Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kedvenc elaltatása... fórum

Kedvenc elaltatása... (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. cb82b220ce (válaszként erre: 46. - Hegan)
2009. márc. 25. 10:02
Szia!Nagyon sajnálom.Mi most hétfőn altattuk el,nem volt könnyű döntés,megszakadt a szívem elszakadni tőle,de azért döntöttünk így mert már nem bírtuk nézni ahogy szenved.Az utolsó 2 napban ő is vidám volt meg evett de voltak nagyon rossz napjai is.Tudod főleg a tacsik nagyon ragaszkodók,biztos a többi kutyus is,de nekem mindig tacsim volt.Szóval ők a végsőkig küzdenek csak hogy a gazdijuk mellett maradjanak,és nem is nagyon mutatják ki a szenvedésüket.Nagyon nehéz,iszonyat nehéz dönteni.Nekünk úgy sikerült h azt mondtuk elég!!!Túl szép élete volt ahoz,hogy szenvedéssel érjen végett.Nem rábeszélni akarlak,bár mélyen tudod a választ de attól,hogy vidám és eszik ő még nagyon szomorú azért ami történik vele,tudja h nem lenne szabad bekakilnia meg ilyesmi.Nem lesz könnyű,érezni fogod,hogy ott van veled,hallani fogod mint ha ott lenne.Csak felakarlak rá készíteni,én napok óta sírok,mostmár talán picit könnyebb kimenni a konyhába,a másik szobába de rettentően hiányzik,kimondhatatlanul.Reménykedek benne,hogy ott van apuval a menyországba.Még mielőtt döntenél azt javaslom csinálj rengeteg képet róla meg videót,képem nagyon sok van,videom kevés,ezt bánom...de az utolsó hetekben nem akartam csinálni róla mert nem akartam rá így emlékezni,h beteg,h látszik a kis száján a daganat meg h levan fogyva.Kitartás!Neked nagyon nehéz lesz meg a családnak de nem szabad önzőnek lenni,azt kell nézni h neki mi a jobb.Én is arra gondolok miért nem hagytam még egy picit de aztán eszembe jut h úgy ment el,h vidám volt,azt akarta h így emlékezzünk rá...nehéz nagyon de segíteni kell rajta,ő a kis picikéd.Kitartás,tudom mit élsz át,nagyon is!
46. hegan (válaszként erre: 45. - Cicaanya)
2009. márc. 25. 09:53

Sziasztok!

Kétségbeesetten keresgéltem a neten, amikor a fórumra akadtam. Sajnos nagyon sanszos, hogy aktuális lesz nálunk is az altatás. 16 éves tacskónk van, műtött és kiújult végbéladenomával. Vasárnap óta folyik belőle a széklet. Egyébként teljesen jól van, vidám, eszik. Lakásban él, és hát így nagyon nagy probléma a kinyílt végbél. El sem tudom képzelni, hogy ki kell mondanom, nincs tovább. Van ehhez jogom? Viszont így sem mehet tovább. A szíve miatt újabb műtét már szóba sem jöhet.

Jó lenne, ha tudnátok egy-két vígasztaló gondolatot mondani.

45. cicaanya (válaszként erre: 44. - Cb82b220ce)
2009. márc. 25. 08:24

kitartás ,tessék a szép dolgokra gondolni

mami kutyám tegnap volt reggel 10órakkor hogy elment (és mosolyogtunk a felidézett dolgokon :) )

egy kis történet:

mami kutya mindig szerette szívatni páromat az ugatásával :DDD tudta mindig mérges lesz tőle!:DD

céges vacsin volt és hát 02:00 volt mikor haza ért mami kutya hősiesen ott várta az ajtóba lánya Kitty helyére ment Rottykám meg ágyam mellé bujt mint mindig :)

na... meg csörgetett hogy érkezik,taxival kocsit itthon hagyta!

mami kutya nem ugatta meg :DD párom kicsit berúgva mellé ült megdicsérte ,már királylány is volt mami kutya stb... fel állt és mami kutya be ment a szobába de előtte vissza nézett és 1etlen de 1gyetlen egy vakkantást csinált úgy hogy csak fejével nézett vissza ,és fark csóva :DDDDDDDDDDD

akkorát nevettem ,párom ,nevetve azt mondta neki királylány kutyáknak nem jár korona

:DDDDDDDDDDDDDD úgy de úgy nevettem!!!!


szóval az ilyen emlékeket kell felidézni ;) :DD

2009. márc. 25. 07:29
Annyira rossz mintha egy családtagot vesztettem volna el,hisz ő a társam volt,a kis picikém.nem tudom h fogom feldolgozni.Hallom még h járkál a lakásba,ez most még jó,remélem majd mindig visszatudom idézni.Esténként a párommal lemegyünk sétálni amerre őt vittük,még egy ideig azt hiszem menni fogok,hiányoznak a séták vele,látni ahogy szaladgál...soha semmi és senki nem fogja pótolni a drága kis Bellámat.
2009. márc. 25. 07:25
Köszönöm,nem könnyű,sőt borzasztó de érzem h velem van,mostmár jön velem dolgozni,nem unatkozik otthon :-) Nagyon hiányzik,borzasztóan,el se tudom mondani mennyire.Ő olyan volt,hogy nála tökéletesebb nincs a világon,épp megszólalni nem tudott.Örökké szeretni fogom.Nagyon hiányzik!
42. e4c561a701 (válaszként erre: 39. - Cb82b220ce)
2009. márc. 25. 00:10
Öszinte részvétem!!!
41. FHelga (válaszként erre: 39. - Cb82b220ce)
2009. márc. 24. 23:50
Őszinte részvétem.:(
40. danama (válaszként erre: 39. - Cb82b220ce)
2009. márc. 24. 19:09

nehéz, a hiányát idővel is érezni fogod, ezt az érzést nem lehet kigyógyulni... :-(

én 2001-ben vesztettem el Vakarcsot akiről a cikkemet is írtam, és még most is hiányzik, emlékszem hogyan ásított, a szőre tapintására, idősebb korábban hol voltak pappilomái, körmei kopogására, arra ahogyan felugrált a lépcső, a morgására, a füle tapintására, a böfijére, mindenre

nagyon szeretem , mert nem szerettem, hanem most is nagyon szeretem és szeretni is fogom a kis barátomat akivel 6 éves koromtól 21 éves koromig együtt volta,

2009. márc. 24. 18:09
Sziasztok!Tegnap elment örökké...vidáman,talán azt akarta h így emlékezzünk rá.Én nem mentem el és nem bánom,elég volt h itthon maradtam egyedül és majd megszakadt a szívem.Most csak azt bánom h pl nem sétáltam vele többet,nem vittem le mindig egyből ahogy ő szeretett volna meg ilyenek....nagyon hiányzik és már 2 napja folyamatosan sírok.Üres nélküle a lakás.A jó meg rossz is az h hallom ahogy a körmei érik a járólapot,látom magamelé a kis buksiját...Tegnap megszakadt a szívem elengedni,tudom h neki ez volt a legjobb de nekem nem.Reménykedek benne h tényleg igaz az h van mennyország és ők odakerülnek.Folyton hülyeségekre gondolok h lehet a lelkünk nem is távozik csak kóvályog vmerre.De egy embernél már,ő tud gondoskodni magáról,egy kutymó viszont nem.Mindenesetre érzem h itt van,nem tudom h azért-e mert még csak most ment el vagy tényleg mert itt van...Remélem itt van velünk,biztos szomorkodik h ennyit sírok,mindig jött megvígasztalni,megpuszilt h ne sírjak.Nagyon rossz most,nagyon hiányzik,úgy alszok el h sírok és úgy kelek fel h sírok.Remélem majd enyhülni fog egyszer...ég neki a gyertya.Remélem boldog ott ahol van és találkozott apuval...
38. danama
2009. márc. 23. 05:41
mi lett a kutyussal?
37. e4c561a701 (válaszként erre: 36. - Danama)
2009. márc. 22. 12:31
Igaza van,ez a helyes!!!
36. danama (válaszként erre: 35. - Cb82b220ce)
2009. márc. 22. 06:20

mindenképpen legyél mellette az utolsó perceiben is, hidd el szüksége van rád.

Eddig ő vigyázott rád, most az utolsó útján te vigyázz rá, fogd a fejét simogasd, úgy távozzon a világból, hogy a nozijával a gazdija illatát érezze utolsónak.

Ha nem leszel mellette végig lesz majd egy olyan bűntudatod később, hogy cserben hagytad, mert nem voltál mellette.

Tudom nem lesz könnyű de most a kutyusod érzései vezéreljenek... :-(

2009. márc. 21. 23:17
hát sziazstok!Hétfőn visszük,ez már tuti.Ma szerencsére evett egy picikét,de nagyon gyenge,lent már nem szaladgál...nem birom már nézni.Nem döntöttem még el h ott legyek vagy sem.Attól félek rettegni fog azért mert látja majd h sírok,anyu erősebb,ő amig el nem alszik kibirná h nem sír.Tényleg nem tudom mi legyen.Cicaanya,olvastam amit írtál,hát én nem tudom mikor fogok takarítani utána.Azt nem tudom h megtartsak-e vmit?A cuccait amibe alszik biztos kidobom mert már egy ideje beteg és vérzett,hiába mostam ki,nem egészséges h megvannak.De a tála ilyesmi?Szerintem megtartom,majd később előveszem.Nekem se fog kelleni egyhamar egy másik kutya.Nem tudom mit tegyek...sajnos nem tudjuk reggel vinni,most akkor menjek be addig dolgozni?Fogalmam sincs h jobb ott vagy itthon,itthon végig bőgnék.Istenem mit tegyek?
34. e4c561a701 (válaszként erre: 29. - Cb82b220ce)
2009. márc. 21. 20:48
Tedd meg érte,hogy vele leszel,szüksége lesz rád!!!Én biztos vele lennék!!!
33. cicaanya (válaszként erre: 32. - Cb82b220ce)
2009. márc. 21. 17:30

sajnálom ,hogy ennyire rossz a helyzet!

Kitartás,együtt érzünk veled!!!!! ♥

nagyon nehéz lesz utána,de csak a jó dolgokra emlékezz és gondolj!


Elmesélek neked valamit:

Rottikám a kincsem nagyon utálta a dokit és mielőtt meg vizsgálta volna 4nyugtattót 3 kábított kapott!

dokim azt mondta,hogy ez már ló adag szérum és akkor is fel kellt!

És sokáig ápoltuk meg műtötte és sajnos már áttétes volt de azt mondtunk nem nem altatjuk le ,de tudtuk ,hogy nem sok van lehet neki! 9éves volt a kincsünk! ott kellet dönteni a műtő asztalon! haza hoztuk ápoltunk(AGYSZÖVET DAGANAT!)

azt mondta doki ha be indul a meleg akkor a sejt képződés is elindul,na most elindult ,és ahoz hogy elaltassuk meg szabadítsuk a szenvedésétől sajnos előtte egy nyugtatót kelet otthon adni neki!!!! :(

saját kezemmel adtam oda neki de előtte fél órával már tiszta ideg voltam és muszáj volt adnom neki:(((((( 5perc alatt ki aludta magát!!!

előtte elvittem sétálni párommal,mint meséltem lejjebb!

és mikor meg kapta az végleges altatót meg szólalt a templom harangja ,még a dokinéni is alig vett levegőt mind 3man kiborultunk és elgyengültünk!

párommal ugye megbeszéltük a hamvasztást és 180-al végi tepert szegedre kezemben 2gyógyszer ,kutymorgónk a hátsó ülésen full klímával és 1óra alatt lent voltunk Pestről szegedre !végig sírtunk!

akkor ott kibőgtök magunkat a kocsiban és haza hoztunk be mentünk a dokinénihez és megint pont megszólalt a harag,annyit mondott kezébe vette az kiskutyánkat :"HAZA JÖTTÉL HAZA HOZTAK DRÁGA KUTYUSUNK!" ÉS MIND 3MAN ELSÍRTUK MAGUNKAT!!


azóta a monitoron van a képe időszakonként és olyan meg nyugtató ,meg beszélünk még mindig a jó édes és mókás dolgokról mind az össze kutyánkkal kapcsolatban!ÉS EZ ÍGY JÓ!


kívánok neked erőt kitartást ,ÉN 1/2HÓNAPIG NEM PORSZÍVÓZTAM FEL A KUTYÁM UTÁN MERT ÚGY ÉREZTEM HOGY MÉG EGY KICSIT MARADJON ÍGY HA PÁR SZÁLL SZŐRT TALÁLOK!család megértette és nem bánták!


most tengeri malacunk van de nem pótolja a kutyáimat és már nem is akarok több kutyát!!!!

2009. márc. 21. 10:22
Sziasztok!Köszönöm azt amit írtatok.Azért nem én viszem el mert nem vagyok rá képes,akármennyire is próbálkoznék,azért nem mert ezzel azt érzem h elveszem tőle az életet.Anyu is a gazdája,velem 4 éve van,azelőtt anyu volt az anyukája.Furcsa de én nem így akarok rá emlékezni,elég az is h elképzelem az egész helyzetet.Anyut is ugyanannyira szereti,ha nem jobban.Nyilván érezni fogja,de én képtelen vagyok rá.Dolgozni azért kell bemennem mert külföldiek jönnek és csak én tudok velük beszélni.
31. rika (válaszként erre: 29. - Cb82b220ce)
2009. márc. 21. 08:29

Szia!

A kutyut akkor is el lehet vinni amikor menni tudsz. Hidd el nem bocsátanád meg magadnak ha nem mennél el. Egyszerűen muszáj. Fájni fog, de kérlek menj el. A kutyád is könnyebben fog menni és neked is sokat fog segíteni a későbbiekben, hogy ott voltál vele. Csak a tudat rossz. Hiszen semmi mást nem fogsz látni csak azt, hogy szép nyugodtan elalszik. De ezt had tegye a gazdája karjaiban. Sokat számítana neki.

30. FHelga (válaszként erre: 29. - Cb82b220ce)
2009. márc. 21. 07:24
Én biztos hogy szabadságot vennék ki,ezt minden főnök megértheti.Nem hagynám,hogy más vigye el.Hiszen el kell tőlük búcsúzni.Szegénykémnek épp elég trauma az is,hogy nem mehet be a szobádba úgy mint régen,és akkor még el se tudjatok egymástól búcsúzni.Nem szemrehányásnak mondom,de ez nekem elég fura.
2009. márc. 20. 21:52
Sziasztok!Nem vagyunk jól...lehetséges h hétfőn visszük...már 2 napja alig eszik,a hátsó lábai gyengék,a járólapon szinte kicsúsznak alóla...borzasztó,és ma gondoltam bele úgy Isten igazából h milyen lesz nélküle,amikor reggelente nem kell levinni,senki se nézi szomcsi szemekkel h megyek dolgozni.Ha a barátom nem lesz itthon egyedül leszek itt,nem fogom hallani a körmeit ahogy csattognak kint a konyhába.Istenem,nem tudom h fogom túlélni.Ráadásúl nem lehetek itthon,mindeféleképpen anyu viszi el,de nekem mennem kell dolgozni,nem vehetek ki szabit,most pont kellek...nem tudom h lesz erőm.
2009. márc. 19. 20:27

Ne bőgjetek ! csak a szépre kell gondolni! oda fentről mit látnak? én is szoktam álmodni velük olyan jó!!!!!!!!

tessék a szép gyönyörű dolgokra gondolni!!;)

27. FHelga
2009. márc. 19. 20:23
most megyek,és kibőgöm magam.Ma biztos az eddig eltemetett állatkáimmal fogok álmodni.Turbóval,a törpehörcsöggel,Azizzal a perzscicámmal,és Pepsivel a vadászgörényemmel.Jesszus hogy bőgök!!!
2009. márc. 19. 20:20
18 évig kutyáztam!
25. 2d5a00656a (válaszként erre: 21. - FHelga)
2009. márc. 19. 20:20
Szép:)Remélem így van!
24. FHelga
2009. márc. 19. 20:19
Holnap délelőtt én itt leszek,majd irj ám,ha történik veletek valami
23. cicaanya (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2009. márc. 19. 20:19

Szia/sziasztok!

Nehézz ki mondani de elaltatás!

1 kutyámat Doberman volt életem értelme: pajzsmirigy rák és vér rákja volt! sokáig halogattam,ki alakitott egy dolgot magának és segitséggel evett de napról napra fogyott ! elaltattam!

2 kutyusom elalud! 15 évesem mami kutya, lánya akit megtartottam ,szélütést kapott ,hisztizett anyukámat tekintette anyukájának már ,ő nem segitett abban hogy gyógyuljon de egy nagy vizsgálatnál kiderült kisebb labda nagyságú gyomor daganata volt! elaltattam! majd bele bolondultam! de közbe ugye került hozzám egy rottweiler kutyám túl méretes volt magasságra ,2éve lesz hogy elaltattuk,neki agyszövet daganata volt!na nála volt az hogy ha első fájdalma lesz akkor ki mondom!

NAGYON NAGYON NEHÉZ VOLT! EZT MEGÉLNI VÉGIG VÉSZELNI VÉGIG CSINÁLNI!! hiányzik de ő van itthon,elhamvasztattuk!

azért döntöttünk igy mert mami kutyát és kittyikét végig ápolta ,lehajtott fejjel ment melletük támogatta szó szerint ,mami kutyát fel akkarta kellteni !!!!!!!!!!! Kittyi után meg nem akkart enni inni és utána semilyen kutyát nem fogadott el!!!!!

Nézzd nekem mind egytőlk egyik családtag volt, a pénz sosem számitott mindent meg vettem nekik,Aloe verát zöldd tea kapszulát ! utólsó percig adtam nekik!!!!!!!


De muszály volt ki mondani!

Ha ugy döntesz figyelj!!!!!!! fogadd meg a tanácsomat!!!!!!


sosem sirj elötte ,utolsó percig is tarsd magadnak a szeretettét! És én ugy vagyok voltam vel ,hogy mielőtt elvinnéd a dokihoz vidd el egy rövid sétára! és figyeld a kutyusod beszélni fog hozzád és így fogod a szívedbe zárni! ez nem duma de ez így van!


nálunk a rotti olyan édes volt ,tudta érezte és utolsó sétánk fél órával a doki előtt végig jelölt minden fát és rá kapart egyet és utolsónál vissza nézet de mikor ugyan azon az úton jöttünk vissza nem ment egy fához sem oda végig mellettem jött! és mikor beszállt a kocsiba amit nem akart sosem csak parancsra nekem dőlt !

ha haza mész gyújts egy gyertyát ;)

Én végig ott voltam mindegyik elaltatásnál,és nem brutális! és végig puszilgattam simogattam és elköszöntem és bocsánatot kértem mindtől! Mami kutyánál picit rossz volt mert láttam végig hogy megy el,de simogattam ,csak gyerekem is látta ,mire észbe kaptam kiborult ,és 2 hétig nem bírtam isibe vinni!



Tudod csak jót teszel neki mert nem szenved hiába tarja magát szegény, ez a e saját döntésed vagy várj hát ha elalszik!(bocsánat a kifejezésért!!)


Mami kutyát 4hónapig pelenkáztam,szolt mikor mi baja volt ,ő is ki alakított egy kis világot magának és megértettük,nem altattam le!


döntés rajtad áll! Amúgy meg ha van pénzed és ugy gondolod vegyél aloe verát zöld tea kapszulát tedd a kajájába és ha szereti a nyers zöldségeket reszeld pépesre bele a kajájába!

És sok c-vitamintadj nékije Quamatelt hogy nehogy ki egye a gyomrát!


vagy ha úgy látod akkor altasd el! És támogasd utolsó percig!!!!!!

22. cb82b220ce (válaszként erre: 21. - FHelga)
2009. márc. 19. 20:18
Hát ez nagyon szép volt.Én is hiszek az ilyesmibe,tudom h fent találkozni fog apuval,ő szoktatta rá h ágyban aludjon a paplan alatt,aztán egyszer csak,majd velem.Na most megyek,köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és sajnálom h ilyen témát raktam ki.Majd még írni fogok.
21. FHelga
2009. márc. 19. 20:14

tudom,hogy még nem ide való,de ezt leirom:A menyországot a földdel egy híd köti össze,amelyet Szivárványhídnak neveznek.A híd inenső oldala a lágy zöld fűvel borított dombok,hegyek és völgyek földje.Ha egy állat meghal,aki nagyon közel áll valakinek a szívéhez,a halála után a Szivárványhídhoz megy.Itt mindig van elég víz és eleség,folyton lágy tavaszi szellő fújdogál.Az öregek megfiatalodnak,a sérültek újra épek és egészségesek lesznek pont olyanok amilyennek álmunkban látjuk őket nap mint nap,vagy amint az emlékeinkben újra és újra előjönnek.Napjaik önfeledt játékkal telnek,boldogságuk mégsem teljes,mivel mindegyiküknek hiányzik az a pótolhatatlan személy,akit maguk mögött hagytak.Nap mint nap játszanak és rohangálnak,de eljön az a nap,amikor egyikük hirtelen megáll.Fénylő szemei a messzeséget fürkészik,vágyakozó teste remegni kezd.Hirtelen kitör a csoportból és szinte repül a zöld fű fölött.Egyre gyorsabban és gyorsabban.Észre vesz Téged,és amikor te és különleges Barátod újra találkoztok összeölelkeztekaz örömteli újraegyesülésben,és soha nem váltok el többé.Az öröm csókja záporoznak arcodon,kezed újra simogatja a szeretett fejet,és végre újra belenézhetsz azokba a bizalommal teli szemekbe,amelyek oly régen távoztak az életedből,de a szívedből nem hiányoztak soha.


Együtt mentek át a Szivárványhídon.

2009. márc. 19. 20:10
Sajnálom h ilyen emlékeket ébresztettem bennetek de sajnos csak így tudhatok meg több véleményt.Közbe én is bőgök de mind1
19. rika
2009. márc. 19. 20:09
Én inkább megyek. Bocsi.
18. FHelga
2009. márc. 19. 20:08
Ne haragudjatok,de én most inkább megyek,mert nem birom,annyira bőgök.Majd holnap reggel felnézek,ha megnyugodtam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook