Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérdések az első babavárással kapcsolatban... fórum

Kérdések az első babavárással kapcsolatban... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 13. 22:46
Akár privát üzenetben, mailben is, bár igyekszem járni a fórumra, ha már "bejelentkeztem" :)
2010. febr. 13. 22:35
sziasztok, szülész-nőgyógyász hallgató vagyok, szívesen segítek, ha tudok!
25. fredaszter (válaszként erre: 24. - Iberke)
2010. febr. 13. 21:52
Én 100%-os citromlevet vettem, szerintem úgy ihatóbb.
24. iberke
2010. febr. 13. 20:07

A bugyit már értem, veszek én is! úgyis nyáron szülök elvileg, csak megszárad...

Játszószőnyeg játékát is ki kell főzni? és ha nem lehet róla levenni?


Mondjuk én már vettem ilyen zenélő forgó bigyót az ágy fölé na azt adok-veszek oldalon de újat és csak 2500 Ft körül volt (még választhattam több típus közül is, állatkásat .. aki kéri priviben megírom kinél vettem) és direkt olyat választottam ami tömény műanyag, mert a plüss cuccoknál félek a poratkától, a sima műanyag meg letörölhető... Amúgy vigyázzatok, mert van ahol a tartókáját nem adják hozzá!! Viszont a játszó szőnyegem még nincs, olyat vegyek ami levehetős játékos?


Vissza a dekorációhoz, találtam olyan oldalt, ahol nem levonós, hanem sztatikus matricás dolgok vannak, állatkás, hercegnős stb... nagyon klassz, mert a matricával ellentétben akárhányszor újra rakható, uv álló... lemosható stb... A gáz az ára... FiPr termék, nincs vki akinek már nincs rá szükség és kedvezménnyel továbbadná?


Málnalevelezni én is fogok!!


Kérdés? megyek majd nemsokára terheléses cukorvizsgálatra... Ki szavaz arra, hogy citrommal vagy annélkül igyam a lötyit?


Légzésfigyelőt mindenképp szeretnék, de van olyan típus ami pelusra csippenthető, abból is többféle, használt már vki ilyet?


Üdv nektek!

23. fredaszter (válaszként erre: 20. - Iberke)
2010. febr. 13. 09:52
Steril.foly..Egy tálba teszek 1-2l vizet,és hozzá a folyadék. Rá van írva mennyi vízhez,mennyit.Pár naponta így csinálom,(cumikat,rágókákat,mellszívót,stb.)de néha ki is főzöm.(mondjuk a játszószőnyeg egyik játéka így megolvadt, ennyit ért).
22. poszata01 (válaszként erre: 19. - Iberke)
2010. febr. 13. 08:40

A hálós Tena bugyi azért jó, mert elég belőle 2 db. Este kicsit kiöblíted, és reggelre már száraz is. Meg stabilan tartja a betétet.


Én homeós bogyót nem ettem, szülés előtt málnalevél-teát ittam, állítólag segíti a tágulást. (A kiírt időpont előtt 2 héttel kezdtem el inni, minden nap 1 bögre erősre őzött teát.)

21. misz
2010. febr. 12. 22:13
Én Neomagnol tablettát használok. Bedobok egyet egy tál hideg vízbe, bele a fertőtlenítendő dolgok, fél óra múlva kiveszem, leöblítem és kész. Ezzel mostam le a kiságyat, pelenkázót, mindent.
20. iberke
2010. febr. 12. 20:43

A sterilizáló folyadékot hogy kell használni? nem kell kifőzni a cumit csak ezzel elmosni? mert akkor a domestos is jó nem? minden ismert baktériumot elpusztít....


Egyébként ez a kiforralás nekem olyan furi, mert sok helyen meg azt olvassa az ember, hogy a műanyag (mindegy minek hívjuk a szilikont meg az ilyeneket nem?) sokmindent kiold magából ha felmelegszik.. vagy erre is gondolnak mikor gyártják őket? vagy szerezzek be a gyereknek üvegcumit?????

19. iberke
2010. febr. 12. 20:23

Köszönet a tanácsokért, kertes házban lakunk, viszont beton út mindenhol van, meg járda.. És nagy kerekű a kocsi, pumpával, és a vázzal együtt kb 8 kg, a váz maga 4,5 kg.. ez elég könnyű szerintem, és már tologattam nagyon tetszik! bolygósíthatós amúgy PC PS682 típust néztem ki...


Ja anya mondta, hogy megvan a régi hálózsákom, és hogy az alapján majd modellezünk mi is...


És veszek két csomi tennát bizti ami bizti, meg majd nézek hozzá hálósat...bár van olyan bugyim amit szívesen beáldozok ilyen célra...


Ja és vödröt nem veszek, csak narancsot a Sp@r-ban majd ahhoz adnak újat...


És a dekoráció ilyennel nem foglalkozik senki sem, csak nekem van sok szabadidőm?


És írjatok már a védőnőitekről, meg hogy milyen homeo bogyót szedtetek a szüléshez előtte, meg ilyenek...


Üdv!

18. poszata01 (válaszként erre: 16. - Iberke)
2010. febr. 12. 15:50

Szia!


Szerintem kiskádba előformázott izé tök fölösleges. Illetve, azt mondanám, akkor jó, ha sokat leszel egyedüla fürdetéssel. Nálunk itt volt Apa erős két keze, nem vettünk semmiféle kádbavaló izét.


babakocsi: nem tudom, milyen környéken laksz, de ha falun, ahol nem mindig a legjobbak az utak, viszont buszra vszínűleg nem fogsz szállni, akkor nagy kerekű babakocsit vegyél.

Mi 30e-ért vettünk babakocsit, újat. Igaz, ez alaptípus volt, nem bolygós kerekű, de az első időkben nagyon jó volt. Második kocsinak meg kaptunk egyet egy barátnőmntől, akinek már nem kell. Ha babakocsit választasz, nézd meg azt is h könnyű legyen tolni! A sokat tudó babakocsik sokszor nehezek, vagy nehezen fordulnak!


Szabásmintáim nincsenek, én a hálózsákot úgy csináltam, h volt itthon 1, ami bevált, csak kinőtte, és azt használtam "szabásmintának", tudtam kb. mennyivel kel nagyobb.

Nem minden gyerek szereti a hálózsákot, de nekünk nagyon bevált, ugyanis a kicsi lányom van, hogy gondol egyet, felül az ágyban, majd lefekszik az ágy átellenes végében, mindezt álmában. Én csak annyit veszek észre, h nem ugyanott ébredt, ahol elaludt. Így meg, a hálózsákkal nyugodt vagyok felőle h nem fázik meg.


Tena Lady Extra: ez elsősorban a kórházban kell, a szülés utáni első napokban. Nekem 1,5 csomag fogyott el, szal 2 csomaggal vegyél. És ne aggódj, biztos jó lesz, én sem vagyok nádszál, de volt rám bugyi:). Amúgy gyógyászati segédeszköz-boltban lehet kapni. De lehet h tudok Neked olcsóbban eladót, ha érdekel.


Ha már egyszer kiskádat veszel, minek vennél vödröt? 1 éves kora után már fürdetheted a nagykádban is! :-)

17. kitrákotty (válaszként erre: 16. - Iberke)
2010. febr. 12. 15:20

A vödör pont a piciknek való, mert jobban emlékezteti őket a helyzet az anyaméhre. SZvsz elég a kiskád, azt sokáig ki tudod használni, 7-8 hósan már ülni is tud úgyis benne.


3-4ért sima kádat? és ezt használtan nézted?

Csak mert a miénk a sima (nem formázott kád), és kétezer sem volt. Újan, hófehéren, és igen, ezt is ki lehet/kell fertőtleníteni.

MÉg a tesójával együtt is belefértek egy ideig, pedig a nagyobbik már négyéves volt akkor :-))


jah, bocs most olvasom hogy háztartásiboltban ennyiért nézted te is :-))


Kertes házban laktok?

(babakocsi miatt kérdezem)


TEnából (két szülés utáni tapasztalatom alapján) elég egy csomag, én nem is a legnagyobbat vettem. Mire az egy csomag elfogy, már a sima betét is jó lesz!


És igen, a hálózsák a takaró helyett kell, hogy ne fázzon meg ha lerúgja magáról. Vannak télies, nyárias darabok, ujjal, ujj nélkül.

16. iberke
2010. febr. 12. 14:23

Hűha, nagyon örülök hogy ennyien összejöttünk ! (közben feltörlök..) Szóval nekem egy barátnőm mondta, hogy ad gyerekcuccokat, tőle szívesen elfogadom, mert ismerem... Viszont kisebb gyerek a családban nem volt, most ő lesz az első unoka is, úgyhogy Anya már vásárolt egy nagycsomó ruhát.. még karácsonykor, nemrég vallotta be...


Kiskádba való előformázott izé, nem rossz 2-3e-ért viszont tényleg lehet venni az adok veszek-en használtan előformázottat, 3-4-ért meg sima kádat meg belevalót is, és hát a kádat azért tényleg ki lehet fertőtleníteni nem? viszont itt van a környéken egy jó háztartársi ahol 2 e van nagy kiskád, meg a testvér áruházban is 3 e körül van nem?


A bank neve a Fővárosunk, és az internetes utalás ennyi, amúgy egyszerű, és ingyen küld előtte sms-t kódokkal, úgyhogy biztonságosnak tartom.. Ja és ha olyan folyószámlát nyitsz (bővebben a bankban) akkor leköti 10e -sével a pénzed automatikusan, (nem úgy mint MO legynagyobb bankja ahol mindent figyelni kell 3 betűs) és bontani is automatikusan bontja de szintén 10 e vel.. és egész jó kamatokat ad rá.. Ha több manid van min 100 e lehet lekötni, most 2 havi volt legutóbb akcióban, és akkor átvezetési díj bankbon belül ugye nincs 6,25 volt a kamat rá... ha van időd ilyenekre nézegesd, én elég korrektnek tartom őket már 16 éve elkötelezettjük vagyok... a többi banknál is vannak szupi dolgok, csak nem nagyon merek kicsibe tenni mert még bennem él a macis vagy leves bank... bár akkor még kicsi voltam, de sokat panaszkodtak az emberek... és még most is..


Poszata, remélem jó lesz az ágy, viszont én ennyiből nem jövök ki, mert a babakocsim eleve 3 funkciós lesz és az már majdnem üti a keretet, használtat abból a garancia és kellékszavatosság miatt nem szeretnék... meg mert anyuék azt mondták adnak bele, vagy állják...de ha nem már akkor kiválasztottam egyet ami lapra csukható és nagy a mózese, mert mondták, hogy azért a fél éves baba még simán férjen bele, és van hordozója és mindezt lehet a vázra külön-külön is ráilleszteni... na ezt mondjuk nem a netről veszem, bár itt 9 e olcsóbb mint ha helybe hozatom, de a garancia miatt (meg a posta ktsg ha vissza kell küldenem, vagy felvinni vissza pestre ) inkább helyben veszem...


2.sajnos minden barátnőmmel egyszerre szülök, és az ország több pontján vannak, a közelben meg nem is nagyon van olyan akinek már nem kellene, mert nemsokára tervezik a következőt stb... És olyan nagyon nagyon sok barátnőm nincs is..


3. mérleget nem veszek, írta vki, hogy ráált a digi mérlegre, utána meg gyerkőccel kivonta és kész, de sztem a védőnő úgyis méri majd hetente vagy ilyesmi nem?


4. bűzelzáróst veszek, de a környéki háztartásiban van 1270 ft, pattan a teteje, meg sima zacsi is jó bele, sajna nálunk 2 hetente viszik csak a szemetet (vidék) és nincsenek a köztéren sem kukák... nyáron meg inkább majd dupla zacsi hogy ne jöjjenek a döglegyek...


5. bébiőrt nem de légzésfigyelőt szeretnék olyat, amit a pelusra kell csippenteni, mert ahogy nézem az ismiknél a gyerkőcök sokszor ott alszanak ahol éri őket az álom, mint bébihinta, meg játszószőnyeg stb.. akkor minek tegyem a kiságy matrac alá? és a környéken volt akinek elaludt a kisgyereke örökre...


6.Fazekam van sok sterilizálni... mellszívót meg kézit vettem a barátnőmtől, egyszer használta, mert kézzel fej már

7. kádálványom szerintem a mosógép lesz, majd az embörnek segítek hátha ő fürdet...


8. Szabásmintát nem tudsz ? vagy képet és nagyon ügyi vagy ha ilyeneket varrsz! én hintát fogok! meg hordozót, falvédőnek lehet veszek egy macis szőnyeget, majd kimosom nagynyomásúval, vagy kádban...


9. a hálózsák miért jó? abban forgolódhat? vagy nem dobja le magáról mint a takarót? sajna nekem nem volt kisebb gyerkőc a környezetemben nagyon sokáig..


10. A tenna extra ok, de mennyi kell belőle? és hát én amúgy sem vagyok nádszál, akkor necces bugyi is van több méretben? és hol vegyem meg? mennyit?


11. és ok, veszek kádat... de ha nagyobb lesz jön a vödör!


üdv megyek tovább törölni...

15. fredaszter (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 14:10
KH-nál 10ft.
2010. febr. 12. 14:03
Mi sterilizáló folyadékot vettünk (Chic...),nekünk bevált.
13. poszata01 (válaszként erre: 6. - Iberke)
2010. febr. 12. 13:53

Szia!


Ja, ha 70 cm széles a kiságy, akkor talán jó lesz később is.


Azzal is sokat tudsz spórolni, ha olyan dolgokat, amik csak egy ideig kellenek (pl. bébihordozó autóba) inkább kölcsönkérsz vkitől.

Meg azzal is, ha nem hagyod magad, és tényleg csak a legszükségesebbeket veszed meg.


Mi majdnem mindenből újat vettünk, de mindenestől betakartuk 100e Ft-bóla babavárást.


Amit sose vennék, az pl. a légzésfigyelő, csecsemőmérleg, bűzelzárós kuka, bébiőrt is csak akkor, ha kastélyban laktok, és a bébi másik épületben lesz, mint Te. :)

Sterilizáló is tök fölösleges, ha van mikrótok, vegyél egy nagyobb műanyag dobozt, abban ki tudod majd főzni a cuccokat.

Viszont mellszívót mindenképp vegyél, sokat segít az elején.


Mi csak kiságyat vettünk, babakocsit, kisruhákat, kádat, állványt, mellszívót, meg apróságokat (babafésű, cumisüvegek stb.). Járókát meg babahordozót tudtunk kölcsönkérni.


A szobájába pl. a falvédőjét én csináltam. A hálózsákjait a mai napig én varrom, mert fele árból ki tudom így hozni.


Meg a szüléshez intimbetét helyett Tena Lady Extra betétet vigyél, lehet hozzá hálós kisnadrágot is venni!


Ja, és azért kiskádra ne sajnáld a pénzt, szerintem a vödörben fürdetés hülyeség! Amikor megszületik, olyan kis esetlen lesz, Ti meg még ügyetlenkedni fogtok. A kiskád sokkal jobb, jobban meg tudod fogni a babát, meg a mosdatáshoz is jobban hozzáférsz.

12. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Iberke)
2010. febr. 12. 13:53
Bocs az OFF-ért: melyik bank az, ahol az utalás díja csak 25 Ft?
11. fredaszter (válaszként erre: 10. - 000Évi000)
2010. febr. 12. 13:52
Mire mi megvettük 5 hónapos volt a babám, már nem fért bele a popsija.
2010. febr. 12. 13:50
sziasztok, van egy műanyag betét is, amit be lehet tenni a kiskádba, és megtartja a babát, 2-3000 Ft körül van.
2010. febr. 12. 13:48
Sziasztok!Nálunk az volt a jó,hogy sok a gyerek a családban.Így aztán a kiságy ,meg sok babaruha öröklődik.Mire az egyik kinövi,már van is aki használja tovább.
8. fredaszter (válaszként erre: 6. - Iberke)
2010. febr. 12. 13:44

Mi nem előformázott kádat vettünk, meg is bántam.

Sokkal egyszerűbb vele a fürdetés, a baba is nagyobb biztonságban érzi magát.Barátnőmnek az volt, nagyon dicsérte.

7. iberke (válaszként erre: 5. - Lizocska82)
2010. febr. 12. 13:34
Szia, ezek mik?
2010. febr. 12. 13:31

Hali Poszata! Hát ez a kiságy 68 cm széles, gondolom ez a 70 cm-es, egyébként én 80 cm- szélesről mentem férjhez, nem volt gondom vele... a hatvanassal viszont biztos lett volna..


Egyébként mikor olvastam egyből leszakadt rólam a víz, bár úgy gondoltam,hogy kb 8-10 éves koráig tartson ki, bár még szeretnénk majd lehet másikat is...

Falun lakom Nógrád megyében



Márti ! én is nézegetem ezeket az oldalakat, meg pár könyvet megy ilyesmi már vettem, de a végén, ha hozzáadtam a posta ktsg-et, meg pl vettem ilyen aventes cuccot - akkor majdnem ott jöttem ki mintha újat vettem volna, és a használt azért van amiben nem jó... Ja és a kiságyak az ilyenek általában nem állíthatóak és nem komódosak, nem átalakíthatósak én meg olyat szerettem volna..


A ruhát viszont most vettem egy rahedlit, pontosan 30 db-ot újakat, fehéret és egy két mintás badyt, meg rugit, hosszú rövid újasat a testvér áruházban mert kb 3 hetes akciós volt, nem volt összesen 10 e, és mind új... egészen 9 hónapos koráig vettem őket...

Én annyira nem is idegenkedek a használt cuccoktól, bár badyt csak saját használatút adnék a gyerekre, de az embör elhúzza a száját mikor mutatok neki vmi használtat, hogy úgyis lesz még gyerkőc, akkor meg kiszolgálja az árát...

És badyt azért adnék rá újat, mert nézegettem a mosható pelusokat ezeket az újszerűeket, meg olvastam róluk rengeteket.. és az egyik anyuka írta, hogy herpeszes lett a kislánya (cseppfertőzéssel terjed vagy mi) a feneke, és hogy ezt nem lehet a pelusból sem kimosni, mert bemegy a szálak közé... És hogy kidobott 104 e Ft-nyi cuccot emiatt (ennyit ért a teljes készlete) viszont a nagyobb baj az volt, hogy a gyerkőc fencsije milyen nehez jött helyre... Hát, ha ott lehet, lehet a hátán is nem? vagy kifolyik a kaki és máris megy a badyra is...


És pont ezért keresek jó akcókat... ezért indult ez a fórum!

Viszont az adok-veszeken (így nem rekläm) is van új dolog sokszor, láttam én is, viszont nem tudom, érdemes-e 1 dologért licitezni mondjuk fél árnál lejjebb nem kapom meg a cuccot ha új, akkor hozzáteszem a posta ktsg-et (min 530), meg az utalásom díját (25 Ft) és kis dologról van szó, akkor ott vagyok mintha megveszem itt helyben..


Amúgy azt tervezem, hogy bemegyek a listával áprilisban a DM-be, már van a kártyámon 176 pont abból kiváltok egy 150 pontos kuponfüzetet, abban mindig van olyan kupon hogy 15% kedvezmény a vásárlás végösszegéből és akkor megveszek szinte minden apróságot. Úgy olvastam a többi fórumokon, hogy dícsérik a saját termékeiket, egyébként meg ott is van pp,meg Hg meg mindenféle pelus is, meg @ventes cuccok is stb...

És akkor nem kell egyessével rendelgetnem, meg nézegetnem, minden új, de jó áron! Vagy jobb ötlet?

Üdv

Írjatok, írjatok!!!


asszem veszek vödröt gyerekpancsinak, és nem veszek mégsem előformázott kádat...

2010. febr. 12. 13:20
M,,L,VC NASF
2010. febr. 12. 13:11
Én is rengeteg mindent vaterán vettem, leginkább ruhákat, plusz babakocsit! Az ágya és matraca esetében ragaszkodtam az újhoz, abból nem engedtem.
2010. febr. 12. 12:59

Én most szültem 4 hete. Mi mindent teszveszen vettünk meg csak mindig figyelni kell és akkor elkapsz nagyon jó dolgokat.

pl teljesen jó babakocsi 2.000-ért kiságy teljes felszereléssel 10.000, szal csak figyelni kell

2 nagy zsák teljesen jó ruha, vagyis inkább ruhatár 11.000ért.

2. poszata01 (válaszként erre: 1. - Iberke)
2010. febr. 12. 12:59

Szia! ha a kombi kiságyba való matrac mérete 120*60as, akkor ne dőlj be annak, h ez később ifjúsági ágy is lehet! Ebbe mi is belefutottunk. A kislányom most lesz 2 éves, de már most látom h néha kevés neki a 60 centi szélesség.

Mivel olyan ágy nincs, ami balagásig kiszolgálná, a mostani fejemmel én nagyobb ágyat vennék neki, 140*70-eset, az még 4 éves korban is kényelmes.


Egyébként melyik városban laksz?

2010. febr. 12. 12:52

Sziasztok!

Annyi fórumot kellett eddig végignéznem és még így is annyi kérdés maradt bennem... mivel nem tudok minden nap legalább 10 fórumot indítani - és gondolom másnak is lehet hasonló gondja - gondoltam indítok egy olyat, ahol mindig az aktuális, éppen szükséges témát lehetne kibeszélni, leginkább tanácsot kérni, tapasztalatot szerezni...


21 hetes első babát váró "anyuka?" leszek -vagyok, és már nyitottam egy kis füzetet ahová írom a beszerzendőket, a praktikusokat, a kórházi dolgokat, a szülés alattikat, az első hetes témákat...


Most éppen szabin vagyok, és szinte minden nap kipattant vmi a fejemből, hogy de jó lenne, de aztán órák mennek el azzal, hogy keresem a neten, hol a legolcsóbb, vagy hogy tudnám magam megcsinálni, vagy kell-vagy nem stb...


Vidéki vagyok, így az a lehetőségem sincs meg, hogy minden nap más boltba beugrok megnézem milyen a minősége, hol olcsóbb stb.. És a net meg itt van előttem... Már pl találtam kombi gyerekágyat, szerintem a legolcsóbban az országban, és házhoz is szállítják csak 4e-ért, és még így is 16250 Ft-al olcsóbb, mint ha a legközelebbi városban venném meg ugyanazt a kiságyat...


Szóval, akit érdekel, az írjon, ha kérdése van írjon, ha tapasztalata van írjon, én írok majd mindig, ha kell ha nem. Viszont azt nem tudom, hogy oldjuk, meg, hogy ne reklámozzuk a boltokat stb. esetleg priviben?


Most éppen ott tartok, hogy fehér bútorom van a gyerekszobába, még a sajátom volt, de semmi baja, na ehhez rendeltem egy fehér kombi tehát pelenkázós kiságyat 42.500 Ft-ért, ezt később át lehet alakítani gyermekággyá. És még egy falipolcot is kapok ajándékba!

Az adok-veszek oldalakon is nézegettem, de a használt általában hibás is volt és kb 10-e olcsóbb mint így, nincs hozzá külön falipolc, és még a szállítással is macera lett volna. Ha az ország másik felébe elutazom érte több az üzi költség, ha meg nem nézem meg, ki tudja milyen és arról nem is beszélek, hogy az újhoz még garancia is van 1 év!


Garancia, pl babakocsit nem veszek, csak szülés előtt kb 1 hóval, mert ott is csak 1 év a garancia, és nagyobb valószínűséggel megy tönkre mint az ágy...


A fehér bútort fel szeretném dobni, és a falak is fehérek. De van sok sötétítőm, ami már jó, megtöri a fehéret és tapétázni, vagy színezni a falat nem szeretném. A tapéta után macera vakargatni a falat, de most találtam öntapadós fali gyermek bordűröket, amik tetszenek, de még nem találtam meg hol lehet olcsón hozzájutni. A fali matricák is tetszenek, már nagyon igényesek is vannak,

pl: [link]

annyira szépek..

De olyat szeretnék, ami mondjuk mehet falra, van esetleg bordür is és még a bútorra is ragaszthatnám hogy feldobja a fehéret...

Ja és árban azért ne legyen egy vagyon!


Szóval ilyesmi kis praktikus fórumra gondoltam, akit érdekel írjon..


De még vannak témáim, pl találtam @damo hinta szabásmintát, vagy mei tai gyerekhordozót, vagy pl gátmasszázsról leírást (mert szeretnék gátvédelemmel szülni) vagy milyen homeós bogyókat szedjek majd a szülés előtt, vagy hogy fürdetődézsa vagy kiskád stb..


Szóval írjatok mindenfélét! Üdv

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook