Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérdések, amiktől falra másztok? fórum

Kérdések, amiktől falra másztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. márc. 27. 20:58

A kedvencem majdnem kimaradt: " és jó baba?"

Miért? Vannak rossz babák???? Kiborítják az ételt, feleselnek, nem fogadnak szót?????

Komolyan, nem is értem a kérdést...... Mit lehet erre felelni?

2012. márc. 27. 20:36

Harmadik gyerekkel várandósan: de nem így terveztétek? ( elkerekedett szemekkel) hogy fogod bírni, nem irígyellek, jó sokba lesznek stb. Vááá

"ésmilesza neve" erre már rutinosan azt feleltem, még nem tudjuk. Szegény gyerek, még meg sem született, de már kritizálják a nevét. Ez annyira relatív dolog, hogy kinek mi tetszik. És jól is van ez így, mert különben mindenkit ugyaúgy hívnának, nem?

88. cstbrigi (válaszként erre: 79. - Bnedora)
2012. márc. 27. 19:16

Azért, mert nekem pl.az esetek 90%-ban hideg a kezem - még nyáron is! - mégsem fázok...

És általában szerintem nem a kérdések idegesítőek, hanem az, ahogy kérdezik. Mert lássuk be, bármit kérdezhetnek, ha meghallod azt a bizonyos hangsúlyt (AZT az én mindig mindent jobban tudok fajtát), akkor mindegy mi a kérdés, simán falnak mész tőle. Mert ezeknek általában van egy mögöttes tartalma - hogy majd megmondja neked a tuti a kérdező...

87. jeva
2012. márc. 27. 18:09

Boltban: Vásárolsz?

Külföldi munka után, itthon az utcán, vagy akárhol: Itthon vagy??

Mész e már férjhez? Vidéki rokon... Köszöd bazxxx meg??

Neked is kellene már baba... Nem félsz hogy kicsúszol?? Velem egykorú babakocsit tologató..aki baromira elfelejtette már, milyen,amikor egyedül vagy..


brrrrrrrrrrrrr

86. bnedora (válaszként erre: 83. - Cippora)
2012. márc. 27. 18:03
Nekem sem volt sok tejem, első perctől fogva pótlást kaptak a gyermekeim, de ha kérdezték, én nem másztam a falra emiatt.
85. Luau (válaszként erre: 82. - Cippora)
2012. márc. 27. 18:00

Ez nekem is a kedvencem, a hány kilót híztál.

Ja, meg a "még mindig terhes vagy?" pedig csak 24 hetes vagyok... mit gondolnak félidőig elég eljutni?

84. d'moni
2012. márc. 27. 17:57

Ma a hiperben a kasszánál az utánam álló nő csak úgy odavágta nekem a babakocsira, hogy:

-Ha nagyobb lesz a baba, nem fog elférni benne. (ugyanis a hordozó volt a vázra illesztve)

mondom: Van több része is: mózes és sport rész.

erre a nő:

-Hú hát ez a babakocsi biztos volt vagy 100eFt???

mondom: Igen, pont annyi! (csak hogy megnyugodjon...)

és még közölte, hogy:

-A mi időnkben nem volt ilyen...

Na ott is hagytam.

83. Cippora (válaszként erre: 38. - Bnedora)
2012. márc. 27. 17:36
Tőlem a postás is megkérdezte,és azért ez túlzás.Pláne nekem azért is esett rosszul,mert alig volt,küszködtem a szoptatással,és marha jól esett,hogy minden jöttment szóvá tette,utána meg húzgálták a szájukat,mikor elmondtam mi a helyzet,és ki tudja miket képzeltek a dolog mögé!
2012. márc. 27. 17:33

Terhesen:


- Na és hény kilót híztál???


Terhesség után:


- Mennyi maradt rajtad???

2012. márc. 27. 17:31

Szülés után:

- Szop???

- Cicikél?


Nekem ettől a két kifejezéstől a hátamon felállt a szőr!

80. bnedora (válaszként erre: 78. - Tarcalibetty)
2012. márc. 27. 15:30
Ülünk:-DDD
79. bnedora (válaszként erre: 69. - Orsibigyu)
2012. márc. 27. 15:30

De miért olyan "kiakasztó" kérdések ezek?

Általában, ha a baba éhes, akkor sír, ha valakinek, és nem kell ahhoz babának lenni, de hideg a keze (mint pl. most nekem), akkor egyértelmű, hogy fázik.


Szerintem nagyon túl reagáljátok ezeket a mindennapi kérdéseket. Sajnos, tapasztalom magamon is, mert bármit kérdezek felnőtt fiaimtól, ugyanígy reagálnak. És nem értem miért? Mit kellene kérdeznem, miért ilyen elutasítóak?

2012. márc. 27. 15:22
Hogy álltok a bilizéssel?
77. vizike
2012. márc. 27. 15:20

A rózsaszín flitteres virágos pillangós ruhás kilányomat ma megdicsérte,1 pasi ,hogy deszépkisfiú!!

Enikő!

Fiúnak??

Nemlátni,hogy kislány?

JA tényleg fülbevalója van...Mondta a a pasi..

Úgylátni a többi lányos kiegészítő nem tűnt fel..

bezzeg a sapi alatt meglátta a fülcsit...

76. vizike
2012. márc. 27. 15:18

Anyatejes kislányom van meleltt volt 10 hónapig tejtesója is,mégis mindein alaklommal megkérdezte a védőnőnk hogy képünk ugye tápszert?

Kinek?

Nekem?

A lányomnak?

Vagy tejtesónak?

Mert senki sem szorult rá. :)

75. orsibigyu (válaszként erre: 73. - Szilvita)
2012. márc. 27. 14:00

Jah nekem, sem anyósom, sem sógornőm nem tudott szoptatni 4 hónapnál tovább. Nekik volt ez a bűvös kérdésük:

- Hány millit szopott?

Sem a mellemen nem volt bejelőlve kis vonalkákkal a milli, de a gyermek pocakján sem.

74. 6b006fc769 (válaszként erre: 68. - Pan Dóra)
2012. márc. 27. 13:53

:DD

Ez jó!

73. Szilvita (válaszként erre: 71. - Pocak25)
2012. márc. 27. 13:44
Én a szomszéd nénitől voltam kiakadva, mert mindig okoskodott, hogy kevés a tejem, meg azért sír mert éhes, meg ne féljek, hogy sír, ilyeneket mondott. Amúgy szeretem a nénit, nagyon aranyos, de hetente megkérdezte ezeket, és mindig megállapította, hogy a tejem csak rossz vagy kevés lehet (mellesleg épp neki is volt egy dédunokája, aki 3 hetes koráig szopott). Szóval én meg úgy oldottam meg, hogy a következő kérdésére azt mondtam, hogy sajnos már tápszeres:) Többet nem kérdezte:D
2012. márc. 27. 13:43

Nekem mostanában az idegesítő, ha azt kérdik az 1 éves 4 hónapos fiamról:

- Beszél már?- Még ha azt kérdeznék, hogy mond e már valamit?, akkor oké, de biztos nem mond még beszédet.

- Hogy álltok a bilizéssel?

2012. márc. 27. 13:33
Amiért ölni tudtam volna , hogy szopik még a baba?? Úgy voltam vele , ha még egyszer megkérdezi valaki, megmondom most te fogsz szopni !! Undorodtam ettől a kérdéstől!! De megoldottam. Mindenkinek azt mondtam persze szopik, pedig sajnos 4 hónapos koráig szopott!
2012. márc. 27. 13:26

Persze, nekem is van olyan kérdésem, amitől a férjem garantáltan dührohamot kap. Nézi a meccset, és megszűnik körülötte a világ. Ilyenkor odasomfordálok hozzá, és halkan megkérdezem: a hosszabbítást ugye, már nem nézed meg? :D

Mindig bejön :)))

69. orsibigyu (válaszként erre: 66. - Bnedora)
2012. márc. 27. 13:24

Kicsit egyetértek. Én örülök, ha kérdezősködnek a fiamról, mert szeretek beszélni róla, de azért vannak kiakasztó kérdések, főleg olyanok amiből érzed, hogy ők jobban tudják, épp mi baja van:

- Nem kellene megetetni?

- Jajj, de hideg a kis keze, nem fázik?

68. Pan Dóra (válaszként erre: 62. - Kistanítónéni)
2012. márc. 27. 13:21
Na, ezzel engem is sokan kiakasztottak. Nekem is ikreim vannak. Fiú - lány. És akkor jött a kérdés: egypetéjűek?... és hányszor!!! :D
67. orsibigyu (válaszként erre: 49. - Kangaroo Island)
2012. márc. 27. 13:19

Jah, ezt mi is megkaptuk már. Elmondtuk mi lesz a neve, erre:

- És nem akartok neki adni egy második nevet is?

2012. márc. 27. 13:15
Szerintem jobb ha nem álltok szóba senkivel, és akkor nem másztok senkitől a falra, mert aki keres az még a kákán is csomót talál.
65. orsibigyu (válaszként erre: 16. - Kálbá)
2012. márc. 27. 13:12
:DDDD Jó!!!!!
64. Kistanítónéni (válaszként erre: 63. - Orsibigyu)
2012. márc. 27. 13:08
Anyósnak külön tárháza van idegesítő kérdésekből.
2012. márc. 27. 13:06

Anyósom: Mit csináltatok azzal a gyermekkel, hallottam egész éjjel sírt!?

(- Öltük!, Kínoztuk!)

2012. márc. 27. 12:52

Nekem ikreim vannak. Mindenkinek az az első kérdése, hogy ugye lombik? (Nem.)

Amitől még kiborulok, ha megkérdezik, hogy ikrek? (Különben miért tologatnék két egykorú gyereket ikerbabakocsiban?)

A következő zseniális: az egyiknek kék a szeme a másiknak barna? (Nem látod). És egypetéjűek vagy kétpetéjűek? ( Ha már felfedezte, hogy tök különböző a két gyerek, nem jön rá, hogy kétpetéjűek?)

Amit még "imádok": Ikrek? Igen. Nem baj, így egyszerre letudják. Miből gondolják, hogy két gyerek a kötelező? Nem mellesleg már van egy nagylány is, így nem is tudtam le egyszerre. Meg aki így gondolja, hogy így egyszerűbben le lehet tudni, annak kívánok ikreket sok szeretettel.

61. vvicus (válaszként erre: 60. - Bnedora)
2012. márc. 27. 12:22
Hát kérlek, a melleimet nem nézik meg a férfiak. Ha látnál, értenéd. De ha meg is néznék, igen, annak gondolnám. Nem értem, ez a kérdés hogy jött ide... :-O Te szereted, ha nézik netán?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook