Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért kell nekem adóbevallást készíteni mint hivatalban dogozónak? fórum

Miért kell nekem adóbevallást készíteni mint hivatalban dogozónak? (tudásbázis kérdés)


2021. szept. 12. 12:20
Ez amúgy eléggé ismert dolog. Már évek óta a nav csinálja
2021. szept. 12. 12:05
Megkérdeztem(navtól) mivel csak a munkáltatómtól van jövedelmem,nincs tennivalóm,a nav csinàlja.
15. Jucus43 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 08:29

Ezen ne lepődj meg.

Itt már az lenne a furcsa, ha írsz bármit és nem ugranak rád"paprikás" válaszokkal.....

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 07:43

Nagyon szívesen!

Meglehet, hogy legközelebb pont te fogsz segíteni nekem! :))

2021. szept. 10. 07:02

Napsugár8

Köszönöm a részletes infókat!

2021. szept. 10. 06:58
Nem értem a "paprikás" válaszadásokat. Ez a fórum nem a ledorongolásról szólna, hanem a segítőkészségről. Sorolhatnám h hivatalban ügyfelek (esetleg közületek) mekkora butaságokat kérdeznek! Úgy gondolom(remélem) ez még nem a fbook😁
2021. szept. 10. 06:54
A 6. és 7. hozzászólás ellentmondásos. Miért kellene - Persze h kell! 😉
2021. szept. 10. 06:49
Alnisa: Ez nem egészen így van, azért kössz a kevességed 😉
9. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 2. 08:03

Elég nagy szégyen, hogy hivatalban dolgozol és ilyen alapvető dolgot nem tudsz, mint, hogy miért is kell adóbevallás.....

Egyébként meg a NAV már évek óta elkészíti a bevallásodat, csak rá kell OK-ni. Akkor kell besétálnod hozzájuk, ha nem egy munkahelyed van.

2021. szept. 2. 05:59
Köszönöm a válaszokat☺
2021. szept. 1. 19:56

Én nem is értem a problémádat.

Hogy jön ide a hivatalban dolgozó?

És ugye szeptember van, az szja bevallást május 20-ig kell elkészíteni és beküldeni a NAV-nak...


Mindenkinek kell adót bevallania, aki dolgozik és fizetést kap.

Már jó néhány éve nem is kell elkészíteni, hiszen a munkáltatói jelentések alapján a NAV elkészíti, ha nem teszel semmit, akkor elfogadtad és már kész is az adóbevallás.

Ha újat készítesz, akkor az lesz az adóbevallásod, illetve ha van ügyfélkapud, akkor átnézheted, módosíthatod és pipálás után kész is van.


Mi a kérdés?

Miért mérgelődsz?

6. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 1. 19:47
tájékozatlan vagy.Egyébként forditsuk meg: miért ne kellene késziteni egy "csak" köztisztviselőnek adóbevallást amikor mindenki másnak kell?
2021. szept. 1. 19:45
Ha esetleg tervben volt februárban, hogy az év folyamán lesz "ingatlan értékesítésből származó jövedelem" és esetleg ennek ismeretében nyilatkoztál úgy, hogy év végén önadózó leszel... alaposan nézz körbe, hogy év közben milyen címen volt/lesz egyéb bevallandó jövedelmed... 66 helyről bemegy a nav-hoz különböző bevallás, amik segítségével rögtön kibukik nála, ha valami tételt elfelejted bevallani. Vastag a ceruzájuk, amikor a büntit számolják a hibás bevallás beküldése miatt. Meglehet, hogy ez az új intézkedés is alapjaiban erre megy ki!
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 1. 19:33

Hogy mi van, ha nem készíted el?

Minden képpen köteles leszel elkészíteni és előbb-utóbb beküldeni. Viszont ez esetben jó ha tudod, van egy §: határidőben be nem nyújtott bevallás bírság tétele 200 ezer Ft/bevallás!! Ez volt a tarifa 10-11 évvel ezelőtt. Nem tudom, ennek összege változott-e az infláció miatt?

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 1. 19:29

Ha van a főállású munkahelyeden kívül egyéb helyről is van jövedelmed. pl. őstermelői tevékenység, vagy éppen van olyan kedvezmény, melyet a munkahely bérszámfejtéskor az év során nem adott meg neked, vagy éppen úgy nyilatkoztál év elején, hogy bármi miatt önadózó leszel...


Alapjaiban a törvény úgy szól, hogy a munkahelyek év végén kiadják a dolgozóknak az elmúlt évi jövedelem -igazolást, bruttó kifizetett bér, az abból levont SZJA előleg, az érvényesített kedvezmények összegét stb.

Az eredeti rendelet szerint ezek alapján minden magánszemély elkészíti az egyéb helyről származó jövedelmekkel összevont adóbevallását, és beküldi.


Egyszerűsítés volt, hogy később a munkahelyek felvállalták ezt a munkát a dolgozók helyett, és aki nem nyilatkozott, hogy önadózó lesz, azok helyett mindezt megcsinálták.


Meglehet, hogy létszámhiány miatt, vagy költségcsökkentés miatt az önkormányzatok ezek után ezt a feladatot már nem vállalják fel a dolgozók helyett.

De egész biztosan segíteni fognak az elkészítés során.

2021. szept. 1. 19:27
Ennyi erővel senkinek nem kellene,mivel nem csak a hivatali dolgozóékat látja. Amúgy meg, ha nincs semmi plusz jövedelmed, nem akarsz visszaigenyelni semmit, elkészíti a tiédet. Nem is értem, hogy egy hivatali dolgozó miért tesz fel ilyen kérdést
2021. szept. 1. 19:14
Miért kell nekem adóbevallást készíteni mint hivatalban dogozónak😣? És mi van ha nem készítem el? Hiszen vonjàk a járulékokat... Adószakértők,könyvelők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook