Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecske a kertben..:) fórum

Kecske a kertben..:) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
432. Dodi44 (válaszként erre: 431. - 7e137d638c)
2014. aug. 10. 04:44

A szomszedok okosabbak mint en! Nem csinalnak kerteket! A kertem vegi szomszed, az odajon a keritesemhez, es nezik, most mennyi kart csinaltak nekem az allatok. :D

A kertem korul van ultetve a budoskevel. az egyik budoskemet meg lepisilte a mormota es az ki is pusztult. A Mormota, megmutatta a velemenyet a budoskevel!

Pedig az egy szep sotet bordo es sarga keverek szinu volt...

2014. aug. 9. 07:26

Sajnálom Böbe-baba...

És mi van, ha esetleg nem a növényeidet, hanem a terület szélét körbe szórod be azzal a "büdöskével". Tudomásom szerint nemcsak az őzeknek, a mormotáknak is igen fejlett szaglásuk van, ha már esetleg messziről megérzik annak a büdöskének a szagát, talán a növénykéidig el sem mennek.

Persze kérdés, hogy van-e még rajtuk valami, amit meg tudsz a termésükből az idén menteni???


Egyébként valóban, a kézről az ilyen, és hasonló dolgokat, citromlével, kifacsart citromhéjjal, zöld dióval, zöld paradicsommal, esetleg hypóval = ezek után bő szappanos lemosással szoktuk próbálgatni. Ezek mind-mind erős ilyen jellegű szennyeződés-eltávolító.


Reméljük, hogy valami hatásos ellenszert mégiscsak tudsz ezek ellen a kis kártékony jószágok ellen.

Szomszédok mivel védekeznek???

430. Dodi44 (válaszként erre: 424. - 7e137d638c)
2014. aug. 9. 06:08

Koszonom kerdesedet, az idei kerteszkedesemet megtorpedozta a konkurencia. Eloszori tamadast a mormotak hada okozta, heten voltak, papa mama es ot gyerek. Ezek eloszeretettel leragtak mndent a paradicsom palantaimrol, ameddig csak elertek. A kovetkezo tamadast az ozek mertek ram. Azok a nyavajasok a hozzank eleg kozeli nagy erdos parkbol feljarnak, be a varosba, es a meter nyolcvanas keritest az alto helybol atugorjak. Es persze ejszaka!

Reggelre mikor kimentem "kicsit beszelgetni" a palantaimmal, [inkabb gyonyorkodni a szemeimet hizlalni] ugy harom sor belole lement nyolcvan centis magassagara. Biztos melyebbre nem akarodzott nekik lehajolni! vagy az erem masik oldalat nezve, talan a regebbi hajtasok, levelek mar nem voltak olyan gyongek, mint a tetejen.

Lo"ni nem szabad, electromos keritest a varosteruleten nem szabad feltenni, es a kerites legalis magassaga is a varosban max. meternyolcvan.

Erre vettem egy kemiai vegyszert, amit spriccelos kannabol kellett ki permeteznem. Hat az olyan budos, es ra is ment a kezemre is, es aznap nem ettem vacsorat!

A gyomrom forgott attol a budos valamitol. A'ztattam a kezemet szappanos vizben, semmi eredmenye. Azutan kaptam egy otletet, hogy citromlevel mossam meg a kezemet, hat az segitett, de azt sem szaz szazalekosan, de mar aludni tudtam, mert nem volt annyira budos azert. Azutan ejjel jott egy zapor, es lemosta a paradicsomrol azt a valamit.. de igaz, azota nem jottek ozek.

A nyomukat ott hagytak azert tudtam, hogy ozek voltak, mert mar maskor is voltak nallam lopni, azok a tolvajok!

"Hat ez tortent a Futrinka Utcaban, igy Bobe baba sirdogalt egy kicsit banataban", es engem is szomoruva tettek azok a banditak...

429. Dodi44 (válaszként erre: 428. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 9. 05:46
:)
428. ec7efbffe4 (válaszként erre: 423. - Dodi44)
2014. aug. 9. 05:44
Szia! Nem csak felétek volt gyakori az esőzés!:) A kicsi fiam 198 és 48-as lábméret :) A nagy egy kicsit kisebb,ő 190 cm,én is kettőjük között vagyok és bizony nem vehetek magassarkút,mert lenézném az embert.:)))
427. Dodi44
2014. aug. 8. 06:42

Sziasztok!

Valamikor hajdanaban, a turot ugy lattam, hogy csinaltak, (tehen turot) hogy eloszor aludt tejet csinaltak, es amikor meg lett, meg vartak egy felnapot-napot vele, majd egy gezgol csinalt parnahuzat nagysagu zacskot lattam hasznalni, amibe harom egymasba tett gez zacsek volt, es abba ontottek bele az aludt tejet, es egy nagyobbacska tal fole akasztottak, es abbol eloszor folyt ki a savo, majd csak csopogott. Olyan helyre tettek az egeszet, hogy a legyekm ne tudjanak hozza ferni! Ez lett a tueo.

Emlekszem, ez a kifolyt savobol, ami enyhez zoldes szinu volt, abbol ihattam! Hogy az milyen finom volt , egyhen savanyuan szensavas volt. Sajnos ahol en lakom, csak tejuzemi tejet lehet kapni, ami nem alszik meg! Pedig nagyon szeretem az aludt tejet is! persze a tejet is nagyon szeretem, a turot , tejfolt, mindent ehetek De hogy miert, azt nem tudom, de a sajttol meg olyan hasmenesem lesz hogy nem szabadmesszire lennem a WC-tol egy napig! :D :D

2014. aug. 7. 17:24

Valamikor még a télen olvastam a "Hónap végi spórolás..." c. fórumban, valaki írta a házi túró stb. készítés menetét.

Akkor én is megpróbáltam 2 l tejből, no annyiból semmi sem lett.

Talán ha azon a fórumon érdeklődsz, valaki esetleg jelentkezik, hogy az ő receptjei között ha le van írva.... talán segítenek!

425. ec7efbffe4 (válaszként erre: 422. - F59dc5f5b5)
2014. aug. 7. 17:11
Tavaly csináltam,első három négy alkalommal sikerült,utána valamiért nem... Danone joghurtot tettem a tejbe,aztán lezártam a befőttes üveget és száraz dunsztba tettem,sárgabarack lekvárral ízesítettem,nagyon finom volt.Aztán úgy elmaradt:)
2014. aug. 7. 07:37

Szevasztok!

Aranyosak vagytok! Sajnos tejtermék-készítésben nem vagyok járatos, csak fogyasztója vagyok, leginkább a tejfölt + sajtot imádom, eszem!


Dodi! Akkor rád és a gyermekeidre nem mondják, hogy töpörtyűk! Persze ennek a hátránya, hogy ruhából-cipőből is nagyobb kell!


Egyébként hogy vagytok, mi újság felétek?

423. Dodi44 (válaszként erre: 419. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 06:02

Szioka!

A lanyom meter nyolcvan magas.

Mar felnott a gyerekem, es mar kivette a zsebembol a kezet. (legtobbszor :D )

A fiam is csak meg tiz centivel megtoldva...

Sok volt az eso felenk... :D

En sem a torpincsek taboraba tartozom, en meg a kettojuk kozott foglalom el az elokelo masodik helyet, ha a lanyomon, nincsen magassarku cipo" .

:D :D

422. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 421. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 6. 20:38
Egészségedre!Az asszony is ugy belejött ebbe a sajt , turo, tejföl készitésbe, mintha mindig ezt csinálta volna....Most joghurtot szeretne csinálni.... nemtudszv.mi jókis receptet, vagy hol talál ilyet???
421. ec7efbffe4 (válaszként erre: 420. - F59dc5f5b5)
2014. aug. 6. 19:01
Nagyon,nagyon finom,ma túrós tészta volt és bizony mindenkinek ízlett,egyenlőre nem is csinálok sajtot,inkább elsütöm pitének...,jó kapros túrós pite!:)
420. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 418. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 3. 20:36
CSINÁLT az asszony is ,és túrós batyú készült belőle....nemárulta el milyen tejből készült, csak ebéd után... isteni volt. Netudom hol olvastam hogy nemjó a kecsketuró. hát jó! az amikor tejből készül. a másik kecsketuró... amikor seggbe billentik az embert.... az más tészta:))
419. 7e137d638c (válaszként erre: 417. - Dodi44)
2014. aug. 3. 14:40

Szia-szia!

Mekkor a lányod?

Az természetes, hogy mindenki először a család dolgait teszi helyre, tartja karban, az az elsődleges.

Majd utána ha marad idő, erő, energia, akkor jöhetünk mi + a kecske!!!!

418. ec7efbffe4 (válaszként erre: 416. - F59dc5f5b5)
2014. aug. 3. 06:40

Jaj nekem,lehet,hogy a 'Ricse' kendő kellett volna?:) a fehér színű hatástalannak bizonyult!:)Már valamivel jobb a helyzet.Lesz pettyes kendőm,igazi retro,Mariska néni ígért egyet!:)

Tegnap sikerült egy nagyobb mennyiségű túrót készítenem,isteni finom lett.Most áttérek a túrógyártásra.Túrót eszünk túróval!:)Jó,lesz hozzá hagyma is.:)

417. Dodi44 (válaszként erre: 409. - 7e137d638c)
2014. aug. 2. 23:14

Szioka, elfoglat lettem, szuksege van a lanyomnak ram, es annak kell eleget tennem, ami az oroszlan reszet elveszi a szabadidomnek..

De orulok mindig, hogy koztetek tudok lenni...

Ma delelott egy nagy zivatar keszulodott, es meg is erkezett, a hatso verandam sarkaban levo vizes hordom pillanatok alatt tele is lett.

Legalabb lesz egy kis tartalekom a szarazabb napokra.

416. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 415. - F59dc5f5b5)
2014. aug. 2. 21:42
Remélem már jobban vagy:))Rossz dolog a napszurás....mintha majmok boxolnának az ember kobakjában....ugyhogy keresd elő a RICSE kendőt ha legközelebb napra mész,,ne csak kecskefejéskor:))) használd:))
415. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 414. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 2. 11:28
Szia! Én mindig használok v.mi tökfödőt..ha kint vagyok, mert rövid a hajam, ésha megsüt a nap , én is nagyon rosszul vagyok:vigyáz magadra:))
414. ec7efbffe4 (válaszként erre: 413. - F59dc5f5b5)
2014. aug. 1. 18:36
Na most én is cserélnék velük,ők legalább nem kapnak napszúrást.Bekaptam,marha rosszul érzem magam.Hányinger, szédülés,hidegrázás,úgyhogy most átmegyek a sötét csend birodalmába.Szép estét!
413. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 412. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 1. 15:34
Cserélnék velük...napestig hevernék, folyton eszegetnék...és felöklelném aki nemszeret:))
412. ec7efbffe4 (válaszként erre: 410. - F59dc5f5b5)
2014. júl. 31. 18:19
Oóóó kordában tartod vasra verve,cserélj velük:))))
411. ec7efbffe4 (válaszként erre: 407. - Amacska)
2014. júl. 31. 18:17
Valóban,lehet,hogy hihetetlen,de Puszi kutyánk,aki Pittbull keverék,évekig egy házban aludt az egyik cicánkkal,mikor a cicus hazajött a vadászatból olyan örömmel fogadta,mintha ezer éve látta utoljára:) Mikor megszületnek a kiscicák,az első adandó alkalommal megmutatjuk mind a három kutyánknak és onnantól tudják,hogy hozzánk tartoznak,nem bántják őket.Idegen cicát nem tűrnek meg a háznál.
410. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 406. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 31. 16:00
Az én mekiim szabadok,nem rabok,sosem bántom őket,tisztelem szokásaikat, csak mivel nagyon ravaszak kordában kell tartani őket, amugy szerintem nagyon jó soruk van néha nagyon irigylem őket, és cserélnék velük....:))
409. 7e137d638c (válaszként erre: 408. - Dodi44)
2014. júl. 31. 10:51

Szia Dodi!

Régen hallottam a hangodat!

Mi újság felétek???

408. Dodi44 (válaszként erre: 392. - F59dc5f5b5)
2014. júl. 31. 09:27
Azt hiszem, mi jol kijonnenk egymassal... :D
407. amacska (válaszként erre: 405. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 30. 18:41
csodavilágban élsz
406. ec7efbffe4 (válaszként erre: 401. - F59dc5f5b5)
2014. júl. 30. 16:30
Jó,jó,no,de lánccal,még a bilincs hiányzik?!:)))
405. ec7efbffe4 (válaszként erre: 402. - Amacska)
2014. júl. 30. 16:29
A kecske garantáltan nem bántja a cicákat,nekem hat cicám van, osztoznak az istállóval,annyira,hogy legutóbb a két kecskelányom etetője alá fialt az egyik cicám.Nálam mindenki jóban van egymással,talán a kakas szeretne úr lenni,de azt meg a kecskék leszerelik:)
404. amacska (válaszként erre: 403. - F59dc5f5b5)
2014. júl. 30. 15:50

nono......nállam a macskával semmi de semmi nem ér fel ők a numberone

de imádom a kecskéket is sőt szeretnék egy szürkemarhát is csak úgy szeretni őket

403. f59dc5f5b5 (válaszként erre: 402. - Amacska)
2014. júl. 30. 08:07
Szerintem ellennének jó barátságban...nálam az istállóban üli a tojást a kotlós, nemtapossa el a kiskacsákat ha szabadon van, szerintem elviselne egy macskeszt is, hamár megbarátkoztak egymással....egy próbát megérne...és egy meki, száz macskával felér állitom:)))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook