más otthonát, aki éppen olyan jól érzi magát a másik fajtában , mint aki el nem tudja képzelni az életét máshol. Nem kell odamennie. Még nem kötelező ilyen-vagy olyan helyen élni szerencsére.

94. globus (válaszként erre: 81. - Tumbo2)
2022. márc. 13. 11:31
Nem kell egyszerre fél napot. Aki ott lakik, minden nap fél órát molyolhat, ennyi jól is esik a városi zsongás után. Ha nem kapál, kertben mindig van tennivaló, örökös harc az elemekkel...kertész megoldja 😁
2022. márc. 13. 11:29
A Belváros Budapest központi városrésze az V. kerületben, annak déli részén: az évszázadokon át kialakult és a 19. század elejéig városfallal körülvett ősi pesti városmaggal egyezik meg....... A többi a tágabb belváros.
92. Channa* (válaszként erre: 85. - Tumbo2)
2022. márc. 13. 11:14

Ócsán van valami nekik.

Azt nem tudom, hogy hányan éltek ezzel a lehetőséggel és azt sem, hogy ez még így van e...

91. Channa* (válaszként erre: 88. - Birebora)
2022. márc. 13. 11:13

Nem tudom mire gondolnak, amikor ezt mondják, mert szerintem ez kb. Budapest 20-30 km-es körzete, de én pl. Ceglédet, Nagykátát, stb. nem tenném bele.


Igen, a belváros szerintem is az 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9. kerületig, bár kicsit belelóg a 13. is.


Én személy szerint nagyon nem szeretem a belvárosi házakat. Azokat a régi, körfolyósos épületeket. Szemámra mind nyomasztó, akárhogy is felújították...

90. birebora (válaszként erre: 82. - Channa*)
2022. márc. 13. 09:30

Egy ilyet találtam.


[link]

89. c806174699 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2022. márc. 13. 09:13

Ezt már én sem értem :)


Valami olyasmi volt egyébként, hogy valaki elkezdte emlegetni a budapesti parkokat, hogy oda is ki lehet menni ha az ember természetre és csöndre vágyik, de azok a vidékiek akik ennyire elutasítják a nagyvárosi életet azok már ha meglátnak valahol (példának lett említve a Normafa) 10 embert, akkor már ki vannak akadva, hogy tömeg, nem lehet kirándulni, és, hogy az ilyen emberek nem, hogy nagyvárosban, de még a kis kertjükön kívül sehol sem jártak még. Antiszociális pszichopatáknak lettek minősítve:)


Erre elkezdett helyeselni a fórumnyitó, hogy igen, teljesen egyetért.

88. birebora (válaszként erre: 82. - Channa*)
2022. márc. 13. 09:12

Az agglomeráció az Bp közvetlen környéke, nem? Én sem tudom pontosan, gondolom a nulláson kivül?

De már azt is hallottam, hogy tágabb értelembe véve Pest megye. Mert, hogy ez is változik, bővül? Mert, hogy annyian kimentek.


A belváros is szigorú értelembe vett 5. kerület. De ilyen alapon a 6.7.8.1. nem? A fene sem tudja.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook