Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kényszerevés, túlevés fórum

Kényszerevés, túlevés (beszélgetős fórum)


2020. nov. 1. 07:53
51, 56 kg?
16. Mercy2
2020. nov. 1. 07:07

Mercy2 vagyok kènyszerevő, soha nem mùlik el (51 èves vok) napi 2 òràt sportolok ( fittness, ùszàs, futàs)momentan 56 kg de ez folyamatossan vàltozik , és vàltozott hosszù èletem soràn , voltam màr brutàlissan kövèr , 2x is mind 2 hosszù kapcsolatom alatt mert nem birtam a stresszt.( 3 ève single vagyok), de kèpes vagyok 50 kg os fogyàsra .Momentàn megint falàsi rohamaim vannak egy ideje pontosabban màrcius òta ( korona virus)az eredmèny 5 kg hìzàs vagyis 51 ről 56 ra .Azt gondolom a motivàlatlansàg , a szorongàs vezetett idàig ùjra .Ma van a napja hogy elszànom magam 5 kg leadàsàra ,probàlok vami naplot vezetni majd az evèsről , vagy van e valakinek valami jobb ötlete ami segithetne ,mert ebben az èvben valahogy semmi nem működik nàlam .Lehet totàl lelassult az anyagcserém ,talàn közelit a klimax vagy ilyesmi.Ha jàr valaki hasonlò cipőben ,szivess

en fogadok el jò tanàcsokat.

15. michelle.r (válaszként erre: 12. - 184481d874)
2020. okt. 10. 23:30

Én pont az ellenkezőjét tanácsolnám. Legalább egy hétig semmi gyümölcs, semmi gabona, semmi olyan, amiben gyorsan felszívódó szénhidrátok vannak. Én drasztikus szénhidrát megvonást csinálnék, pl. egy ketogén típusú étrenddel, és megnézném, hogy reagál a szervezetem.


Mert simán lehet, hogy szénhidrátfüggőség, semmi más.


De nyilván egy orvosi vizsgálattal kellene kezdeni, a cukorbetegség nem játék.

14. globus (válaszként erre: 4. - NikikNiki Lizi)
2020. okt. 10. 17:42
Egész egyszerűen ne tarts otthon ilyen nassolnivalót. Vásárláskor légy észnél: joghurt, gyümölcs, némi teljes kiőrlésű akármi, esetleg túrókrém, vagy sima túró, amiből készíthetsz valamit.
13. pteri (válaszként erre: 1. - NikikNiki Lizi)
2020. okt. 10. 17:16
Ezt el sem tudom képzelni. Én napi 3 étkezéssel is kövér vagyok , ha bűnözök közben a vércukrom is megemelkedik. Ha egész nap ennék már ki se férnék a konyhából. Biztosan így van, ahogy írod? Vagy csak így érzed?
2020. okt. 10. 14:10
A kényszeres evés főleg lelki problémára,problémákra vezethető vissza.A maradék ált.hormonális,azaz pajzsmirigy probléma.Keress magadnak valamilyen hobbit és egyél több gyümölcsöt ,étel helyett.A mozgást is ide irom,de ez is elhatározás kérdése,mint sok minden.Futni ,kerékpározni lehet egy héten 2x3x.Ez utóbbit magamnak is többször kellene gyakorolni.Tervbe vettem,veszek egy szobakerékpárt,ha minden jól megy.Neked is ajánlom.Üdv.
11. 184481d874 (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 10. 14:05
Van benne igazságod.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - NikikNiki Lizi)
2020. okt. 10. 14:03

Ha csak az íz hiányzik akkor mossál fogat gyakrabban, vagy igyál citromosvizet cukor nélkül.

Ez nem normális, amit érzel fordulj orvoshoz! Miért akarsz korán meghalni? Szoktad nézni az élet 250 kiló felett című dokumentumfilmet?

Egyébként, ha sovány, vagy normál testalkatú vagy, amellett, hogy ennyit eszel, lehet cukorbetegség is a háttérben.

9. simple (válaszként erre: 1. - NikikNiki Lizi)
2020. okt. 10. 13:58
Minél többet eszel, annál éhesebb vagy. Te magad írod a kulcsot, ha reggel eszel, elindul a lavina... Ne egyél reggel.
2020. okt. 10. 11:12
1. Endokrinológiai szakvizsgálat pajzsmirigy alul működés vagy más anyagcsere zavar irányában. 2. Vedd meg a Lukács Liza : Az éhes lélek gyógyítása című könyvét és nagyon lassan értelmezve olvasd el. Az okokról és a kiútról is kapsz új ismereteket. 3. Nagyon fontos!!Csináltass ételallergia vizsgálatot , ami 200 ételre ad felvilágosítást, a káros ételek fenntarthatják az állandó éhséget.Sajnos ez nem tb támogatott de kibírható 1x. 4. Keress a környezetedben dietetikust. 5. Kezdj el tornázni minden reggel 5 majd 10 majd 15 percet/ a youtube-on találsz ilyet, ha ez jól megy mehetsz edzőterembe esetleg.
7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - NikikNiki Lizi)
2020. okt. 10. 02:36
Az étel a szeretet (táplálás) analógiája!
2020. okt. 10. 01:05
Nincs esetleg hormonális problémád? Az is okozhatja
2020. okt. 10. 01:04

Kérj orvosi segítséget!


Persze otthol az orvos sem tudja ellenőrizni, hog mit eszel össze, de el tudja magyarázni, hogy hová fogsz eljutni. Önuralom, elhatározás.

2020. okt. 10. 00:52
Mindig elhatározom,hogy normálisan eszek keveset. De A normális Evés után jön A Kényszer,és teleeszen magam édesreédességgel pl.
2020. okt. 10. 00:50
Régebben Azt tartottam normálisnak,hogy egyfolytában érzek valamit. Mindig éhes vagyok.
2020. okt. 10. 00:45

Szia! Nem tudom elképzelni, hogy bírják a beleid meg a májad ezt az állandó melót, de jobban tennéd inkább, ha vigyáznál rájuk.

Nézz utána a neten, mi minden baj történhet, hátha az visszatartó erő lesz. 🍀

2020. okt. 10. 00:39

Sziasztok! Nem tudom jelezzleküzdeni a kényszeres evésem.kér vagyok minden órában full ebédet enni,közte pedig rágcsálás,csoki,csípsz,gyümölcs hegyekben.

Ha reggel észek,ott elindul a lavina,egész nap nem bírom abbahagyni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook