Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kempingezés gyerekkel fórum

Kempingezés gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 27. 08:05

Nem tudom kapok e még választ, de még néhány kérdés.

Mi vagy mik voltak teljesen feleslegesen elcsomagolt dolgok?

Amikhez egyáltalán nem nyultatok?

Tényleg kell a gyereknek a dupla garnitura ruha?

35. kis.ticsok (válaszként erre: 34. - Gréti86)
2016. máj. 14. 08:21
Köszönöm a válaszod.
34. Gréti86 (válaszként erre: 33. - Kis.ticsok)
2016. máj. 13. 12:56
Szerintem nagyon jó. Mondjuk mi csak aludni voltunk az apartmanban, egyébként szabadtéri programok voltak. Pedig nem volt igazán jó időnk. Esős, ködös október vége volt. Mentünk erdőbe kirándulni, kisvonatoztunk Lillafüreden, voltunk a barlangfürdőben... Nekünk minden nyaralás jól sikerült. Ha a gyereknek való a program, akkor ő is jól érzi magát, nagy kaland az egész.
2016. máj. 12. 11:25
És milyen élmény volt apaetmanban vagy faházban nyaralni efy 2-3 év körüli kisgyermekkel?
2016. máj. 10. 12:24
Köszönöm h leirtad
31. vica66
2016. máj. 10. 08:11

Kb. ennyi idős volt a fiam, amikor sátraztunk vele a Zamárdi kempingben. Saját sátorral mentünk, és nem volt korábbról sok tapasztalatunk. De jól sikerült, és a gyerek nagyon élvezte. Összeismerkedett egy közelben sátrazó osztrák kisfiúval, aki az apukájával volt ott. Ahhoz képest, hogy nem beszélték egymás nyelvét, remekül elvoltak. :)

A kemping nagyon jól felszerelt volt, még kis főzőhelyiség is volt benne, de mi sokat jártunk enni a kemping szélén lévő vendéglőbe is. A part meg ugye 50 méterre volt. Szerencsénkre az időjárás is kedvezett, leszámítva egy éjszakát, amikor vihar és nagy eső volt, de semmi kárt nem tett a sátorban, a gyerek meg végigaludta.

Nap közben meleg a sátor, de akkor úgyis mászkál, meg fürdik az ember. Éjszaka viszont nem árt a hálózsák, meg a takarók, mert hűvösebb van, mint egy kőházban. Viszont ez előnye is tud lenni.

Ha jó a sátor, felszerelt a kemping, akkor semmi gond nincs ezzel a fajta nyaralással. Mondjuk nem 2 hétre, de pár napra simán vállalható.

2016. máj. 10. 07:34

Írnátok élményeket is?

Hogy birta a gyerkőc a vonatot sátrat?

29. spinneli (válaszként erre: 28. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 15:46
Dömösön a Dunakanyarban.
28. kis.ticsok (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2016. máj. 9. 13:57
Ti tavaly melyik kempingben lakókovsiztatok?
27. kis.ticsok (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2016. máj. 9. 13:53
Hát igen éppen ezért vettem neki infoemációs karkötőt nehogy elvesszen nekem.
26. spinneli (válaszként erre: 24. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 13:49

Szerintem 3 évesen már emg lehet velük ezt beszélni, hogy meddig mehetnek...de élesben derüll ki úgyis.

:)

2016. máj. 9. 13:16

Gréti86.


Én olyan vagyok amikor tudom mikor hova merre meddig. Nem érdekel engem hogy még van x hónap az indulásig, de már neki kezdek szervezkedni. Progtamot szervezek,tervezek, informáviót gyűjtök, megnézem a térképet alaposan még nem jártam akaliban sosem de már most tudom hogy hol van nagyobb bolt, piac, orvosi ügyelet, éttermek(drágább/olcsóbb) ha már kint lenne a vonatok menetrendje már azon gondolkodnék melyikkel is kéne menni de hát nincs.

Szóval én minden eshetőségre fel leszek készülve szerintem :) legalábbis remélem hogy nem felejtek el semmi. Nem sokára már azon fogok gondolkodni mit is eszünk majd. Meg hogy mit pakolok be, de ez még nekem is korai lenne.

24. kis.ticsok (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2016. máj. 9. 13:06

Aggódni igazából nem aggódok. Vannak félelmeim mint mindenkinek.

Pl.: a lányom korán kelő legalábbis itthon, megcsinálja azt h kijön az ágyából és elevenkedik mig fel nem ébredek rá(nyuzza a kutyát, kipakol a szekrényből...) na a lényeg hogy nem fog elkóricálni nekem így ha rájön hogy működik a sátor ajtaja

23. spinneli (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 12:56

Mi tavaly voltunk, igaz nem sátorban, hanem lakókocsival nyaralni, akkor volt 2 éves a fiam.

Szuper volt, nagyon jól éreztük magunkat, a kisfiam elég nagy mozgásigényű, úgyhogy nagyon élvezte, hogy kilép a lakókocsival, és egy hatalmas placcon játszhat. (Itthon lakásban élünk.)

A kempingben teljesen kultúrált zuhanyzók, WC-k voltak, nekünk teljesen megfelelt így, idén is ugyanoda megyünk lakókocsival nyaralni.


Mennyire felszerelt a sátor, mi miatt aggódsz?

22. kis.ticsok (válaszként erre: 21. - Gréti86)
2016. máj. 9. 12:49

Esős vagy nen fürdős időre már vannak dögivel tervek. Tihany, Tapolca, Füred, Badacsony. Mind elég közel vannak és jó sok mindent lehet ott is csinálgatni.

Már csak egy jó gumicsizmát kell beszereznem a lánynak;)

21. Gréti86 (válaszként erre: 17. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 12:45
Mi minden évben megyünk nyaralni, de nem sátorral. Mindig szobát vagy apartmant foglalunk. Nekünk jól sikerült mindegyik. Igyekszünk kiülős étterembe menni, és gyerekeknek való programot csinálni. Strand, várnézés, állatkert... Jó lesz nektek is, csak legyen tervetek esős időre is.
20. kis.ticsok (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 9. 12:44
Minden féle képpen a sátor mellett döntenék. Mivel jóval kevesebb a költsége ha összehasonlítom egy házzal. Így 8 napot lehetünk nyaralni, a házban max 3 napot azért nem mindegy.
19. rinike (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 9. 12:38
Szerintem is egy nap rossz idő még izgi, ha több, az már lehet kellemetlen.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 12:33

Persze, hogy esik faház, lakókocsi felett is, de akkor is különbség.

Azért mertem leírni, mert sokat kempingeztünk is a gyerekekkel, kimondottan élvezték. De mivel tapasztaltam ezt is, azt is, azért írtam le. Rossz időben egy nap még izgi, érdekes, de ha a nyaralás nagy részét teszi ki,kellemetlen nem annyira komfortos egy sátorban "gubbasztani".


Egyébként meg, nem is az számít hol fogtok lakni, hanem , hogy Ti jól érezzétek magatokat egymás társaságában.


Kívánom, hogy legyen szép időtök, sok-sok szép élménnyel!

17. kis.ticsok (válaszként erre: 15. - Gréti86)
2016. máj. 9. 12:29

Ti voltatok már máskor is gyerkőccel?

Milyen volt?

16. kis.ticsok (válaszként erre: 14. - Rinike)
2016. máj. 9. 12:26
Mi 8 napot leszünk ott. Jó és élménydús nyaralást nektek.
15. Gréti86 (válaszként erre: 13. - Gréti86)
2016. máj. 9. 12:23
6 hetes babával, 2 és 4 éves gyerekekkel. Lemaradt az s betű.
14. rinike (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 12:20
Az én kislányom 3,5 éves, mi is megyünk kempingezni idén, igaz, csak pár napra. Van már egy 23 éves fiam, őt is vittük 8 hónaposan először, aztán még 1-2 éven át még, mert végül átszoktunk a hotelekre. Most is csak azért megyünk, hogy a kislányom életéből se maradjon ki a "nomád" körülmények varázsa. Terveink szerint egy éjszakát otthon próbálunk ki a kertben, aztán a Katica-tanyára megyünk majd 2 éjszakára. Ennyi elég lesz nekünk. Ami szerintem nagyon kell: szúnyog elleni spray, éjszakára melegítő kell pizsama helyett, mert hajnalban hideg a sátor kánikulában is, de soha nem este vettük fel, hanem hajnal közeledtével. Zseblámpa szintén elengedhetetlen, és szerintem jó, ha van bili is, hogy ne kelljen éjszaka bóklászni, ha szükséges. Nekünk van kemping-gázfőzőnk, még a 30 évvel ezelőtti, azt visszük, és kempingezésnél szokásos menünket esszük főtt ételnek vacsorára, egyik nap paprikáskrumplit, a másodikon lecsót. Szerintem kalandos lesz...
2016. máj. 9. 12:19
Én kisgyerekkel csak apartmanban voltam nyaralni, de rengeteg ismerősöm jár sátorral babával is. Volt akik 6 hete, 2 és 4 évesekkel voltak sátorozni. Nem volt semmi gond. Szerintem ezek azon múlnak, milyen a szülő hozzáállása. Ha a szülő laza, akkor a gyerek is jól veszi, és élvezi. Ha a szülő merev (mint én, de már dolgozom rajta :)) akkor lehet problémás a sátorban nyaralás. Szerintem menjetek nyugodtan, nagy kaland lesz.
12. kis.ticsok (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 9. 11:54

Nem hiszem hogy keserű lenne.

Nem vagyunk belekényelmesedve az ilyen "nélkülözhetetlen" dolgokba mint az autó. Ha meg esik az eső a faház felett is esik....

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 11:20
Ha nincs autótok, akkor inkább próbáljatok faházat, lakókocsit bérelni, képzeld el, ha netán végig szakadni fog az eső, fúj a szél, kocsival nem tudtok olyan helyre kimozdulni, ahol valami jó programot tudnátok csinálni a fürdés helyett, nagyon keserű szájíz marad utána.
10. kisnejulcsi (válaszként erre: 6. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 11:17
Én mennék. - Ma már nagymama vagyok ,de a kicsi gyerekeimmel mentünk!! A "nagy" 4.éves volt, a kicsi 2.5 !!! Minden évben mentünk saját 4.személyes - kicsi sátorral,de imádtuk:))
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 11:15

Sátorozásnál nem mindegy ki lesz a szomszédod. Másik kisgyermekes, vagy bulizó külföldiek.


Minden, de minden áthallatszik, mégis textilről van szó. Kifoghattok olyan sátor szomszédokat is, hogy egy percet nem tudtok pihenni.


Azt jó lenne kérnetek, hogy családosok közelében legyetek.

8. 328e1b30ab (válaszként erre: 6. - Kis.ticsok)
2016. máj. 9. 11:15
Az nyaralás, ha egy sátorban házimunkázol a saját otthonod helyett?
7. kis.ticsok (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 9. 11:13
Csodálatos lehetett sz az út. Sajnos nekünk így csak belföld jöhet szóba nincs autónk :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook