Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2007. máj. 29. 19:05

Ha egyedül jársz minden úton jól vigyázz

A szavakon túl nem csak jó érzést találsz

De sose add fel vár egy újabb állomás

Hol elmúlik a félelem és nem csak édes érintésre vágysz


Szabadon élsz mindig új tájakra térsz

Követed még azt a régi szenvedélyt

hogy akad egy hely

majd egy csillag elkísér hol őszinték

Az emberek és minden reggel szebb az ébredés

Gyere keljünk át a könnyek tengerén.

2007. máj. 29. 13:01

“Ne hajolj meg a sors előtt, csak azért, mert az úgy kívánja. Célod van, s aki ismeri a célt, merje birtokolni a rávezető eszközöket is.

Ha mégis elgyöngülnél a cél előtt, fordulj a szívedhez tanácsért. Egy kis késlekedés nem árt: ami hamar áll elő, hamar a semmibe vész. Nincs jobb társ az erős szívnél, mely a kellő pillanatban átsegít a bajokon. Élj a szív törvénye szerint!

Akinek célja: a helyes élet – annak eszköze: az emberség.” (Tatiosz: A szív törvénye)

2007. máj. 29. 12:59

Küldd el hozzám a kellő pillanatban azt, akinek van elegendő bátorsága és szeretete az igazság kimondásához!

Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások

mondják meg nekünk.

1341. virgo
2007. máj. 29. 10:36

"Nem ért minket soha senki!

Amennyi a mi bajunk,

Csak ugy lehet elviselni,

Hogy magunk rá- kacagunk."

/Vajda János/

1340. virgo
2007. máj. 29. 10:32

"....előbb minden felnőtt gyerek volt. / De csak kevesen emlékeznek rá! /"

/Antoine De Saint-Exupéry/

2007. máj. 29. 07:03

"Lehet-e barátság férfi és nő között, és ha igen, miért nem?"

Karinthy Frigyes

1338. inci47
2007. máj. 28. 22:16

"Az emlékezéshez nem emlék, hanem szeretet kell,

S akit szeretünk, azt nem felejtjük el." /Shakespeare/

2007. máj. 28. 09:19
Az életben az a szép, hogy bármi megtörténhet! És az a szar, hogy meg is történik.
2007. máj. 28. 08:33

"Az igazi szeretet tettekben, és nem a szavakban nyilvánul meg."

(Filippinó közmondás)


"Szerelemmel múlik az idő, idővel múlik a szerelem."

2007. máj. 28. 08:33

Az az ember, akit bennem szeretsz, természetesen jobb nálam: én nem olyan vagyok.

De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál."

(Prisrin)

2007. máj. 28. 08:32

"A szerelem nem egy, hanem az egyetlen lehetőség, hogy boldogok legyünk."

(Francoise Sagan)

2007. máj. 27. 16:29

Lev Tolsztoj: Két világ


"Különös, hogy a körülöttünk élő emberek között gyakran hallgatnunk kell, olykor csak az időben és térben távol levőkkel (a lelki társakkal) beszélgetünk. Jóllehet, ez a szféra nem a világ látható és közvetlenül érzékelhető szintje, mégis létezik. Mert létezik egy világ, amelyben élünk, és létezik egy másik világ, amely által többek és jobbak leszünk az élhető világban."

2007. máj. 25. 22:42
"Nem bolond aki odaadja amit úgysem tarthat meg,hogy megnyerje azt,amit nem veszíthet el."
1331. inci47
2007. máj. 25. 19:33

"

Szerencse s kincs embereket

Eszüktől gyakran megrabolol

S hatalmi vágyra csábít."

/Euripidész/

2007. máj. 25. 12:49

"Abban pedig erős a hitem, hogy ha a magyar nemzet szellemi bajnokai, tudósai, költői, a magyar nyelvet továbbra is oly buzgalommal, oly istenihlette tehetséggel fogják mivelni, mint századunk utóbbi évtizedeiben, ezt a mi édes anyanyelvünket a jövendőben az európai mívelt nyelvek magaslatára fogják emelni."


/

2007. máj. 25. 12:48

Nemes ember azt teszi, amit neki tetszik; a paraszt pedig azt, amit muszáj."


/Névtelen vár/

2007. máj. 25. 12:48

Hogy minden fogam megvan, azt annak köszönhetem, hogy sohasem ettem és ittam, ha éhes és szomjas nem voltam: s hogy ifjuságom hetvenedik éveig megtartottam minden szál hajamat és jókedvemet, azt meg annak köszönöm, hogy sohasem búsultam semmi bajomon előre."


/Bürgözdi bácsi csíntevései/

2007. máj. 25. 12:47

A karamell édes íze, mint az élet, meg a szíve

És addig meleg a vérem, amíg mind a kettőt érzem."

/ Road - Karamell

2007. máj. 25. 12:46

Ami majd úgy múlik el, mint az édes karamell

Hogy minden cseppje más, szerelem, csalódás

És az benne a jó, hogy pont nekem való

Ez az egyetlenegy érv, amiért meghalnék

2007. máj. 25. 12:46

"Akarom, ennyi nem elég, mert amíg csak meleg bennem a vér,

Én jól érzem magam. Nekem ez az egy életem van.

1324. Csöpp
2007. máj. 25. 08:30
"Azt hinnéd, nem akar, s bezzeg akar, csak akard!" :) /Ovidius/
1323. Csöpp
2007. máj. 25. 08:28
"A szerelem gyönyörű dolog. De az egyiknek mindig túl sokáig tart. A másik aztán ott marad ülve, és a semmibe mered." /Publilius Syrus/
1322. Csöpp
2007. máj. 25. 08:27
"A kedvest közel érezzük még akkor is, ha messze van, az pedig, aki nem kedves, távol van, még ha itt is van." /Szanszkrit Sukaszaptati/
1321. Csöpp
2007. máj. 25. 08:25
"Akit fiatalon őszintén szerettél, öregkorában is szép marad a te szemedben."
1320. Csöpp
2007. máj. 25. 08:20
"Már nem születik mese abból, ha látlak, csak néma nevetés, hogy miért volt nekem sok, ami vagy, most meg kevés..." /Szécsi Magda: Sok-kevés/
1319. alma20
2007. máj. 25. 07:36

"Furcsa egy hit az, amely csak azért hiszi, amit hisz, mert nincs mersze ahhoz, hogy ne higgye."


"Semmitől sem félek annyira, mint a félelemtől."


(Montaigne)


"Az igazi szerelemmel úgy vagyunk, mint az éjféli kísértettel: mindenki beszél róla, de kevesen találkoztak vele."


"Az ész nem sokáig tudja játszani a szív szerepét."


(La Rochefoucauld)

1318. alma20
2007. máj. 25. 07:21

"Kevés helytálló dolgot mond, aki arra törekszik, hogy rendkívülieket mondjon."


"Ostoba önámítás azt képzelni, hogy másokat meggyőzünk arról, amit magunk sem hiszünk."


(Vauvenargues)

2007. máj. 25. 06:56

"Ne menj előttem, lehet, hogy nem tudlak követni.

Ne gyere mögöttem, lehet, hogy nem tudlak vezetni.

Gyere mellettem és légy a barátom.”


Albert Camus

2007. máj. 24. 22:58
"Ez a legnyomorultabb érzés. Mikor hiányzik valaki. Körülnézel, nem érted. Kinyújtod kezed, egy pohár vizet keresel tétova mozdulattal, egy könyvet. Minden a helyén van életedben, a tárgyak, a személyek, a megszokott időbeosztás, a világhoz való viszonyod nem változott. Csak éppen hiányzik valami. ...S ha nagyon pontos és figyelmes leszel, ha idejében kelsz és későn fekszel, ha sokat vagy emberek között, ha elutazol ide vagy oda, ha belépsz bizonyos helyiségekbe, végül találkozol azzal, aki vár. Természetesen tudod, hogy ez a reménykedés egészen gyermekes. Már csak a világ végtelen esélyeiben bízol. Hol keressed? S aztán, ha megtaláltad, mit mondjál neki?... És mégis várod." Márai Sándor
2007. máj. 24. 22:57
"Hiányozni fogsz. Tudom, azt hiszed, sosem figyelek rád, és nem is szeretlek, mert folyton azt mondod, hogy ezt ne csináljam, azt ne csináljam. De jobb volna, ha mondanád, és én legföljebb nem szívesen hallgatnám, mint hogy itt se légy, és sose mondj semmit." Isaac Asimov

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook