Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérhetek-e kártérítést, ha rossz szemüveget csináltak? fórum

Kérhetek-e kártérítést, ha rossz szemüveget csináltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. máj. 28. 12:03
Tévedsz , mert az optikusoknál nem mindnél van szemész, és ha van is, 2 hónap múlva tud adni időpontot. Meg tudom állapítani igen, hogy nem egyforma rossz a két szemem, úgy, hogy letakarom az egyiket, és egyikkel el tudok vmit olvasni, a másikkal nem, azonos diopriás szemüveggel. Épp ezért nem jó kész szemüveg vásárlása. Munkaszemüveget pedig az optikában ajánlották, mondtam, hogy nem monitoron dolgozom.
22. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 12:03
Ez nem így van. Éppen emiatt necces a tescos, plazás 1000 ft-os szemüveg, mert gyakran van eltérés a két szem között, amire áruházi szemüveget biztosan nem lehet kapni.
21. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. máj. 28. 12:01
Októberben voltunk, a látás hónapja kapcsán akciós szemüveget csináltatni. Alapvetően optikus vizsgál, de ha a vevő ragaszkodik orvosihoz, akkor az plusz pénz, mert a szemorvos már nem ingyen rendel ott sem. Régebben ingyen volt. Erre mondtam, hülyeség az akciós szemüveg, ha a vizsgálat fizetős, inkább menjen el szemészetre, utána optikába.
20. Scherlock (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 12:01
Ezt meg honnan veszed vazze"!????
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 12:01

Ha az 5 évvel ezelőtti dologra gondolsz már kártérítésnek helye nincs. Nem tudod bizonyítani, akkor jól mérték-e? Felmerül a kérdés, ha nem volt jó, miért vártál eddig? Öt év alatt a szem sokat romolhat, akkor is, ha akkor jó lencsét készítettek.


Azt sem értem, ha nem voltál megelégedve, mi a manónak mentél újra hozzájuk?

Egy hete sem kényszerítettek gondolom, hogy ott készíttesd el a szemüvegedet. Főleg, ha nem is voltál megelégedve, tehát így mire is akarnál kártérítést?

18. Scherlock (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. máj. 28. 12:01
:)
2022. máj. 28. 12:01

A jó ég áldjon már meg ezzel a szemüveg mizériával.

Menj már el a szemészetre, megnézik a szemed, adnak egy papírt hogy mi kell.

Elmész az optikával, odaadod, kiválasztod

a keretet, megcsinálják a szemüveget. Ennyi.

Ennyit kattogni rajta, nem is értem.

16. Scherlock (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 12:00
Miért nem tetted szóvá?
15. Scherlock (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 12:00

" Tudod egyáltalán, mit akarsz? "


Figyelj!

Azt azért csak látom"""", hogy jól látok-e adott dioptriával, vagy nem.


Volt olyan, hogy adott optikussal szembe mentem, mert 1000%-ban tudtam, hogy hülye". Finoman fogalmaztam.


Ha valami nem ok, igenis kinyitom a szám, nem veszem meg az adott szolgáltatást.

Ok, ez Én vagyok.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 28. 11:55

Igen!


Ezért is írtam, hogy a kor fontos, mert ehhez tudnak viszonyítani, és amiket felsoroltál betegségeket, azok nagyon tudják rontani a látást:(


Én azt tapasztaltam, hogy az optikusoknál orvosok vizsgálják a szemet, tehét értenek hozzá.


Nem régen csináltattam új szemüveget, és nem csak olvastatott, hanem géppel is vizsgálta a szememet, stb.

Tehát, ahogy a szemészeten...

13. globus (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. máj. 28. 11:50
+1 a szemészethez: szemfenék vizsgálattal megállapítható egyéb betegség, ami miatt valóban romolhat a látás. Vérnyomás, érelmeszesedés, cukorbetegség okozta érkárosodás. Optikusnak ehhez nincs jogosítványa és tudása sem, csak szemészdoktornak.
2022. máj. 28. 11:45

Először is, gratulálok a képességedhez!

Én és még sokan nem tudjuk megállapítani magunknak és másoknak sem, hogy hány dioptria eltérés van a szemeink/szemük között;)


Másodszor: fogalmam sincs, hogy miért a hoxán akarod ezt a problémádat megoldani a sokadjára ugyan ezzel a problémáddal nyitott fórumban.


Mint írtam, mi nem tudunk így megállapítani semmit. Sem azt, hogy hány dioptriás szemüvegre van szükséged, sem azt, hogy hány dioptria különbség van a szemeid között. A cilindert meg sem említem;)


Milyen kártérítést szeretnél kapni? Több milliót? Mert az új szemüveged miatt elromlott a szemed?

Nem fogsz kapni! Még az sem kap, akit elrontanak és emiatt maradandó rosszabb minőségű élete lesz, nemhogy egy elgányolt szemüveg miatt.


Ha neked olvasó szemüvegre van szükséged, akkor miért nem mentél be egy kínaiba és vettél max. ezer Ft-ért egyet?


Ugye az optikus nem biztos, hogy tehet arról, hogy neked a munkaszemüveg=vasaláshoz használt szemüveggel. Ő arra gondolt, hogy monitorhoz fogod használni.


Egy olvasó szemüveget, bárhol csinálnak max. 20 ezerért, távollátót szintén, de az is lehet, hogy kijön 20 ezerből mind a kettő.


Nem értem, hogy meddig akarsz itt ugrálni a témán. Nem tudom, hogy miért nem hiszed el, hogy sem szemorvosok nem vagyunk, sem optikusok, és attól, hogy mi is járunk valahogy, nem biztos, hogy nálad is ez az úgy járás van.


Amit javaslok: menj el szemészetre, ahol bemérik a szemedet, adnak egy papírt, hogy milyen dioptriát igény az éles látásod, pontosan leírják, hogy milyen eltérés van a két szemed közöd.

Ha meg van a papírod, akkor azzal menj az optikába és csináltass szemüveget. Persze, csak akkor, ha bízol a szemészben és nem a saját megállapításodat tartod tutinak;)


Nem, nem fogsz kapni több milliós kártérítést, és még a szemüveg árát sem fogod visszakapni.


Ja, a korod azért fontos a szemüveg esetében, mert ebből betudják lőni, hogy milyen ütemben romlik a szemed.


Egyébként, ha a szemüvegedet, csak akkor veszed fel, ha szügséged van rá, azaz pl. olvasáshoz és rövid ideig, akkor nem fogsz homályosan látni. Ha állandóan hordod, akkor viszont igen.


Nekem is munkaszemüvegem van, ha nem kell a monitort néznem, akkor szinte úgy látok, mintha nem romlott volna a látásom, de ha rajtam van a szemüveg, akkor bizony a levétel után, szinte semmit nem látok.., de a munkaszemüvegem nélkül, már egyáltalán nem látom, hogy mi van a monitoron, ezért kell....

11. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 11:45

Nem biztos...ismerősömnek egy éven belül másodszor kellett csináltatnia olvasót. A második jó lett, ezek szerint ennyit romlott, vagy az első mégsem volt jó.

Szerintem neki lesz harmadik is, mert közben kiderült, szürkehályog műtétre várományos.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. máj. 28. 11:29
Jó volt , de már tönkrement, kopott, meg száar se úgy állt már. Hogy kellett-e erősebb dioptroia, arra nem emlékszem.De az biztos, ha kellett is, egyformán kellett volna növelni jobb és bal oldalon 0.25, vagy fél dioptriát.
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 11:23
Az 5 éve készíttetett olvasószemüveg, aminek kiesett a csavarja, jó volt?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. máj. 28. 11:21
Igen ez is igaz, nem álltam ki az igazamért. De ilyenkor az ember nem mer okoskodni, mert elvégre ő a szakember.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. máj. 28. 11:19
Nem tudom mi miatt, de az biztos, hogy nem normális, ha fél dioptriás eltérést egyformának mérnek.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. máj. 28. 11:18

Ez igaz, bár a hölgy olyan határozott volt, hogy el is hittem hirtelen.Ki is fizettem előre. De akkor mondtam , azért mérjen már be mégegyszer, hogy biztos jó legyen a szemüveg. Be is mért, és ugyanazt mondta.

Szemészeten fél, és más optikában fél dioptria különbség.Nagyon tetszett a keret, ezért a héten újra bementem az optikába, hátha most jól mér be,de megint ugyanolyat mért. Nem tudom,csak én vagyok ilyen peches, vagy mindenkinek így méri? Az elég baj.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 11:03

Mikor történt ez az egész?

Úgy gondolod, hogy a fél dioptria eltérésének nem felismerése miatt nem látsz már távolra sem, annyira, hogy nem ismered fel az embereket?

2022. máj. 28. 10:56

Persze hogy kérhetsz.

A következményeken ne légy felháborodva. :)

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 10:45
Menj el egy másik optikába is, kíváncsiságból, máshol mit mérnek?
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 10:45

Ha nem èrtettèl egyet a dioptria beállítással akkor visszakèred a pénzed ès lemondod a szemüveg készítését.

Majd elmész ahhoz akiben megbìzol.

Erre ìgy senki nem fog neked kàrtèrìtèst fizetni.

Bolondok lennének.

2022. máj. 28. 10:03
5 éve olvasószemüveget készíttettem, szemészeten. Kiesett a csavarja,és elég rossz állapotban volt, így egy szombati napon kénytelen voltam bemenni egy optikába, hogy tegyenek bele csavart, tudjak dolgozni hétfőn.. Rámbeszélték csináltassak munkaszemüveggel egybeépített olvasószemüveget. Bemértek 2-2 dioptriát.Mondtam, hogy nekem fél dioptria külömbség van, nem lehet egyforma,erre a nő, "most egyforma, van ilyen" Megismételtettem a bemérést, akkor is annyi. De akkor már kifizettem a szemüveget előre. Szval,annak előtte is, és azóta is fél dioptria van a 2 szemem közt.De mostmár kb.nem látok távolra sem. Azelőtt csak olvasáshoz kellett szemüveg. Elmenetem ebbe az optikába a héten, kíváncsiságból.Mondtam, hogy szeretnék szemüveget, de a múltkor rosszul lett bemérve. Megint egyformát mért a nő, és a születési évszámomat is figyelembe vette a dioptria meghatározásánál. Nagyon bosszant ez a dolog, mert azelőtt nem kellett távolra egyáltalán, most meg már az embereket se ismerem fel az utcán szinte, és a rendszámokat is csak nagyon közelről tudom elolvasni,és ez a romlás nagyon hirelen történt.Voltam szemészeten is, és fél dioptria a különbség. Nem értem, ez a hölgy miért mér folyton ugyanolyan dioptriát, mikor fél dioptria eltérés van. Szerintem ez nagy hiba.Úgy gondolom, több kárt csinált mint hasznot.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook