Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2007. jún. 6. 16:28

"- Elhatároztam, hogy megőrülök, egy szelet citromhéjnak képzelem magam, aki gintonicban ugrál.

- És hol találtál gintonicot?

- Találtam egy tavat, ami azt képzelte magáról, hogy gintonic, de lehet, hogy csak én képzeltem azt, hogy azt képzeli magáról, hogy gintonic"

2007. jún. 6. 16:16

Tudod, ahogy az ember megy az úton, sokszor találkozik a legszebbel. A legszebb tájjal, a legszebb virággal, a legszebb szerelemmel. Ahogy halad a vonat, elmaradnak a legszebbnek hitt tájak, virágok, szerelmek, amiknek az ember csak külső szemlélője lehetett, vagy mint vendég örülhetett. De mert az ember úton van,

folytonosan úton van, mindig új meg új legszebbel találkozik. Legszebb tájjal,

legszebb virággal, legszebb szerelemmel, ami feledteti azt a régit.Mindegyiket megsiratja, azután az úton találkozik új virággal, új tájjal, új szerelemmel. Sokszor a legszebbel.

Legszebbel, de a máséval. Nem a sajátjával. Azzal csak egyszer. Ami talán nem is a legszebb, de mert a sajátja, neki az a legszebb. Abban különbözik, hogy ez megváltoztathatatlanul hozzá tartozik. Belesimul. Akkor leszáll a vonatról.

És nem keres tovább...

2007. jún. 6. 07:22
"L'Amour,la mort peut-étre" - "A szerelem a halál talán"
2007. jún. 6. 07:22
A szerelem vak, s jó, hogy vak, mert vakság nélkül nem lenne szerelem, nem lenne vágy, nem lenne más, csak zsugori enni vágyás, amiből nem lennének utódok, hogy megfürödjönek a nász borzongató, érthetetlen szépségében."
2007. jún. 6. 07:21
"Mindig él valahol az igazi."
2007. jún. 6. 07:21

Tudom, hogy vár még rám,

a holnapután túloldalán.

Ő az aki beszél bennem,

érthetetlen angyalnyelven.

1400. virgo
2007. jún. 5. 18:09

"Arcod keresem az arcok közt, megtörve már

és e keresés közben más arcok találnak rám.

De szemükbe nézve nem látok mást

csak egy arcot, egy látomást

melyet keresni fájó, mely szüntelenül

mindig szemem előtt lángol...

A Te arcod."


Fodor István

1399. virgo
2007. jún. 5. 18:07

"Belátom, rosszul láttalak.

Ilyen a képzelet.

Hogy is lett volna kapcsolat,

aminek vége lett?"


Ferencz Győző

1398. virgo
2007. jún. 5. 17:57

"Mert nincs bocsánat

ahol szeretet van

csak szeretet tovább.

Akiknek nem tudtam megbocsátani

azokat szerettem legtovább."


Fábri Péter

1397. virgo
2007. jún. 5. 17:55

"Néha úgy hiszem, ennyi volt.

Éreztem mindent, mit lehet:

bódult mámort, lebegést

viszonzott szerelmet

szorító féltést

és dühös, sós könnyeket."


Erdős Olga

2007. jún. 5. 17:03

"Akárki ha szól utánad, ne nézz soha hátra,

ne hallgass másokra, csak a szíved szavára,

menj a saját szíved után, nevetve vagy sírva,

az élet úgy is úgy lesz, ahogy meg van írva..."

1395. inci47
2007. jún. 5. 15:27
"Ma van a holnap,amelytől tegnap annyira féltél."/Keleti bölcsesség/
2007. jún. 5. 14:40
A beszéd a gondolatok eltitkolására való.
2007. jún. 5. 14:40

Ne rémítsen a szakadék álmaid és valóság közt. Ha a képzelet szárnyára vesz, meglesz a híd is hamar.

Davis, Belva

2007. jún. 5. 14:39

Tégy valamit annak érdekében, hogy újra megteljen az életed fantáziával. A fejünk fölött itt az égbolt, amelyet az emberiség évezredes megfigyelések során már annyiféleképpen magyarázott. De most felejts el mindent, amit a csillagokról tanultál, és újra angyalokká változnak, vagy gyermekekké, vagy bármivé, amiben éppen kedved van hinni. Ettől még nem leszel buta, hiszen ez csak egy játék, de gazdagabbá teheted az életed.

Coelho, Paulo

2007. jún. 5. 14:39
z utazás... örömtelivé válik, a felfedezés és a kaland örömévé. Ezáltal egy nagyon fontos dolgot fogsz táplálni: az álmaidat. Az ember sosem szűnik meg álmodni... Előfordul, hogy álmaink viharosak és vágyaink beteljesületlenek, de szükségünk van rá, hogy tovább álmodjunk, különben meghal a lelkünk... Az egyetlen módja, hogy megmentsük az álmainkat, ha nagylelkűek vagyunk önmagunkhoz.
1390. virgo
2007. jún. 4. 08:40

"Igy szóltak az Órák

Hümmögve, csöndesen

Az álnok Vén Időt

Nem tiprod el sohasem

Kín és gond közt

Az élet unottan elfolyik

De az Idő Maholnap

beváltja vágyaid "

/Sajnos nem tudom kitől :-(/

1389. Teráz
2007. jún. 3. 22:50
" a szerelem nem egy,hanem az egyetlen dolog ami boldoggá tesz.... "
2007. jún. 3. 20:36

Amíg van valaki, aki nem vet meg...

... aki nem gyűlöl... akinek számít, hogy élek...

... addig még van remény.

2007. jún. 3. 20:35

Létünk olyan múló, mint az őszi felhők. Ha nyomon követjük a

születést s a halált, olyan az, mintha egy zenemű felvonásait kísérnénk

végig. Az élet nem más, mint egy villámlás az égen. Elszalad, mint gyors

hegyi csermely.

2007. jún. 3. 20:34
Szeress, tisztelj, becsülj, tolerálj, ismerd Önmagad, s ha hibázol megbocsátanak. Ha pedig nem bocsátottak meg, akkor nem voltál számukra elég fontos, de ez nem a Te hibád. Ez senkinek nem a hibája, mert emberek vagyunk. De ha "jó ember" vagy egyre többeknek válsz majd fontossá. De ha bántanak csak addig tűrd, amíg neked nem válik fájdalmassá! S ne hagyd, hogy viszonzás nélkül kihasználjanak!
2007. jún. 3. 20:34

Hiszek a napban - akkor is, ha nem süt;

Hiszek a szeretetben - akkor is, ha nem mutatkozik meg;

Hiszek Istenben - akkor is, ha nem szól.

2007. jún. 3. 20:33

Ha elfogadtam saját magamat, elfogadom, hogy

utamnak nem az én elképzeléseim szerint kell alakulnia:

lemondok hatalmi igényeimről, arról a követelésről, hogy

fejlődésemet egyedül saját énem kormányozhatja.

Örömmel elfogadom, hogy fejlődésem valóban más úton járhat,

mint ahogy azt elképzeltem, s fantáziámban kiszíneztem.

És mégis tökéletes és lényemnek megfelelő lesz.

1383. inci47
2007. jún. 3. 20:08
"Mi sokfélék vagyunk,talán azért,mert a magyar nagyon tehetséges nemzet.Ne pazaroljuk ezt a tehetséget egymás ellen, hiábavaló dolgokra." / Teleki Pál/
1382. rosewood
2007. jún. 3. 17:16
"A szép rögtön kell, az igazira alszunk egyet. Szívünk lebeszélhető, de rá sosem. Testet lehet venni, lelket csak eladni. Van akit gyűlölsz, mert szeretni is tudnád. Az igazit elhagyjuk a többiért a többit az igazi miatt. A biztos megöl de túléled, a kétely éltet de belehalsz...."
1381. rosewood
2007. jún. 3. 17:16
Az igazi megismerés bukások sorozata, amit mindannyiszor gyermetegen boldog talpraállás követ."
1380. rosewood
2007. jún. 3. 17:16

Nézz csak rám

És láss csodát

Több vagyok

Mint amit látsz

Tiszta és szimpla

Félénk és zavart..."

/Sandra Olsen/

1379. rosewood
2007. jún. 3. 17:13
"Nem siránkozom, hogy a rózsának is vannak tövisei, örülök, hogy rózsa van a tövis felett, s a bokor tele van virággal." (Joseph Joubert)
1378. rosewood
2007. jún. 3. 17:13
"Kaktusznak lenni könnyű. Nyers erővel ellökni magadtól mindenkit, vastag falakat felhúzni könnyű. De odaadni azt, ami vagy, kinyílni a világra és megélni a saját teljességedet, vállalni azt, hogy rád taposhatnak... nos, ehhez kell az erő."
1377. inci47
2007. jún. 2. 15:33
"...ártani nem nehéz dolog, s minden ember képes rá, ellenben használni és segíteni, erre már nem mindenki képes." / Platón/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook