Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek segítsetek dönteni! fórum

Kérlek segítsetek dönteni! (beszélgetős fórum)


2013. máj. 9. 17:25
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Lehetséges, hogy előbb egy pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot fogok elvégezni. Szétnéztem az egyik gyűjtőoldalon, ahol össze tudtam hasonlítani az OKJ ajánlatokat. Ezt találtam a legkézenfekvőbbnek. Aztán még mellette nyelvet is szeretnék tanulni, s tovább majd meglátjuk, később akár egyetem is lehet belőle. Köszönöm még egyszer mindenkinek!
17. katie_rose (válaszként erre: 1. - Ferike878)
2013. máj. 9. 14:15

Én előbb okj-ra mentem. Kettőt is elvégeztem mire kitaláltam,hogy milyen egyetem lenne a nekem való. Végigcsináltam az összeset,mellett dolgoztam. Most itthon vagyok a kisfiammal. :)

Ha kitartó vagy,akkor mindegy a sorrend. Csak olyat válassz,ami tényleg érdekel.

Attól,hogy valami mostanában keresett nem biztos,hogy neked is be fog válni...főleg ha esetleg zsigerből utálod. :D

16. SzánI. (válaszként erre: 11. - Ferike878)
2013. máj. 9. 14:05

Ha "dolgozol egy kicsit" utána már nehéz újra egyetemre menni.


Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó

Adótanácsadó

Pénzügyi-számviteli ügyintéző

Valutapénztáros és valutaügyintéző


Ezek közül is tudsz válogatni, mind OKJ-s képzések. De még te is utána tudsz nézni, mik vannak, melyiknek felelsz meg.

15. c0dfe81001 (válaszként erre: 1. - Ferike878)
2013. máj. 9. 13:59

Szia!

Én is most érettségizek. Szerintem az egyik legfontosabb a nyelvtanulás. Ha egyetemre mész, ha okj-ra, mindeképp tanulj nyelvet mellette. Azt ne hagyd abba, bár nem tudom, hogy van-e méár nyelvvizsgád, de érdemes megtanulni még egy nyelvet, ha meg még nincs egy nyelvvizsgád sem akkor pláne.

14. Csurmi
2013. máj. 9. 13:36
szerintem is egyetem, vagy főiskola ha megteheted. hidd, el, hogy nahgyon nehéz elhelyezkedni és számít az iskola.
13. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Ferike878)
2013. máj. 9. 13:29
Menj egyetemre, és mellette dolgozz!
12. szafaripók (válaszként erre: 11. - Ferike878)
2013. máj. 9. 13:27

Ne azzal foglalkozz, hogy mi a keresett, előbb azt gondold ki, hogy mi érdekel. Aztán azon a témakörön belül is fogsz találni olyat, ami "keresett".

Én jártam a pénzügyi és számviteli főiskolára, és attól, hogy annyira keresett szakma, pláne azok, akik ott végeztek, mégse talál mindenki állást magának a szakmában...

És ha még nem is érdekel, egy életen keresztül kínozhatod magad vele...

2013. máj. 9. 13:22
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Hogy milyen területek érdeklenek? A pénzügy, számvitel szerintem elég keresett szakmák, viszont elég drágák. Lehet, hogy egy tanfolyamot kellene elvégezni, aztán ha dolgozom egy kicsit, akkor még utána is mehetek egyetemre, igaz? Valaki tud jó OKJ képzéseket?
2013. máj. 9. 13:18
Szia Ferike! Csatlakoznék az előttem hozzászólókhoz. Még fiatal vagy, válasz egy olyan szakmát ami tényleg érdekel. Milyen területek érdekelnek a legjobban? Elvégezhetsz OKJ tanfolyamot is és még utána is mehetsz egyetemre ha meggondolod magad. Én is OKJ fejeztem be nemrég, s most azzal a képesítéssel dolgozom. Ha érdekel, hogy mit tanultam és mit dolgozom most, írj privit! Hello!
2013. máj. 9. 13:03

Szia Ferike!

Én azt ajánlom,tanulj egy olyan szakmát,ami keresett,és kedvedre való.Vannak ún. hiány szakmák.Aztán abban lépdelj fentebb.Így munkád is hamarabb lehet.Az egyetemet elvégezheted még,hiszen olyan fiatal vagy.Az irány már meg lesz adva. :)

2013. máj. 9. 13:01
Egyetem inkább. Vagy ráállni egy idegen nyelvre, mert az aranyat ér. De a legjobb mindkettő :) Persze egyetemen sem mindegy, mire mész.
2013. máj. 9. 13:00

Leérettségiztél, ok.

Felvettek felsőoktatásba valahova? Jelentkeztél?

Mit akarsz csinálni??

Ha nem tudsz dönteni, akkor kezdj nyelvet tanulni, akár menj ki külföldre egy évre bébiszitterkedni, az idő alatt van időd gondolkodni, pénzt is keresel, nyelvet is tanulsz...

2013. máj. 9. 12:57
Egyetem, amit szeretsz.
2013. máj. 9. 12:57
Tanulj, tanulj, ha teheted, még ha most nem igazán látod is értelmét!
2013. máj. 9. 12:55
Szerintem célozd meg a vendéglátást, amennyiben tudsz idegen nyelvet. Hotelben recepciósnak vagy más magasabb beosztásban is van esély. Persze, ha MO-on nem megy , még mindig ott az egész világ, mindenhol nagy a kereslet efféle szakemberekre.
3. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Ferike878)
2013. máj. 9. 12:50
egyetemre menj:)
2. bnedora (válaszként erre: 1. - Ferike878)
2013. máj. 9. 12:47
Szerintem meg inkább menj egyetemre, ha az anyagiak megengedik.
2013. máj. 9. 12:41
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok e nekem segíteni abban hogy mihez kezdjek a továbbiakban. Leérettségiztem, nem tudok dönteni, hogy menjek egyetemre tovább tanulni, vagy inkább okj-ra járjak+ mellette menjek dolgozni. Az egyetemnek nem igazán látom értelmét, inkább valamilyen tanfolyamot szeretnék elvégezni. Több szakma is érdekel, de arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek,melyek most a legkeresettebb szakmák? Olyan képzést válasszak, amit hamar elvégzek, de nem túl nagy a kereslet a szakma iránt, vagy inkább hosszabb tanfolyamon vegyek részt? Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook