Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudna valaki segíteni babavárással kapcsolatban? fórum

Tudna valaki segíteni babavárással kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 3. 12:32
Még abban tudnál segíteni,hogy az egy évnek ugye folyamatos munkaviszonynak kell lennie?
4. kinel (válaszként erre: 3. - Zsuzsi13)
2012. jan. 1. 21:09
Értem köszönöm szépen a segítségedet!!!!!!!!! Utánaszámolgatok!
2012. jan. 1. 20:57

Szia,


1 év folyamatos munkaviszony után igényelheted a szülés napjától vagy pedig a szülés tervezett időpontja előtt 28 nappal is indítható a terhes gyermekágyi segély. Ennek mértéke: az előző év jan 1 - dec 31 kereseted 70%-a. (nincs maximuma)

Ez 168 naptári napra jár. Utána lehet igényelni a GYED-t (gyermek gondozási díjat). Itt van egy maximum az összegben, ha a kereseted meghaladja a minimálbér kétszeresét, akkor is csak ennek a kétszeres összegnek a 70%-a jár neked. Itt attól függ, hogy hány nap biztosítási jogviszonyod van. Ha van több mint 600 napod folyamatosan akkor a baba kettő éves koráig kaphatod a gyedet, ha ennél kevesebb van pl 300 nap, akkor csak a 300 napra jár. Kevesebb idő után egyből vagy a bő 600 nap után pedig a gyerek kettő éves kora után a három éves korának betöltéséig jár a GYES - gyermek gondozási segély. Ez mindenkinél egyforma összeg Bruttó 28.500 Ft, melyből csak a 10% nyugdíjjárulék kerül levonásra.

Írtad, hogy csak napi 2 órában fognak majd alkalmazni, esetleg érdemes átszámolni, hogy a GYED igénylés előtt, a Gyed összege mennyi lenne, mert előfordulhat akár az is, hogy kevesebbre jön ki mint a Gyes összege.

2012. jan. 1. 20:55
A GYES alanyi jogon jár, és nem kell hozzá munkaviszony. A GYED-et pedig a munkabéred után állapítják meg - viszont azt sajnos nem tudom, hogy csak 8órás munkaviszony után-e.
2012. jan. 1. 20:49

A párommal megbeszéltük,hogy most januárban belevágnánk a babaprojektben. Úgy tudom,hogy 1 év folyamatos munkaviszonynak kell lenni,hogy kapjak gyest...

Május óta van munkám, a főnököm azt mondta,hogy most januárban márcsak napi 2 órában fog bejelenteni. Az lenne a kérdésem,hogy ha így dolgozom le a fennmaradó 5 hónapot akkor is egy évnek minősül majd a munkaviszonyom? Vagy csak a napi 8 óra munka számít annak?

Bocsánat,ha kicsit bonyolult voltam,de nem tudom ,hogy ezt kinél tudnám megérdeklődni, hová forduljak.

Válaszokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook