Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell -e adóbevallást készíteni 2011-ben Gyed mellett? fórum

Kell -e adóbevallást készíteni 2011-ben Gyed mellett? (beszélgetős fórum)

14. hamyka
2013. febr. 25. 03:20

Akinek van Allianza az kicsit figyeljen ide :


Akinek van az Allianznál magán nyugdíj pénztára mert dolgozott, és kivette az Allianzból a pénzét, megkell várrni míg az Allianzosok küldenek igazolást vagy mit, ahogy van az egész hóbelebanciát bevinni az apehhoz, ha ott nem csinálják meg akkor könyvtárba kell őket keressni Május elején mert Május 20.-ig kell bevallani, elöször azt mondták hogy jó az egyszerűsített is aztán azt mondták még sem jó, nekem kellett utánna kérdezösködnöm mivel anyumnak van allianza, fél kártyám rá ment az Allianzra na mind1,ez valami echo vagy mi a túró, én nem értek hozzá, azt mondták az igazolásra hogy tökéletes, mondjuk fejbe is vágtam volna a nőt ha azt mondja nem jó, nem hajlandóak szentesen az ügyfélszolgálaton megcsinálni, azt mondták hogy keresni kell őket a könyvtárba, érdeklődni Április elején,Április közepe fele akkor már megtudják mondani hogy mikor lesznek a könyvtárba, de ha nem lesznek ott én kifacsarom őket mint a citromot, elegem van az egészből,tiszta hülyét csinálnak az emberből, nekem kellett utánna járnom, szidom is anyut a hülye Allianszával együtt, soha többet Allianz!!


Aki dolgozik az kérheti az egyszerűsített adó bevallást nem értem hogy más esetben mérnem lehet, dögöljenek meg

13. hamyka (válaszként erre: 9. - -magnólia-)
2013. febr. 25. 02:59

ha lehet kérj egyszerűsítetett és kész :)


én ezt választanám :)


egyszerűsített adóbevalláshoz mi kell ?

12. -magnólia- (válaszként erre: 11. - Beagita)
2011. márc. 4. 20:27
Igen, egy példány biztos, hogy nálam van, de én akkor se tudtam, hogy milyen úton lett ez leadva, így utólag meg pláne nem tudom. Csak meglepődtem, mert vártam, hogy idén is küldik, aztán nem...
11. beagita (válaszként erre: 9. - -magnólia-)
2011. márc. 4. 20:25
Szerintem akkor azért nem kaptál, mert a könyvelő más módon adta le a bevallást (de elvileg vmilyen módon szerintem nálad is kell lennie egy példánynak, ill. valamit alá kellett írnod akkor is, ha nem te adtad le, hanem meghatalmazott (a könyvelőd)).
10. beagita (válaszként erre: 1. - -magnólia-)
2011. márc. 4. 20:20
Egyébként én kaptam álláskeresésit, tgyás-t, gyedet az elmúlt években, kell adóbevallást készíteni természetesen bármelyik juttatásról (a kapott igazolások alapján), mert mindegyik jövedelem!
2011. márc. 4. 20:19

Én nem tudom milyen adóbevallásom volt, mert a könyvelő csinálta, fogalmam sincs...

Én is arra gondoltam, hogy ez a könyvelő hülye, ha ilyeneket mond, de most mondta a párom, hogy ő már nem is emlékszik, mire mondta a könyvelő, hogy nekem nem kell csinálni. (én meg nem voltam ott) Kicsit hiányos a memóriája... Szóval lehet, hogy ő csak ő beszél hülyeségeket és nem a könyvelő. Mert a nő iskolában könyvel, nem hiszem, hogy ilyen dolgokkal ne lenne tisztában...

Lényeg a lényeg: kell csinálni. Utána nézek ennek a letöltendő nyomtatványnak. Köszi mindenkinek!

Ja! Egyébként eddig minden évben küldték azt a paksamétát.

2011. márc. 4. 20:13
Tavaly kézzel írt adóbevallást készítettél, vagy netről letöltött nyomtatványon (amit a nyomtatvány-kitöltő program segítségével látsz el tartalommal) küldted be a bevallást (lehet on-line is lehetett beküldeni, ebben nem vagyok biztos). Tapasztalatom alapján, ha a megelőző évben letöltött nyomtatvánnyal dolgoztál, akkor nem küldik a vastag paksamétát (csak egy vékony borítékot a határidőkel, meg a csekkekkel), míg ha előző bevallásod a kézzel írott, hagyományos verzió volt, akkor idén is olyat küldenek (tehát a terjedelmesebb borítékot kapod).
7. hte23 (válaszként erre: 3. - -magnólia-)
2011. márc. 4. 19:58

Az helyettesiti az igazolást. Azon rajta van mennyi jövedelmet kaptál, mennyi adót vontak. Ez a fontos.

Adóbevallás papirt valóban nem küldtek ki, le kell tölteni. Van egy értékhatár, ami alatt nem kell bevallást tenni. De ha van véletlenül visszaigényelhető összeged, azt akkor a TE érdekedben fontos.

2011. márc. 4. 19:58

Könyvelő cégnél dolgozom, és igenis kell a gyed, gyes után is adóbevallást csinálni.

Ha a párodnak meg vállalkozása van és ezzel nincs tisztában a könyvelője ajánlom, hogy sürgősen váltson mert lehet, hogy más dolgokhoz sincs túl sok köze...

5. gabi.k (válaszként erre: 1. - -magnólia-)
2011. márc. 4. 19:52
ja és az a könyvelő hülye. már bocs, de aki ilyen alapvető dolgot nem tud. az ne nevezze magát knyvelőnek. a tgyásból is vonnak.
4. gabi.k (válaszként erre: 3. - -magnólia-)
2011. márc. 4. 19:51

mot már csak egy egyoldaldas paprt küldenek. itt nyilatkozol hogy egyszerüsített bevallást kérsz-e. ha nem akkor v. letöltöd a programot az apeh honlapjáról, vagy kérsz tőlük nyomtatványt.

ja és gyed esetén is kell adóbevallást készíteni, hiszen vonnak belőle adót.

3. -magnólia- (válaszként erre: 2. - Mese habbal)
2011. márc. 4. 19:44
Igen, amin rajta van, hogy mennyi pénzt küldtek nekem olyan jött. Maga az adóbevallás papír nem jött.
2011. márc. 4. 19:43
de kell... nekem mondjuk a munkahelyem tb kifizetőhely, így tőlük jött a papír, de amúgy meg az oeptől, vagy államkincstártól kell jönnie...
2011. márc. 4. 19:41
Azt a köteg papírt, amit adóbevalláshoz szoktak küldeni minden évben most nem kaptam. Páromnak azt mondta a könyvelő, hogy mivel tavaly egész évben gyed-et illetve gyás-t kaptam, így nem kell bevallást csinálni. De nézegettem egy másik oldalon ilyen témában a kérdéseket és egy helyen nem írták azt, hogy nem kell csinálni. Nekem is furcsa lenne, ha nem kéne ezzel vacakolni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook