Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e a cumi? fórum

Kell-e a cumi? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2007. jún. 17. 21:10
Én a fogszabályzósat szerettem volna,de Mátékának csak a hagyományos pici cseresznye cumi kellett...Bencémnek anno fogszabályzós volt
22. dee
2007. jún. 15. 19:36

Cumi,de milyen?

Fogszabályzós?Anatómiai?


Melyik a legjobb?

21. zolko96 (válaszként erre: 18. - Csenge anyukája)
2007. márc. 25. 17:05
Szia az én lányom már7 éves lesz és még mindíg szopja az ujját,nem tudsz vele mit csinálni,számtalan gyógyírt kipróbáltunk kissebb korában de nem hagyta el.Félek tőle,hogy kifognak állni a fogai.
2007. márc. 25. 08:36

Sokmindent olvastam itt,van számomra szimpatikus és szerintem rosszindulatu vélemény is.Két fiam van,3 és 6évesek.nagyfiam hasfájós,sírós baba volt,egy kis tea miatt próbáltattuk ki a cumisüveget,az segített is sokszor,így nem bántam meg.5 hónapig csak szopott,néha tea,másfél évesen mikor bölcsibe került,magától letette,a fogaival soha nem volt gond,imádja a mentes ásványvizet.Cumit azért kapott,mert imádott cicivel a szájában aludni,fájt,sebes volt,ki voltam merülve,anélkül csak sírt,nyügi baba volt nagyon,így a cicit álmában kicseréltem cumira.Ezeket nem anyahelyettesítőként kapta,ott voltam,szerettem,így sokkal nyugodtabb volt,emiatt én is.A cumisüveggel együtt hagyta el.

A kicsi is cicinalvó volt,de sokkal nyugodtabb,volt cumija,igényelte,kb 10 hónaposan aztán kiköpte.Őt cumisüveg téren egyértelmüen én "rontottam el".kb 7-8hónapig csak szopott,üveg nem kellett,aztán jött egy kis folyadék,tea,tejcsi,kakaó,de nála mindíg a szopcsi volt a lényeg.közel 2évig szopott,aztán muszáj volt gyógyit szednem,kaptam 3napot hogy elválasszam.Szopipózban kapott tejcsit üvegből,úgy hogy a mellemhez fogtam,csak a cicit kicseréltem.Elválasztás szempontjából siker volt,csak rászokott az üvegre.Megpróbáltam elvenni.Ivott másból gyönyörüen,pár nap után zaklatott lett,nyöszörgött folyamatosan,megváltozott,szopta az úját,de valahogy nem"normálisan"hanem idegből.Rossz volt látni.Üveg maradt,ő megnyugodott.Bölcsiben nem kell,alváshoz sem.Este reggel megkapja belőle a kakaóját,napközben elkobozzuk,ha fáradt akkor kéri.Egyébként nyugodt,kiegyensúlyozott,hordom nézetni a fogait rendszeresen és hallgatom a macerát ha kiderül az üveg,de elengedem a fülem mellett.Biztosan nem fog cumizva suliba menni,közösségben sem igényli,este-reggel viszont igen.Ez van,és én tiszteletben tartom a kisemberem döntését,bizonyos szülői határokon belül.

2007. márc. 24. 17:29

Sajnos igen!

A kisfiam 20 hónapos és az esti elalváshoz elengethetetlen.Napközben jól megvan nélküle,de ha kezd álmosodni,nyügös lenni rögtön oda kell neki adni.Ettől megnyugszik!:)

18. Csenge anyukája (válaszként erre: 17. - 104bdd8c43)
2007. márc. 24. 17:05

Sziasztok!


Én meg azon stersszelek, hogy Csenge baba az ujját szívja! Cumisüvegből eszik a cumival mégsem tud mit kezdeni! Ilyenkor mit kéne tennem? Úgysem találsz középutat. Ha picúrt ez nyugtatja meg, akkor ez van. Punktum. :-)

17. 104bdd8c43 (válaszként erre: 14. - 363d535da9)
2007. márc. 24. 16:54

A védőnők azt mondják, felejtsük el a cumit és a cumis üveget. A cumi megnyugtatja a babát, nem hiszem, hogy meg kéne vonni a babától a cumit. Jönnek azzal, hogy cumizavaros lesz a baba tőle és nem fog szopni. Ez hülyeség.Nem tetszik ez az új módszer amit mostanában tanácsolnak a védőnők.

Ha elmegyünk a babával otthonról, hogy adunk neki enni vagy inni? A szoptatós anyukákat kinézik mindenhonnan.

Nagyon tetszik, amikor az anyukák dugva, titokban itatják a babát cumis üvegből, és a védőnő úgy tudja hogy nem használják. Unokanővérem is így csinálta mindig, és cumizik is a kisfia, 17 hónapig szoptatta, és sehol a cumizavar! Persze a védőnő semmit nem tud erről

Nagyon túlzásba viszik már ezt a sok változást.

2006. nov. 29. 16:24

Sziasztok!

Nekem 2 lányom van.Mindketten cumiztak.

Első lányomnál sokan cikiztek, hogy cumizik, és hogyan fogom majd leszoktatni róla.Nehezen is ment.Volt bőgés, meg minden.

A második kislányomnál szintén kellett a cumi, mert a kórházban már lilára szopta az ujját.Megkapta a cumit, és megnyugodott.Nem cumizott feleslegesen.Alváshoz, és akkor, amikor kellett.Tapasztaltabb anyuka lévén, tudtam melyik az az időszak, amikor már elég nagy ahhoz, hogy el lehessen venni tőle, mindenféle sérelem nélkül.

Be is vált a dolog.Kiegyensúlyozott gyerekeim vannak.

Egy ismerősömnél 14 hónapos a kislány.Sógornőm tudatosan nem ad neki se cumit, se cumisüveget.Hát,látszik, hogy nem egy nyugodt gyerek.Főleg mikor aludni kéne menni.Nincs kialakitott napirendje,akkor alszik, mikor akar.Mert küszködtek vele altatást illetőleg.

Inni?Na az is egy kaland.Pohárból nem nagyon akar.Mindig elakarja venni az én kislányom csőrőspoharát.De olyanból nem ihat.

És van számos ismerősöm, akinél nem volt cumi, cumisüveg,és szopja az ujját a gyerek.még nagy korában is.(14 évesen)

Az, hogy néz ki?

Van olyan valaki, aki igy járt?És ha újra kezdhetné,akkor másként csinálná?

2006. nov. 29. 12:01
Lányom csak akkor cumizott, mikor jöttek az első fogacskák, többet nem. Fiamnak én akartam a szájába erőszakolni, h talán addig is csendben van (24 órából 20-at folyamatosan bőgött), nem nagyon vált be. De jobb is, h nem kellett nekik. Ujjukat sosem szopták. Én nagyon ujjszopis voltam, sokáig, sebesre szoptam az ujjaimat. Ha beragasztották, azt is leszedtem /leszoptam róla. Örülök, hogy a gyerkőceimnek nincs ilyen szokásuk. (bár ha azon múlt volna, inkább a cumi, mint az ujj, nekik ne legyen bibis)
2006. nov. 29. 11:38

Olvasom a hozzászólásokat és megvallom őszintén egyik-másiktól megrémülök. Nem mindegy, hogy cumi , vagy ujjszopás? Mindkettő egy megnyugtatásra szolgáló pótcselekvés. Erről a dologról miért KELL leszoktatni a gyereket?? Miért nem hagyhatom, hogy ő döntsön kis életének ilyen "nagy" dolgában, hogy szüksége van-e rá vagy nincs?? Csak azért, mert nem illik? 9 évesen szopja az ujját? Na és? Jobb lenne, ha cigarettával próbálkozna? Hány felnőtt van aki az élet dolgait nem tudja másképp elviselni, csak cigarettával a kezében, alkohollal bódulva, süteménnyel befalva... stb. Miért kell mást elvárni a kicsi gyerektől, mint amire mi felnőttek képesek vagyunk? Ki az aki jól tűri, ha mindig megszabják, hogy mit csinálhat?

A kicsi gyereket szeretni kell elsősorban!!!!

Hagyni kell, had alakuljon ki a személyisége és ilyen apró dolgokban mint a cumi meg az ujjszopás nem kéne ilyen drasztikusan beavatkozni! Van elég dolog az életben amire nekem, mint szülőnek határozottan NEM-et KELL mondanom, de amiben lehet törekednem kell a kompromisszumra, hogy egy kiegyensúlyozott, határozott embert nevelhessek a csemetémből.

2006. nov. 29. 01:34

2 kislányom van (ikrek), egyikük sem cumizott. Igaz, az egyikük el sem fogadta, a másik elfogadta volna, de csak akkor vetettem be, ha végképp nem tudtam ellatani és a másikat keleltt etenem-fürdetnem, azt is csak az első hónapban. Szerintem sok szülő azért használja a cumit, hogy "hangtompítson". Én mindig megpróbáltam megtalálni a sírás okát vagy ha más nem bohóckodni, játszani egy kicsit és nem kellett a cumi. Igaz, az ujjukat soha nem próbálták meg szopni, talán annál mégis jobb a cumi, bár fél évesnél nagyobb gyereknél engem már zavar, szerintem csúnya. Pláne mikor egy 2 éves már beszél, de úgy kell rászólni, hogy vegye már ki a cumit a szájából...

Cumisüveg viszont volt. Az egyik lányom egyáltalán nem akart szopni, így kénytelen voltam, 3 hétig szondán etették mire egyáltalán a cumisüveget hajlandó volt elfogadni. De a másik is kapott néha üvegből lefejt tejet ha úgy alakult, de soha nem volt emiatt gond a szoptatással. És ami a legjobb, hogy az a lányom aki eleinte nem szopott, 3 hónapos korában egyik napról a másikra leszokott a cumisüvegről, áttért a cicire és majdnem 2 éves koráig szopott. :)

2006. nov. 15. 09:18

Két gyerekem nőtt fel cumi nélkül. Nem kell az a gyereknek, csak a szülő erőszakolja rá...utána meg nem tudja leszoktatni..

szerintem csúnya, amikor egy nagyobb (PL:2 éves) gyerek szájából lóg a cumi!

11. daroki
2006. nov. 6. 08:38

3 gyerköm van,de egyik sem cumizott.Nem kellett nekik,én meg nem erőltettem.Persze azért készült róluk egy egy olyan fotó amikor a cumi a szájukan volt,de az csak pár másodperc volt:)Érdekes,hogy egyik gyerköm sem szerette.Szerencsére az ujjukat sem szopizták soha,így ezek a dolgok nálunk kimaradtak.

A cumis üveg volt mind3-nál,a lánykámtól volt a legkönnyebb elvenni,hamar megtanult a pohárból inni.Azt hiszem ebben segítséget nyújtott neki a 2 bratyesza és ugye mindenben próbálja utánozni őket a mai napig:)

2006. nov. 6. 07:48
Pár hetesen kicsi lányom kiköpte a cumit, nem kellett neki.Még próbáltam, de nem sikerült.
9. regineni (válaszként erre: 8. - Petrikek)
2006. szept. 25. 08:47

A véleményem egyébként végülis az, hogy egyik sem jobb, mint a másik. A cumival a szülő ad a gyerek kezébe egy "kábítószert", az ujjszopással a gyerek magának találja meg ugyanezt. A cumi eldobható, a keze, nem így sajnos akár élete végéig önkéntelenül bele-bele kerül a szájába.

A körömrágást sem lehet abbahagyni, és teljesen önkéntelenül történik.

Nekem kicsikoromban a cumit elvitte a cica, helyette kaptam rongyit, és annyira hozzám nőtt, hogy a mai napig úgy használom, mint más a kispárnát. Beszélhetünk róla, hogy ez normális e vagy sem, nekem azon kényelmes aludni. Szerencsére már nem a megnyugtatást szolgálja. :) De mint az a pszichológiában is ismeretes, kicsi korban teljesen normális, hogy a gyereknek szüksége van valami "eszközre", ami a biztonságot jelenti számára (akár a kezére, cumira, babára, vagy anya hálóingére) így biztonságosabban mer leválni az anyjáról és elkezdi egyedül felfedezni a világot.

8. petrikek (válaszként erre: 7. - Regineni)
2006. szept. 24. 15:23
Ezzel egyetértek, de nem ösztönzi a gyereket arra, hogy leszokjon magától (nem a szülőtől, hanem saját kényszerből) a cumiról. És persze a cumi is leeshet, anyuka a padon beszélget, a gyerek visszatolja, mert hiányzik és ugyanott vagyunk. Én a homokozót csak egy példának írtam arra, hogy a kéz kikerül a szájból a normális életvitel miatt, a cumi sajnos nem...
7. regineni (válaszként erre: 5. - Petrikek)
2006. szept. 24. 15:20
Szerintem nem olyan nagy baj egyébként, ha a homokozóban a cumi a gyerek szájában van, mert az ujját szopó baba a piszkos kezét veszi utána vagy közben a szájába, a cumis baba pedig az aránylag tiszta cumit.
2006. szept. 24. 15:17

Mi is úgy indultunk neki, hogy nem kell nekünk cumi, szopis babáról van szó.

D egy hét virrasztás után valamit ki kellett találnom. A legfőbb ok az volt, hogy még cumizta volna a cicimet, de a tejcsi már nem kellett, ezért sírt, de ha nem szopott akkor is sírt, nekem meg olyan sok tejem lett, hogy győztem fejni, de csak bátortalanul, mert ha kiürítettem a mellem, tuti, hogy két perc múlva szponi akart.

Így vettem neki cumit és így eljött a békés éjszakák időszaka, így hat hetesen a saját ágyába is sikerült beszoktatni.

Most tíz hónapos, és ha nem látja a cumit, egyáltalán nem hiányzik neki.

Igaz annak ellenére, hogy cumit kapott, sosem lógott állandóan a szájában, így a napközbeni leszokás nem volt nehéz.

Alvához még kéri, de a cicit is, így végülis ha nagyon akarjuk, cumi nélkül is elalszik.


Így teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott babánk van.

Egyébként annak én sem vagyok híve, hogy mindenkor a cumival nyugtassuk a gyereket. Én mindíg próbálom megtalálni a sírás vagy nyugtalanság valódi okát, talán ezért is van az,hogy könnyen "elhagyja" a cumiját.

2006. szept. 24. 13:23

Sziasztok!

Érdeklődve olvasom hozzászólásaitokat a témához. Nálunk bizony előfordul(t) a családban ez is, az is. A kislányom most öt éves, soha nem cumizott (nem elvből vagy egyéb divatos dolog miatt, egyszerűen így alakult), az ujját viszont szopja a mai napig. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy a cumit kidobom és kész. De az a gyerek attól kezdve mivel nyugtatja magát? Nem vesz fel valami egyéb - saját magát megnyugtató - pótcselekvést? A mi ovodánkban van pár gyerek, aki még mindig cumizik. Van egy kislány, aki még az "icikéjét" is követeli, ami persze cumisüvegben áll az öltözőszekrényéban. Én erre mondom: gyönyörű látvány (pedig valószínűleg anyukája csak nem akart élni a "kidobom a cumit" módszerrel, vagy megpróbálta, de nem sikerült). De mi a helyzet az ujjszopással? Mint már írtam, kislányom még mindig szopja az ujját. Riogat a fogorvos, a rokonok... Már váltja a fogát, és igen előfordulhat, hogy "kiharapja a pókot" a sarokból. A mai világban a legszuperebb fogszabályozási technikák léteznek, amire az esetek 70%-ában a cumis gyerek is rászorul. Egyébként szerintem az ujjszopásról leszokik a gyerek magától. Gondoljatok csak bele: homokozóban, rajzolásnál, legozásnál, babaöltöztetésnél szüksége van a kezére, és nem csak az egyikre, hanem a másikra is, így egészen egyszerűen kiveszi a szájából. De hány gyereket látunk a homokozóban cumival a szájában? Szerintem otthon meg nyugodtan vegye a szájába, hiszen hány felnőtt van, aki rágyújt stb. ha arra van szüksége, ettől nyugszik meg. Hozzászólásom elején írtam, hogy nálunk előfordul(t) ez is az is a rokonságban. Az unokahúgom úgy indult neki nagy tudatosan a gyereknevelésnek, hogy az ő gyereke nem fog cumizni, mert az olyan ciki stb. Persze az első rázós éjszaka után elszaladt a patikába szárazcumiért. Kisfia annak rendje és módja szerint rá is szokott a cumira. Na de jött a közösségbe szoktatás, ahová (mert ciki) nem vitte a cumit. Dupla sokk a gyereknek (új helyzet, cumi nincs). Szerintetek mi lett a vége? Gondolom kitaláljátok. Hatalmas cirkusz, hiszti a gyerek részéről, veszekedés a gondozónővel (aki egyébként szerintem nagyon okosan azt mondta, hogy hozza csak az anyuka azt a cumit).

Gondolom mind a kettőnek van előnye, hátránya egyaránt. Láthatunk példát erre is, arra is. Én nem bántam meg, hogy nálunk így alakult, hiszen a mai napig van a kislányomnak "mihez nyúlnia", ha feszült helyzetbe kerül.

Üdv.: Éva

4. tinendo (válaszként erre: 3. - Szantaik)
2006. szept. 24. 09:59

Osztom a véleményedet, a cumiról előbb leszoktatjuk a gyereket, mint az ujjszopásról. Én is a cumielvonáson vagyok a lányomnál. :)

Unokatestvérem még 19 éves korában is szopta az ujját, kifele is nőttek neki a fogai.

Szegénykét mindig úgy csúfolták, h. olyan fogai vannak,h. kiharapja velük a pókot a sarokból. :)

2006. szept. 24. 07:38

Sziasztok!

Megosztanám az én nézeteimet a cumival és a cumisüveggel kapcsolatba!

Én is úgy gondoltam, hogy egyiket sem fogom használni, de a sors másképp hozta. Mivel nagyon sok próbálkozás után sem tudtuk szopásra bírni a kisfiamat, maradt a cumisüveg. A szülészeten kaphatott egy olyan sokkot, hogy nem volt hajlandó még a szájába sem venni a mellem! Maradt a cumisüveg, ha nem akarom, hogy éhen haljon!! 16 hónapos elmúlt és még mindig van egy kevés tejem, amit nap, mint nap megkap! Az anyatejen kívül semmi mást nem fogadott el sohasem cumisüvegből. Magától szépen megtanult pohárból inni. Igaz sohasem lógott a cumisüveg a szájába!!!!! A vizen kívül nem is fogad el semmilyen folyadékot!!

A cumiról is az volt a véleményem, hogy az én gyerekem nem fog kapni, aztán máshogy alakult. De már a leszoktatás fázisába vagyunk, kizárólag alváshoz kapja meg, napközben nem is hiányzik neki! A keresztfiam ezzel szemben 9 éves és még most is szinte egész nap szopja az ujját. Tudja, hogy helytelen, de ha otthon van képtelen meglenni nélküle! Mondhatom csodálatos látvány!!!! Ettől rettegve kapta inkább a cumit. Hiába írja a szakirodalom, hogy káros, de egy ilyen kicsi gyerek nem tanulta még meg az önnyugtatást és igazából nem is tudnak még egyedül elaludni!! Szerintem még mindig jobb a cumi, mint az ujjszopás, mert az ujját nem tudom kidobni, a cumit viszont igen, ha eljön az ideje!!

2006. szept. 23. 22:21

Sziasztok!


4,5 éves kisfiam van, így már túl vagyunk a cumis korszakon, és röviden megosztanám tapasztalatomat a még cumiügyben hezitáló anyukákkal:


- Friss kismamaként én is úgy gondoltam, hogy a ma

divatos tudatos anyuka leszek, aki cumit és cumisüveget nem használ.


Cumisüveg:


Az első napokban nem tudott szopizni a kisfiam (nem jött rá a technikájára, mert szerintem túl nagy volt a születési sokk), így lefejtem a tejet és cumisüvegből adtam neki, mert komolyan azt hittem, hogy különben éhenhal. Ekkor mindenki szörnyülködött körülöttem (főleg a tudatos barátnők), hogy "5 napos babának cumisüveg, micsoda szörnyűség, sosem fog megtanulni szopizni stb." Jelentem 8-9 napos korára megnyugodott, és teljesen el tudtuk hagyni a cumisüveget, 6 hónapos koráig kizárólag szopizott. Később kiegészítésként tápszert kapott cumisüvegből, majd a kakaót, tejet is abból, 3,5 fél éves koráig nagyon szerette a reggeli és esti cumisüvegezést.

Cumi. Nem akartam, de anyukám tanácsára bevetettük elég korán és az eredmény nagyon jó volt!!!!!!!!!! A kisfiam boldog, mosolygós, kiegyensúlyozott kisded volt. Mindig szükség esetén cumizott, volt hogy sokat, volt hogy kevesebbet, elalváshoz mindig. A "tudatos" barátnő kinevetett, hogy bezzeg az ő fia nem cumizott soha. (Egyidősek az én fiammal.) Ez a kisfiú nem cumizott, de rengeteget sírt, frusztráltabb volt az én fiamnál, hamar rákapott az ujjszopásra, úgy, hogy közben a szájából kilógó újjával kapargatta az arcát, amin hónapokon át nem gyógyult be a seb, mert újra és újra felsebezte. Ekkor leszoktatták az ujjszopásról keserű bekenéssel, és erre a gyerek még szomorúbb és kiegyensúlyozatlanabb és rossz alvó lett. Az én fiam minta alvó volt, beraktuk a cumit és 2 perc múlva aludt és ez mindig ilyen könnyen ment! 3 éves kora után már kizárólag elalváshoz kapott cumit, egyébként már nem igényelte. Oviba kerülve a fiam vihette a cumit és alváskor átsegítette őt a kezdeti nehézségeken, mondhatom zökkenőmentes volt az oviba szokás, és ez nagyrészt azért, mert bevihettük a cumit. Persze hamar rájött a kisfiam, hogy a többiek sem cumiznak már, így önként elhagyta az ovis cumizást, majd nem sokkal később az otthonit is. Mindez 3,5 éves korában. A fogai gyönyörűek, fehérek, épek és szabályosak, nem ártott nekik a cumi. Az említett ismerős kisfiú cumi nélkül, ujjszopás nélkül, így minden vígasz nélkül került oviba, nagyon nehezen szokott be, sokat sírt.

Ezek után mondja már meg valaki, hogy mi a cumi hátránya?

2006. szept. 22. 14:45
Ma Magyarországon kevés az a csecsemő, sőt, kisded, aki ne használna cumit.
Az édesanyák nem tervezik előre, hogy cumit fognak a kisbabának adni, de a sok átvirrasztott éjszaka után nem biztos, hogy ragaszkodnak a szakemberek tanácsaihoz.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook